Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 68863 puta)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #120 u: Siječanj 11, 2018, 18:45:25 poslijepodne »
Novosti o nekoliko epizoda. Šesta će biti Skinnery arc epizoda ali to se već znalo, ali za sedmu epizodu se nešto novo saznalo. Ovo je od TV kritičara Daniela Fienberga

https://twitter.com/XFilesNews/status/951246287604600832

Sedma epizoda skoro pa bez dijaloga  clapp volim takve eksperimentalne ideje što je i poanta X-Filesa. Jedva čekam tu epizodu. Uglavnom, kritičarima je poslano samo prvih 5 epizoda i svi su super duper zadovoljni. Mislim da su i oni sad u neizvjesnosti a još di je 8. epizoda gdje Glen Morgan i James Wong surađuju po zadnji put pa nam možda daju nešto slično kao epizoda Home. A sedmu epizodu su napisali Kristen Cloke i Shannon Hambling. Dvije nove scenaristice koje nikad nisu pisale za Filese, ali Clokeve je imala veze kako sa Filesima, tako sa nekim drugim srodnim serijama kao što su Space: Above and Beyond, serija koju su napravili x-files pisci Glen Morgan i James Wong te Millennium - još jedno dijete Cartera.

Jedva čekam treću epizodu jer se vraća jedna od ikona X-Filesa, Karin Konoval. Ona je glumila majku ispod kreveta u epizodi Home. Sad će naravno imati drugu ulogu.

Gilly gledala s nama https://twitter.com/GillianA/status/951306038988468224  ;D jedna velika obitelj.

I jedan video koji je FOX izbacio jučer o ondosu između Muldera i Scully.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: the X-Files
« Odgovori #121 u: Siječanj 13, 2018, 20:57:23 poslijepodne »
Odgledana druga. Zaista odlicna, X-Files u najboljem izdanju.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #122 u: Siječanj 16, 2018, 09:02:21 prijepodne »
e ovo je epizoda. bas sam se razmisljao da li gledat ali ispade odlicno.
odlicna tema.
old skul hemija molder/skali.
lengli.
onaj sijedi dugokosi kiler jeziv, zajeban, dao bih mu jos jednu ep.
molder je izdominirao sa zajebancijom, imao je par vrhunskih izbacaja.
ajmo dalje.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #123 u: Siječanj 18, 2018, 05:34:00 prijepodne »
Pogledana treća. Prvo uživo i onda još jednom. Zemljani moji, ovo je epizoda od cijelog revivala (10. i ova sezona) u kojoj se najviše osjećao onaj stari X-Files šmek. I ne samo to, Carter je učinio nemoguće jer su HC shipper poludili od sreće diljem interneta. Jedna od najvećih shipper epizoda.

Ima toliko toga. Krenimo sa početnom scenom. Kao i u drugoj epizodi i ovdje je odličan uvod s odličnom pjesmom. Inače to je od Duchovnya pjesma sa njegovog prvog albuma. Njegova verzija a verziju iz epizode ne mogu naći pa ako netko nađe neka stavi. Dobro je zvučala u epizodi. Uglavnom, početna scena zakon. Klasični x-filesi da ti probude zanimanje. Jako jeziva scena i općenito sama pomisao da se tako nama nešto dogodi i da počnemo viđati tako nešto.

Opet, dinamika Muldera i Scully i u ovoj epizodi je još bolja ali s ozbiljnijim razgovorima. Highlight epizode su tri stvari. Prvu i drugu sam siguran da ste primijetili.

1. Karin Konoval je opet nakon epizode Home ubila s ulogom igrajući tri/četiri lika. Demon Judy mi je najdraži. Baš jezivo i uznemirujuće. Ali nisam mogao vjerovati da je ona i OVO kad je otvorio vrata gledam i vidim prvo iste oči rekoh znam da će glumit nekoliko likova i vidim to je ona :EmoticonClapping2 i još kad priča ima totalno muški glas. Nevjerojatna glumica.

2. Mulder i Scully u motelu kao u starim vremenima ali highlight je prije svega
Spoiler: prikaži
imali su sexxxxxxxxxxx napokon  ;D shipperi su sad prezadovoljni uključujući mene. Uvijek sam se bojao kako će prikazati njihov sexxx, ali Carter je uspio.
a i tu su još stvarno odlični razgovori u krevetu o tome kako će ostariti zajedno, hoće li imati još djece, kako dalje poslije svega kad završe. A i to je posveta cijeloj seriji je nekako i oni znaju da je ovo zadnja sezona.

3. Mark Snow. Najveći televizijski kompozitor ovaj put stvarno oduševio. Pohvalio sam ga za prošlu epizodu, ali ovu nemam riječi. Jedva čekam kad dođe na youtube da si poslušam. Mnogi zaboravljaju kako je njegova muzika sve u x-filesima. Sjetite se svih onih starih epizoda i koliko određene scene budu vrhunske radi njegove muzike. U ovoj epizodi najviše me dojmila muzika u onoj sceni s odvjetnikom i ona muzika u pozadini za naježit se koliko je dobra. Dosta različita pa je zaigrana muzika kada vidimo Judy i njezinog brata. Onako vrckava, zna Mark Snow točno što treba za svaku scenu. Ovo mi je najbolji Mark Snow još od 8.
sezone i epizode Within Scully's Theme makar je i 9. sezona imala odličnu muziku pogotovo u prvoj i zadnjoj epizodi.

Najdraži Snow soundtrack mi je iz 5. sezone i epizode The Post Modern Prometheus jer je najzaigraniji x-files soundtrack. Pogotovo kad krene od Post-Modern Posse i pogotovo kad krene od 0:36

Jednostavno Snow je čudo i bez njega serija ne bi bila to što je danas.

Od ostatka epizode atmosferično i kreativno. Super ideja vješala  ;D

Mitch, Gilly i David su po običaju s nama gledali epizodu. Evo što Mitch kaže https://twitter.com/MitchPileggi1/status/953820882606047234 a što Gilly hahaha https://twitter.com/GillianA/status/953809292120948736

Promo za iduću. Zna se ko radi ovu epizodu. Svi najviše čekaju ovo i izgleda nestvarno dobro i po običaju unikatno kad je Darin u pitanju. Jedva čekam. I jedva čekam Snowa jer mu je sad prilika da se opet zaigra pogotovo u ovako neobičnoj i ludoj epizodi.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #124 u: Siječanj 23, 2018, 01:53:44 prijepodne »
Podcast sa Karin Konoval http://directory.libsyn.com/episode/index/id/6171898/tdest_id/588622 inače to su fanovi koji rade podcast sa glumcima iz 11. sezone. I još je dala odličan intervju za fandomski site http://www.xfiles.news/index.php/news/latest-news/1544-karin-konoval-answers-your-questions

I Karin dolazi na konvenciju.


Ova konvencija će biti jebena. Toliko legendarnih gostiju koji su prošli kroz seriju.

I slike iz epizode 6 koja će biti o Skinneru. Izgleda stvarno dobro http://xfiles.news/index.php/news/latest-news/1548-kitten-promo-photos-revealed
Spoiler: prikaži

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #125 u: Siječanj 24, 2018, 00:30:16 prijepodne »
Mulder doživljava mandelu efect i ne može naći jednu epizodu Zone Sumraka koje se sjeća. Zove se Lost Martians. Uvjeren je da ta epizoda postoji.


Zona Sumraka ispred svog vremena  :clapp


Inače, ko nije upoznat sa mandelom efectom, upoznajte se. Stvarno zanimljiva zavjera ako se to uopće može nazvati zavjerom. Dakle, imate dvije vrste ljudi.

1. kategorija                        2. kategorija
  Berenstein Bears                            Berenstain Bears
  Sex In The City                              Sex And The City
  Looney Toons                                  Looney Tunes
Interview with a vampire              Interview with the vampire

"Beam me up, Scotty" se nikada nije dogodio. Ja se recimo sjećam te rečenice, ali danas se ne može naći.
samo u ovoj pjesmi ali u seriji nikada.
https://i.imgur.com/xj2o6e9.png

"Kit-Kat" je postao "KitKat"

Nicholas Cage je postao Nicolas Cage

Steven Segal je postao Steven Seagal

"Captain Crunch" je postao "Cap'n Crunch"

"Warriors, come out and play." je postao "Warriors, come out to play"



Ma ima toga previše. Znači, ovo iz prve kategorije je kao postalo ovo iz druge kategorije. Mišljenja su još uvijek pola pola. Mandela Efect je stvaran što ne znači da je netko prčkao po ovoj realnosti, nekakav alternativni svijet ali sigurno postoji razlog zašto se još uvijek vode rasprave oko toga.

Pokušavao sam se sjetiti čega sam se ja sjećao a to danas nije tako. Evo, video o nosorogu.
ja se stvarno sjećam jednog roga. Vidjet ćete i u komentarima da se neki sjećaju jednog, neki dva. Ima zanimljivh stvari oko mandele efekta.

Recimo, kakti dokaz za Sex in the City
a danas je Sex and the City. Ja se sjećam Sex and the City, ali eto neki se sjećaju ovo prvo. Evo nešto novo
i na ovim stranicama ima zanimljivh stvari http://mandelaeffect.com/looney-tunes-or-looney-toons/ i https://www.alternatememories.com/index

Kenedy. Šest ljudi, a mnogi tvrde da je bilo četiri.


