Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Marvelous Mrs. Maisel  (Posjeta: 19791 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
The Marvelous Mrs. Maisel
« u: Travanj 05, 2020, 07:23:06 prijepodne »

1958. je godina, a Miriam 'Midge' Maisel ima sve što je oduvijek željela - savršenog supruga, djecu i stan na Upper West Sideu. Ali kada je suprug ostavi i Midge mora početi iznova, odluči postati scenski komičar.




Godina: 2017.
Mreža: Amazon
Žanr: komedija, drama
Glumci: Rachel Brosnahan, Michael Zegen, Marin Hinkle, Tony Shalhoub, Alex Borstein




Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #1 u: Travanj 05, 2020, 07:40:10 prijepodne »
kompletirana je 3. sezona, veliko hvala james  :smfor (25): :smfor (25):

p.s. vidim da je tvorac Amy Sherman-Palladino (Gilmore Girls), ne može biti loše nikako  :smfor (6):

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #2 u: Travanj 05, 2020, 08:16:50 prijepodne »
Nema na cemu.Meni je serija prava opustajuca laganica za gledanje i mala nocna mora za prevodjenje (pogotovo uredjivanje).Puno pricaju,jedva pohvatas,pa ne zamjerite na pogreskama 😊😊. Uzivajte,isplati se pogledati  :bear3:
Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #3 u: Travanj 05, 2020, 21:32:47 poslijepodne »
Jednostavno divna serija:sarmantna,duhovita,u duhu vremena koji prikazuje.Glavna glumica je neodoljiva i pravi izbor za ulogu.Preporuka i puno hvala na prevodu.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #4 u: Travanj 05, 2020, 21:40:39 poslijepodne »
Po mom mišljenju jedna od najboljih serija koje se trenutno emitiraju. Jako lagana za gledanje i opuštanje, a opet ima I veliku dozu humora koji je odličan. Zaslužene su sve dobivene nagrade, a vjerujem da će ih biti još kao što se nadam da nas u budućnosti čeka još puno sezona. Prve dvije sezone su fantastične, serija me osvojila već na polovici pilota, a sad zahvaljujući ovako brzo prevedenoj trećoj sezoni imam priliku i nju pogledat i vjerujem da će i treća sezona biti na razini. Unaprijed hvala prevoditelju, vjerujem da su titlovi odlični

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #5 u: Travanj 05, 2020, 22:56:34 poslijepodne »
Nema na cemu.Meni je serija prava opustajuca laganica za gledanje i mala nocna mora za prevodjenje (pogotovo uredjivanje).Puno pricaju,jedva pohvatas,pa ne zamjerite na pogreskama 😊😊. Uzivajte,isplati se pogledati  :bear3:

kako "nema na cemu"  ;D ima ima itekako, ako je brzina dijaloga kao u prve dve sezone, a verujem da jeste jer je to i jedna od glavnih crtica koja karakterise ovu izuzetno dobro uradjenu seriju, onda ti nimalo nije bilo lako ni kod jedne epizode a kamoli svih 8 ... BRAVOOO  :beer2: ... nema se tu sta puno dodavati na vec iznete utiske, uloge su dobro podeljene i svaki lik, barem ovih 5 koji su u svakoj epizodi su u prethodne dve sezone bili izvrsni, naravno za mene prednjace Rachael B. i Tony S. (alias Monk, uvek sam ga voleo gledati)

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #6 u: Kolovoz 15, 2020, 11:23:06 prijepodne »
Pogledao sam prve dvije sezone, treća će uskoro.
Generalno mi je dobra, a najviše mi se izdvaja vizualno-tehnička komponenta koja je zbilja impresivna, te generalni pozitivni i ugodni dojam koja serija održava. Gluma je također iznadprosječna, iako na momente imam prigovore na glavnu glumicu, ali tu više krivim scenariste. Jer koliko god imaju zanimljiv (i dalje) pristup pisanju, tu je vrlo lako upasti u zamku da neće sve fore funkcionirati, čisto jer im je trademark brzina, a to ipak zahtjeva više truda. Imam osjećaj da su si ljudi postavili prevelik zadatak, pa u većini slučajeva funkcionira, ali onda, kao i kod većine drugih, kada dođe vrijeme za fillere ili jednostavno imaju slabiju točku u priči, onda se to odstupanje puno više osjeti nego kod neke druge serije.
I sad si baš razmišljam tko bi mi se od glumaca najviše izdvojio, i tu mi je definitivno na početku bila Susie, ali bih rekao da se kao lik relativno brzo potroši, i onda mi tu titulu preuzme Rose, majka. Baš me pozitivno iznenadila i kao glumica i kao lik. Nekako na početku prođe ispod radara, pa ti onda malo po malo daju sve više mesa. Joel mi je isto solidan.
Humor ne legne svaki put, malo je prespecijaliziran za mene, ali sve skupa prolazi i drži vodu.
Dosta me zanima treća sezona, ljubavna priča iz druge mi i nije baš najbolje legla. Nekako mi nije došla preprirodno.
Ali da ne ispadne da samo tražim nedostatke, serija je zbilja dobra i vrijedi ju pogledati. Što više prigovaram, znači da mi je više stalo da bude još i bolja.  :smfor (6):

Offline igor999

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #7 u: Kolovoz 26, 2020, 08:47:19 prijepodne »
Pogledali smo dvije sezone ove serije i jako smo zadovoljni. Sviđa mi se humor i dijalozi između likova, prikaz svijeta iz pedesetih godina prošlog stoljeća izgleda odlično. Ima nekih mana, kao na primjer u nekim epizodama postoje manje zanimljive popratne priče, ali sve u svemu serija je jako dobra.

