Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Sharp Objects  (Posjeta: 24393 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #30 u: Kolovoz 11, 2018, 23:52:47 poslijepodne »
odlicna peta bez obzira sto se cini da ne mrdaju s mjesta. dakle, iako je to veruem i laiku jasno, serif vodi ljubav sa adorom. isti garant zataskavaju ubistva. mala ema  :? ?? je djavo, kako jeziv momenat sirenja zjenice kad je magicna pilulica krenula da kickuje. uh, jebeno.
gradic je dobro bolestan. svakom epizodom, a najvise ovom sa ovim kantri rejvom, isplivavaju sve njegove blagodeti i ljepote.
nije sad to u ovoj seriji bas drugacije i bolje prikazano u odnosu na neke sa slicnom tematikom, ali ostavlja bas bas jak utisak i djeluje uznemirujuce. pa sam party je direktan omaz dogadjaju koji je kamil lijepo opisala, ku ces bolesnije od toga.
nadam se da ce malo ubrzat naredne eps, ipak smo se dobro upoznali i sa likovima i mentalitetom ovog prelijepog mjesta. mada cisto sumnjam.

Da,potpuno bolestan gradić.
Sviđa mi se što je priča potpuno prebačena na Kamil...sada me više zanima šta se to njoj sve izdešavalo u prošlosti (pa  je imala potrebu da se toliko unakazi ) nego ko je ubio devojčice, šta Adora krije , da li je očuh umešan ....

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #31 u: Kolovoz 12, 2018, 12:47:51 poslijepodne »
sjecam se ubica iz tru detektiva. neki, aj da recem radndom likovi. zaboravis na njih odma.
vjerovatno grijesim, ali nekako su kakav-takav fokus dali na onog fotografa koji se samo pojavio.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #32 u: Kolovoz 13, 2018, 12:52:55 poslijepodne »
nidje sestice za trgovat a pise da je aired  :? ??
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #33 u: Kolovoz 13, 2018, 13:15:36 poslijepodne »
nidje sestice za trgovat a pise da je aired  :? ??
Šta da ti kažem, i ja čekam da se negde pojavi da kupim, a nema je.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #34 u: Kolovoz 13, 2018, 13:39:38 poslijepodne »
Ne vidim nigde  1x5 je zadnja. Možda je pomereno emitovanje.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #35 u: Kolovoz 13, 2018, 13:42:13 poslijepodne »
Nije pomereno, ima na HBO GO, samo nema nigde da se pazari epizoda. :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #36 u: Kolovoz 13, 2018, 19:47:28 poslijepodne »
eo sad vidim da ima neka aaf verzija, cini mi se da je i za who is america ista bila jutros. ima i standardna afg.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #37 u: Kolovoz 13, 2018, 19:55:55 poslijepodne »
Sređeno je. Uživaj!   :smfor (6):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #38 u: Kolovoz 13, 2018, 20:03:37 poslijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #39 u: Kolovoz 15, 2018, 13:38:12 poslijepodne »

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #40 u: Kolovoz 15, 2018, 20:18:21 poslijepodne »
hm...
ona, ako znam kako se poziva, cirlider rich girl, malo nekakvih rezbarija po uvetu imase... a i zapita se kamil u razgovoru sa urednikom zasto svi misle da je ubica muskarac...
adora je osjetila da je kamila blizu pa je cera sad.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #41 u: Kolovoz 25, 2018, 17:08:15 poslijepodne »

Seriju su  malo razvukli, razblažili priču, preterali sa naznakama...nadam se da će završnica biti  efektna, sa  jasno ispričanom pričom
(iako volim laganiji tempo radnje, nedostaje mi malo dramatike,"života" )

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #42 u: Kolovoz 27, 2018, 17:26:06 poslijepodne »

