Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1085268 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3870 u: Travanj 11, 2021, 01:15:03 prijepodne »
                                 The Terror 
                 https://www.imdb.com/title/tt2708480
Nadprirodna,poluistorijska serija,od dve sezone,po deset epizoda svaka...Prva sezona je prica o pripadnicima britanske kraljevske mornarice na ekspediciji u potrazi za severozapadnim prolazom,gde brod kojim su krenuli na putovanje,napada misteriozni predator....     

                                Lilyhammer
                          https://www.imdb.com/title/tt1958961
Jedna sjajna serija,gde je u glavnoj ulozi Steven Van Zandt,Steven Van Zandt,poznat iz serije The Sopranos...On glumi kriminalca,koji mora da se skloni iz Nju Jorka od svojih bivsih pajtasa,koji hoce da ga eliminisu u neku zemlju,gde niko nezna ko je i sta je...i,odlazi u Finsku,mirni gradic Lilihamer,poznat mjedino po Olimpijskim igrama koje su tu odrzane...Lokalno stanovnistvo,mirno,povuceno,svi se znaju... i bivsi mafioza,sa svim svojim manirima i nacinima da resava sve probleme....odlicna serija za opustanje....                 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3871 u: Travanj 11, 2021, 01:49:06 prijepodne »
Springstinov muzičar :)
Upravo sam odgledao epizodu Ghosts https://www.imdb.com/title/tt8594324/ zabavna serijica  britanska  komedija.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 125
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3872 u: Travanj 11, 2021, 15:03:00 poslijepodne »
                                 The Terror 
                 https://www.imdb.com/title/tt2708480
Nadprirodna,poluistorijska serija,od dve sezone,po deset epizoda svaka...Prva sezona je prica o pripadnicima britanske kraljevske mornarice na ekspediciji u potrazi za severozapadnim prolazom,gde brod kojim su krenuli na putovanje,napada misteriozni predator....     

                                Lilyhammer
                          https://www.imdb.com/title/tt1958961
Jedna sjajna serija,gde je u glavnoj ulozi Steven Van Zandt,Steven Van Zandt,poznat iz serije The Sopranos...On glumi kriminalca,koji mora da se skloni iz Nju Jorka od svojih bivsih pajtasa,koji hoce da ga eliminisu u neku zemlju,gde niko nezna ko je i sta je...i,odlazi u Finsku,mirni gradic Lilihamer,poznat mjedino po Olimpijskim igrama koje su tu odrzane...Lokalno stanovnistvo,mirno,povuceno,svi se znaju... i bivsi mafioza,sa svim svojim manirima i nacinima da resava sve probleme....odlicna serija za opustanje....                 

Samo nekoliko dopuna i mala ispravka. Što se tiče The Terror, prva sezona mi je prilično dobra, ali druga mi je zato skandalozno jadna. Kao da ju je pisao osnovac. Što se tiče Lilyhammera i tu imamo značajan pad kako se bližimo kraju, mada je ukupan utisak da je simpatična. Lilyhammer je inače iskrivljeni naziv (tako ga izgovara Steven Van Zandt, verujući da mu je to pravo ime) za norveški olimpijski gradić Lillehammer u koji je smeštena radnja serije. U finalnoj epizodi se pojavljuje i Bruce Springsteen (Bon je već napisao da je Van Zandt gitarista E-Street Banda) kao i Tony Sirico (stari dobri Paulie iz The Sopranos).

