Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Catch-22  (Posjeta: 12053 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Catch-22
« u: Svibanj 19, 2019, 15:59:51 poslijepodne »


Zasnovan na originalnom istoimenom romanu, “Kvaka 22” je priča o vrhunskom muvatoru, Josarijanu (Kristofer Abot), američkom pilotu bombardera iz Drugog svetskog rata koji je besan zbog činjenice da hiljade ljudi koje nikada nije upoznao pokušavaju da ga ubiju. Međutim, njegov pravi problem nije neprijatelj, već njegova vojska koja stalno povećava broj misija koje mora da obavi pre nego što završi službu. Ipak, ako Josarijan pokuša da izbegne neki vojni zadatak, prekršiće Kvaku 22, urnebesno i surovo birokratsko pravilo koje podrazumeva da briga za sopstvenu bezbednost usled realne opasnosti iziskuje mentalnu razboritost; čovek se može smatrati ludim samo ako svojevoljno učestvuje u borbenim misijama, ali je zahtev za povlačenje sa dužnosti dokaz zdrave pameti, pa ga samim tim onemogućava da bude oslobođen dužnosti. (Izvor: HBO)


Godina: 2019.
Mreža: Hulu
Žanr: komedija, kriminalistički, drama, ratni
Glumci: Christopher Abbott, Kyle Chandler, George Clooney, Martin Delaney, Rafi Gavron, Giancarlo Giannini, Gerran Howell, Hugh Laurie, Graham Patrick Martin, Kevin J. O'Connor, Lorenzo Rotatori, Daniel David Stewart, Austin Stowell, Tessa Ferrer, Jay Paulson, Jon Rudnitsky, Ian Toner...





Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Catch-22
« Odgovori #1 u: Svibanj 19, 2019, 16:38:26 poslijepodne »
ovo ide na gledanje pod obavezno...  ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Rulic

  • Gost
Odg: Catch-22
« Odgovori #2 u: Svibanj 20, 2019, 20:01:11 poslijepodne »
Zahvaljujući Borisu(veliko hvala) knjiga Joseph Heller Catch 22
https://www.goodreads.com/book/show/168668.Catch_22?from_search=true
je na Kindlu
Nakon toga gleda se film iz 1970 2CD-a!!!
https://www.imdb.com/title/tt0065528/
I onda serija!!

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7223
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Catch-22
« Odgovori #3 u: Svibanj 23, 2019, 23:26:42 poslijepodne »
Obrada za kindle (na srpskom) nalazi se već šest godina na balkandownloadu. Uradila ju je @nela012

super

Rulic

  • Gost
Odg: Catch-22
« Odgovori #4 u: Svibanj 24, 2019, 05:53:04 prijepodne »
Slika govori više od tisuću riječi

« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2019, 20:36:55 poslijepodne od Rulic »

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Catch-22
« Odgovori #5 u: Svibanj 28, 2019, 19:33:14 poslijepodne »
Nakon svih silnih pohvala i nagrada pogledah konačno dvije sezone Killing Eve u zadnjih par dana i prva je stvarno nešto posebno. Zanimljiva je, napeta i s par sjajnih izvedbi, ali mislim da su tu trebali i stati i imali bi sjajan završetak.
Spoiler: prikaži
Potpuno sam zaboravio da je imala nož iako ga je uzela doslovno 5 minuta ranije i pala mi je vilica na pod.

Druga sezona je u najmanju ruku razočaravajuća, po meni bez ikakvog smisla, puna nelogičnih postupaka likova koji su skoro svi do jednoga postali iritantni, glupog zapleta i još glupljeg raspleta. Problem je, ili u činjenici da Phoebe Waller-Bridge nije pisala drugu sezonu ili da su mislili napraviti samo jednu sezonu, a onda, kako obično biva, dogodila se popularnost i nisu znali što dalje pa su nabacali hrpu glupih ideja i sve ih ubacili u seriju. Vidim, dobili su zeleno svjetlo za treću i sve se bojim što će ispasti od toga.


S druge strane, Kvaka 22 je sjajna, a sutra se bacam i na Černobil.  ;D

Pogledao sam tri epizode Kvake 22. Očekivao sam više od nje s obzirom na glumačku ekipu. Međutim možda sam i previše očekivao jer sam je drugačije zamišljao dok sa čitao knjigu, a pre knjige sam gledao film sa Martinom Šinom, Orsonom Velsom i drugim glumcima. Ko nije preporučujem mu da pogleda film.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Catch-22
« Odgovori #6 u: Svibanj 28, 2019, 20:06:08 poslijepodne »
Nakon svih silnih pohvala i nagrada pogledah konačno dvije sezone Killing Eve u zadnjih par dana i prva je stvarno nešto posebno. Zanimljiva je, napeta i s par sjajnih izvedbi, ali mislim da su tu trebali i stati i imali bi sjajan završetak.
Spoiler: prikaži
Potpuno sam zaboravio da je imala nož iako ga je uzela doslovno 5 minuta ranije i pala mi je vilica na pod.

Druga sezona je u najmanju ruku razočaravajuća, po meni bez ikakvog smisla, puna nelogičnih postupaka likova koji su skoro svi do jednoga postali iritantni, glupog zapleta i još glupljeg raspleta. Problem je, ili u činjenici da Phoebe Waller-Bridge nije pisala drugu sezonu ili da su mislili napraviti samo jednu sezonu, a onda, kako obično biva, dogodila se popularnost i nisu znali što dalje pa su nabacali hrpu glupih ideja i sve ih ubacili u seriju. Vidim, dobili su zeleno svjetlo za treću i sve se bojim što će ispasti od toga.


