Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Fleabag  (Posjeta: 35576 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fleabag
« Odgovori #30 u: Ožujak 28, 2019, 08:33:16 prijepodne »
Ovo je jedna od najglupljih serija ikad !
Odgledao 3. epizode, silom se natjerao da probam dalje gledat, ali jednostavno NE, NE i NE.
Nema ni k od komedije, užasavam se svaki put kad vidim onog lika sa zubima kako forsiraju da ispadne smiješno, a nije.
Žalosno i jadno.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Fleabag
« Odgovori #31 u: Ožujak 28, 2019, 08:59:35 prijepodne »
glavno da si ti nama rekao...  xD
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fleabag
« Odgovori #32 u: Ožujak 28, 2019, 09:49:51 prijepodne »
Nisam rekao Vama kojima je serija vrhunska, nego sam napisao da potencijalno zainteresirani za ovu seriju vide da ima i negativnih komentara i ljudi kojima je serija preloša te da nije svima serija odlična.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Fleabag
« Odgovori #33 u: Ožujak 28, 2019, 10:15:51 prijepodne »
... Vama ...

ne moramo si persirati ;)

samo udah, izdah i sve će biti bolje...
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #34 u: Ožujak 28, 2019, 23:14:57 poslijepodne »
Ova četvrta epizoda je tako intezivna,dramaticna
Spoiler: prikaži
manje šokantna,a prepuna emocija

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fleabag
« Odgovori #35 u: Travanj 02, 2019, 07:56:35 prijepodne »
Spoiler: prikaži

kraj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fleabag
« Odgovori #36 u: Travanj 10, 2019, 09:41:11 prijepodne »
vi slabih zivaca ne otvarajte, ne spojlerisem epizode vec...
Spoiler: prikaži
finale druge sezone je i kraj serije.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #37 u: Travanj 10, 2019, 23:07:33 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Fibi kaze da ce se mozda ponovo Fleabag vratiti kad bude imala 50 god. ;D

Kakvo finale  :clapp

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #38 u: Travanj 12, 2019, 11:30:42 prijepodne »
Odlična serija, naravno nije po svačijem ukusu. Slične tematike je Insecure,
treba malo vremena da uđeš u likove i posle ide kao po loju. Srećom Insecure se nastavlja.  ;D
Ne znam da li je slučajnost ali u poslednjoj epizodi u dva navrata sedi na stanici na kojoj je ćirilicom ispisano "Živote",
što je česta uzrečica u Srbiji kad ti nešto ne ide.
Spoiler: prikaži


Hvala za prevode, Ivane.  :beer2:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fleabag
« Odgovori #39 u: Travanj 18, 2019, 13:08:13 poslijepodne »
tako se zavrsava jedna serija.
Spoiler: prikaži
lijepom samarcinom. bas mi je milo da su njeno, skroz predvidljivo spajanje sa morijartijem  ;D eliminisali na onako surov nacin

overol, briljantno. red komedije, red crnjaka, glumacka postava iznijela fenomenalno.
olivija kolman, je po meni, najbolja glumica danasnjice.
mogao sam kroz ekran da osjetim zlo koje isijava.
hvala ivane  :smfor (26):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #40 u: Travanj 22, 2019, 23:16:31 poslijepodne »
Pa mogla bih da pogledam prvu epizodu ..ako mi se dopadne do sutra uvece cu da ubijem prvu sezonu :smfor (24):

Rulic

  • Gost
Odg: Fleabag
« Odgovori #41 u: Svibanj 17, 2019, 19:15:47 poslijepodne »
Zahvaljujući Vakuli(i njegovim prognozama) odgledao sam obje sezone Fleabag serije. Prevelika je vremenska razlika između prve i druge sezone. U prvoj je Phoebe WB više „komunicirala“ s gladateljima što ovoj seriji daje posebnu draž i specifičnost. Posebno je interesantan razvoj frizure glavnog lika koji konstantno skriva svoj „birthmark“ na lijevoj strani čela. Uglavnom cijela radnja se odvija oko putešestvija jednog kipiča torza i svih događaj oko toga.
Spoiler: prikaži

Prva sezona je iako je orginalnija zapravo mračna jer Fleabag na kraju ispadne negativka. U drugoj sezoni išlo se na provjerenije stvari kao lezbijski pokušaj s izvanrednom Kristin Scott Thomas koja bez problema otkriva svoje godine u seriji, ljubav sa svećenikom(uvijek upali) i iritantnim muškim likom kojeg zamrze čak i muškarci(Martin)