Eto, malo zagrijavanja za novu Darinovu epizodu :smfor (27):

Offline Cathy333

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beyond the Wall
Odg: the X-Files
« Odgovori #126 u: Siječanj 24, 2018, 08:52:32 prijepodne »
Serija koja se nestrpljivo čekala i kasnije detaljno analizirala u školskim klupama, ovo definitivno zaslužuje rewatch prije nego što se posvetim novim epizodama  :smfor (27):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #127 u: Siječanj 24, 2018, 20:28:44 poslijepodne »
Ovo je jedan od najboljih x-files trailera ikada. Izgleda brutalno dobro. Dobit ćemo koliko vidim i neko jebeno čudovište.



Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #128 u: Siječanj 25, 2018, 05:09:22 prijepodne »
Upravo pogledao Darinovu epizodu. Neću sad recenzirati, ali ću samo reći da se radi još o jednom remek djelu o zaboravljenim sjećanjima, objektivnosti/subvjektivnosti, fake news i ostalim bitnim temama. Sve je rečeno na jedan satiričan i komičan način. Jedna scena je jedna od najsmješnijih stvari ikad u filesima. Smiješno, istinito, tužno i na kraju nekako gorko slatko. Ne mogu sad trenutno pisat. Pogledat će se još jednom kasnije jer ovo je bio doživljaj. Neki već nazivaju jednom od najboljih x-files epizoda.

Sculls hahahaha.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #129 u: Siječanj 25, 2018, 13:42:04 poslijepodne »
Upravo opet pogledao. Dosad triput. Sad ide malo dublja analiza epizode pa kome se čita, neka čita. Epizode su mu uvijek duboke. Epizoda je prepuna sjajnih rečenica i one linera. I ovo je epizode koja je non-spoiler pošto je non-canon.

Početna scena
Najbolja Darinova početna scena nakon Jose Chunga. Restoran je i referenca na restoran iz Jose Chunga kad Mulde dođe ispitivati konobara. I naravno, sa lijepim malim twistom na kraju jer je svaka epizoda Zone Sumraka uvijek imala preokret. I na kraju konobar kad skida kapu, posvceta epizodi The Howling s onim vragom.

Mulder i Scully susreću Reggie i sjećanje na prvu epizodu Zone Sumraka
Prvo Mulder obučen kao Bigfoot ide tražiti Bigfoota. "I was out 'squatchin"  ;D

Susreće Reggiea naravno u podzemnoj garaži gdje drugdje. Reggie mu govori tko je i da se znaju od prije, ali Mulder mu ne vjeruje iako ga je potakao na razmišljanje kad mu spomene epizodu iz Zone Smraka. Sad Mulder postaje lud tražeći tu epizodu koje se sjeća da ju je gledao, ali ne može naći. Scully mu govori da se nje možda zabunio i pomješaao Zonu Sumraku sa The Outer Limits. "DO YOU EVEN KNOW ME?"  :smfor (24):

I onda gledanje mladog Muldera sa glavom odraslog Muldera hahahahaha. Nakon toga Scully susreće Reggiea govoreći joj da ga netko prati i daje joj ABC žele kojeg se ona sjeća dok se svi drugi sjećaju 1-2-3 želea. I da, zove ju Sculls haha.

Reggie Something
Mulder i Scully zajedno susreću Reggie gdje drugdje nego u podzemnoj garaži. Klikne mi u glavi, Reggie na jedan način predstavlja Mr. X-a, drugog Mulderovog informera s kojim se uvijek nalazio na taj način. I nemojmo zaboraviti mali x na prozoru što je uvijek značio znak da se nađu. E sad, Reggie ih mora uvjeriti da ga znaju i da su radili zajedno. Od ovog trenutka sve kreće ludilo, a zanimljivo je da se čitava epizoda uglavnom događa na istom mjestu kroz sjećanja kako je bilo i zašto misli da mu brišu sjećanja. Tu dolazi teorija o Mandeli Efektu o kojoj sam pisao gore. Mandela efekt je stvarno stvaran. Svatko od nas ga je doživio. Sjetite se samo koliko ste puta mislili da se nečeg sjećate jako dobro, a onda ispadne totalno drugo ili slično ali opet drugačije. E sad, globalni Mandela efekt je ogroman gdje imamo milijune ljude koji se sjećaju da se pislao Looney Toons dok drugi milijuni ljudi se sjećaju da je bilo Looney Tunes što ne znači da je to dokaz nekakvog paralelnog svijeta ili da su prčkali tamo u Cernu što je glavna teorija. To je samo dokaz da naša sjećanja nas nekad zavaravaju.

Reggie nastavlja objašnjavati i prejaka scena je kad se prepiru pa Reggie kaže "Ah, see, you're having a Mengele Effect about the Mandela Effect.". Ne znam jeste li primijetili onaj plakat sa Nixonom  :smfor (24): :smfor (24): Ozzie's razor haha. Ozzy's ax   :smfor (24): :smfor (24):

Reggie nastavlja govoriti o They. Tko je They? Naravno, on govori o NJEMU kao jednoj osobi, ali Mulder i Scully misle o njima kao nekog grupi ljudi. Ovdje su otišli u čisti meta fiction. Napokon saznajemo tko je They. "Hundreds of millions" haha.

No, prije Theya osvrnimo se na izvrsna flashbackove. Najbolji dio je intro i kako je Morgan stavio Reggiea u slavne x-files epizode poput Toomsa, Clyde Bruckmana ili Home. Ili onaj flashback kad vidi aliena i kad alien telepatski progovori hahaha baš glas kakav su alieni imali u 50-ima i svim tim sf filmovima.

Dr. They
"Who's hiding? I'm in the phone book. But nobody knows what's a phone book anymore." – Dr. They

Dr. They sam ja shvatio kao metaforu za medije. On nam je predstavljen kao ludi znanstvenik, ali sa razlogom ga je Morgan nazvao They jer Oni su mediji. Mediji su ti koji odlučuju o fake news, što je stvarno, a što nije. Danas kada imamo internet, imamo toliko alternativnih vijesti, toliko drugačijih istina zbog kojih nam se percepcija o nekim stvarima mijenja i to je dobro. No, They su metafora za medije i kako prate svaki korak i odlučuju kako da masa razmišlja pomoću reklama, etiketa, false flagova, fake newsa i sličnih stvari. I Dr. They je prikazan kao villain epizode što i mediji jesu. Ustvari, ako idemo još dublje They može biti i loše  korporacije, elita, bankari i sve ostalo. Lijepo je Morgan osmislio lika koji prdstavlja toliko loših stvari. I naravno, They pokušava ili pokušavaju uvjeriti sve one koji se pobune da to nije istina. Da su u krivu što je i još jedan razlog zašto se toliko ljudi krivo sjećanju nekih stvari dok drugi potpuno drugačije.

Reggien pravi identitet i zadnji zadatak sa Mulderom i Scully
Scully saznaje njegov pravi identitet, ali on ga i nema. Sve ono da je radio za CIA, NSA i slične organizacije naravno nije istina. Radi se o nekakvom luđaku koji to ustvari nije ali u ludom svijetu on to postaje. Najjača scena u garaži je kad dolazi onaj auto iz Ghostbustersa ahahahahaha  rofl rofl i lijepa posveta Carterovoj desnoj ruci, Franku Spotnitzu. Spotnitz sanitarium. Reggie počne pričati o njihovom zadnjem slučaju kojeg se samo on sjeća. I tu ide dolazi najbolji i najsmješniji dio epizode.

Martian Alien aka Donald Trump
Ovo je najviše očito od svega. Martian Alien je Donald Trump.

"We are building a wall. … We can't allow your kind to infiltrate the rest of the cosmos. You're not sending us your best people. You're bringing drugs, you're bringing crime, you're rapists. And some, I assume, are good people. But we have no choice, believe me. For although the rest of the galaxies all have their share of these problems, we fear you could infect the rest with the one trait that is unique to earthlings: You lie."

Donald Trump sa plaštom Elvisa, ali kad silazi sa svemirskog broda i uzima električni romobil i dolazi prema Reggieu, Mulderu i Scully, a zvuk trtrtrtrtrtrtr. Jedna od najsmješnijih stvari ikad u Filesima  :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): Alien je isto tako posveta svim tim prikazima aliena iz 50-ih sf filmova i ponajviše Zoni Sumraka. Na kraju Reggie odlazi ostavljajući sjećanja Mulderu i Scully. Dolazi Skinner i Morgan ostavlja završni twist tako što Skinner prepoznaje Reggiea. WATAFAK  :smfor (24): :smfor (24): što je sad istina, a što ne. Tko će ga znati.

"I want to remember how it was. I want to remember how it all was."
Najljepši trenutak dolazi na kraju kad se Scully pokušava sjetiti kakav okus ima taj njezin omiljeni žele. Uzima žlicu sa želeom, ali ipak na kraju ostavlja žlicu govoreći "I want to remember how it was. I want to remember how it all was." što se može shvatiti na mali milijun načina. Netko to može primijenit za neki film koji je gledao u djetinjstvu i ne želi ga pogledati u odrasloj dobi da si možda ne pokvari doživljaja filma to jest želi se sjećati tog filma na jedan lijep način. A netko poput Morgana nam govori da je ovo njegova posveta cijeloj seriji. On se želi sjećati najboljih trenutaka X-Filesa. Svih onih pogleda Muldera i Scully, svega što su prošli zajedno tijekom svih ovih godina. Svih onih slučajeva, monstera, aliena, sporednih likova, istine i svega ostaloga jer na kraju dragi moji zemljani ipak ćemo mi svi pamtiti lijepe trenutke bez obzira na sve što smo loše prošli, sve što smo loše napravili svi ćemo na našoj samrti pamtiti ono lijepo jer tako želimo ostati zapamnćeni, tako želimo mi pamtiti druge.