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3873 u: Travanj 15, 2021, 00:47:42 prijepodne »
Meni je Lilyhammer stvarno odlicna serija,opustajuca...a,i dosta puta sam se slatko nasmejao....A slazem se da je druga sezona serije The Terror porazavajuca...sa onim japancima i duhovima...sva sreca pa su odustali od snimanja trece sezone...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3874 u: Travanj 16, 2021, 11:03:48 prijepodne »
Justified’ Team Sets New FX Series, with Timothy Olyphant Rumored to Return as Raylan Givens
https://www.indiewire.com/2021/03/justified-spinoff-timothy-olyphant-new-series-1234624389/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3875 u: Travanj 16, 2021, 14:53:23 poslijepodne »
a super, ponovno Yost i ekipa na okupu..ali koliko sam skužio ova novela “City Primeval: High Noon in Detroit" nema poveznica s Justifiedom, drugi likovi, priča, nema veze s Givensom.. ali dodouše i Justified je bio adaptirana kompilacija više knjiga i kratjih priča, tako da je sve moguće

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3876 u: Travanj 17, 2021, 02:41:45 prijepodne »
Danas sam naletio na jednom forumu na priču o jednoj povijesnoj/fantasy koprodukciji Slovačke/Ukrajine koja dosta nalikuje na VIKINGE, a događa se u 7. stoljeću na Karpatskom slivu. Za sad je izašlo 7 od 12 epizoda, a engleskih prijevoda ima za samo prve dvije ( nije mi vrag dao mira, pa sam preveo prvu, jer eto od danas sam na GO :smfor (9): ).

Serija obećava, toliko za sad mogu reći... SLOVANIA (The SLAVS ) 2021

https://www.youtube.com/watch?v=bIaCji2qrHs

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3877 u: Travanj 17, 2021, 11:06:28 prijepodne »
a super, ponovno Yost i ekipa na okupu..ali koliko sam skužio ova novela “City Primeval: High Noon in Detroit" nema poveznica s Justifiedom, drugi likovi, priča, nema veze s Givensom.. ali dodouše i Justified je bio adaptirana kompilacija više knjiga i kratjih priča, tako da je sve moguće
spin of valjda. givens kao lik mu se pojavljuje u nekoliko njegovih romana.
bas gledam olifanta u fargo. ka da je 20 god. stariji.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3878 u: Travanj 17, 2021, 12:46:19 poslijepodne »
bio je i u Mandalorianu u jednoj epizodi, naravno u ulozi šerifa...isto je izgledao dosta starije, sijeda brada i kosa, jedva sam ga prepoznao

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3879 u: Travanj 18, 2021, 13:44:06 poslijepodne »
Danas zavrsio seriju Kalkanski krugovi,10E....odlicna serija,Zarko Lausevic i Vojin Cetkovic briljiraju....selo Doljevac,kod Arandjelovca,otac,arhitekta, sa svojom cerkom dolazi iz Beograda u rodno selo svoga oca,da bi nju sklonio od loseg drustva u koje je upala, a tamo ih cekaju tajne i zamrseni odnosi koje seljani,stanovnici Dola vesto cuvaju i prikrivaju....

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3880 u: Travanj 18, 2021, 18:34:09 poslijepodne »
Danas zavrsio seriju Kalkanski krugovi,10E....odlicna serija,Zarko Lausevic i Vojin Cetkovic briljiraju....selo Doljevac,kod Arandjelovca,otac,arhitekta, sa svojom cerkom dolazi iz Beograda u rodno selo svoga oca,da bi nju sklonio od loseg drustva u koje je upala, a tamo ih cekaju tajne i zamrseni odnosi koje seljani,stanovnici Dola vesto cuvaju i prikrivaju....

Meni upravo suprotno. Jedna od najglupljih serija sto sam gledao u zadnjih par godina. Još je početak solidan, ali sto dalje ide serija je sve lošija, a kraj je apsolutno gromorozan. Serija je mix svega, malo trilera, malo drame, malo horora, a u stvari jedno veliko ništa

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3881 u: Travanj 19, 2021, 08:38:41 prijepodne »
Koliko vi "pamtite" serije, da li sjecate detalja nakon godinu-dvije?

Ja skroz zaboravljam detalje, a posebno se to odnosi na humoristicne serije. Recimo Raising Hope, Community, Parks and recreations... znam siru pricu, ali detalje sam zaboravila.

