Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 913407 puta)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2550 u: Kolovoz 31, 2020, 14:30:51 poslijepodne »
Drama/History/Biography "po istinitim događajima"?   :smfor (10):
Aj evo jedna i od mene, izuzetak iz pravila jer te (demonstrativno!) ne gledam...   ;D

The Outlaws (2017) pokriva događaje koji su se dogodili u Južnoj Koreji 2004-e kad su suživot kineskih bandi u "kineskoj četvrti" (emigranti) i nastojanja policije da kriminal drže pod kontrolom razbucali ekstremno nasilni ilegalci, opet iz Kine, sa homicidalnim tendencijama te je jedino rješenje bilo pohapsiti i deportirati.

Film međutim ne upada u zamku dark&gritty čangrizavaca u s(u)mornom ambijentu, robotoida koji se ispada u životu nikad nisu nasmijali (što je nemoguće jer je cerekanje jedna od prvih socijalnih vještina kod dojenčadi).
Čak i ako imate alergiju na vrstu filmova "po istinitom događaju" kao ja, neće vam trebati ventolin nakon ovog filma.

Ima nasilnih scena, ali kamera ne snima izravno uznemirujuće stvari pa možete gledati i ako vam smeta kad ima previše krvi na ekranu.

EDIT:
Zaboravio dodati... Trailer:



Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2551 u: Rujan 01, 2020, 10:53:31 prijepodne »
mislim da ne gresim da je nova stvar na ovom vasem sajtu, sto su se pojavili i vasi (dvkv) prevodi za filmove  :clapp :clapp odlicno !
i to koji filmovi  :sbowing_100-106
cista 10-ka za 10 prevoda  (y)

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2552 u: Rujan 01, 2020, 15:03:02 poslijepodne »
mislim da ne gresim da je nova stvar na ovom vasem sajtu, sto su se pojavili i vasi (dvkv) prevodi za filmove  :clapp :clapp odlicno !
i to koji filmovi  :sbowing_100-106
cista 10-ka za 10 prevoda  (y)

Hvala ti što si mi dao 10-ku. ;D Biće još titlova, ovo je tek početak.  :beer2:

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2553 u: Rujan 01, 2020, 15:08:09 poslijepodne »
Ja neću hvaliti izbor jer to ovisi o ukusu. Uostalom već sam napisao u drugoj temi, a gdje je među njima barem jedan horor?  :EmoticonPrayer2

Međutim, onih nekoliko koje sam kliknuo, vidio sam da su 1080p anoxmous ili VXT, odnosno nisu neki nedostupni, preloši ili na bilo koji način sumnjivi. Nisam klikao na sve doduše...
A kako se VXT ustalio kao najbolji omjer veličina/kvalitet za neengleske filmove, od mene imaš:  :sbowing_100-106

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2554 u: Rujan 01, 2020, 15:41:40 poslijepodne »
Da, ukusi su različiti. Moram da te razočaram, jedini žanr koji ne gledam su horor filmovi. Tako da ja neću postavljati titlove za horor filmove. I nadam se da neću biti jedini koji će postavljati titlove za filmove. ;D

A što se tiče kvaliteta videa, ja često skidam video na koji prvi naletim, izbegavam dvdrip, ali kada nema nešto drugo onda moram i dvdrip da sređujem. ;D
Nikakav nije problem ko želi bolji kvalitet videa, da sinhronizuje po svojoj želji.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2555 u: Rujan 01, 2020, 16:27:05 poslijepodne »
Istina, nisu svi filmovi prebačeni na BR pa je dvd jedini izbor (primjer briljantni triler Toter Mann).
Za neke su se međutim potrudili napraviti barem pošteni 1080p stream koji bolje izgleda od dvd-a (pa će bit webrip, primjer Pink Cadillac).
Ima i dosta primjera gdje je master kopija izgubljena ili uništena pa je jedini izvor VHS (primjer Big Man on Campus).

Međutim resinkronizacije titlova za loše ili prastare ripove ponekad su kompliciranije nego sjesti i prevesti cijelu stvar nanovo.
TS/TV titlove gdje se izrezivalo reklame, a sama je televizija dodatno izrezivala kadrove, uštimati na dvd/br/web je skoro pa nemoguća mislija.

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2556 u: Rujan 02, 2020, 18:32:27 poslijepodne »
Evo jedna preporuka od mene posle duzeg vremena, u pitanju je film https://www.imdb.com/title/tt7550000/

Ko voli filmove sa super mocima akcija - sci-fi sigurno ce mu se svideti.

Svaki covek posle pilule dobija svoje moci, da ne otkrivam previse.