ZAKLJUČAK
Ovo je još jedna Darinova epizoda u kojoj koristi time kao što su subjektivnost, objektivnost, što je i što nije istina, potisnuta sjećanja. Ovo je bila najsličnija epizoda Jose Chungu gdje smo vidjeli na sličan način kako neke osobe imaju svoje viđenje istine jer što je na kraju istina? Tvoj vlastiti doživljaj ma koliko god netko pokušavaju biti objektivan sa svim svojim dokazima duboko u sebi ćeš uvijek imati svoje vlastito mišljenje o nečemu bez obzira jel ti bio u pravi ili u krivu. I to se zove imati karakter, osobnost, identitet. To je nešto što fali danas.

Kao i sve Darinove epizode, apsurdni humor, satira, tuga, i relevantnost/istina koja tjera na razmišljanje. Zato se Darinove epizode moraju gledati više puta jer ispod sve te zajebancije leži prava istina koju ćemo mi subjektivno/objektivno istražiti.

Savršena epizoda. Rekao sam kad je izašla Were Monster epizoda iz 10. sezone da mi je jedna od najboljih epizoda unazad 7, 8 godina, a ova tu mi je još bolja epizoda. Ne znam gdje bih ju stavio na koje mjesto najboljih Darinovih epizoda, ali ovo ide u top 5 epizoda 21. stoljeća.

Skupio sam malo twiter komentara pa uživajte.
Spoiler: prikaži




















https://twitter.com/GillianA/status/956344697982726144


Gilliev twiter tijekom epizode https://twitter.com/GillianA  ;D



Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #130 u: Siječanj 29, 2018, 09:22:30 prijepodne »
ova 4ta ep je perverzija cista. odusevio sam se. ali ipak mi je malo bolja ona proslosezonska Mulder & Scully Meet the Were-Monster .
malo sam guglao ovaj mengele efekat  ;D zamalo me zajebase za we are the champions  ;D
inace gomila vrhunskih fora, onaj pravi napuseni humor, trolololo.
skiner ipak pobjednik. pravom igracu je i sekunda dovoljna da rijesi utakmicu.
treca dobra, mozgolomka slucaj. ali vise mi je ostalo upamceno muvanje njih dvoje, hahahaha, ocu/necu/ne znam... pljas!  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #131 u: Veljača 01, 2018, 09:51:50 prijepodne »
Pogledana peta  :)

Petu je napisao i režirao X-Files veteran James Wong i epizoda je najugodnije iznenađenje dosad jer nisam očekivao ovoliko sitnih preokreta i stvarno tužnih i emocionalnih trenutaka. Kao i svaka epizoda dosad početak je vrhunski. Ovo je bio najviše horor atmosferični početak. Ghouli je jebeno čudovište i lijepo ga je Wong držao u mraku. Čak ima i svoju stranicu https://ghouli.net/ i neke odlične slike.

Naravno, ovo je totalna zamka od epizode jer je mix mitologije i motw i to na jedan pametan način. Uvijek sam se bojao kako će nam predstaviti Williama, ali Wong je uspio. Dao je odlične emocionalne trenutke Gillian Anderson koja je odglumila vanserijski pogotovo scenu u mrtvačnici. Glumac koji glumi Williama je sin od Susan Sarandon
Spoiler: prikaži
i točno se vidi da je Mulderovo dijete (Sorry Smokey)  ;D pogotovo soba i sve one stvari o svemiru. Na kraju ugodno iznenađenje kad azijac ispadne William i Mulder i Scully ga vide na kameri da je to on.


Promo za iduću epizodu koja će biti o Skinneru. I pogledajte ko se vraća.


Radujem se svim epizodama u drugoj polovici. Trenutno najviše šestoj, sedmoj i osmoj. Šesta jer je o Skinneru a te epizode o njemu su uvijek bile dobre i zanimljive. Sedma jer je skoro bez dijaloga. Osma jer je posljednji oproštaj od Glena Morgana i Jamesa Wonga od serije. Originalni pisci još od prve sezone. Uvijek su bili poznati kao duo, ali su sad na zadnje dvije sezone pisali odvojeno. Glen je u 10. sezoni napisao četvrtu epizodu, a u ovoj sezoni drugu. Wong je u 10. sezoni napisao drugu, a u ovoj petu epizodu. Dakle, zadnji put kad su zajedno napisali epizodu to je još bila serija Millennium. Prije 20 godina. A uvijek su zajedno davali klasike (Ice, Home, Beyond the Sea, Tooms, Die Hand Die Verletzt). Rekli su da će po brutalnosti biti na razini Home.

 ;D




 clapp
Citat:
The difference between this Mulder and his younger self is that though he still turns the table on Scully to play Skeptic to her Believer when he wants to protect her, he does it with so much more sensitivity and openness than he used to. He used to come off as outright dismissive whenever she voiced a belief in an extreme possibility. Now he tries to prepare her for disappointment, but still backs her up by pursuing the evidence to support her theory.

The difference between this Scully and her younger self is that she is no longer afraid to Believe and is no longer afraid to share her innermost thoughts with Mulder. The younger Scully wouldn’t have told Mulder about her dreams until he forced her into a corner, but this Scully tells him straight away in hopes of getting his perspective. She trusts him not to dismiss her or hurt her and she knows that needing support isn’t a sign of weakness.

This is mature partnership.

Evo zanimljiv intervju sa Wongom oko epizode http://www.tvguide.com/news/the-x-files-william-return-season-11-episode-5/?ftag=TVG_Twitter

Zanimljivo je da je ovo vrlo osobno za njega jer je i sam bio udomljen.

Citat:
My favorite part of the episode is Scully's monologue that she delivers to William's body when she believes that he's dead. Can you talk about writing and directing that scene and what you wanted us to see in Scully in that moment?
Wong: Gillian and I talked a lot about that scene. She was really interested in how to portray that as a mother who felt like she did the right thing but at this moment feels that it was maybe completely wrong, and that failure is something that she was interested in exploring for herself and for Scully's character. So when we started working on it, part of it is that she felt this dichotomy between knowing whether this was William or not and not knowing, and whether she was apologizing to a corpse that is not her son. But in the end, she had to just kind of open her heart and say what she really felt about what she had to do. And that way, it was obviously how she felt the entire time. But the other thing that was interesting, I thought, was that Gillian really wanted to have that moment when William's body disappears, that Mulder and Scully have a different idea of what's happening there. Whereas Mulder is thinking all these reasons why the body disappeared, she actually has a glimmer of hope in that moment. She was really interested in playing that and dealing with that.
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2018, 10:14:12 prijepodne od Mulder »

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #132 u: Veljača 01, 2018, 11:54:07 prijepodne »
ovaj ghooli mi vuce na cloverfield monstera.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #133 u: Veljača 04, 2018, 17:07:29 poslijepodne »
Koliko je 10 sezona bila pomalo neinteresantna, ova 11 sezona je pun pogodak i za nas ljubitelje ove serije taman. To je moje mišljenje jer sigurno ima i nekih kojima se ne sviđa. Ja i dalje na hardu čuvam oba filma. Do skora sam čuvao i sve epizode.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #134 u: Veljača 05, 2018, 09:16:18 prijepodne »
peta najbolja u sezoni definitivno.
ni na kraj pameti onakav rasplet, odlicno su zaokruzili epizodu. dosta nekih emo scena, ali nije mi smetalo jer nije bilo usiljeno.
sezona za sad odlicna sto nijesam ocekivao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #135 u: Veljača 05, 2018, 09:22:27 prijepodne »
Mnogo dobra sezona. Koliko mi je prosla bila mlaka, toliko je ovde svaka epizoda prste da polizes.

Sent from Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #136 u: Veljača 05, 2018, 09:26:18 prijepodne »
Mnogo dobra sezona. Koliko mi je prosla bila mlaka, toliko je ovde svaka epizoda prste da polizes.

Sent from Tapatalk
ja sam mislio da ih pozdravim poslije prve ep. ali ove nemitoloske sljakaju samo tako. bra'o im ga.
mada su u ovu 5tu uklopili i mitologiju kako treba.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #137 u: Veljača 09, 2018, 01:36:04 prijepodne »
Još jedna kvalitetna epizoda. Skinman je uvijek bio dio tima. Mulder i Scully se mogu promatrati kao najbolji duo, ali uz Skinmana dobijemo najbolji trio televizije  ;D

U seriji smo imali nekoliko stvarno kvalitetnih viet epizoda. Sleepless iz druge sezone gdje je gostovao Tony Todd, ali bila i jako važna epizoda jer nam je predstavljen Alex Krycek. I epizoda Unrequited iz četvrte sezone o nevidljivom ubojici.

