Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051887 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3390 u: Svibanj 24, 2020, 13:08:28 poslijepodne »
Gledam istovremeno Romanzo criminale i Spartacusa i dolazim do zaključka da je to sve isto.
Bilo to doba starih rimljana ili 20.stoljeće ( doba otmice Alda Mora ) talijani ko talijani samo spletkare,ubijaju se i vode ljubav.
Serije slične samo u drugom vremenskom razdoblju.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Online JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3391 u: Svibanj 24, 2020, 13:50:51 poslijepodne »
Spartak nije bio talijan.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3392 u: Svibanj 24, 2020, 19:34:44 poslijepodne »
Spartak nije bio talijan.


 ;D ;D ;D,znam.
Usporedio sam serije koje nemaju poveznice na prvi pogled - poveznica su talijani i njihov život.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3393 u: Svibanj 25, 2020, 17:25:49 poslijepodne »
Devs- zaista, iznenađujuće dobar. Nisam mnogo očekivao, na kraju mogu reći da me je i oduševila. Prije svega SF s vrlo napetim elementima špijunskog trilera.
Ima svoj poseban ritam, od sporih znanstvenih, kvantnomehaničkih zavrzlama i filozofiranja s dosta vizualnog stiliziranja koje izgleda stvarno super, sve je dodatno popraćeno sjajnom glazbom, do vrlo uzbudljivih i napetih scena, svaka epizoda završi s cliffom.
Što se tiće same priče, zaista jedna od boljih verzija paralelnih svjetova, prije svega jer se drži tih neistraženih teorema Kvantne fizike koje možeš interpretirati gotovo kako želiš, svašta raditi s njima ukoliko imaš dovoljno mašte, a ovo je zaista odlično napisano.
Pogotovo me je iznenadio sami kraj, koji je konkretan, jasan, što je veoma rijetko za ovakvu vrstu tematike, žanr.. sve je visjelo doslovno do posljednjih sekundi.
Odlična gluma, likovi su odlično definirani iako je samo 8 epizoda, zapravo najslabija je bila glavna glumica, ali nije pokvarilo dojam.
Spoiler: prikaži
Devs=Deus ;D


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3394 u: Svibanj 26, 2020, 15:58:51 poslijepodne »
Pogledah drugu sezonu After Lifea.. još više emocija od prve, dosta manje humora, uglavnom mnogo mračnije i tužnije, no ne nužno lošije, ali mnogo manje crnohumornih "ravno u glavu" dosjetki, više se trudi biti bolja osoba u odnosu na druge, ali ne ide to baš tako, pogotovo iz njegove perspektive.
Ova sezona donijela je dodatni razvoj zanimljivih likova iz prošle: blesavog poštara i seksualne djelatnice ;D... donijela neke nove.. poput kretenskog psihijatra: "Anyone who doesn't wanna rape Hitler is a fucking bender" ;D...
Kome nije sijela prva sezona, na ovu drugu ne mora trošiti vrijeme, meni je bila dobra. Uglavnom, serija koja te emocionalno totalno razj.., ali kada treba biti smiješna i zabavna, bude i to.
Ricky je još jednom pokazao da je svestrana glumčina, odlično pliva u svim situacijam, svaka mu čast ...po njegovom običaju treba očekivati specijal, gdje će se sve zaokružiti.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3395 u: Svibanj 26, 2020, 17:22:24 poslijepodne »
tesko moze riki omanut sa serijama. jes da su mu likovi manje/vise isti ali opet budu posebni na svoj nacin. pogledaj derek-a ako vec nijesi. ima nekih zanrovskih slicnosti sa after lajfom.
filmove mu vec ne pamtim osim brentovog izleta u muzicke vode.
nadam se da cu pogledat kad zavrsim psihopate iz sanivejla.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3396 u: Svibanj 26, 2020, 22:15:39 poslijepodne »
After life je dobio trecu sezonu :smfor (26):
Trailer park boys bas i nije lako pratiti sa transkriptima,ali zasluzuje trud ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3397 u: Svibanj 27, 2020, 00:06:07 prijepodne »
After life je dobio trecu sezonu :smfor (26):
Trailer park boys bas i nije lako pratiti sa transkriptima,ali zasluzuje trud ;D
Čudno da ide u treću sezonu, mislio sam da ide u specijal kao skoro sve do sada, bit će da se svidjelo ljudima, ajde neka

