Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Shetland  (Posjeta: 32654 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #30 u: Kolovoz 01, 2018, 22:09:17 poslijepodne »
Dok sam gledala ovu seriju meni sve bude zao da pustim epizodu.. Gledam da mi traju sto duze.. Ako me razumete.. I nekako mi bas krivo i zao kad nema vise.rofl.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Shetland
« Odgovori #31 u: Veljača 15, 2019, 17:53:13 poslijepodne »
Pojavila se 5.sezona ove izvrsne serije.
Po postovima se vidi da se je svima svidjela.
Kad se sjetim škotske serije odmah mi pada na pamet more sa strmom obalom i nepregledni zeleni pašnjaci.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #32 u: Veljača 16, 2019, 07:26:08 prijepodne »
Eto, stigao je i Shetland. Prva epizoda je gotovo spremna, pa ćemo još jednom uživati u prekrasnim shetlandskim otocima i vidicima. I solidno ispričanim kriminalističkim pričama. Sve to u izvedbi iste glumačke postave kao i u ranijim sezonama. Ako se više uopće radujem prevođenju, onda je to upravo Shetland. Onih nekoliko vjernih ljubitelja (Kat, Vetar, Godm, Mlata i svi ostali, da nekog ne zaboravim) doći će na svoje.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #33 u: Veljača 16, 2019, 09:21:18 prijepodne »
Juče me je godm preduhitrio sa objavom nove sezone,a danas si me ti obradovao sa najavom titlova  ;D .

Ako u neku seriju ne sumnjam, to je u Shetland, atmosfera serije me potpuno uvuče i "prenese" na to surovo ostrvo  ;D  ..zato se unapred radujem 5. sezoni , samo još da je kompletiram pa da uživam  :thcheerleader3 .

( Douglas Henshall i Mark Bonnar su mi sjajni , potpuno otelotvorili likove Pereza i Duncana ).

« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2019, 17:09:58 poslijepodne od Kat »

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #34 u: Veljača 16, 2019, 19:17:06 poslijepodne »
Eto! Možda i nije najbolja stvar postavljati epizodu po epizodu, jer nestrpljivi počinju s gledanjem a onda nikako dočekati nastavak. :) No kako bilo, evo je. Prva epizoda je pred vama, pa kako tko voli, nek' izvoli.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #35 u: Veljača 17, 2019, 07:08:25 prijepodne »
Nekako me zaobišla ova serija, možda mi nije sjela u nekom trenutku, više se i ne sjećam, mada volim ovakakv tip serija, pa me interesuje da li se mogu odvojeno gledati sezone bez da počinjem od nule. Recimo da krenem od druge ili treće?

Može, ali je šteta. Likovi i događanja oko njih su povezani, pa iako je svaka sezona jedna priča, uvijek se s tog naslova dovuče nešto. Ali, još jednom, može.
Iako baš ne razumijem ovo što si napisao. Kažeš da voliš ovakav tip serija, pa onda kad se pred tobom nađe najbolja od takvih :) ne gledaš je. Anne Cleeves je dobar pisac krimića i priče su joj fine, a one su podloga za Shetland.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Shetland
« Odgovori #36 u: Veljača 17, 2019, 12:18:12 poslijepodne »
Može, ali je šteta. Likovi i događanja oko njih su povezani, pa iako je svaka sezona jedna priča, uvijek se s tog naslova dovuče nešto. Ali, još jednom, može.
Iako baš ne razumijem ovo što si napisao. Kažeš da voliš ovakav tip serija, pa onda kad se pred tobom nađe najbolja od takvih :) ne gledaš je. Anne Cleeves je dobar pisac krimića i priče su joj fine, a one su podloga za Shetland.

