Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Dignity  (Posjeta: 7900 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Dignity
« u: Kolovoz 19, 2020, 10:35:33 prijepodne »


Zastrašujući triler inspirisan istinitom pričom o nemačkoj sekti u Čileu. Osnovana u malom čileanskom gradu od strane bivšeg nacističkog vojnika, Pola Šefera, misteriozna nemačka sekta “Kolonija Dignidad” decenijama je mučila zatvorenike, zlostavljala decu i ubijala unutar zidina ogromnog kompleksa koji je štitila diktatura generala Pinočea. Nakon što nova vlada dođe na vlast, Čile je spreman da zaustavi nasilje i zločine Kolonije. Mladi državni tužilac, Leo Ramirez, ima zadatak da privede pravdi neuhvatljivog vođu sekte, Pola Šefera. Međutim, Leo ima svoju tajnu prošlost koja je povezana sa Kolonijom. Pre dvadeset godina, njegov mlađi brat je tamo umro pod misterioznim okolnostima, a Šefer je Leu platio školovanje u Nemačkoj da bi ga ućutkao. (Izvor:EON)


Godina: 2019.
Mreža: Joyn
Žanr: triler, drama
Glumci: Julieta Figueroa, Martina Klier, Götz Otto, Marcel Rodriguez, Nils Rovira-Munoz, Devid Striesow, Jennifer Ulrich, Antonia Zegers, Mauricio Roa...





Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Dignity
« Odgovori #1 u: Kolovoz 23, 2020, 12:16:18 poslijepodne »
Hvala, faks. Gledaće se..

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dignity
« Odgovori #2 u: Kolovoz 23, 2020, 13:44:39 poslijepodne »
Hvala faks. Ako može torrent odakle skinuti ( na PP). Teško je naći.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Dignity
« Odgovori #3 u: Kolovoz 23, 2020, 14:16:00 poslijepodne »
Privatan je traker. Nenade, imaš li ti nekih javnijih?
Ovi su veliki 1080p fajlovi, zeznuti za upload.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Dignity
« Odgovori #4 u: Kolovoz 23, 2020, 14:30:38 poslijepodne »
Javni, full sezona, a živ (nije doduše 1080p):
Spoiler: prikaži
German.720p.WEB.x264-WvF na btdb.eu


Na žalost, nemojte molim da se neko ljuti, ali "inspirirano istinitim događajima" već godinama preskačem pa ću tako i ovo.
Zna se naravno dogoditi da pogledam nešto takvo (primijer serija Rebel ili film Cold Fish), ali tamo nikad u opisu nije reklamna napomena da je radnja prema stvarnim likovima ili zbivanjima.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dignity
« Odgovori #5 u: Kolovoz 23, 2020, 17:28:23 poslijepodne »

Joxer Joxer... " u grob ćeš me oterati"  ;D ;D ;D ;D

"Istiniti događaji " -  radi se o  sekti Kolonija Dignidad koja zaista postoji,  da je njome inspirisana serija,a priča je fiktivna,koliko sam ja pročitala na nekim sajtovima..mislim da je možeš pogledati  ;D ;D ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Dignity
« Odgovori #6 u: Kolovoz 23, 2020, 17:50:26 poslijepodne »
Ma zapravo sam bio prekratak s "izmotavanjem" i dao samo jedan razlog.

Drugi je taj što sam nedavno pogledao Save Me i doista mi nešto takvog tipa ne treba u dogledno vrijeme. Čak sam i drugu sezonu odgodio gledati jer i moja ludost/manija ima svoje granice, treba mi katkad pauza od takvih horora.
Treći je taj da još nisam dovršio popis korejaca koji dugujem i tebi i sebi samo zato jer sam čekao Steel Rain 2, a izašao je prekjučer i još ga nisam stigao upaliti.
Četvrti je da općenito ne stižem počistiti stare serije i filmove s disk(ov)a, oderem nešto kad šta u međuvremenu izađe još više potencijalno zanimljivih naslova.