Nadala sam se detaljnijoj finalnoj epizodi  iako to ne bi bilo u skladu sa mračnom , mističnom  atmosferom serije ( tako da je ok što je dosta toga ostalo nerazjašnjeno )  ..... ali je zato  bum  efekat bio tu.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #43 u: Kolovoz 29, 2018, 12:45:30 poslijepodne »
ne znam, dobra finalna ali onako nagurat u zadnjih 5sec sve ono... po meni radi nekog sok efekta i lose realizovano.
meni ona nije bila ni na kraj pameti sto mi je sa te strane ispalo super, samo mi je zasmetalo ovo sto pomenuh. sva sreca pa se nesto zamislih i ostah da buljim u creditse inace mi promakose ac scene i aj prijatno.
mnogo bolesnije mi je ovo sa adorom, mnogo.
sve u svemu, dobra serija, vrijedna gledanja.
hvala svim prevodiocima.  :smfor (26):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #44 u: Kolovoz 29, 2018, 20:34:47 poslijepodne »
Mene je toliko oduvao kraj da sam ostao da buljim u ekran ne samo dok su trajali creditsi nego još 15 minuta posle njih.

Po meni najbolja serija u 2018. Izdominirali su svi.  :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 :sbowing_100-106 Obožavam takvu vrstu trilera.

Prevodioci hvala do neba!  :smfor (26):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #45 u: Kolovoz 29, 2018, 23:04:44 poslijepodne »
ne znam, dobra finalna ali onako nagurat u zadnjih 5sec sve ono... po meni radi nekog sok efekta i lose realizovano.
meni ona nije bila ni na kraj pameti sto mi je sa te strane ispalo super, samo mi je zasmetalo ovo sto pomenuh.

Ja sam osećala da ima neke veze sa njom ( dosta se vrtelo oko nje u poslednje 3 epizode ,zbog scene na farmi svinja gde je nađen bicikl...  ) ali mi ni nakraj pameti nije bio razlog zbog čega je  to uradila..u svakom slučaju - kraj je bio ekstra. Žao mi je samo što su neke stvari ostale neobjašnjene pa mi serija deluje nedovršeno ( to je moj utisak a i želja kako bih volela da se odradi finalna epizoda )...  sve u svemu - serija je baš  dobra.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #46 u: Kolovoz 30, 2018, 09:58:01 prijepodne »
aj da recem da mi je prolazilo kroz glavu da bi ona mogla bit, ali zasto tu ideju nijesam usadio u mozak, ne znam. valjda zbog evidentne dominacije adore svo vrijeme.
ama je od starta imalu tu zlu harizmu, nesto nije bilo u redu sa njom (ne govorim o klise tinejdz ponasanju u vukojebinu), prosto mala ima tu pokvarenu facu, nije dobra osoba, a ljepotom joj lako da zavede.
citao sam po forumima da se u knjizi ranije otkrije da je ona, ali i da je serija prilicno pratila istu sto je za svaku pohvalu. e sad... to sto nijesu do kraja ostali vjerodostojni nego su, po meni, onako zbrzali sa onim ac scenama, je minus na ipak dobru seriju. nema veze, ni prvi ni zadnji put da neko zasere.
liga sampiona.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #48 u: Listopad 01, 2018, 14:33:03 poslijepodne »
Pogledah ovo u par dana. Volim ovakve serije, spore, ali kad na kraju dobijem nešto vredno čekanja - što se ovde i desilo.
Trudio sam se da tragam za detaljima, ali sam se skoncentrisao na
Spoiler: prikaži
Adoru, muža i šerifa. Muž mi je posebno privukao pažnju jer nije centralni lik.

Samo da HBO nastavi sa ovakvim ekranizacijama.  :sbowing_100-106

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #49 u: Listopad 01, 2018, 16:28:48 poslijepodne »
Meni dovoljno dobra, no na žalost nema druge sezone. Američki jug je bolestan, fakat. Ti mali gradići skrivaju kojekakve gadosti, "uljepšane" lokalnim koloritom, kao nikada zaboravljeni sukob sjevera i juga. Mala zamjerka, povremene nejasnoće opovezane s flashevima iz prošlosti, malo zamute sliku, pa je neke stvari nemoguće povezati. Recimo ona koliba iz Camilline prošlosti, redaljka itd...