Sad sam morala googlat da dodjem do naziva jedne serije (30 rock).

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3882 u: Travanj 19, 2021, 08:48:45 prijepodne »
bio je i u Mandalorianu u jednoj epizodi, naravno u ulozi šerifa...isto je izgledao dosta starije, sijeda brada i kosa, jedva sam ga prepoznao
hahhahaha!
tacno ga zamisljam kako volontira u neku kancelariju, ka dvajt iz ofisa.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3883 u: Travanj 22, 2021, 15:49:40 poslijepodne »
bio je i u Mandalorianu u jednoj epizodi, naravno u ulozi šerifa...isto je izgledao dosta starije, sijeda brada i kosa, jedva sam ga prepoznao


hahahah, šerif Bullock, Olyphant je kralj. Reka bi Al Swearengen "he's cuntstrucked"

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3884 u: Travanj 22, 2021, 19:57:42 poslijepodne »
Dolazi nam serija How I Met Your Father koju cu preskociti.

HIMYM i GoT - dvije serije sa najgorom zadnjom sezonom u historiji svih serija.


Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 125
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3885 u: Travanj 22, 2021, 20:41:56 poslijepodne »
Nešto mi se ništa živo ne gleda, smorila me zima. Sa njenim (nadam se) poslednjim naporima da mi zagorča postojanje na ovoj planeti, završio sam i poslednju epizodu prve sezone Resident Alien. Već je godm dao precizan prikaz onoga što čini ovu sf komedijicu, tako da neću dodatno daviti. Rekao bih da su se dobro borili  da ne kliznu u jednoličnost te da su relativno uspešno dozirali progres koji bi svaka naredna epizoda trebalo da nosi. Osim glavnog glumca (Alan Tudyk) i nekoliko epizodista (Linda Hamilton, Terry O'Quinn...), ostatak ekipe mi je nepoznat, ali prilično dobar. Tako da... bez većih zamerki i moja preporuka!

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3886 u: Travanj 23, 2021, 01:19:28 prijepodne »
Ja s njom još nisam gotov, kad bude pisat ću.

Ostao sam bez daha na sljedeći trailer, zbilja sam mislio da je ono bila samo jedna briljantna ideja, a ne nešto što će prerasti u franšizu:


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3887 u: Travanj 23, 2021, 01:45:23 prijepodne »

Delhi crime https://www.imdb.com/title/tt9398466/?ref_=nv_sr_srsg_0

Slučajno sam naletela na ovu indijsku seriju i rešila da je pogledam...malo je reći da sam oduševljena.

Serija prikazuje istragu istinitog zločina o kome smo svi čitali, ne sadrži eksplicitne scene nasilja, njegovu gnusnost dovoljno opisuju reči, ali čak i za to   treba imati jači želudac  kako bi se pogledala, zbog same prirode zločina...ali potpuno  zaslužuje izdvojeno vreme za to.
Richie Mehta,režiser i scenarista serije,  je šest godina istraživao,razvijao ideju i pisao scenario za nju, uz brojne konsultacije sa pripadnicima policije koji su učestvovali u istrazi ,kao i sa članovima porodice žrtve i tako stvorio seriju sa odličnom dinamikom pripovedanja.
Iskreno, nisam očekivala da bi Indijci mogli napraviti tako kvalitetnu seriju, jednu zamerku nisam imala. Potpuno su dočarali svaki aspekt koji je bitan da se stvori potpuna slika indijskog društva, razmišljanja,ponašanja, sa kakvim problemima se suočava njihova policija kao i to koliko su posvećeni svom poslu ( tj.koliko se žrtvuju za njega), komplikovan pravosudni sistem (zvanični jezik u pravosuđu im je engleski).....
Gluma je sjajna, jako me je obradovalo saznanje da će biti i druge sezone  sa istom glumačkom postavom na čelu sa Shefali Shah.