To su te tzv. "slatke muke". Toliko potencijalnih bombona, a previše slatkog nije dobro za zdravlje pa valja koji i preskočiti.
Nije li najbolje onda odrediti neki filter kao "istiniti događaji ima da čekaju bolja vremena"?  ;D

Nikad ne reci nikad, pratit ću utiske pa ako me koji uvjeri, možda se i predomislim. Za ovu. Za černo-bil krško-bu neću.  :thcheerleader3

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dignity
« Odgovori #7 u: Kolovoz 23, 2020, 18:11:37 poslijepodne »

 ;D ;D ;D

Dogovoreno - na osnovu utisaka ćeš  odlučiti da li je stavljaš na listu " Za pogledati "  ;D

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dignity
« Odgovori #8 u: Kolovoz 23, 2020, 20:20:12 poslijepodne »
Javni, full sezona, a živ (nije doduše 1080p):
Spoiler: prikaži
German.720p.WEB.x264-WvF na btdb.eu

Hvala,radi  :clapp

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Dignity
« Odgovori #9 u: Kolovoz 24, 2020, 09:27:45 prijepodne »
Javni, full sezona, a živ (nije doduše 1080p):
Spoiler: prikaži
German.720p.WEB.x264-WvF na btdb.eu

Hvala,radi  :clapp

Meni umrlo na 90% i ni mrdnuti  :smfor (9): :smfor (2):
Inače, ovo će se pomaknuti prema vrhu liste za gledanje, samo da padnu vrućine  :smfor (6):
Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Dignity
« Odgovori #10 u: Kolovoz 24, 2020, 16:25:45 poslijepodne »
Privatan je traker. Nenade, imaš li ti nekih javnijih?
Ovi su veliki 1080p fajlovi, zeznuti za upload.

Šta napravi SFR Njemačka od čo'eka, nema p2p u SFR Njemačkoj.. Samo Usenet.. Evo ovako, ja to uzmem sa Useneta i UL na 1Ficher host server, pa onda ne delim linkove nigde javno već samo u PP ovde članovima.. Nema veze koliko je i šta je.. BR oriđiđi sam podizao na UL i slao ljudima, tako da će ovo biti kesa labava.. Od sad pa nadalje i u buduće.. kad imate nešto što je antikvitet i nema seed il otkud znam šta već.. Javite se ja to uzmem sa Usenet i mogu da podignem na 1Ficher host server i pošaljem vam u PP linkove.. Može tako? Imam mesta 5TB i nemam obavezan seed, obično ide na njega BR oriđiđi film i kad se pogleda, obriše se..

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5058
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Dignity
« Odgovori #11 u: Kolovoz 24, 2020, 16:49:09 poslijepodne »
Privatan je traker. Nenade, imaš li ti nekih javnijih?
Ovi su veliki 1080p fajlovi, zeznuti za upload.

Šta napravi SFR Njemačka od čo'eka, nema p2p u SFR Njemačkoj.. Samo Usenet.. Evo ovako, ja to uzmem sa Useneta i UL na 1Ficher host server, pa onda ne delim linkove nigde javno već samo u PP ovde članovima.. Nema veze koliko je i šta je.. BR oriđiđi sam podizao na UL i slao ljudima, tako da će ovo biti kesa labava.. Od sad pa nadalje i u buduće.. kad imate nešto što je antikvitet i nema seed il otkud znam šta već.. Javite se ja to uzmem sa Usenet i mogu da podignem na 1Ficher host server i pošaljem vam u PP linkove.. Može tako? Imam mesta 5TB i nemam obavezan seed, obično ide na njega BR oriđiđi film i kad se pogleda, obriše se..
Svaka čast, Igore i hvala,  :smfor (25):

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Dignity
« Odgovori #12 u: Kolovoz 24, 2020, 19:08:49 poslijepodne »
Ko prijavi linkove..magarac. Evo podignuti su, možete skidati i deliti na p2p ko može i hoće. Skinete dokumenat i u njemu su linkovi. Ako nešto ne bude radilo ili se obrišu.. Pišite i javite pa budu opet podignuti.. Ovako je možda je bolje da ne šaljem u PP i ne znam kad naletim na forum i kad šta.. Ovako se bara nadam da je bolje i da ne kršim neki pravilnik.. Administracija nek se izjasni..

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Dignity
« Odgovori #13 u: Kolovoz 24, 2020, 19:23:55 poslijepodne »
Ovako se bara nadam da je bolje i da ne kršim neki pravilnik.. Administracija nek se izjasni..

Ne kršiš pravilnik time. :)

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Dignity
« Odgovori #14 u: Kolovoz 24, 2020, 23:48:27 poslijepodne »
Dobro. Drago mi je. Pitam jer ne bih voleo da sam u nekom prekršaju, poštujem kuću i zato pitam.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Dignity
« Odgovori #15 u: Rujan 04, 2020, 20:23:58 poslijepodne »
Kompletirani prevodi.
Dobro je počelo, oteglili su sredinu i kraj uprskali. Serija je inspirisana stvarim događajima,
Spoiler: prikaži
očekivao sam neku kaznu na kraju za pedofila. Ovako ispada da je živeo negde srećno do kraja života.