Haley Joel Osment je pun pogodak. Žao mi je što je nestao nakon Šestog Čula, ali možda će mu sad X-Files opet dignuti karijeru kao što je mnogim drugim glumcima u 90-ima. Reakcija Muldera kad je čuo riječ čudovište  ;D lijepa atmosfera u šumi. Scully kaže da je medicinska doctorica (vrijeme je za drinking game). Voze se u autu ko u stara vremena (popio već osmu čašicu drenovca). I opet izvrsni Mark Snow. Kako prelijepo gradi scenu i atmosferu u epizodi. Ovo je najbolji Mark Snow u ovoj sezoni poslije treće epizode Plus One. Jedva čekam da izađe njegova muzika za ovu sezonu.

I točno se vidi koliko su Filesi utjecali na većinu serija hoćeš Homeland, Breaking Bad, 24 ili Supernatural, Buffy i ostale srodne serije. Pa Bones i Castle i u zadnje vrijeme Black Mirror koji je i u trećoj sezoni posvetio Filesima onu epizodu o pčelama. No, najbitnije je što ova sezona izgleda jebeno spojeno. Gradi tu jednu veću priču. Skinman nam je u prvoj epizodi upao u probleme. Opet su se na to referirali u prošloj epizodi koja je bila mix mitologije i motw da bi u ovoj to riješili a to je ono staro pitanje jel mu Mulder i Scully mogu vjerovati. Drago mi je da se to riješilo prije finalne epizode. Dakle, iako su u sredini motw epizode opet se dobije dojam da je tu puno više. Da tu ima jedna veća priča. Pametno spajaju puzle.

I druga stvar koja je vrlo bitna. Relevantni su kao što su bili u 90-ima i to je falilo. I treća stvar. Hrabri su, vjerojatno najhrabrija serija današnjice. Jebeno je žalosno da nema serija pa ni taj prosječni Black Mirror koja će govoriti istinu. I evo, u Filesima komotno se spomenu Chemtrailovi i kako vlada zaprašuje. Al pazite, Chemtrailovi su još uvijek teorija. Nije službeno dokazano. No, znate što je? Ono što je Mulder rekao.

Project BLUEBIRD, MKUltra, MKDELTA. Zavjere su se događale i događat će se. Nema tu ništa neistinito. Pa jel vi znate što je MKUltra, a već sam mnogo puta spominjao tu zavjeru. Koliko je to veliko i suludo. Meni je nejasno da još ima ljudi koji ne vjeruju u zavjere. zavjere su to od pamtivijeka. Pustite one fantastične zavjere. To su TEORIJE. Ovo nisu teorije. Ovo su političko orijetirane zavjere i one su najčešće.

MKUltra je bio mind control program od CIA gdje su otimali ljude (u principu djeca) i eksperimentirali na njima sa razno raznim kemikalijama, drogama, hipnozama, mučenjem i sličnome. Stanite sad na trenutak i malo razmislite o tome. CIA, mind control, otimanje djece. Sad zamislite da to nikad nije službeno dokazano. I da se o tome danas govori. Naravno, skeptici bi se po običaju smijali i govorili ma što bi to bilo istina, ali koliko su samo puta bili u krivu. Eto, to je službeno dokazano 70-ih iako svi znaju da to i danas traje.

A da ne spominjem o drugim dokazanim zavjerama u drugoj polovici 20. stoljeća. Bez problema ih nabrojim 30-ak koje su dokazane. 30-ak bez ikakvog beda. Sve službeno dokazano. Tako će i ove današnje u budućnosti velik dio njih biti službeno dokazane jer se vrši prevelik pritisak iako elitica pokušava zagušiti svaku raspravu.

Al evo, o tome sad pišem na X-Files temi. A zašto? Zato što je jedina serija koja se ne boji govoriti istinu kada je potrebno. I to danas uz ovu PC/SJW kulturu gdje ne smiješ zinuti da ne bi uvrijedio nekoga. Ma joj, baš mi je drago zbog toga. I zato kraj ove epizode je potreban jer kraj ustvari govori PROBUDITE SE! I recite I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore! kao što je rekao Peter Finch u filmu Network
i ovo je još govorio 70-ih. Poslušajte govor. Znao je čovjek, naravno fikcijski, ali onaj koji je pisao scenarij. A danas ooo moraš pazit. Nemoj slučajno prikazati ovog ili onog tako jer ćeš ostat bez posla, mediji će učiniti svoje da te naprave ludim kao mnoge druge. Jel tako, Dave Chappelle? Naravno da je.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #138 u: Veljača 12, 2018, 10:47:44 prijepodne »
nije mi se svidjela sesta epizoda. krenulo je bas dobro, ali kad sam vidjeo onaj gas pretpostavio sam sta ce bit.
bilo je tu elemenata misterije koji su me zainteresovali, ali kako je isla epizoda sve vise sam se ladio.
upoznat sam sa ovim projektima, tako da me ni to nije raspametilo.
mada sam prije epizode izio kesicu onih haribo jagodica pa je pitanje sta sam ja uopste gledao.
skiner je kul.
ajmo dalje yo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #139 u: Veljača 15, 2018, 00:52:23 prijepodne »
Evo nekih novosti oko epizoda. Izašle radnje za svaku preostalu epizodu.

Citat:
Rm9sbG93ZXJz,” airing Wednesday, Feb. 28 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: In a world of ever-increasing automation and artificial intelligence, Mulder (David Duchovny) and Scully (Gillian Anderson) find themselves targets in a deadly game of cat and mouse. Episode written by Shannon Hamblin & Kristen Cloke; Directed by Glen Morgan. #XFRm9

Familiar,” airing Wednesday, March 7 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: Mulder and Scully investigate the brutal animal attack of a little boy in Connecticut while suspecting darker forces are at play. Episode written by Benjamin Van Allen; Directed by Holly Dale. #XFFamiliar

Nothing Lasts Forever,” airing Wednesday, March 14 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: While investigating human organ theft, Mulder and Scully uncover a mysterious cult consumed with macabre rituals. Episode written by Karen Nielsen; Directed by Jim Wong. #XFNothing

My Struggle IV,” airing Wednesday, March 21 (8:00PM-9:00 PM ET/PT) — Season Finale

Plot: Mulder and Scully rush to find an on-the-run William (guest star Miles Robbins) while the Cigarette Smoking Man (guest star William B. Davis) pushes forward with his ultimate plan. Mitch Pileggi also stars. Annabeth Gish, Joel McHale and Barbara Hershey guest star. #XFMyStruggle4

Ipak nisu zajedno Morgan - Wong napisali epizodu, ali će režirati osmu to jest devetu epizodu i ova epizoda Nothing Lasts Forever je bila osma, ali sad je deveta. Tako će biti puštena. To je ona epizoda o kojoj se priča da je jako brutalna.

Sedma (iduća) mi se čini jako zanimljivom, originalnom i unikatnom. Evo novog videa. Izgleda stvarno nešto neviđeno dosad u Filesima.


Pošto tek za dva tjedna izlazi nova epizoda moramo malo držati temu živom  ;D pa počnimo od prve sezone.

Evo TV spotova za prvu sezonu. Lijepo je vidjeti sve ove promoe za stare epizode.


Dokumentarac o prvoj sezoni.


SEZONA 1 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 3: Squeeze
Episode 8: Ice
Episode 24: The Erlenmayer Flask
Episode 20: Darkness Falls
Episode 13: Beyond the Sea
Episode 17: E.B.E.
Episode 1: Pilot
Episode 21: Tooms
Episode 2: Deep Throat
Episode 11: Eve
Episode 4: Conduit
Episode 10: Fallen Angel
Episode 12: Fire
Episode 19: Shapes
Episode 5: The Jersey Devil
Episode 18: Miracle Man
Episode 15: Lazarus
Episode 22: Born Again
Episode 23: Roland
Episode 14: Genderbender
Episode 16: Young at Heart
Episode 7: Ghost in the Machine
Episode 6: Shadows
Episode 9: Space


NAJBOLJI MONSTERI IZ PRVE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Eugene Victor Tooms iz epizoda Squeeze/Tooms.
2. Crvi iz epizode Ice.
3. Luther Lee Boggs iz epizode Beyond the Sea.
4. Bube iz epizode Darkness Falls.
5. Blizanke iz epizode Eve.

Počasno mjesto dajem Vukodlaku iz epizode Shapes.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
101 - Pilot
102 - Deep Throat
103 - Squeeze
104 - Conduit
108 - Ice
110 - Fallen Angel
111 - Eve
112 - Fire
113 - Beyond the Sea
117 - E.B.E.
119 - Shapes
120 - Darkness Falls
121 - Tooms
124 - The Erlenmeyer Flask


Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #140 u: Veljača 17, 2018, 04:52:45 prijepodne »
Skraćena verzija sezona je odlično za one koji nikad nisu gledali seriju. Naravno, mitološke tu sve moraju biti, ali motw neke treba izbacit pa da se dobije recimo 13-18 epizoda ovisi od sezone do sezone. Makar opet sve je to do subjektivnog dojma pa vidiš da sam recimo za prvu sezonu stavio epizodu Shapes iako ta epizoda nije dobro prihvaćena među fanovima/kritikom, ali meni osobno kao fanu werewolf tematike ta epizoda je dosta podcijenjena. Vrlo atmosferična i stvarno dobra. Pokušat ću biti što objektivniji uz dodatak naravno subjektivnog dojma. U prvoj sezoni su uglavnom istraživali folklore i tada vrlo popularne teorije.