Treba pogledati.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2557 u: Rujan 02, 2020, 20:20:28 poslijepodne »
Samo da kažem da sam ga namjerno preskočio, netko od poznanika mi je rekao da je pun repanja, a ja to ne podnosim.

EDIT:
Zapravo sam otišao na YT i upisao project power rap čisto da provjerim da nisam nešto pomiješao:


Ne, ja bih film tu definitivno ugasio i deinstalirao ma da je i najbolji. Ako i vama ovo smeta, eto da znate.

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2558 u: Rujan 02, 2020, 21:29:40 poslijepodne »
JoxerTM, ne bih te slozio sa tobom. Tu devojka repuje tih par min jer je to njena moc kao dobar rep. Ali sem te scene i mozda jos 1 nigde nisam video repovanje.
U filmu se uopste ne reklamira kao repovanje.

To sto si ti sad napisao je isto ko kad bih ja otisao na youtube i pustio iz actionog filma gde devojka pere kola i peva i rekao ovo je "musical" zarn nemojte gledati. nigde logike.


Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2559 u: Rujan 04, 2020, 22:28:38 poslijepodne »
Pozdrav dragi ljudi, dugo se nismo druzili  ;D Ja sam vreme karantina provela gledajuci japanske anime (animirani filmovi), trajanje im je u stilu filmova,pa pisem u ovu temu. Zanima me da li postoji jos neko ko voli anime? A, i volela bih da znam da li mi admini odobravaju da pisem recenzije za takve vrste filmova? :)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2560 u: Rujan 04, 2020, 23:45:02 poslijepodne »
Postoje anime filmovi i anime serije.

Ne sjećam se svega unazad sto godina, ali ja sam naravno pisao tu i tamo o nekima, nedavno sam spomenuo da je Great Pretender izvrsna anime serija:
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=261.msg48861#msg48861

Na sajtu imaju titlovi barem za jednu anime seriju - Castlevania:
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=694.msg13616#msg13616

Odnosno ne vidim razloga zašto ne bi pisala o tome. Posebno u ovim vremenima kad je Disney potonuo u ispodprosječnost, a japanci i dalje drže kvalitet. Da ne spominjem da im za vratom pušu kinezi sa svoja dva prošlogodišnja animirana hita (Ne Zha, White Snake).

Ajmo admini, dajte blagoslov!  :thspaz :EmoticonPrayer2

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2561 u: Rujan 05, 2020, 00:54:32 prijepodne »
Postoje anime filmovi i anime serije.

Ne sjećam se svega unazad sto godina, ali ja sam naravno pisao tu i tamo o nekima, nedavno sam spomenuo da je Great Pretender izvrsna anime serija:
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=261.msg48861#msg48861

Na sajtu imaju titlovi barem za jednu anime seriju - Castlevania:
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=694.msg13616#msg13616

Odnosno ne vidim razloga zašto ne bi pisala o tome. Posebno u ovim vremenima kad je Disney potonuo u ispodprosječnost, a japanci i dalje drže kvalitet. Da ne spominjem da im za vratom pušu kinezi sa svoja dva prošlogodišnja animirana hita (Ne Zha, White Snake).

Ajmo admini, dajte blagoslov!  :thspaz :EmoticonPrayer2
Hvala ti puno za ovaj odgovor,a i za preporuku serije sad sam vec zauzela da za vikend gledam neke filmove,ali sigurno krecem sledece nedelje Great Pretender, dopala mi se uvodna sa Freddie-ovm pesmom vec me kupilo,plus anima  ;D Nisam ni znala da netfliks ima neku anime seriju, bas me to raduje sad sto si mi rekao. Ocekujem blagoslov,pa da mogu da pisem preporuku :D

Ono sto bih ja navela kao predobar utisak i preporuku je anime film koji nije noviji, ali je po istinitom dogadjaju o Atomskoj bombi u Hirosimi, autor je covek koji je kao dete prosao kroz bombardovanje nuklearnom bombom u Hirosimi, i doziveo ogromne gubitke clanova porodice. Keiji Nakazawa je autor, a anima se zove Barefoot Gen, i ima i autobiografske stripove na tu temu, a anima je uradjena jako kvalitetno slikovno, plus mi je emotivno bila neopisiv utisak. Nakon filma sam istrazivala doduse lik i delo Nakazawe jer je ipak sam preneo istinitu pricu i zato sam bila jos vise pod utiskom, ali cinjenica je da nije citava prica njegova prenesena u toj animi, a trazilo mi se da gledam i ostatak price :D To je i bila prva anima koju sam odgledala i posle toga sam gledala jos anima, zato bih i volela da preporucim neke mozda ima ljudi koji bi odgledali isto :D    :smfor (27):
 