Na TVDb-u se vodi kao mini serija, ali u statusu stoji da se nastavlja.
Nisam siguran da li imaju u planu drugu sezonu koja bi pratila hapšenje iz stvarnog života,
ali ne vidim poentu kad se Leo nije osvetio iako je imao šansu.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dignity
« Odgovori #16 u: Rujan 05, 2020, 12:15:43 poslijepodne »
Hvala za sve  :clapp :clapp :clapp

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dignity
« Odgovori #17 u: Rujan 06, 2020, 19:53:07 poslijepodne »

Ni meni se nije svideo kraj.

Spoiler: prikaži
 Bilo bi bolje da su barem nešto prikazali i posle događaja iz 1997 .godine zbog kojih je napustio koloniju i pobegao u Argentinu. Hvala im što nisu eksplicitno prikazali scene zlostavljanja jer su mi i scene mučenja teško pale.
Par sitnica me je baš nerviralo- sestra i Pedro su u kući uvek sedeli u jaknama + površnost pri pretraživanju imanja, oba puta  nisu ništa našli(mislim na bunkere)  ;D 


Uspeli su da dočaraju atmosferu izolovanosti, zatočeništva,jednoumlja i idolopoklonstva koja je vladala u koloniji  smeštenoj u prelepom čileanskom krajoliku.

Faks i dvkv - hvala na prevodima.

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Dignity
« Odgovori #18 u: Rujan 09, 2020, 14:00:57 poslijepodne »
Ako je sve po istinitom događaju, onda valjda kraj nije ni mogao biti dukčiji?

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Dignity
« Odgovori #19 u: Rujan 09, 2020, 16:24:08 poslijepodne »
Istinita sekta da, istiniti događaji ne.  ;D
Pa znaš već kako se te stvari snimaju, evo ti jedan primjer iz nedavne razvikuše o kojoj više niko ne priča, Černobil, gdje u seriji nisu šveđani skužili da se nešto događa jer je to "nemoguće" pa se stavio Minsk jer je bliži što bi bila nekome neupitna realnost i stvarni događaj, a meni poglupljivanje gledatelja sa izmišljotinama.

Dodatni info. ARD i WDR (geoblokada na Njemačku, ali to se riješi VPN-om) imaju na svom streamu navodno jako dobru dokumentarnu miniseriju o sekti Colonia Dignidad iz ove godine:
Colonia Dignidad - Aus dem Innern einer deutschen Sekte
Kažem navodno jer ne znam njemački i ne mogu provjeriti.

E možda će te (tebe ko tebe) i ovo zanimati, nekad davno sam vidio da je ARD snimao nekakvu švapsku krimi seriju Split Homicide aka Kroatien Krimi. Pogodi prema naslovu gdje se događa. 
Sigurno je prema stvarnim događajima, haha. ;D
Čekao sam da to čudo dobije barem eng titlove, dočekao nikad nisam.  :smfor (2):
EDIT: pogledao sam sad za svaki slučaj, službeni ARD-ov sajt ima sve epizode besplatno, bez titlova naravno, ali nije geoblokan:
https://www.ardmediathek.de/ard/suche/kroatien-krimi/
Pa ako koga zanima, a špreha dojč... Blago vama.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Dignity
« Odgovori #20 u: Rujan 09, 2020, 17:41:04 poslijepodne »
Ako je sve po istinitom događaju, onda valjda kraj nije ni mogao biti dukčiji?

Ja zamerem što nisu na kraju barem 5-10 minuta posvetili Šeferu posle 1997. godine. Ovaj događaj jeste istinit u smislu
Spoiler: prikaži
da je tada sudija izdao nalog za njegovo hapšenje jer su se konačno osmelili da "dirnu" u koloniju posle Pinočeovog pada, da su  dvojica bivših dečaka iz kolonije pobegla u  nemačku ambasadu,da je jedan prebačen u Nemačku i da je Šefer te godine nestao iz Čilea kako bi izbegao optužbe za seksualno zlostavljanje.... Mogli su da daju epilog šta se posle desilo sa njim.


ali je priča koja se bazira na istorijskim činjenicama  fiktivna.