Prva sezona su samo Mulder i Scully te njihovi slučajevi točnije Mulderova borba za istinu jer Scully mu u početku ne vjeruje kao partneru, ali cijela sezona je o povjerenju između njih dvoje. Kad Scully odluči da je to to, onda u jednoj od zadnjih epizoda kaže "Mulder, I wouldn't put myself on the line for anybody but you." I to je ne samo važna epizoda radi toga već zato što se prvi put pojavljuje Skinner koji donosi novu dinamiku u seriju kao i neki drugi važni likovi predstavljeni u drugoj sezoni.

A sad na drugu sezonu. Druga sezona je najvažnija za mitologiju. Nema važnije sezone od te. Ujedno je po atmosferi najmračnija. Može se mjeriti sa prvom sezonom Millenniuma po mračnoj atmosferi, a Millennium prva sezona je nešto najmračnije što se pojavilo na televiziji. Važna je zato je glavna mitologija rođena i to na koji način. Gillian Anderson je u to vrijeme bila trudna, još kad su snimali prvu seznu pred kraj. Zato su morali nešto smisliti i koje li simbolike praktički Gillianova trudnoća je rodila tu mitologiju
Spoiler: prikaži
[Spoiler]jer i u toj sezoni ona bude oteta i trudna.
[/Spoiler]

Toliko mnogo važnih likova predstavljeno. Alien Bounty Hunter, Krychek, Duane Berry i Mr. X te naravno plejada izvrsnih monster of the week epizoda. Druga sezona je imala izvrstan balans atmosfere, strave i užasa, odlične priče i zato je prvo pravo remek djelo od sezone. Često se vraćam ovoj sezoni jer sa tom sezonom je sve baš ono eksplodiralo. Iz kultne serije postala je ogromna mainstream serija i globalni hit. Ova sezona je osvojila zlatni globus za najbolju serije te godine. Fandom se povećao ogromnom brzinom i počeli smo izmišljati termine koji će mnogi drugi pa praktički svi današnji fandomi koristiti. Prvo online fandom, legendarni razno razni forumi nastajali. Počelo se sa pisanjem fan fictiona i slično. Strašno doba. Od druge sezone baš kreće utjecaj na televiziju koji nikada prije nije viđen. Druga sezona je to započela i pokazala da takva vrsta serije može preživjeti.

U razdoblju od 1995. do 1999. godine snimaju se: Dark Skies, Nowhere Man, Strange Luck, Kindred: The Embraced, The Burning Zone, American Gothic, Psi-Factor, Prey, Sleepwalkers, Strange World i Poltergeist: The Legacy i još nekolicina drugih. Sve pod direktnim utjecajem Filesa. Samo da se pridoči kakav je to bio blitzkrieg. Zamisli da današnja serija izvrši takav utjecaj i to tijekom prikazivanja. A da ne pričam o svim serijama kad su Filesi završili i to nisu samo srodne serije kao ove nabrojane znači slična tematika već i serije koje nemaju veze sa Filesima, a izvršen je utjecaj. I to je sve krenulo od druge sezone. Zato će uvijek imati posebno mjesto u povijesti.

Sezona je još važna zato što je dala dva nova pisca. Vince Gilligan koji je napisao svoju prvu epizodu i Darin Morgan koji je napisao svoju prvu epizodu i promijenio čitave Filese sa tom epizodom jer je pokazao da mogu biti sve.  Redatelji isto. U drugoj sezoni je došao Kim Manners i brzo postao fan favorite. Režirao je najviše x-files epizoda, preko 50 i uz Roba Bowmana je bio najbolji redatelj u Filesima. Nažalost, umro je prije prije 9 godina pa ne može režirati nove Filese niti ih gledati ali stalno budu neke posvete kao prošle sezone onaj nadgrobni spomenik. Od redatelja se još izdvajaju spomenuti Bowman koji je režirao preko 30 epizoda + prvi film te R. W. Goodwin i David Nutter.


SEZONA 2 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 25: Anasazi (prvi dio three partera)
Episode 5: Duane Barry (prvi dio two partera)
Episode 20: Humbug (prva humoristična epizoda)
Episode 6: Ascension (drugi dio two partera)
Episode 2: The Host (Flukeman!)
Episode 17: End Game (drugi dio two partera)
Episode 16: Colony (prvi dio two partera i prvo pojavljivanje Alien Bounty Huntera)
Episode 14: Die Hand Die Verletzt (vještica)
Episode 1: Little Green Men (najveća minimalistička mitološka epizoda sa sjajnom atmosferom)
Episode 8: One Breath (najveća drama sezona)
Episode 13: Irresistible (Donnie)
Episode 24: Our Town (kanibalizam)
Episode 22: F. Emasculata (kantina)
Episode 21: The Calusari (opsjednutost)
Episode 23: Soft Light (prva Vinceova epizoda)
Episode 19: Død Kalm (starenje)
Episode 4: Sleeples (Tony Todd)
Episode 10: Red Museum
Episode 3: Blood
Episode 12: Aubrey
Episode 18: Fearful Symmetry
Episode 7: 3
Episode 11: Excelsis Dei
Episode 15: Fresh Bones
Episode 9: Firewalker



NAJBOLJI MONSTERI IZ PRVE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Flukeman iz epizode The Host
2. Phyllis Paddock iz epizode Die Hand Die Verletzt
3. Donald Pfaster iz epizode Irresistible
4.
Spoiler: prikaži
"Fiji Mermaid"
iz epizode Humbug
5. Kanibali iz epizode Our Town

Počasno mjesto dajem Ray Bantonu iz epizode Soft Light.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
201 - Little Green Men
202 - The Host
204 - Sleepless
205 - Duane Barry
206 - Ascension
208 - One Breath
210 - Red Museum
213 - Irresistible
214 - Die Hand Die Verletzt
216 - Colony
217 - End Game
218 - Humbug
219 - Død Kalm
221 - The Calusari
222 - F. Emasculata
223 - Soft Light
224 - Our Town
225 - Anasazi

To je 18 epizoda za drugu sezonu. 7 ih je izbačeno.

Evo i dokumentarca o drugoj sezoni.


I tv spotovi.


Trailer


Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #141 u: Veljača 19, 2018, 04:24:17 prijepodne »


Treća sezona je jedan od vrhunaca televizije. To je sezona gdje se po prvi put dobio onaj epic feel. Spoj blockbuster i artističkog filma. To je sezona gdje je Darin Morgan napisao svoje posljednje tri epizode prije nego što se vratio za 10. sezonu iako je do kraja serije bio jedan od producenata. Ako je druga sezona najvažnija za mitologiju, onda je treća sezona najvažnija za samu srž mitologije jer se po prvu pojavljuje najvažniji dio u seriji, a to je black oil koji će promijeniti sve. Dosta puta kopiran po razno raznim serijama, a i filmovima (Pormetheus), ali nikad nije bio prikazan tako dobar kao u Filesima. Mr.X nastavlja briljirati pogotovo u onoj akcijsko nabrijanoj epizodi sa vlakom i hibridima. Izvrstan balans misterije, horora, sf-a i komedije. Po prvi puta se pojavljuje i samoparodija tkz. meta epizoda i to ne samo po prvi puta u Filesima već po prvi puta na televiziji. Sezona koja je dala za mene dvije najbolje epizode u televizijskoj povijesti. Jedna od njih je i osvojila Emmyija za najbolju epizodu godine u kojoj je gostovao sjajni Peter Boyle.

Izgleda da su u ovoj sezoni pisci napokon znali što Filesi mogu biti. Manners, Bowman, Nutter su se vratili kao redatelji. Ostali Files veteran pisci isto. Vince Gilligan je opet napisao jednu epizodu i to jedna od njegovih najboljih. Gilligan će tek u kasnijim sezonama postati prepoznatljiv. U ovim ranijim sezonama je bio tek sporedni pisac. U kasnijim sezonama on daje klasike iako je zasigurno prvi klasik koji je dao ova epizoda u trećoj sezoni. Ono što mi se sviđa kod ove sezone je što nema high-concept sf-a. Znači, pokušali su biti što realniji. Druga sezona ima high concept epizode poput Dod Kalm ili Soft Light. Jako zabavne epizode, ali Filesi nisu nikada bili serija o takvim visokim predviđanjima. I naravno, po prvi puta smo dobili three parter epizode. To mi je kod mitologije uvijek bilo nešto najbolje. Imaš osjećaj kao da gledaš jedan veliki film.

To je sezona u kojoj ima najbolje dinamike između Muldera, Scully, Skinnera, Smoking Mana i Krycheka. Ovo je bio njihov prime pogotovo u onoj epizodi kada se suočavaju Mulder, Scully i Skinner. Tada stvarno nismo znali je li Skinner dobar ili loš. Obožavam ovu sezonu i za mene je to broj 1 sezona koja je učvrstila kod mene Filese kao najbolju seriju.