S druge strane, Kvaka 22 je sjajna, a sutra se bacam i na Černobil.  ;D

Pogledao sam tri epizode Kvake 22. Očekivao sam više od nje s obzirom na glumačku ekipu. Međutim možda sam i previše očekivao jer sam je drugačije zamišljao dok sa čitao knjigu, a pre knjige sam gledao film sa Martinom Šinom, Orsonom Velsom i drugim glumcima. Ko nije preporučujem mu da pogleda film.

nisam čitao knjigu, ali vjerujem da je bolja, kao što obično i biva  ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Catch-22
« Odgovori #7 u: Svibanj 30, 2019, 20:21:50 poslijepodne »
Kompletirani prevodi. Slabo mi je ovo, prva epizoda ima dosta crnog humora,
ali on posle opada... toliko da ostaje samo crno, depresivno.
Ne bi preporučio. Hulu samo ređa minuse, ne znam kako ću se naterati da gledam išta njihovo.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Catch-22
« Odgovori #8 u: Svibanj 31, 2019, 07:40:37 prijepodne »
aoooo, nova veronika mars ide na hulu...  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Catch-22
« Odgovori #9 u: Lipanj 01, 2019, 20:08:12 poslijepodne »
Da i mene zanima tko je gledao koliko je serija vijerna knjizi, trailer izgleda obecavajuce, hvala.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Catch-22
« Odgovori #10 u: Lipanj 06, 2019, 13:42:24 poslijepodne »
Nakon pogledane serije može se reći da je obavila svoju svrhu, da prvivuce mlađe generacije koji nisu čitali knjigu (klasik) da to ucine. Serija je neusporediva sa knjigom prvenstveno zbog toga sto je radnja (adaptacija) serije linearna za razliku od knjige. Necu ulaziti u detalje jer to ne bi imalo smisla jer serija uputpunosti ne docarava sami bit knjige, uzaludnu egzistencijalnu borbu pojedinca protiv sustava pa cak i boga i više ruga se s njegovom nesposobnošću nego dovodi u pitanje njegovo postojanje, više ostavlja dojam antiratne propagande, sto knjiga u suštini nije recimo u seriji se uopce ne pojavljuje scena pacijenta koji vice: " sve vidim dvostruko" meni omiljenog poglavlja knjige, alegorija da se sve u povijesti događa dvaput, prvi puta kao tragedija drugi puta kao farsa. to je samo jedna od mnogih scena koje se vjerovatno mogu samo procitati a tesko ih je ekranizirati...
S druge strane bilo  je zabavno  gledati odlicnu glumacku ekipu u koji vrlo uspješno dočaravaju Hellereove junake/antijunake iz knijige, uživao sam u svakoj sceni gdje se pojavljivao Scheisskopf (Clooney) koji je stvarno savršen za tu ulogu i općento mislim da u ulogama tupastih nervčika zablista (Burn after reading,  O Brother, Where Art Thou?, The Men Who Stare at Goats...) Uglavnom da ne duljim nadam se da ce serija nadahnuti sve koji nisu procitali ovaj klasik da to učine, mene bi, jer:"Kvaka-22 je zajebana stvar". Hvala na prijevodu, pretpostavljam  da nije bilo jednostavno za prevesti.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Catch-22
« Odgovori #11 u: Lipanj 08, 2019, 12:18:36 poslijepodne »
Odgledao prvu epizodu, zanimljivo, nastaviću..
al mnogo mi sve lepo.. gledao sam skoro ponovo Thin Red Line od Malika, e to je pravi ratni film..

Offline Laura

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: BiH
Odg: Catch-22
« Odgovori #12 u: Kolovoz 04, 2019, 03:00:01 prijepodne »
Dvije pogledala pola prespavala. Glavni glumac totalno neharizmatičan, radnja serije dosadna.

Offline su57f22

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Catch-22
« Odgovori #13 u: Kolovoz 04, 2019, 11:20:08 prijepodne »
Dosta neobicna serija,onako malo netipicna za radnju 2 svjetskog rata.Dijalozi po mome misljenju dosta komicni,ja sam osobno umira od smija,lik nikako da se rjesi kvote broja polijetanja  bombardera i da ide kuci.Poprilicno dobra i totalno luda komedija ahaah.Preporucam

Offline Dacha Leskovac

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Leskovac
Odg: Catch-22
« Odgovori #14 u: Kolovoz 13, 2019, 02:34:09 prijepodne »
U pocetku nesto brza radnja, kasnije postaje dosadnjikavo... Kao da je sve lako previdivo. Crni humor krpi rupe u scenariju, ali cini se ne dovoljno. Zavrsio sam je tek onako. Nije mi se bas dopala.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Catch-22
« Odgovori #15 u: Rujan 19, 2019, 13:02:31 poslijepodne »
Ja sam odgledala sinoc cetiri epizode i da nije Klunija i Hjua verovatno bih prekinula.Malo su i razvukli ,a glavni glumac mi je skroz bez veze.A sto se tice knjige i filma pa to nikad ne moze da se poredi.Uvek u filmovima i serijama nesto izmene u odnosu na knjigu.Jedina dva filma sto ja mogu da se setim da su uradjena sto posto po knjizi su Mostovi okruga Medison i Da Vincijev kod.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Catch-22
« Odgovori #16 u: Siječanj 23, 2020, 08:40:46 prijepodne »
Sinoc zavrsio gledanje serije, mnogo sam vise ocekivao od serije, po meni neuspela komedija, glavni glumac podbacio, za mene serija ispod proseka