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #8 u: Listopad 02, 2020, 00:01:27 prijepodne »
Pogledao sam treću sezonu s titlovima s ove stranice, pa da se zahvalim na uloženom trudu prevoditelju.  :bear3:
Sezona mi je bila solidna. Tehnički elementi su bili na razini, čak bih rekao i nešto bolji nego ranijih sezona; kao da su dobili veći budžet.
U dobrom mi smjeru idu priče. Posebno mi se svidjela grana priče sa Sophie, kao i rasplet, iako moram priznati da mi je bilo malo nategnuto uključivanje Susie u njenu priču. Ali ok, razumljivo.
Boje, scena, kamera, pa čak i koreografija nekih elemenata su vrhunski; možda mi je soundtrack nešto podbacio ove sezone, ali tu je više stvar osobnog ukusa.
Jedino je možda malo neobično što je serija o osobi koja se bavi komedijom, a ja moram priznati da se nisam nasmijao niti na jednu foru koju je rekla na pozornici u sve tri sezone. Maksimum mi je bio zrak kroz nos ili pohvala na kreativnosti. Ali baš da je smijeh, do toga prije dolazi u drugim trenucima serije, ali baš i ne na stageu. Ne znam je li i drugima tako.
Ali sve skupa jako dobro i veselim se četvrtoj sezoni.

Offline mookieblade

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #9 u: Listopad 05, 2020, 10:40:08 prijepodne »
Hvala za prijevod treće sezone! Već duže vrijeme ga tražim... Izvrsne prve dvije sezone s fantastičnom Rachel Brosnahan. Jedva se čekam baciti na sljedeću sezonu.  :thcheerleader3

Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #10 u: Prosinac 04, 2020, 22:34:38 poslijepodne »
Iako 2020 jos nije gotova, mogu da kazem da je ova serija i meni i suprugu hit godine! Odlicna na svim nivoima - prica, humor, toplina, produkcija, kostimi i scenografija... Idem okolo i gnjavim ljude da je gledaju.

Offline Gavranko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #11 u: Prosinac 07, 2020, 16:01:16 poslijepodne »
Tek nedavno sam saznao za ovu seriju. Počeo sam sa prvom sezonom prošli tjedan, nekako mi je glumica bila poznata pa sam saznao da je glumila i u House of Cards. Zasad je prerano reći, ali scenografija je dobra i zanimljiv je prikaz toga doba i mogih ograničenja što se žena tiče, ali i afroamerikanaca. Ima klišeja, ali su simpatični, Tony Shalhoub se odlično snašao u ulozi Abea.

Offline NikolaZG

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #12 u: Ožujak 12, 2021, 19:09:31 poslijepodne »
Nama je favorit lik Susan  ;D
Serija ima ups&downs od super ritma humora, nabijene razgranate radnje preko nesto 'sporijih epizoda', ali generalno uzivamo

Offline bobek26

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: hrvatska
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #13 u: Ožujak 13, 2021, 08:11:12 prijepodne »
Serija predstavlja sve što volim New York , brzi humor i štih šezdesetih te odlična glumica u glavnoj ulozi

Offline NikolaZG

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #14 u: Ožujak 21, 2021, 20:01:49 poslijepodne »
Slazem se, bio sam u NY prije 2 god. i bas sam pomislio kako je steta da nisam rodjen u nekim ranijim vremenima. Danas nema vise romantike tih vremena, od odijevanja nadalje

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #15 u: Srpanj 31, 2021, 14:20:35 poslijepodne »
Nesumnjivo jedna od naboljih serija u toku. Fantastična Rachel Brosnahan u glavnoj ulozi! Zapazio sam je još 2014 u izvnarednoj (po mom mišljenju, naravno) aerije MANHATTAN koju najtoplije preporučujem.

Krajem jula završeno je snimanje Sezone 4. i očekuje se objavljivanje početka emitovanja. Svi glavni likovi se pojavljuju i u ovoj sezoni uz istu glumačku podelu kao u prethodnim sezonama!

Offline ludkas

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #16 u: Rujan 27, 2021, 12:50:31 poslijepodne »
Ok je serija, ali ima nekih stvari koje mi smetaju, npr. preglumljavanje, previše razvalače obiteljsku priču, koja, manje više, nije previše bitna po mom mišljenju....ali ajde, sve u svemu ok za pogledati. Opuštajuće i lagano.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #17 u: Veljača 17, 2022, 17:58:48 poslijepodne »
I ova serija se bliži kraju, obnovljena je za petu sezonu koja će ujedno biti i posljednja.