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2562 u: Rujan 05, 2020, 01:19:12 prijepodne »
Već vidim kako mi se svi grohotom smiju. Ko jamu kopa...  ;D

A dobro. Radi se o dva:
https://www.imdb.com/title/tt0085218/ - Barefoot Gen (1983)
https://www.imdb.com/title/tt0171357/ - Barefoot Gen 2 (1986)

Prema istoimenoj mangi: https://en.wikipedia.org/wiki/Barefoot_Gen

EDIT:
Spoiler: prikaži
Za one koji ne znaju, preskačem kad je nešto drama/war/biography/history. A prvi prijedlog je baš to. ;D


Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2563 u: Rujan 05, 2020, 16:37:01 poslijepodne »
Već vidim kako mi se svi grohotom smiju. Ko jamu kopa...  ;D

A dobro. Radi se o dva:
https://www.imdb.com/title/tt0085218/ - Barefoot Gen (1983)
https://www.imdb.com/title/tt0171357/ - Barefoot Gen 2 (1986)

Prema istoimenoj mangi: https://en.wikipedia.org/wiki/Barefoot_Gen

EDIT:
Spoiler: prikaži
Za one koji ne znaju, preskačem kad je nešto drama/war/biography/history. A prvi prijedlog je baš to. ;D

Eto vidis, dopunjujes me :D Nisam ni videla da ima i drugi deo,jos sam se cudila citajuci njegove intervjue gde opisuje Hirosimu,i vidim u animi fali dosta scena koje u mangi i intervjuima spominje. Mangu je napisao kad mu je majka preminula,a zbog radioaktivnosti bombe nije dobio ni njene kosti jer kada je hteo da kremira majku sve se pretvorilo u radioaktivan prah,pa je bes prenosio na papir. Dalje mu idu svi stripovi deo po deo i anime,i vrlo je zanimljivo,jer citala sam koliko opisuje osude zrtava posle Hirosime,tako da ko voli istinite price plus anime obavezno da pogleda,necete se pokajati :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2564 u: Rujan 09, 2020, 17:06:27 poslijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2565 u: Rujan 10, 2020, 00:12:50 prijepodne »
Odgledao Tenet: https://www.imdb.com/title/tt6723592/

Ne znam što bi rekao. Mislim da ga trebam pogledati još 4-5 puta da bih sve pohvatao. Dobar mi je, no zahtjeva jako puno koncentracije.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2566 u: Rujan 10, 2020, 00:46:59 prijepodne »
Ja na žalost nemam priliku (korona+kino, ne bude).
Daj molim te usporedi to s koncentracijom s nekim drugim naslovom. Ima takvih filmova koji te prekoncentriraju, ali nekad to ispadne na kraju na jako dobro, a nekad te time istrolaju jer su zapravo o ničemu. ;)

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2567 u: Rujan 11, 2020, 19:31:01 poslijepodne »

Ne pamtim kada mi je neki film što sam gledao ostavio ovakav utisak. Ceo film mi je držao pažnju 100%, a to mi je retkost. Bukvalno svakome preporučujem da pogleda, evo pod utiskom sam još uvek.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2568 u: Rujan 11, 2020, 21:01:57 poslijepodne »
Je, pa znaš da ne gledam drama/war/history/biography.  :smfor (10):

Daj neki drugi.  :thcheerleader3

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2569 u: Rujan 11, 2020, 22:43:51 poslijepodne »
@Eadnp
''si gledo tenet?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2570 u: Rujan 11, 2020, 23:08:53 poslijepodne »
jesam brate, ne znam šta da ti kažem... Nolanovo pretenciozno, da izvineš, preseravanje, mislim, sve je on to dobro istražio, i ima logike barem ono što donekle graniči sa znanstveno mogućim ili vjerovatnim.. ali napraviti takav film samo da bi pokazao da se eto i to može, potrošiti godine istraživanja i slaganja priče da sve izgleda savršeno, besprijekorno, a četvrtinu toga ne možeš shvatiti, barem ne na jedno gledanje, ne znam imaš one invertere pa reinventere... dok razmisliš o jednoj stvari dogodi se 10 novih, film stvarno spektakularno izgleda ali đabe, eto imaš tu završnu scenu borbe koja je koštala pitaj boga koliko milijuna, a blejiš i nemaš pojma tko tu koga je.. tko se protiv koga bori, točnije od kada je tko došao, itd... ne znam koji je smisao svega toga  ako ga je radio za sebe onda uredu, ili možda za ove što su ga gledali po 5 puta  da se svađaju po Redditu, govore jedno drugome da je glup, a ne mogu se dogovoriti niti koja je zapravo početna scena filma ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2571 u: Rujan 11, 2020, 23:23:43 poslijepodne »
mi smo posli tako unisteni, pa znaci... ne znam... kakva greska... pocese neke djevojke na po fima da bjeze... zvek. drug se okrece veli ja ne mogu ovo, brat me gleda... oci mu ispadaju: dje di kaprio? ma haos...
pojavi se majkl kejn nedje u neki dio filma, veli neki lik iza nas: vidji ovaj je jos ziv. mi smo obamrli...
svakako moram ispostovat neku finu ekipu nekst vik, jer osim onog suludog fajta nista zapamtio nijesam. pa prejako.
bez sestre jedinca vilica mi se ukocila.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2572 u: Rujan 11, 2020, 23:46:42 poslijepodne »
 ;D ;D ;D ajde kod tebe je bilo neke zabave, ovdje kod mene, bilo jedno 20-tak ljudi, pa to kao da se kupe kući sa sprovoda, tišina, nitko glasa da pusti, a gdje oni uobičajeni komentari, strašno..a onaj Michel Cane pa šta to bi, taj se pojavio samo valjda da nagovjesti moguću franšizu..ne daj bože