SEZONA 3 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 20: Jose Chung's 'From Outer Space' (meta i najbolja analiza neke epizode)
Episode 4: Clyde Bruckman's Final Repose (veliki Peter Boyle i pretužan kraj).
Episode 2: Paper Clip (najbolja mitološka epizoda ikad uz Ansazi. Treći dio three partera).
Episode 17: Pusher (prvo remek djelo Vincea Gilligana. Nezaboravan ruski rulet).
Episode 10: 731 (Mr.X u najboljem izdanju. Drugi dio two partera).
Episode 9: Nisei (prvi dio two partera).
Episode 12: War of the Coprophages (žohari i doktorica Bambi).
Episode 16: Apocrypha (drugi dio two partera).
Episode 15: Piper Maru (prvo pojavljivanje black oila. Prvi dio two partera).
Episode 24: Talitha Cumi (odlično finale sa jednim novim i važnim likom. Prvi dio two partera).
Episode 22: Quagmire (jedna od najbolji scena u Filesima je razgovor Muldera i Scully na jednom kamenu. Jezersko čudovište).
Episode 1: The Blessing Way (možda i najduhovnija epizoda. Drugi dio three partera).
Episode 23: Wetwired (izvrsna epizoda o frenkvenciji i paranoji).
Episode 13: Syzygy (Sure. Fine. Whatever. Zakon epizoda  ;D).
Episode 14: Grotesque (jedna od najmračnijih epizoda).
Episode 3: D.P.O. (Jack Black i Giovanni Ribisi).
Episode 21: Avatar (prva Skinner epizoda).
Episode 8: Oubliette
Episode 11: Revelations
Episode 6: 2Shy
Episode 5: The List
Episode 7: The Walk
Episode 19: Hell Money
Episode 18: Teso dos Bichos

NAJBOLJI MONSTERI IZ TREĆE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Robert Patrick Modell iz epizode Pusher.
2. Žohari iz epizode War of the Coprophages.
3. Virgil Incanto iz epizode 2Shy.
4. Big Blue iz epizode Quagmire.
5. Tachistoscopic slike iz epizode Wetwired.

Počasno mjesto dajem Succubus iz epizode Avatar. Black Oil nisam računao jer nije iz monster of the week epizode ali da je, bilo bi na prvom mjestu jer nema ništa bolje od black oila.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
301 - The Blessing Way
302 - Paper Clip
303 - D.P.O.
304 - Clyde Bruckman's Final Repose
306 - 2Shy
308 - Oubliette
309 - Nisei
310 - 731
311 - Revelations
312 - War of the Coprophages
313 - Syzygy
314 - Grotesque
315 - Piper Maru
316 - Apocrypha
317 - Pusher
320 - Jose Chung's 'From Outer Space'
321 - Avatar
322 - Quagmire
323 - Wetwired
324 - Talitha Cumi

To je 20 epizoda za treću sezone. 4 su izbačene.

Trailer za treću sezonu. Naravno, sve su ovo fanmade traileri.


Istina o trećoj sezoni.


Malo zajebavanja na setu iz treće sezone  rofl rofl

TV spotovi.


Par slika za epizodu 'Familiar'. Ovaj lutak mi se sviđa  ;D
Spoiler: prikaži



Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: the X-Files
« Odgovori #142 u: Veljača 24, 2018, 23:46:39 poslijepodne »
Ja sam opet krenula ispočetka i sad tek uživam kao nikad. Slažem se s Mulderom (ne s Foxom, nego ovim našim Saturnovcem  ;)) za redosled epizoda iz prve sezone od najboljih ka najgorima. Kod mene zasad ide Ice, Squeeze, Beyond the Sea, E.B.E., Fallen Angel, Eve, Fire, Deep Throat, Pilot, Conduit...
Večeras gledam E.B.E. i oplačem na ovo...
Scully: Svetla koje je vozač video možda su močvarni gas.
Mulder: Močvarni gas?
Scully: To je prirodni fenomen. Zapale se fosfin i metan koji se dižu iz trulih organskih materija i stvaraju kugle plavog plamena.
Mulder: To se i meni događa kad jedem kobasicu u pecivu.
 ;D
Hvala na titlovima, dvkv.  :beer2:

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #143 u: Veljača 26, 2018, 04:14:45 prijepodne »
Drago mi je da se kreće sa gledanjem ispočetka, a evo ove liste radim za sve one koji nemaju toliko vremena pa bi htjeli samo najbolje od Filesa. Naravno, zasad kao što vidite u drugoj, trećoj sezoni nema toliko puno epizoda izbačenih jer se radi o najboljim sezonama kao i što će biti slučaj sa nekoliko narednih sezona. Krenimo sa četvrtom sezonom. Četvrta sezona je donijela puno promjena, hrabrih odluka i promjenu dinamike između Muldera i Scully koja će se pogotovo osjetiti u petoj sezoni. Glen Morgan i James Wong su pisali za prve dvije sezone pa ih nije bilo u trećoj sezoni jer su išči raditi vlastitu seriju Space: Above and Beyond, ali pošto im je serija otkazana oni su se vratili u četvrtoj sezoni i to na kakav način gdje su nam dali jednu od najpoznatijih i najhvaljenijih Files Epizoda, Home. Vince Gilligan je u ovoj sezoni imao više slobode pa je napisao 5 epizoda od koje su dvije (vrlo važne) bile u suradnji sa drugim piscima. Ako je druga sezona bila najmračnija po atmosferi, četvrta sezona je bila tematski najmračnija i vrlo depresivna sezona. U ovoj sezoni se vratio i jedan ključni lik iz prve sezone, Max. U ovoj sezoni likovi iz treće sezone se vraćaju kao Jeremiah Smith, Alien Bounty Hunter i Krychek je još uvijek tu. No, najbitnije je da se mitologija prekrasno širi kako kroz black oil tako i kroz pčele gdje se po prvi puta ti prekrasni insekti pojavljuju. Pčele se bitan dodatak mitologiji, one su bile i najvažnije u prvom flmu. Sezona je još bitna jer smo dobili i čitavu epizodu o Smoking Manu i njegovoj prošlosti kako je postao to što je. I naravno nezaboravna otmica iz aviona (jedna od najimpresivnijih scena iz cijele serije).

SEZONA 4 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 2: Home (sve jasno. Najbolja televizijska horor epizoda)
Episode 7: Musings of a Cigarette Smoking Man (Smokey u najboljem izdanju. I sad vidim da kad sam radio listu najboljih 55 Files epizoda, ova mi je bila na visokom 6. mjestu)
Episode 24: Gethsemane (sve je laaaž, samooo pusta laaaž. Jedan od najboljih Files preokreta)
Episode 20: Small Potatoes (i ovu je napisao Vince. Jedna od najsmješnijih epizoda. Eddie Van Blundht)
Episode 10: Paper Hearts (ovu je napisao Vince. Jedna od najvažnijih epizoda zu Muldera i Samanthu)
Episode 1: Herrenvolk (drugi dio two partera. Važna epizoda pčele, bounty hunter, samantha i mr.x)
Episode 12: Leonard Betts (jedan od najvećih šokova ikad, pogotovo za Scully)
Episode 14: Memento Mori (jedna od najtužnijih i najvažnijih epizoda)
Episode 18: Max (drugi dio two partera)
Episode 17: Tempus Fugit (prvi dio two partera i pojavljivanje Maxa)
Episode 8: Tunguska (prvi dio two partera i pojavljivanje rusa)
Episode 9: Terma (drugi dio two partera i antivirus za black oil)
Episode 4: Unruhe (izvrstna gostujuća uloga Taylora Vincea. Još jedna Vinceova epizoda)
Episode 21: Zero Sum (Skinner epka)
Episode 19: Synchrony (vrlo draga i kreativna epizoda)
Episode 23: Demons (Mulder gubi pamćenje)
Episode 22: Elegy (emotivna Scully centric epizoda)
Episode 16: Unrequited (nevidljivi viet. veteran)
Episode 6: Sanguinarium (liposukcija njami)
Episode 13: Never Again (Jodie Foster i tetovaža)
Episode 11: El Mundo Gira (chupacabra)
Episode 3: Teliko (africa unite)
Episode 5: The Field Where I Died (dosada)
Episode 15: Kaddish (dosada)

NAJBOLJI MONSTERI IZ ČETVRTE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Obitelj Peacock iz epizode Home.
2. Eddie Van Blundht iz epizode Small Potatoes.
3. Leonard Betts iz epizode Leonard Betts.
4. John Lee Roche iz epizode Paper Hearts.
5. Gerry Schnauz iz epizode Unruhe.

Počasno mjesto dajem doktoru vještacu iz epizode Sanguinarium.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
401 - Herrenvolk
402 - Home
404 - Unruhe
406 - Sanguinarium
407 - Musings of a Cigarette Smoking Man
408 - Tunguska
409 - Terma
410 - Paper Hearts
412 - Leonard Betts
413 - Never Again
414 - Memento Mori
416 - Unrequited
417 - Tempus Fugit
418 - Max
419 - Synchrony
420 - Small Potatoes
421 - Zero Sum
422 - Elegy
423 - Demons
424 - Gethsemane

To je 20 epizoda. 4 su izbačene.

Trailer za četvrtu sezonu.


TV spotovi.


Istina o četvrtoj sezoni.