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Fleabag
« Odgovori #42 u: Lipanj 02, 2019, 13:28:20 poslijepodne »
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline coex01

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fleabag
« Odgovori #43 u: Lipanj 17, 2019, 19:43:11 poslijepodne »
Juce sam pocela da gledam ovu seriju na preporuku, odgledala odmah prvu sezonu i pocela drugu. Duhovito je, dirljivo je na trenutke. Svidja mi se sto ova serija ima dobru  kombinaciju humora i drame.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #44 u: Lipanj 26, 2019, 13:01:04 poslijepodne »
Na nagovor prijatelja jučer sam počeo gledati seriju, moram priznati da do sada nisam obrćao veliku pažnju na nju. Pogledao sam prve 4 ep. prve sezone i moram priznati da je baš blesava u pozitivnom smislu, jedva čekam pogledati ostatak što vjerujem  da ce biti za dan ili dva pa cu dati  puni osvrt.

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Fleabag
« Odgovori #45 u: Lipanj 27, 2019, 09:32:34 prijepodne »
Prvu sezonu sam pogledao u par dana i baš mi je bila, kako je gore i Eadnp napisala, blesava u pozitivnom smislu.
Svi hvale drugu sezonu, ali meni nekako nije sjela. Isto sam ju pogledao u par dana i možda jednostavno nisam bio u pravom raspoloženju da ju gledam... Možda sam trebao prestati s gledanjem i ostaviti ju za neka bolja vremena.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #46 u: Lipanj 28, 2019, 13:53:41 poslijepodne »
Orginalno :clapp. Genijalno :sbowing_100-106 Što reči, zar može bolje od ovoga? Kada sam  pogledao prvih par ep. prvo što sam pomislio: "evo ženskog Larrya Davida", što samo po sebi garantira zabavu, ali ne ovo je puno više...
Vulgarno a profinjeno,  karakter koji čini sve da se ne svidi (večini) a ti se zaljubiš, sve uz zasluge Phoebe i njenoj glumi, četvrti zid izvodi fantastično, pogotovo kada ništa ne govori samo facijalnim ekpresijama (legendarne grimase), a to mogu samo vrhunski glumci.
Što reči o samoj radnji, jel moguće usporediti sa bilo čim...od urnebesno smiješnih situacija do dubokog emocijonalnog suosjećanja, stvarno unikatno, ma sve uglavnom bih mogao samo superlativima opisivati a ne posjedujem ih dovoljno u svome vokabularu.
Mislim, (moj subjektivni zaključak) da je serija bila veliki fuck you svim "moralistima" i "puritancima" sa kojima se u današnjem svijetu i životu susrećemo. onima koji nam prodaju svoju "istinu" kao jedinu pravu i to na najgori invazivni način sa stajališta da je samo njihov način života isparavan i vrijedan življenja, bez ikakvh dvojbi u sebi u te svoje stavove i "istine".
Spoiler: prikaži
Ona scena kada kaže tijekom "ispovjedi" da joj treba netko tko će joj govoriti šta da radi, kako da se  oblači, šta da jede,pije...iako zna da joj to ne treba no kao svaka normalna osoba preispituje samu sebe i traži način kako "preživjeti".

Ima toliko mnogo toga za reći o ovoj seriji i njenim likovima a zamisli samo 12 epizoda po 25 min., zaista fascinantno. Samo  da izdvojim onog muža od Clare, kakav lik, na trenutke me podsjetio na mlađeg Todorovića (smijeh), neartikuliranog oca (volim te ali mi se ne sviđaš), onog blesavog posinka fagotaša...moram stati.
Mislim da onaj grafit živote na kraju, na autobusnoj stanici nije bio slučajan a ako je, onda je bio zaslužena kozmička nagrada za savršeni kraj i uklopio se u taj c'est la vie moment.
Kako poslije ovoga više išta gledati (već tjedan i pol pokušavam završiti dosadnu drugu sezonu The OA  :smfor (9):) Hvala Phoebe na ovome dragulju koji moram priznati vjerovatno bez nagovaranja prijatelja nikada de bih pogledao (moraju i oni nekada nečemu poslužiti) i hvala Ivanu na prijevodu.