tesko moze riki omanut sa serijama. jes da su mu likovi manje/vise isti ali opet budu posebni na svoj nacin. pogledaj derek-a ako vec nijesi. ima nekih zanrovskih slicnosti sa after lajfom.
filmove mu vec ne pamtim osim brentovog izleta u muzicke vode.
nadam se da cu pogledat kad zavrsim psihopate iz sanivejla.
ma da uporedivo je s Derekom, samo je ovdije mnogo više melankolije, čak i u odnosu na prvu sezonu, uostalom vidjet ćeš sam...mnogi su mu spočitavali da je već s Derekom krenuo silaznom putanjom, ne znam, meni je bio više zreliji.. nešto slično kao u Extrasima, kada je pizdio što mora raditi onaj frazemski sitcom, i kod njega ima dosta tih autobiografskih elemenata, ma i sam Derek je nastao u njegovim stand up-ima, mnogo prije Officea...osim Brenta nisam gledao niti jedan film, uhvatio sam jednom na tv-u sami kraj nekog gdje glumi s Erickom Banom, ali iskreno zaboravio sam i kako se zove

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3398 u: Svibanj 27, 2020, 00:41:20 prijepodne »
izašao teaser za Dark, kreće 27. valjda ovaj puta neće biti potrebe za ponavljanjem ;D

Online JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3399 u: Svibanj 27, 2020, 02:15:33 prijepodne »
Ako pitaš Netflix, hoće.
Njima i trebaju serije koje će zahtijevati ponavljanje gledanja prethodne sezone. Ili njih više. Od toga žive.  :smfor (19):

Kako god da ispadne, treća sezona će biti i zadnja.
A serija je takva da me ne interesira ko ne voli njemački jezik, ko ne voli fikciju, ko se ne može skoncentrirat duže od 5 minuta niti, da citiram Trbovićku, ko se sinoć najeo bakinih bombona.

Dark je mastwočuša! Ko to šapće tamo da nije? :smfor (10):
 ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3400 u: Svibanj 27, 2020, 09:27:16 prijepodne »
Trudim se da ispratim sadržaj sa nemačkog govornog područja i Dark je bez premca najbolje što trenutno nude.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3401 u: Svibanj 27, 2020, 09:51:32 prijepodne »
After life je dobio trecu sezonu :smfor (26):
Trailer park boys bas i nije lako pratiti sa transkriptima,ali zasluzuje trud ;D
a okle, pogotovo ova budaletina kad krene da melje...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3402 u: Svibanj 27, 2020, 15:28:03 poslijepodne »
Ja se poslednjih dana "drogiram" sa "Gangs of London" https://www.imdb.com/title/tt7661390/?ref_=nv_sr_srsg_0  serijom koju je potpisao Geret Evans, ljubiteljima akcionog zanra poznatiji po (zasad) duologiji "The raid"... Sve ono sto je bilo prisutno u tim filmovima (brutala, brutala, brutala), je ovde cini mi se podignuto na jos veci stepen (ako je to uopste moguce)... posle odgledane pete epizode, bice vam jasno o cemu pricam. Preporuka na kvadrat!!!

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3403 u: Svibanj 27, 2020, 15:54:25 poslijepodne »
@Stimpson
slazem se sa tvojim komentarima, meni malo scene koje su stvarno brutalne  i po meni veoma originalne (nacin na koji se odigravaju) pa me malo podsetise na Tarantina ... gluma nije nesto na zavidnom nivou, a ima i nekih bitnijih propusta u samom scenariju ... nije dugacko, pa jos dve epizode i da vidimo da li ce biti nekog tvista do kraja (ja ga ocekujem) ... a u pravu si za 5.epizodu, ona se gledala kroz rasirene prste

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3404 u: Svibanj 28, 2020, 00:08:10 prijepodne »
After life je dobio trecu sezonu :smfor (26):
Trailer park boys bas i nije lako pratiti sa transkriptima,ali zasluzuje trud ;D
a okle, pogotovo ova budaletina kad krene da melje...