Malo zajebavanja na setu iz četvrte sezone i The X-Files: Season 4 (Featurettes)

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #144 u: Ožujak 01, 2018, 00:45:54 prijepodne »
Nova epizoda dolazi sutra i ovi kritičari koji su pogledali imaju samo riječi hvale. Kažu najbolja nakon Morganove. Zack sa AV kluba


A sad na 5. sezonu. Peta sezona je bila jedna od najvažnijih u seriji iz više razloga. Prvi razlog je što se tijekom 5. sezone snimao i prvi film koji je išao između pete i šeste sezone. Ovo je bila i zadnja sezona snimana u Vancouveru i poslije ove sezone više neće biti one poznate atmosfere, šuma, magle. No, vratili su se u 10. i 11. sezoni u Vancouver. Sezona je što se tiče mitologije još više napredovala. Dobili smo i Cassandru Spender, vrlo bitnog lika. Dobili smo najbolju ikad snimljenu otmicu na onom mostu to je jednostavno toliko filmski snimljeno da se sad naježim kad pomislim na tu scenu. Po prvi puta se pojavljuju i faceless alieni. Faceless alieni mnoge dan danas bune, ali oni su ista vrsta kao alien bounty hunter. Samo nemaju oči, nos ni uši jer ne žele biti zaraženi sa black oilom.
Citat:
"The idea is that the black oil [...] was here on Earth, it's been all over the planet, or all over the galaxy, rather. And it infected virtually every life form that there is in the galaxy, except for we on Earth, the humans, and the faceless rebels.

Peta sezona je isto sezona koja nam je dala dosta klasik epizoda od komedije do horora. Puno shipper momenata. Jednu predivnu crno bijelu epizodu. Sezona je skraćena na 20 epizoda. Sezona je poznata što su i svoj udio dali svjetski poznati pisci kao William Gibson i Stephen King. Peta sezona je bila ONA godina kada su Filesi najviše žarili svijetom. Tada su bili na vrhuncu popularnosti kakvu kasnije više nikada neće imati. Kad su mogli usred serije snimiti visokobudgetni film koji će biti pravi blockbuster. To je kao da Game of Thrones kao danas najpopularnija serija snimi film usred sezone, ali TV film kao Farscape, Galactica i slični već pravi pravcati film ali znamo da se to neće dogoditi jer nisu Filesi. To je sezone kada su svi tadašnji glumci, producenti, scenaristi drugih serija bili fanovi Filesa pa je tako Richard Belzer molio Cartera da bude u jednoj epizodi i na kraju je bio i to ni više ni manje nego kao John Munch i tako potvrdio da su Homicide i Filesi u istom svijetu. Ali ne samo Homicide već svaka serija u kojoj se Munch pojavljivao. Vince Gilligan je dobio još veću slobodu pa je samostalno napisao 6 epizoda što komedija, što horora, što drame.

To je sezona u kojoj se po prvi puta pojavljuje klinac zvani Gibson Praise kao bitan kotačić za mitologiju idućih sezona. Peta sezona je još jedno remek djelo televizije i dosta ljudi će staviti ovu sezonu na prvo mjesto.

SEZONA 5 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 5: The Post-Modern Prometheus (najljepša epizoda Filesa sa meni najdražim krajem i najdraži Snow )
Episode 12: Bad Blood (najsmješnija epizoda Filesa i najbolji Vince Gilligan ikad)
Episode 2: Redux II (treći dio three partera i jedna od najboljih scena ikad )
Episode 1: Redux (drugi dio three partera i otkrivenje svega)
Episode 19: Folie a Deux (njami ogromni kukac i najbolji horor Vince Gilligan)
Episode 14: The Red and the Black (drugi dio two partera i perfekcija od epizode. Otmica, hipnoza, faceless alieni)
Episode 13: Patient X (prvi dio two partera i prvo pojavljivanje faceless aliena)
Episode 20: The End (odličan završetak i pojavljivanje Gibsona. Naziv epizode simboličan jer je kraj za Vancouver)
Episode 3: Unusual Suspects (kako su se Mulder i Lone Gunmeni upoznali)
Episode 4: Detour (jedna od najboljih shipper epizoda)
Episode 18: The Pine Bluff Variant (epizoda koja je najrealnija)
Episode 6: Christmans Carol (prvi dio two partera. Odlična drama)
Episode 11: Kill Switch (William Gibson i vizija budućnosti)
Episode 10: Chinga (Stephen King i jeziva lutka)
Episode 7: Emily (drugi dio two partera)
Episode 8: Kitsunegari (povratak Modella)
Episode 16: Mind's Eye (Lili Taylor  srcesmajli)
Episode 15: Travelers (odlazak u 50-e i prvi X-Files slučaj)
Episode 17: All Souls
Episode 9: Schizogeny

NAJBOLJI MONSTERI IZ ČETVRTE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. The Great Mutato iz epizode The Post-Modern Prometheus
2. Kukac iz epizode Folie a Deux.
3. Lutka iz epizode Chinga.
4. Vampir iz epizode Bad Blood.
5. Šumsko čudovište iz epizode Detour.

Počasno mjesto ide AI iz epizode Kill Switch.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
501 - Redux
502 - Redux II
503 - Unusual Suspects
504 - Detour
505 - The Post-Modern Prometheus
506 - Christmas Carol
507 - Emily
508 - Kitsunegari
510 - Chinga
511 - Kill Switch
512 - Bad Blood
513 - Patient X
514 - The Red and the Black
515 - Travelers
516 - Mind's Eye
518 - The Pine Bluff Variant
519 - Folie a Deux
520 - The End

To je 18 epizoda. 2 su izbačene makar i te izbačene nisu loše epizode. Ova sezona nema loše epizode.

Trailer za petu sezonu.


Istina o petoj sezoni.


TV spotovi.


malo zajebavanja na setu i The X-Files: Season 5 (Featurettes)

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #145 u: Ožujak 01, 2018, 08:11:16 prijepodne »
Pogledana sedma. Uživo i sad opet.

Koje li fantastične epizode. Smiješak na licu čitavu epizodu kao sa epizodom 'The Lost Art of Forehead Sweat'. Ma mislim, otkuda početi. Ovo se može usporediti sa nekim Black Mirror epizodama kao što će netko tko ne poznaje Filese i usporediti, ali prije svega Filesi su uvijek imali AI epizode kao 'Ghost in Machine' iz prve sezone ili 'Kill Switch' iz pete sezone gdje su uzeli dosta ideja za Black Mirror. Mene ova epizoda isto podsjeća na epizodu 'The Invaders' iz The Twilight Zone.

Prva scena u restoranu je tako simpatično i zgodno napravljeno. Scully i njezin poznati smijeh točnije tako se baš Gilly smije. Još ima kratku kosu koja joj najbolje stoji. Mulder i onda ribica. Yum. Ali kako je sve krenulo. Hej, nećeš platiti napojnicu, ne trebaš ali mi mali robotići i dronovi ćemo se pobuniti hahahaha. Poslije toga sve ide tako lijepo glatko. Mulder i Scully odvojeni i svatko doživljava teror umjetne inteligencije. Mulder pizdi sa onim dronovima, a Scully sa cijelom kućom dok svira Crosby, Stills, Nash & Young – Teach Your Children hahahaha.

Radnja je vrlo direktna. Nema tu cici mici neke kompleksnosti. Mulder i Scully jako malo pričaju namjerno je tako napisana epizoda da bi ne samo dočarali napetost već i samu poruku kako smo svi mi postali antisocijalni. Nema više tolikog druženja što je istina. Sjećam se prije youtube, twitera, facebooka i cijelog tog rasta kako su moji parkići bili puni preko ljeta. A danas preko ljeta stvarno rijetko se vidi netko. Rijetko se vide nove generacije. I zato ima tako malo dijaloga što je metafora za odvojenost. Već sam napisao za neke prijašnje epizode, Filesi su relevantniji ikada. Muldera i Scully treba ovaj svijet. Pa ova epizoda nosi tako jaku poruku koju ja stvarno ne vidim u nekoj drugoj seriji pa ni onim serijama poput Black Mirror koje bi trebali slati takve poruke ali sve je to na isti način.

Kod ove epizode tematski (zločesti AI) je sličan, ali na način koji je ova epizoda napravljena je originalna i unikatna. Zbog toga ovo odmah ide u instant klasike. Relevantnost možemo vidjeti u epizodi 'This' (simulacija i prema čemu idemo), 'The Lost Art of Forehead Sweat' (različita sjećanja i viđenja, i da je neke stvari najbolje pustiti), 'Kitten' (zla vlada i istiniti porjekti koji su se događali i koji se još uvijek događaju). Toga na ovakav način nema drugdje. Samo Filesi uvijek ispričaju priču na pravi način.

Cijela epizoda meni smiješak na licu, a uopće nije epizoda smiješna da se smijem već jednostavno toliko je over the top, toliko je radnja apsurdna mislim nema napojnice evo malih limenih stvorova da te napadnu dok ne platiš napojnicu hahahaha i funkcionira. Umro sam jedino na Scully i vibrator  rofl

I predvidljiv, ali prelijep kraj. Prvo Mulder jedva stisne zube da plati hahaha i to najmanje jer ne želi više. I na kraju oni sjede i jedu na old school način bez ovih modernioh tehnoloških kerefeka. Opet rade istu grešku listajući mobitel kao na početku u onom restoranu ali Scully to shvati i odloži mobitel te stisne Mulderovu ruku. I on makne mobitel i di ćeš bolje poruke. Družimo se, humanost ne smijemo izgubiti. Namjerno je ovako epizoda in your face da bi bila što jasnija pouka.

I da, Queequeg  :( Scully se još uvijek sjeća svojeg psića.