Ne može se baš na sve stići od serija i uvijek se desi da vam neka zaokupi pažnju više od druge i iz nekih nepoznatih razloga se zna desiti da na neku seriju uopšte ne obraćate pažnju iako se 'nudi' po forumima i slićno. Valjda za sve treba vrijeme. Mada i pored svega što neka serija može nositi u smislu bilo koje kvaliteta, da opet vas lično ostavi ravnodušnim ili je zaobiđete iz nekog banalnog ili ne razloga, npr. ne dopada vam se faca glavnog glumca i slično. Ja sam npr. ovdje na forumu onako usput spomenuo jednu seriju, a ne vjerujem da se itko okrenuo za njom, mada je serija po meni odlična. Hoću da kažem da su ljudi u svojim filmovima, i bukvalno i preneseno.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #37 u: Veljača 18, 2019, 19:25:03 poslijepodne »
Sa nestrpljenjem cekam drugu epizodu..:)i od mene hvala za prevod..te da se ne bih ponavljala,od mene veliko hvala za svaku prevedenu seriju..

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #38 u: Veljača 21, 2019, 19:20:27 poslijepodne »
Evo i 2. epizode. Jedini je problem što Shetland ide jednom tjedno, pa nikad dočekati kraj sezone :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #39 u: Ožujak 06, 2019, 17:05:02 poslijepodne »
3. i 4. Polako idem kraju još jedne sezone
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #40 u: Ožujak 17, 2019, 08:10:56 prijepodne »
I peta sezona se bliži kraju. Bit će nešto recenzija kad tamo stigne(utorak na srijedu). Tko nije žurio, dobit će i ispravke za prvu epizodu, ima nešto grešaka. A ako netko gleda jedan na jedan, već je na greškice i zaboravio. Ipak! Uskoro stiže novi broj S05E01  :smfor (29): :smfor (9):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #41 u: Ožujak 17, 2019, 19:32:36 poslijepodne »
Ne videh greske,ali hajde....nek ide dalje ova dobra krimi drama,sa svojim posebnim ritmom,govorom i ambijentom.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #42 u: Ožujak 21, 2019, 20:00:33 poslijepodne »
I 6. Gotova sezona. Hoće li ih biti još? Izgleda da hoće!?  :smfor (6):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Shetland
« Odgovori #43 u: Ožujak 27, 2019, 17:49:01 poslijepodne »
Pa nisam baš nešto oduševljen sa serijom nakon što sam odgledao par sezona. Prvu nisam gledao, od druge sam pogledao prvu priču, ostale sam batalio na početku. Četvrta sezona mi je najbolja, kao i treća s tim da mi je kod treće malo nerealan rasplet. Peta je možda definitvan promašaj i mislim da je najlošije urađena od ostalih i od nje sam odustao na trećoj epizodi. Serija nije za baciti, ima svojih dobrih trenutaka, ali nije ni za hvalospjev. Prosjek. Kod britanaca nema promašaja, ali ima boljih njihovih serija od ove.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #44 u: Ožujak 30, 2019, 20:44:35 poslijepodne »
odgledao prvu sezonu, nadam se da su i preostale dvije kvalitetne kao prva

Izgleda da si odgledao i prvu :D .

Elem, još nisam pogledala poslednju sezonu, ali mislim da se neću razočarati jer verujem da je zadržala  ono što mi se najviše svidelo kod nje- lepu naraciju, toplinu i pozitivnost.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #45 u: Svibanj 22, 2019, 11:47:57 prijepodne »

Konačno odgledala i 5. sezonu...jednostavno i bez mnogo reči - volim ovu seriju  ;D .

Da li i u RL postoje ljudi koji imaju odnos kao Perez i Duncan..nadam se da ih ima :) .

Hvala Borise na odličnim prevodima ( kao  što su i uvek  :) ).

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #46 u: Listopad 21, 2021, 09:12:34 prijepodne »
Odgledala sam sve sezone - sjajna serija.