Gledam sa sigurnim osecajem da mi promiice puno :smfor (2):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3405 u: Svibanj 28, 2020, 07:18:17 prijepodne »
a dobro, kad im izvalis psihu dosta to lakse ide.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3406 u: Svibanj 28, 2020, 14:53:57 poslijepodne »
Odlična španjolska serija O sabor das margaridas u rangu francuskih ili belgijskih krimi serija.
Policajka dolazi u gradić tražiti svoju nestalu sestru i naravno dolazi do još ubojstava.
Jedina zamjerka je prijevod Okus tratinčice jer nisu u pitanju tratinčice nego margarete.
Ne bi ja to ni skužio nego žena veli da su to margarete ( netko na mjestu zločina ostavlja buket margareta ).
Sinoc sam odgledala pola sezone i naravno veceras cu je dovrsiti,jer mi se serija bas dopala.Jos uvek ne mogu da provalim ubicu,bas je dobro odradjeno,a sto se tice vrste cveca ,ja se vama muskarcima izvinjavam sto ne znam i sto me ne interesuje koja vrsta cveca je u pitanju,ne znam ni da li je to bitno za pricu.

Online JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3407 u: Svibanj 28, 2020, 15:30:24 poslijepodne »
Ne znam za ostale, ali ja sam žestoki detaljist - samo da podsjetim da zbog toga zdušno odbijam dodirnuti Černobil seriju.
Ima li naslov serije, izgled, životni ciklus, medicinska upotreba, dekoracijski element, metafora itd. neke biljke veze sa serijom, otkrit ćeš. ;)

Međutim serije su jedno, a stvarnost je drugo.
Pa tako ja ne primjećujem kad se nakupi prst prašine, ni paučinu, niti kad mi je soba=svinjac. Nije mi bitno "za radnju".  :smfor (19):

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3408 u: Svibanj 28, 2020, 18:52:36 poslijepodne »
Sto se tice znacenja margarete ona ima veze sa ljubavlju,srecom i dugim zivotom,e sad zasto ubica ostavlja cvece valjda cu ukapirati veceras kad zavrsim seriju,a izgleda da Spanci imaju jedan naziv za obe ove biljke,a inace su dosta slicne po izgledu.A sto se tice prasine jos mogu i da je podnesem,ali paucinu i svinjac nikako.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3409 u: Svibanj 29, 2020, 10:22:21 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt8594276/?ref_=nv_sr_srsg_0

ova mi je serija bas zanimljiva, glavna glumica mi nije bila bas poznata (secam se samo iz Manhunt https://www.imdb.com/title/tt5618256/?ref_=nm_flmg_act_3 ), ali je dosta uverljivo/ubedljivo odigrala svoju ulogu, definitivno jedna sezona nije dovoljna

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3410 u: Lipanj 03, 2020, 01:36:54 prijepodne »
Zavrsio seriju MOTHERFATHERSON,sa Ricardom Girom....pa onako,teska serija za gledanje,Gir standardno dobar....

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3411 u: Lipanj 04, 2020, 11:25:12 prijepodne »
Juče sam završio mini seriju Unbelievable https://www.imdb.com/title/tt7909970/?ref_=nv_sr_srsg_3
Serija mi je odlična, samo u početku (prve dve epizode) možda malo spora. Nema preterivanja, nedoslednosti, gluma je odlična. Kad se završila bilo mi je žao što nema još...
Eto

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3412 u: Lipanj 05, 2020, 19:58:51 poslijepodne »
POzdrav sta treba da uradim da bih mogla da skinem prevod za seriju ?:D nerazumem

pročitaj pravila s razumijevanjem pa ćeš razumjeti

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3413 u: Lipanj 05, 2020, 23:49:16 poslijepodne »

Funkcionalna pismenost je u sve većem padu.  :smfor (9):