Serija apsolutno vredna gledanja!
pogledao sam ju..skroz jednostavno, bez mnogo dramaturgije, u prvom planu im je bilo prikazati, približiti te kulturološke razlike.. zaista teška radnja, zločin, a mnogo puta su me dobro nasmijali sa svojim međusobnim odnosima, dijalozima, životnim prioritetima, baš Indija iz pravosudno/policijske perspektive, vjerujem u čistom obliku, onako kako i je
policijske stanice bez struje, policajci naoružani drvenim štapovima, kući ne idu danima, dok se slučaj ne riješi, treba pronaći krivce u gradu od 20 milijuna, od kojih valjda pola nije registrirano, za forenziku su čuli samo na TV-u, uz sve to su podplaćeni, negdje pri dnu, a društveni status im je još gori, jer je velika sramota biti policajac u Indiji
zaista nešto stvarno drugačije, neobično i jako dobro napravljeno

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3888 u: Travanj 23, 2021, 09:33:11 prijepodne »
Veliki je broj serija koje sam odgledao jer sam vec 15 god redovno u nekoj koju pratim ali evo da ne bude neka od najpoznatijih izdvojio bih
Banshee
Nekako mi je bila jako simpaticna i neobavezujuca,simpaticni likovi sa dobrom pricom.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3889 u: Travanj 23, 2021, 21:22:14 poslijepodne »
Završila The Falcon and the Winter Soldier pa nekoliko riječi za one koji nisu gledali, a namjeravaju.

Ubacilo se unutra kiša issova para, nema scene za koju bi se moglo reći da je neispeglana.
I neka je, kome smeta nek se drži CW-ovih nisko i srednjebudžetnih.

Postavu mogu samo pohvaliti, od glavnog dvojca do najneprimjetnijeg statista.
Svi su dali najbolje od sebe.

Akcijske scene na razini su MCU filmova, od tučnjava vulgaris preko eksplozija raznih vrsta do ludorija i vratolomija sa raznim "pokretalima".
Po tome pitanju serija nije prevarila nikoga, upravo suprotno, dala je i više od očekivanog.

Priča nije loša, nije nešto ni pametna, međutim radi se o Marvelovom djetetu pa tu ni ne treba očekivati neku dubokoumnu filozofiju.
Ali!
Otišlo se previše u politiku, točnije američki rasizam.
To se izgleda tamo otrglo kontroli i više ne možeš pogledati ništa novo iz Holivuda, a da se rasizam barem ne spomene.
S jedne strane to je u redu, treba o tome govoriti. Ali s druge, zbilja ne treba svugdje iskakati iz paštete, Ovdje su s tim pretjerali i baš smeta.

Meni je ovo bilo jako dobro i vrlo zabavno i ako će ići druga sezona nadam se da će osim previše politike popraviti još jednu stvar.
Po jedna epizoda izlazila je svakih 7 dana. Užas. Ovu seriju baš treba bingeati. Sveti Netflix.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3890 u: Travanj 25, 2021, 10:06:20 prijepodne »
El cid , još jedna povijesna serija ( 11 stoljeće ) , ali ovog puta španjolske povijesti. Klasična priča o borbi za vlast i širenju kraljevstva.
Nisam imao neko znanje o španjolskoj povijesti a nemam ni nakon odgledane 1.sezone serije. ;D
Glavni akter je Denver iz la casa de papel. Ime pravo nisam tražio jer ga i tako ne bi zapamtio.
Serije me podsjeća na seriju o italijanskoj porodici Mediči.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3891 u: Travanj 26, 2021, 02:28:46 prijepodne »

Mislim da je prvi evoluirao u ovog drugog.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3892 u: Travanj 26, 2021, 02:35:56 prijepodne »
Delhi crime https://www.imdb.com/title/tt9398466/?ref_=nv_sr_srsg_0

Slučajno sam naletela na ovu indijsku seriju i rešila da je pogledam...malo je reći da sam oduševljena.