Ono što  je naročito izdvaja je toplina kojom odiše i  neverovatan odnos izmedju očeva.
Preporučujem da se gleda zimi ili u jesen da bi ugodjaj bio potpun  ;D

Te 2019. gledali smo "zadnji put" Douglasa Henshalla, Alison O'Donnell i ostale u 5. sezoni Shetlanda. Bio je to početak godine, veljača, a evo nakon gotovo 3 godine i 6 sezone. Ann Cleeves piše uglavnom dobre priče, pa je i ova uglavnom takva. Kako kaže Kat, sve odiše nekom toplinom i mirom tog predivnog Shetlanda, iako ne nedostaje i malo uzbuđenja. Ovu seriju, iako je u osnovi krimi, ja doživljavam kao niz priča o ljudima, njihovim običajima, navikama, dobru i zlu kojeg niti taj prekrasan kraj, naravno, nije pošteđen. I tako, mic po mic, stigla je i prva epizoda, objavljena jučer, 20.10.2021. Tu naravno neće biti problema  s materijalom koji je evo već danas, niti 24 sata kasnije dostupan. Idem to odmah početi prevoditi, dok je još friško, jer me ta serija opušta na svoj samosvojan način. Usput molim nekog od admina da otvori 6. sezonu.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #47 u: Listopad 21, 2021, 23:21:23 poslijepodne »
Prevedena je prva epizoda. Čekamo drugu. Po ovoj prvoj sve je na svom mjestu, osim naravno, nekih stvari koje život sobom nažalost nosi
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #48 u: Listopad 30, 2021, 18:50:25 poslijepodne »
Tu su obje epizode šeste sezone. Toliko ih je izašlo do sada. Vući će se do 14.11. a ima ih samo 6. Tko će to dočekati :) Nema iznenađenja. Razina za tu vrstu (nježni krimi) i dalje izuzetno visoka, pa će ljubitelji doći na svoje kao i obično. Uz jednu opasku. Počelo je tako da se veze vuku do 4. sezone unatrag. Kako je prošlo puno vremena(gotovo tri godine) između 5. i 6. trebat će se prisjetiti ranijih događanja, ili ponovno pogledati stare epizode. Ja sam pribjegao ovom drugom. Star sam pa slabije pamtim. Bolje rečeno neke su mi stvari ostale u magli.  :smfor (9): :smfor (9): Uglavnom, polako. Gledajte ovako, malo po malo ili pričekajte do samog kraja. I da. Šetlandsko otočje i dalje prekrasno.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #49 u: Prosinac 08, 2021, 09:27:47 prijepodne »
Kad god završi sezona ove serije, ostane mi nekakva tuga u srcu (nemam dušu) :) jer dulje vrijeme neću moći vidjeti one nestvarne ljepote Shetlanda i otoka i otočića. Je, puše vjetar, Douglasa Henshala u košulji kratkih rukava još nismo vidjeli, ali okoliš je prekrasan tome usprkos. Eto, došli smo do kraja i ove sezone, naravno sa svojom pričom, napisane rukom Anne Cleeves. Reklo bi se sve je isto kao lani, ali nije. Prvo, lani nije bilo serije  :smfor (19): a drugo u ovoj je zaplet ipak drugačiji, najavljuje 7. sezonu koja će biti i zadnja. No, da bi se došlo do zapleta treba pogledati barem zadnju epizodu. Drugo, priča ima duboke veze sa prethodnim sezonama, iako bi se zahvaljujući majstorstvu autora mogla gledati i sama. No kako reče Zuza, sad će pogledati svih šest u komadu, jer je peta snimljena još 2018.godine. Pogriješiti ne može, jer je serija vrijedna gledanja i drugi i treći put. Već sam rekao zašto, na početku.  :smfor (9): Ako negdje primijetite tipfeler, oprostite, sad već po epizodi stotinjak puta prepravljam "Š" u "P" itd. a bit će i gore ako ne prepustim mlađima da to rade, a sebe proizvedem u neku vrstu "savjetnika", koji će pisati ovdje korisne stvari, naravno s tipfelerima i drugim greškicama.  :smfor (2): Dosta šale, pogledajte ovu prekrasnu seriju, nećete zažaliti zbog mnogih stvari.  :beer2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #50 u: Prosinac 08, 2021, 14:28:59 poslijepodne »
Borise hvala od sutra krecem seriju od prve sezone,pisacu o utiscima,ali verujem u tvoj sud

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #51 u: Prosinac 09, 2021, 21:00:18 poslijepodne »