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3414 u: Lipanj 06, 2020, 00:05:20 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt2304589/?ref_=nv_sr_srsg_0

moglo se ovo uraditi i sa manje epizoda, npr 6, ali nije mi puno zasmetala sporija radnja ove dobre drame jer su se dogadjaji i cinjenice pojavljivale bas “u poslednjem trenutku” taman da se odrzi paznja … Chris Evans mi nije bio “omiljen” jer nisam ljubitelj filmova u kojima je igrao (Captain America, The Avengers i sl.), ali je ovde pokazao da moze dobro odigrati ovako kompleksnu ulogu … s druge strane, Michelle Dockery ce mi uvek biti draga zbog Downton Abbey i uvek ce mi liciti na Lady Mary Crawley, mada ruku na srce nisu joj bile lose ni uloge u serijama Good Behaviour i Godless.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3415 u: Lipanj 06, 2020, 09:38:28 prijepodne »
udjoh na serijalu i prvo sto vidim:
https://www.serijala.com/komedija/recenzija-space-force-poraz-svemirskih-snaga-u-novoj-komediji-stevea-carella/
nijesam ni znao da je ovo izaslo. po serijali a vidim i diljem neta da je jasno da se ponovio avenue 5 fijasko.
jos jednom se pokazalo da odlicni igraci ne garantuju i dobar rezultat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3416 u: Lipanj 06, 2020, 13:28:29 poslijepodne »
i ja sam ju mislio škicnuti, ali kad sam vidio kako ju ne Deda nagazio, odustao sam, on obično uvijek nađe barem nešto dobro za uhvatiti se, ovdje baš ništa..što reče: tko nije, nek radije pogleda prvih 5 sezona Ureda ;D

Online JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3417 u: Lipanj 06, 2020, 18:34:35 poslijepodne »
Još jedan hajp mejnstrim fejl znači? Neka neka, drago mi je za čut pa da i dalje imam opravdanje zašto gledam uglavnom egzotiku... Bar se ne razočaram.

A kad već spominjem hajp, mejnstrim i egzotiku, nekoliko riječi o jednoj kineskoj:
https://www.imdb.com/title/tt12299438/
https://mydramalist.com/36109-ancient-detective

Trailer:


Pa će znači nekakav detektiv u nekakvom kineskom srednjem vijeku nastojati utvrditi okolnosti oko nestanka navodno ubijenog zločinca, a pri tome će nabasati na borilački turnir u kojem je nagrada kućerina gdje će se dogoditi ubojstvo koje onda treba razjasniti...

Ja doista ne znam otkud sveopće oduševljenje ovom serijom od strane onih koji su je pogledali.
Priča je onako okej, ali ništa tu nema napeto ni novo.
Estetski kopira puno bolje serije (npr. nedavni Untamed), pa ni tu ne donosi ništa novo.
Fajtovi su preloš wire fu gdje frejmovi spadnu na 10/sek.
Šarm ili ako hoćete kemija među glumcima ne postoji.
Riječ detektiv ajd i nekako, ali termin crime scene u tim nekim povijesnim serijama, ma dajte molim vas, znam da ne treba cijepiti, ali me baš nervira.

Serija je legalno dostupna na youtube i to na youku i smg kanalima, međutim youku nema eng. titlove, pa ako koga zanima onda možete cijelu pogledati na:
https://www.youtube.com/watch?v=bQSH1gEmoGg&list=PL3RgL6OzNqihkU53sSs2SlkAvFoGcTahf
Ako ne želite na youtube, također legalno i besplatno možete pogledati i na vikiju:
https://www.viki.com/tv/37089c-ancient-detective
Primijetit ćete da ti eng. titlovi nisu baš najbolji, ali vidi se da se neko trudio - nije gugltranslejt.


Ja sam odustao napola. Ako tko pogleda do kraja, i ako je druga polovica serije bolja, javite.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3418 u: Lipanj 06, 2020, 23:03:37 poslijepodne »
i ja sam ju mislio škicnuti, ali kad sam vidio kako ju ne Deda nagazio, odustao sam, on obično uvijek nađe barem nešto dobro za uhvatiti se, ovdje baš ništa..što reče: tko nije, nek radije pogleda prvih 5 sezona Ureda ;D
vazda se sjetim ove idiotarije:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3419 u: Lipanj 07, 2020, 01:52:41 prijepodne »
 ;D