Serija prikazuje istragu istinitog zločina o kome smo svi čitali, ne sadrži eksplicitne scene nasilja...
Znam o čemu je, a ti znaš da ja... I još nema eksplicite.

Pa sam se ja, a možda sam bio spomenuo u temi "trenutno gledamo", odlučio za jednu drugu.


Paatal Lok (2020)

Ne znam kakva je sad klima po studentskim krugovima, međutim nekad davno dok je bog još hodao po zemlji, nama je bilo interesantno to društvo o kojem smo znali... Ništa.
Pa su se spominjali kojekakvi maharišiji, jogiji, po trgovima smo viđali nekakve plesove, Krmpotićka je pisala o Sai Babi, a bogami i Plečko ga je spomenuo par puta.
Neki su se, vjerujući slijepo da je Indija oličenje humanosti i nešto savršeno, tamo i uputili. Pojma nemam što je s njima dalje bilo.

Ono što znam je da su nam se predstavljale samo pozitivne stvari, a o možda najvećem svjetskom glibu i šljamu koji ima atomsku bombu nismo imali pojma.

Rasplesani i raspjevani Bollywood nije Indija. A samo smo to mogli vidjeti. Ili smo možda samo to htjeli vidjeti, nesvjesni da utopije nema.


Pataal Lok nije jedina serija koja priča o mračnoj strane Indije. Ali ovakvo što još nisam vidio.
Obično kao gornji naslov koji je Kat spomenula, snimi se serija ili film koncentrirani na jednu stvar.
Ova koju ja spominjem pobrojala je, pa valjda sve živo i mrtvo što u Indiji ne valja i onda vam je to sve, eksplicitno, natrljala u oči.

Jedan mali i blagi spoiler, početak druge epizode, ronilac izranja, a neki pajdo pored rijeke ustaje i veli "U ovom gradu se ne možeš na miru posrati.".
Spoiler jer to je ta Indija, blagi jer serija nije dokument o banalnostima.

Serija je krimi triler. Nije samo to, ima tu i drame i ako ćete iskreno pravog pravcatog horora.
Sve ćete ovdje vidjeti u samo 9 epizoda kroz istragu jednog zločina - koji uopće nije počinjen!
Rasnu, religijsku i kastinsku netrpeljivost, političke zakulisne igre, organizirani kriminal, novinarski senzacionalizam, policijsku korupciju ali i brutalnost, naivnost i praznovjerje, prevare i reklame tih prevara, ma mogao bih nabrajati unedogled koliko je toga isprepleteno tu.

Osim uvodne epizode koja je poprilično pristojna, svaka sljedeća je toliko teška da sam namjerno odgađao dan dva za gledanje sljedeće epizode.
I to ja koji sam pogledao bezbroj horora i baš bolesnih filmova, meni se želudac okretao.

Zaista ne znam kako su se glumci osjećali samo čitajući scenarij, trebalo je hrabrosti pristati na ovo, ali svi su se debelo potrudili da serija izgleda što uvjerljivije.

Samo su dva razloga zašto ne vičem masterpis. Njih ću u spoiler, pa otvorite kad i ako pogledate seriju:
Spoiler: prikaži
1. Taksist pristaje voziti glavnog lika, čak mu i pomogne davši alat za obiti bravu, iako zna da može platiti glavom, odnosno taj trenutak nema nikakve logike, a glavom će i platiti
2. Serija je ipak nekoga ostavila pošteđenim, a to je Indijski sud. Imam dojam da je deseta epizoda koja se s tim trebala baviti na kraju odrezana, a priča završena samoubojstvom tako da do suda nije ni došlo. Ostaje ipak gorak okus nedovršenosti jer ne znamo što je bilo dalje s dvoje osumnjičenika.


Bez obzira na to što ja cijepim, to mi je u krvi, preporučam da pogledate ovo čudo od serije koje se Indijci srame i lupaju joj jedinice po imdb-u jer ih je ogolila do kosti.