Još tri epizode od koje će osma i deveta biti čiste horor epizode. Napokon. Ove sezone smo dobili malo horora u trećoj i petoj epizodi, ali ne onaj čisti. Sad nastupa old school. 8. epizoda promo izgleda jebeno jezivo. Witchraft, jezivi lutak i teletabis haha.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #146 u: Ožujak 03, 2018, 19:58:25 poslijepodne »
Sad na film. Riješili smo prvih 5 sezona sa skraćenim sezonama. Svi koji su počeli gledati skraćene sezone, nakon 5. sezone obavezno pogledati prvi film. Radi se o jako dobrom filmu sa odličnom glumačkom ostavom što iz serije što novi glumci poput slavnog Martina Landaua koji ima bitnu ulogu. Cijeli film ima puno epskih scena poput početne sa zgradom i eksplozijom pa Mulder u autu sa Well-Manicured Manom. Zadnje scene u brodu pa na ledu. Film je rađen i za one koji nikad nisu gledali Filese pa je Carter morao nekako složiti priču kako bi bila jasna i tim gledateljima. Zato je izmislio lik Alvina Kurtzweila kojeg je odglumio Landau. Carter je doveo Roba Bowmana iz serije da režira film i napravio fantastičan posao. Zaradio je isto prilično dobro, triput više tako da je film bio uspjeh kako kritički, tako komercijalno. BHlack oil je isto u filmu i saznajemo origin story. U filmu se po prvi puta pojavljuje najagresivnija vrsta aliena, Long-clawed alien koji kasnije mogu postati nešto sasvim drugo.

Trailer


Najdraža scena iz filma. Jednostavno briljatno režirano, svaki kadar pogotovo kada Mulder pogleda Scully ili kada Scully gleda gore pa se otvaraju ovi otvori i pčeleeeeeeeeee  clapp


Dokumentarac o pravljenju filma zbilja se isplati pogledati.


Premijera filma. Koliko je drugih glumaca iz svijeta filma i televizije bilo  clapp kakva vremena.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #147 u: Ožujak 07, 2018, 05:47:43 prijepodne »
Dosts kritičara sedmu epizodu uz četvrtu već stavljaju među najbolje epizode godine. To mi je drago jer je i meni isto tako. Sedma je čisto malo savršenstvo. Zasad najbolje režirana epizoda, i ton sa prekrasnom fotografijom.

Odlična recenzija
Citat:
https://www.vox.com/culture/2018/3/4/17072540/the-x-files-episode-7-recap-rm9sbg93zxjz

Sad ne šestu sezonu. Ova sezona mi je tijekom više gledanja postala jedna od omiljenijih. Morali su nastaviti direktno na film i u tome su uspjeli. Šesta sezona ima najbolji home run od svih sezona. Prvih šest epizoda su stvarno jake, posebne i pamtljive. Ovo je sezona u kojoj su se preselili u Los Angeles i Filesi su izgubili na atmosferi i na magli, i na šumama. I što sad? Pa zbog toga što su to sve izgubili, oni su se još više potruditi biti kreativni i tako je šesta sezona ispala najkreativnija sezona Filesa. To je sezona kad se se po prvi puta Vince Gilligan i Bryan Cranston upoznali i tu epizodu u kojoj je Cranston je Vince poslao glavnima sa AMC-a da ih uvjeri kako je Cranston pravi odabir za Waltera Whitea. Vince je napisao šest epizoda ove sezone, Carter isto šest. Tu im je još pomogao Carterova desna ruka Frank Spotnitz i par drugih pisaca. Duchovny je isto napisao jednu epizodu po prvi puta i to dosta originalnu. To je sezona koja je dala puno prekrasnih trenutaka između Muldera i Scully. U sezoni je gostovao i Bruce Cambell. To je sezona koja je dala jedne od najobljih mitoloških epizode koje bi i mogle poslužiti kao finale jer su se neke bitne stvari završile i započela je nova mitologija.

I na kraju to je posljednja velika sezona Filesa po pitanju kvalitete. Tu mislim na level remek djela jer Filesi su od druge do šeste sezone bili najbolja serija na televiziji osvojivši čak tri zlatna globusa za najbolju serije godine što je rekord i jedino je Mad Men to ponovio. Da serija koja ima 20+ epizoda po sezoni može su dokazali ti ponajviše zato što su tako raznovrsni.

SEZONA 6 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 3: Triangle (bermudski trokut, ali ukratko najbolja režirana epizoda ne samo Filesa već televizije)
Episode 12: One Son (drugi dio two partera i završetak mitologije)
Episode 11: Two Fathers (prvi dio two partera)
Episode 4: Dreamland I (prvi dio two partera i sjajna humoristična epizoda sa mjenjanjem tijela)
Episode 5: Dreamland II (drugi dio two partera)
Episode 14: Monday (beskrajni dan)
Episode 6: How the Ghosts Stole Christmas (odlična ghost epizoda i jedna od boljih božićnih epizoda)
Episode 15: Arcadia (Mulder i Scully kao muž i žena :D )
Episode 2: Drive (Bryan Cranston i Vince)
Episode 10: Tithonus (odlična epizoda i bitna za Scully)
Episode 21: Field Trip (čisti trip  ;D )
Episode 1: The Beginning (odličan nastavak na film sa onim alienom.)
Episode 19: The Unnatural (Duchovny napisao. “Shut up, Mulder. I'm playing baseball.”)
Episode 22: Biogenesis (početak nove mitologije i prvi dio three partera)
Episode 13: Agua Mala (obožavam ovu epizodu zbog atmosfere i klasutrofobije. Vrlo podcijenjena)
Episode 20: Three of a Kind (nastavak na onu epku iz pete sezone sa Lone Gunmanima)
Episode 9: SR 819 (Skinner u problemima)
Episode 7: Terms of Endearment (Bruce Cambell. Epka ala Rosemary's Baby)
Episode 18: Milagro (ludi pisac)
Episode 8: The Rain King (hehe)
Episode 17: Trevor
Episode 16: Alpha

NAJBOLJI MONSTERI IZ ŠESTE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Duhovi iz epizode How the Ghosts Stole Christmas
2. Gljive iz Field Trip
3. Patrick Crump iz epizode Drive
4. Čudovište od smeća iz epizode Arcadia
5. Demonsko čudovište iz epizode Terms of Endearment

Počasno mjesto dajem malom krakatom čudovištu iz epizode Agua Mala

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
601 - The Beginning
602 - Drive
603 - Triangle
604 - Dreamland
605 - Dreamland II
606 - How the Ghosts Stole Christmas
607 -  Terms of Endearment
609 - S.R. 819
610 - Tithonus
611 - Two Fathers
612 - One Son
613 -  Agua Mala
614 - Monday
615 - Arcadia
618 - Milagro
619 - The Unnatural
620 - Three of a Kind
621 - Field Trip
622 - Biogenesis

To je 19 epizoda. Izbačene su tri epizode. Dvije su stvarno slabe, a jedna je onak nebitna.

Trailer.


Istina o 6. sezoni.


TV spotovi


malo zabave na setu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #148 u: Ožujak 10, 2018, 00:06:47 prijepodne »
  ;D
pornjava od epizode.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #149 u: Ožujak 10, 2018, 05:04:24 prijepodne »
Mr. Chuckleteeth, happy as can be Mr. Chuckleteeth, won't you play with me When I'm feeling lonely, lonely as can be Oh, Mr. Chuckleteeth Won't you play with me Mr. Chuckleteeth We all love you so - Stay with us forever

Pogledao triput epizodu. Ovo je od novih sezona (10 i 11) bila najviše old school. Epizoda koja je podsjetila na rane sezone. Ovu bi epku stavio negdje u drugu sezonu. Najvažnije je da smo dobili novu horor klasik epizodu sa odličnim mosnterima. Da, monsterima. Ako me sjećanje dobro služi ovo je prvi put da smo imali baš dva monstera. Mr. Chuckleteeth i Hellhound. Lutak je izvrstan i jedna od najjezivijih lutaka koje sam vidio. Njegov ples, micanje sa glavom i pojavljivanje na trenutke su stvarno jezivi. Hellhound je baš brutalan. Nekako skroz mističan, jebena scena na kraju u šumi baš me iznenadilo. I čini mi se da su uzeli pravog vuka i malo digitalno nešto dodali na njemu, ali uz mračnu atmosferu stvarno je izgledao jebeno. Naravno, i treći monster je tu. Wannabe vještica.

Epizoda je počela odlično posveta Stephenu Kingu. Šuma, magla i lutak. Obožavam Filese u malim gradovima i sa stanovnicima koji kriju neke tajne. I nitko ne spominje, ali opet ću ja. Mark Snow još jednom pokazuje zašto je najbolji televizijski kompozitor. Ovo je najbolji Snow ove sezone. Posebno obratite muziku u sceni kada onaj tip dolazi u kuću gdje nailazi na lutka. Jako me podsjetilo na neke njegove ranije radove.

Iznenadilo me koliko je toga dosta stavljeno u epizodu, a opet sve paše. Scena sa pedofilom i policajcem i tim prikazom masovne histerije odlično i šokantno odrađena. Jednostavno epizoda sa puno odličnih horor momenata i prelijepe atmosfere. I oni Bibbleticklesi hahahah.

Trailer za posljednje dvije epizode izgleda jebački.


Odlična prerada pjesme Zombie. To je ono iz prvog trailera.