Offline Mrky91

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #50 u: Listopad 08, 2018, 21:01:18 poslijepodne »
Meni osobno odlična serija, baš onakva kakva je trebala biti. Amy Addams je odlično odglumila ulogu i prava je šteta što je neće ponoviti u drugoj sezoni jer kako kažu nije spremna da ponovno glumi tako mračnog lika. Šteta što najvjerojatnije neće biti druge sezone jer realno može biti nastavka, a i ne mora.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #51 u: Listopad 19, 2018, 07:36:37 prijepodne »
Prilično ste tolerantni što se tiče ove serije. Može da se gleda, ali je spora, razvučena i na momente dosadna. Amy Adams je ok, Patricia Clarkson po meni nije najbolji izbor za ulogu majke...
Ima i boljih serija u tom žanru...

Eto...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #52 u: Ožujak 30, 2019, 00:30:10 prijepodne »
toe taj momenat...
0:26
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #53 u: Lipanj 22, 2019, 08:00:49 prijepodne »
Sharp objects po meni nije loša serija ali nije baš i nešto što bih preporučio jer ima mnogo boljih, dinamičnijih serija sa sličnom temom,mali provincijski gradić u Americi,zločin,odrastanje....
Poprilično mi je već posle prve epizode delovala predvidivo i sporo serija ali prvenstveno zbog toga što je u pitanju mini serija od osam epizoda završio sam je.
Ali iskreno ima puno boljih serija kao što rekoh sa sličnom temom recimo Fargo, Rectify... koje su po meni mnogo više vredne uloženog vremena za gledanje dobre serije.
Naravno stvar ukusa, ovo je ipak samo moje mišljenje

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #54 u: Lipanj 22, 2019, 09:29:23 prijepodne »
ako cemo gledat tempo nema sporije od rektifaja.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #55 u: Lipanj 22, 2019, 09:31:46 prijepodne »
ako cemo gledat tempo nema sporije od rektifaja.
Tačno, ali svaki snimljeni minut govori nešto.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #56 u: Lipanj 22, 2019, 09:42:04 prijepodne »
je li bio kriv?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #57 u: Lipanj 22, 2019, 09:43:36 prijepodne »
je li bio kriv?
Zavisi kako sam tumačiš. Po meni nije.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #58 u: Lipanj 22, 2019, 09:46:00 prijepodne »
batalio sam poslije druge sezone, umorili su me.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
Odg: Sharp Objects
« Odgovori #59 u: Lipanj 23, 2019, 01:28:10 prijepodne »
COA poštujem tvoje mišljenje ali pitanje koja serija je sporija je diskutabilno i neću polemisati o tome,to je stvar lične konekcije sa radnjom i likovima pa serija ume da deluje sporije ili brže.
Međutim ono što se slažem sa Biljom je da u seriji Rectify svaka scena,svaki dijalog,gest i uzrok koji izaziva dalekosežne posledice i pogotovo taj osuđivački pristup koji provejava iz većine kontakta među ljudima,bilo da smatraju krivim ili nevinim Daniela, je besprekorno upakovan u seriji.
Ima mnogo dubine u seriji pogotovo što nije u pitanju samo krivica ili nevinost glavnog lika nego teret života,kompleksa,nerazumevanja i osude od strane drugih koji svaki od članova porodica nosi i konstantna potraga za svojim mestom pod suncem.
Ovaj biblijski citat opisuje moje viđenje serije:"Ne sudite, da se ne sudi vama!Jer sudom kojim sudite sudit će se vama; i mjerom kojom mjerite mjerit će se vama."
Često ljudi sebe podižu iznad drugih i sude im a to ima svoju cenu.