Evo i trailer:


Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3893 u: Travanj 27, 2021, 15:12:50 poslijepodne »
Evo recimo neke preporuke za seriju koja nije toliko poznata a na mene je ostavila jako dobar utisak sto zbog glumaca sto zbog fotografije.Radi se o seriji Poldark.Radnja se odvija krajem 18 veka u Engleskoj i bavi se sukobom bogatih i siromasnih.Porodicna serija sa izuzetno lepom muzikom.

Offline zoransu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Lokacija: podgorica, Crna Gora
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3894 u: Travanj 29, 2021, 08:02:08 prijepodne »
Dobro jutro!
posle duze vremena da se javim i da postavim poneko pitanje. Da li je neko gledao Njemacku seriju "Dogs of Berlin" ? Ima li sanse da se nadju negdje titlovi ? Dobio sam informaciju da je serija dobra, ali sam "slab" sa njemackim jezikom.
Eto toliko za danas.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3895 u: Travanj 29, 2021, 15:27:32 poslijepodne »
Tu seriju zasad nitko nije preveo niti je prevodi.
S obzirom na novu Netflixovu politiku, vjerojatno će oni prevesti ako bude druge sezone, ali zasad je ta serija ostala samo na jednoj.

Što se gledanja tiče nisam pogledao, ali prema popisu fiktivnih likova (Raif, Murad, Hakim, Kareem, Petrović, Tomo, Dario, Stipe) očito se po seriji vrzmaju imigranti, a takve stvari me zanimaju još manje od drama/history/war/biography koje uopće ne gledam.

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3896 u: Travanj 29, 2021, 16:26:49 poslijepodne »
Postoji li još neko ko tako željno čeka The Wheel Of Time kao ja...

https://www.imdb.com/title/tt7462410

Pročitao sam Džordanov serijal i jako mi se svidio. Nadam se da neće uprskati sa serijom. Ako bude po planu, trebalo bi da se emituje ove godine.

P.S. Ukoliko niste čitali, a želite da to uradite prije serije, krajnje je vrijeme da počnete, jer 12000 stranica :)

Online bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3897 u: Travanj 29, 2021, 20:44:47 poslijepodne »
Postoji li još neko ko tako željno čeka The Wheel Of Time kao ja...

https://www.imdb.com/title/tt7462410

Pročitao sam Džordanov serijal i jako mi se svidio. Nadam se da neće uprskati sa serijom. Ako bude po planu, trebalo bi da se emituje ove godine.

P.S. Ukoliko niste čitali, a želite da to uradite prije serije, krajnje je vrijeme da počnete, jer 12000 stranica :)
Evo ja sam procitala serijal Tocak vremena (prcitah i bolju fantastiku ;D) i ne svetujem citanje pre serije jer je vrlo retko tako dobro kao knjiga.Videcemo.

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3898 u: Travanj 30, 2021, 07:51:05 prijepodne »
... i ne svetujem citanje pre serije jer je vrlo retko tako dobro kao knjiga.Videcemo.

Onda bi bilo normalnije da, ukoliko neko ima u planu da pročita knjigu, uradi to prvo. Prvo bolje stvari, zar ne?

Inače, postoje i meni draži serijali (volio bih da ekranizuju i Abrekrombija), ali ni jedan nema toliki broj likova, naroda, magija...  Nadam se da će uspjeti to prenijeti na seriju.

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3899 u: Travanj 30, 2021, 23:54:49 poslijepodne »
Evo jos jedne serije koju pratim.
Yellowstone sa Kevinom Kostnerom,meni samim tim sto je Kostner glavni lik odmah privlaci paznju jer ga volim kao glumca.Nije nesto obavezujuca a snimana je jako kvalitetno sa odlicnom fotografijom.Mislim da je ranc na kome se radnja odvija cak i u Kostnerovom vlasnistvu a on je i radio ovu seriju.

https://www.imdb.com/title/tt4236770/