Offline Dacha Leskovac

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Leskovac
Odg: Fleabag
« Odgovori #47 u: Kolovoz 12, 2019, 09:51:51 prijepodne »
Posle svih silnih nagarada koje je serija pokupila nakon druge sezone, bila bi steta da se ne nastavi. Britanski humor u punom sjaju, sarmantna glavna glumica...Sezona se gleda u jednom dahu. Sa variranjem izmedju osecaja srece i tuge.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fleabag
« Odgovori #48 u: Kolovoz 12, 2019, 11:46:04 prijepodne »
Odlicna serija.Druga sezona u rangu sa prvom.
Negde sam procitao da ce biti nastavka.
sta li se u medjuvremenu promijenilo da mi je znat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Fleabag
« Odgovori #49 u: Kolovoz 12, 2019, 12:02:07 poslijepodne »
ništa, nema treće sezone...

"Phoebe Waller-Bridge Might Bring Back 'Fleabag' When She's 50. Fleabag is not coming back for a third series. It isn't. It shouldn't."

https://www.esquire.com/uk/latest-news/a28618835/phoebe-waller-bridge-fleabag-third-season/
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Fleabag
« Odgovori #50 u: Kolovoz 12, 2019, 12:55:51 poslijepodne »
Pametno! Phoebe je pametna mlada žena, koja zna stati na loptu. Fleabag je nešto o čemu će se dugo pričati kao o nečem jako dobrom. Bravo Phoebe!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Fleabag
« Odgovori #51 u: Rujan 05, 2019, 16:50:39 poslijepodne »
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #52 u: Rujan 05, 2019, 18:15:17 poslijepodne »
Baš izgleda kao filmska zvijezda iz zlatnog doba hollywooda.

Offline Pista

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Fleabag
« Odgovori #53 u: Rujan 06, 2019, 11:46:43 prijepodne »
Odlicna crnohumorna serija.Likovi su odlicno napisani i odglumljeni,glavna glumica i autorka razbija.Inace je proglasena za seriju godine u izboru kriticara.Preporuka za gledanje

Offline ms4mail

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #54 u: Siječanj 30, 2020, 09:45:35 prijepodne »
Tpican engleski crni humor, nije mi bas potpuno prijao, ali srija ima tu neku surovu realnost

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #55 u: Veljača 25, 2020, 19:58:12 poslijepodne »

Nema mi odvratnije stvari od tog Vogue i njihovih pitanja kad glume spontanost a fejk da ne moze veci.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #56 u: Ožujak 04, 2020, 17:00:08 poslijepodne »
Pogledao sam obe sezone i iskreno sam oduševljen serijom,genijalan scenario i vrhunska podela uloga,i što me posebno oduševilo je da je ovo komedija samo na papiru,gornji sloj serije komedija a onda iz scene u scenu sve dublja psihološka drama i prikaz pojedinaca modernog društva koji bez jasnog cilja i moralnog kompasa lutaju kroz život.
Iskreno mislim da je sve rečeno što je trebalo u ove dve sezone i da ne treba  zbog velike popularnosti serije da uđe u zamku širenja priče i ponavljanja jer suština je rečena kroz ove dve sezone,ali bi zato serija Crashing mogla imati još jednu sezonu ali to je već druga tema ali sa sličnim sadržajem.
Hvala puno što ste preveli ovu seriju,i preporučujem je svakome ko želi dublje da uđe u razmišljanje o današnjici,ko traži laganu ha ha komediju sa sve smehom posle svake rečenice bolje da ni ne pokušava da gleda ovu seriju.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Fleabag
« Odgovori #57 u: Ožujak 14, 2020, 11:37:46 prijepodne »
Odlična serija. Iskreno se nadam trećoj sezoni

samo se ti nadaj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #58 u: Ožujak 16, 2020, 01:16:33 prijepodne »
Pošto sam zapazio da postoji lep broj administratora ovog foruma i prevodilaca kojima se veoma dopala serija Fleabag,što mi se veoma sviđa jer je i meni ova serija odlična,imam jedno pitanje.
Da li je neki prevodilac i ljubitelje ove serije voljan da prevede još jedno delo  Phoebe Waller-Bridge vredno pažnje a to je National theatre live :Fleabag i da podeli prevod na ovom sajtu?
Bio bih vam neizmerno zahvalan, a sigurno nisam jedini😊

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fleabag
« Odgovori #59 u: Ožujak 16, 2020, 13:20:10 poslijepodne »
To ima negdje online, za skinuti?