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2573 u: Rujan 11, 2020, 23:57:10 poslijepodne »
pa slaba je bila posjeta i kod nas. mi smo upali bukvalno na pocetak. sreca pa propustismo one mrzne trejlere, to mi se nije desavalo od promasaja sa nekim marvelom (greskom upali na mad max, gledali film 5min i onda je neko od nas pofatao da smo na pogresnu projekciju).
ah kad se sjetim...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2574 u: Rujan 12, 2020, 00:17:44 prijepodne »
 ;D zaboravih nakon toliko komplikacija i filozofiranja, na kraju nabiše one algoritme na ražanj kao ražnjiće :smfor (9):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2575 u: Rujan 12, 2020, 00:19:41 prijepodne »
sreca pa ih je bilo devet.
bar sam tako cuo pored korpe za smece dok smo bacali jednog druga tamo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2576 u: Rujan 15, 2020, 23:43:37 poslijepodne »

Ne pamtim kada mi je neki film što sam gledao ostavio ovakav utisak. Ceo film mi je držao pažnju 100%, a to mi je retkost. Bukvalno svakome preporučujem da pogleda, evo pod utiskom sam još uvek.

Hvala Milane na preporuci i prevodu, zaista je zabavan i odlično napravljen, bez preterivanja sa specijalnim efektima,a dodatni plus
dobija zbog Gong Li.  ;D

Dvkv - hvala za prevod dokumentarca o Mifuneu, jednom od pravih velikana svetskog glumišta;drago mi je da su u njemu i  lepo  pojasnili  simbiotski odnos između njega i Kurosave,kao i značaj Kurosavinih filmova, u kojima je Mifune glavni glumac, na razvoj svetske kinematografije
( Rashomon, Sedam samuraja, Yojimbo...) 

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2577 u: Rujan 16, 2020, 08:51:33 prijepodne »

Ne pamtim kada mi je neki film što sam gledao ostavio ovakav utisak. Ceo film mi je držao pažnju 100%, a to mi je retkost. Bukvalno svakome preporučujem da pogleda, evo pod utiskom sam još uvek.

Hvala Milane na preporuci i prevodu, zaista je zabavan i odlično napravljen, bez preterivanja sa specijalnim efektima,a dodatni plus
dobija zbog Gong Li.  ;D

Dvkv - hvala za prevod dokumentarca o Mifuneu, jednom od pravih velikana svetskog glumišta;drago mi je da su u njemu i  lepo  pojasnili  simbiotski odnos između njega i Kurosave,kao i značaj Kurosavinih filmova, u kojima je Mifune glavni glumac, na razvoj svetske kinematografije
( Rashomon, Sedam samuraja, Yojimbo...)

Nema na čemu.  :beer2:

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2578 u: Rujan 17, 2020, 18:35:51 poslijepodne »
Malo neobična preporuka, za jedan stari domaći film... Režirao ga je Miloš Radović, sin čuvenog našeg pusca Duška Radovića. Što je već preporuka samo po sebi... Reč je o filmu "BROD PLOVI ZA ŠANGAJ" sa Buletom Goncićem i Vesnom Trivalić u glavnim ulogama. To je filmska adaptacija knjige Mir Jam "Samac u braku". Film je urađen neobično,, gotovo stripovski, predivnih slika, smisla za detalj uz odličnu glumu

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2579 u: Rujan 20, 2020, 16:04:09 poslijepodne »
Preporučujem film Gift u kojem nadarena udovica uspeva da reši ubistvo zbog kojeg se zatreslo malo mesto, što će dovesti do otkrića neverovatnih istina