" Kad god završi sezona ove serije, ostane mi nekakva tuga u srcu " ...i meni Borise.
Jedna od retkih serija kojima se zaista  radujem kad izađu,a tugujem kad se završi, još sad kad znam da će sledeća sezona biti zadnja...  :smfor (9):
Možda nije sve savršeno, postoje rupice u priči,istrazi, ali vodim se sveopštim utiskom koji serija ostavlja na mene,a to je da mi baš prija, a za to su najzaslužniji likovi ,kao i glumci koji su odlično odabrani da ih ožive.
Još uvek se oduševljavam "ljubavnom" pričom Pereza i Duncana  ;D..da nam je više takvih međuljudskih odnosa gde bi nam bio kraj ;D ,a "navijam"
za još dve ....  ;D

Spoiler: prikaži
 Tosh i Donnie, valjda će da opstanu kao par, a  bilo bi lepo da i Jimmy ponovo nađe malo sreće uz Meg  ;D naravno, ako se izvuče iz haosa  :smfor (9):


Malo je reći da sam se iznenadila saznanjem da deo populacije  na Shetlandu i dalje proslavlja    "Old New Year", mislila sam da je taj običaj ostao samo kod nas pravoslavaca koji i dalje koristimo Julijanski kalendar.  ;D

Nadam se da će sedma sezona izaći sledeće godine,malo je reći da jedva čekam razrešenje zapleta i da,naravno da očekujem pozitivan ishod.  :EmoticonPrayer2

Hvala Borise na prevodima :smfor (25): 



Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #52 u: Prosinac 10, 2021, 01:09:01 prijepodne »
Da, slave ali "Auld New Year". Ipak su oni Škoti, moraju se razlikovati od Engleza  :smfor (27): :smfor (27): :smfor (27):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #53 u: Prosinac 10, 2021, 22:32:33 poslijepodne »
Serija je pravo malo blago krimi zanra.Kat je sve rekla o osecanjima koja budi ova serija. I meni je bitna ona licna prica glavnih likova,odlicno odglumljena.
A tu je i ambijent ostrva,more...Jos jednom hvala prevodocu  :smfor (26):

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #54 u: Prosinac 21, 2021, 14:44:31 poslijepodne »
Sve gledam po jednu epizodu da mi duze traje zadovoljstvo.Odgledala sam prve dve sezone i odusevljena sam.I slucajevi koji resavaju i licne price su fantasticne i gluma ,jedino opet ona pusta kisa i oblaci ,kad im malo progreje sunce ja se obradujem kao da kod mene sija.Borise hvala na prevodima i oni su super

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Shetland
« Odgovori #55 u: Prosinac 27, 2021, 21:39:35 poslijepodne »
Odgledano svih 6 sezona. Peta mi je bila najslabija. Sve skupa, dobra serija  (y). Hvala Boris na prijevodima.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #56 u: Prosinac 31, 2021, 14:10:59 poslijepodne »
Bilo mi doslo da placem sinoc kad sam odgledala poslednju epizodu,zasto nema vise,ali vidim bice i sedma sezona,ko ce to docekati.Serija je vrh,vrh,vrh.Sad imam problem ,sta posle nje gledati a da mi ne bude dosadno.Borise hvala jos jednom na prevodima.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #57 u: Kolovoz 30, 2022, 13:28:28 poslijepodne »
Eto i sedme sezone. Tu su za znatiželjne epizode 1-3. Znatiželjno pitanje glasi:
Spoiler: prikaži
Što se dogodilo sa Tosh
Do kraja su još, po običaju, tri epizode.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Shetland
« Odgovori #58 u: Kolovoz 30, 2022, 15:36:14 poslijepodne »
Hvala Boris  :clapp :clapp :clapp

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #59 u: Kolovoz 31, 2022, 21:21:37 poslijepodne »
Kad je ovako dobra serija kojoj ne pada kvalitet vremenom, vec sedam sezona iznenadim se da ih je bilo toliko.Apsolutno sve je odlicno:prica ,gluma,ambijent,likovi koji se razvijaju.Jedna od najomiljrnijih serija-hvala na prevodu.
Spoiler: prikaži
Tosh poginula ? :smfor (2):