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #18 u: Ožujak 06, 2022, 15:43:13 poslijepodne »
Pozdrav,
Da li netko radi na prijevodima za 4 sezonu? Moja žena seriju obožava a više je voli gledati sa prijevodima.

Pozdrav, za sada se niko nije izjasnio po pitanju toga da će prevoditi, možda bi mogao ti da se okušaš u tome, što da ne? :)

Offline panemoj

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #19 u: Ožujak 11, 2022, 08:37:17 prijepodne »
Koristim priliku da se zahvalim na prevodu trece sezone ( nigde ga, osim ovde, nema ).
Serija...top ! likovi, scenografija, humor, sarm kojim glavna glumica pleni - cista 10-ka !!

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #20 u: Lipanj 05, 2022, 08:48:08 prijepodne »
prevedena je i 4. sezona.. hvala, james  :smfor (25):

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #21 u: Lipanj 05, 2022, 09:00:36 prijepodne »
Nema na čemu, ovo je moja godišnja prevoditeljska pokora (odmah isprike za možebitne pogreške)  :smfor (24):. I dalje sam mišljenja da je ovo odlična serija uz koju se baš može uživati. Dogodine ide zadnja, peta sezona, valjda ću i za nju naći vremena  ;D. I za kraj, za sve ljubitelje gospođe Maisel, malo trivije:

https://www.townandcountrymag.com/leisure/arts-and-culture/g39327942/the-marvelous-mrs-maisel-facts-trivia/

Uživajte!
Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #22 u: Lipanj 05, 2022, 13:22:06 poslijepodne »
da, nevjerojatno, ali količina brbljanja u ovoj seriji, što je rezultat poznate autorice Amy Sherman-Palladino koja je pisala i Gilmoreice, Roseanne, meni uopće ne smeta jer je pametno, na momente oštro ali i u duhu afirmacije života, slavljenja života... žensko pismo kakvo bi trebalo biti, znači bez subjektivne ozbiljnosti, ono kad si preblizu sebi i kad tvoji problemi su najvažniji samo zato što ih "osjećaš"... ovdje gledamo jednu zabavnu priču o borbi žene u muškom svijetu, ona ne kuka, ona ismijava, ona govori istinu, ona je i slaba i jaka u isto vrijeme, tko se ne bi zaljubio u nju...

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #23 u: Lipanj 05, 2022, 15:41:52 poslijepodne »
neprimjereno zaboravih... u ime moje žene i mene, veliko hvala na prijevodu...

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #24 u: Lipanj 09, 2022, 09:44:04 prijepodne »
James, majstore, puno Ti hvala na prijevodima. Mrs. Maisel je jedna od mojih dosta rijetkih ljubimica.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #25 u: Lipanj 12, 2022, 00:18:55 prijepodne »
Veliko hvala za prijevode za 4. sezonu, znam da su odlični jer sam i prošlu sezonu gledao s titlovima od istog autora, ovo sam baš dugo iščekivao, baš mi je to feelgood serija, a radnja i likovi odlični tako da vjerujem da će tako biti i u ovoj 4. sezoni, čim uhvatim priliku bacam se na gledanje.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #26 u: Lipanj 23, 2022, 21:31:10 poslijepodne »
Odlicna i ova 4 .sezona,mozda i bolja od nekih prethodnih.Sarm glavne glumice,ritam radnje,polozaj zena tog doba, mrvica podsmeha drustvu-sve to cine ovu seriju mojom omiljenom.
Spoiler: prikaži
da ne zaboravim jedan bas lepi deo:ljubavna prica Mrs.Maisel i Lenny Bruce-a, slavnog komicara sa tragicnim zivotom
.Hvala na prevodu.

Offline slaic

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HRVATSKA
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #27 u: Svibanj 28, 2023, 14:48:17 poslijepodne »
Serija od koje nisam imao nikakva očekivanja, a ispala je nevjerojatno zanimljiva. Mrs. Maisel je zgodna, pametna i nevjerojatno duhovita

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #28 u: Svibanj 30, 2023, 19:29:39 poslijepodne »
Prevedena je i peta sezona. Hvala, James.  :smfor (25):

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: The Marvelous Mrs. Maisel
« Odgovori #29 u: Svibanj 30, 2023, 19:37:53 poslijepodne »
Prevedena je i peta sezona. Hvala, James.  :smfor (25):
Nema na cemu.Ovom sezonom se zavrsava serija. Na kraju, sto reci nego samo preporuciti svima koji vole tople price ovaj draguljcic. Meni osobno je zavrsila pokora, uz ovaj tempo price u epizodi, imalo se sto prevoditi . Uz isprike na pogreskama (ima ih,ne zamjerite), uzivajte .

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!