Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Lovecraft Country  (Posjeta: 13042 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Lovecraft Country
« u: Kolovoz 18, 2020, 18:11:54 poslijepodne »

Radnja serije počinje u Čikagu, 1954. godine i prati dvadesetdvogodišnjeg vojnog veterana Atikusa Tarnera, koji kreće na put do Nove Engleske kako bi pronašao nestalog oca. Zajedno s njim u potrazi su i njegov stric Džordž, izdavač Vodiča za bezbedno putovanje crnaca, i školska drugarica Letiša.
Na putu ka kući gospodina Brejtvajta – naslednika imanja na kojem je Atikusova prabaka bila robinja, oni će se susresti kako sa svakodnevnim užasima belačke Amerike, tako i sa zlim dusima koji kao da su izašli pravo iz čudnovatih priča koje guta Džordž.
Ova romaneskna himera u čijim se epizodama prepliću priče o magiji, moći, nadi i slobodi prostire se kroz vreme i bavi se raznim članovima jedne crne porodice.
izvor: Art-Anima



Godina: 2020.
Mreža: HBO
Žanr: drama, horor
Glumci: Jonathan Majors, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams, Aunjanue Ellis, Abbey Lee...




Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #1 u: Kolovoz 18, 2020, 18:46:50 poslijepodne »
 :clapp svaka ti čast biljo ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #2 u: Kolovoz 18, 2020, 18:56:01 poslijepodne »
Uživajte!  ;) Ja sam baš uživala u pilotu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #3 u: Kolovoz 18, 2020, 20:25:30 poslijepodne »
Biljo!!!  :smfor (2):
Rekao sam da neću i neću i gotovo - dok ne daju sve epizode.
I šta ću sad kad si već prevela pa me vuče. Mogu se samo ubit. Hvala, ali ovo je ko da djetetu mašaš bombonom ispred nosa jer znaš da ne može odolit.

Ajde idem pogledat, neće me valjda zbog jedne epizode vrag odnijeti, odnosno lovecraftovo kakvo čudovište. Javim utiske malo kasnije.  :thspaz

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #4 u: Kolovoz 18, 2020, 20:33:22 poslijepodne »
A ne daj bože da se ubiješ zbog jedne epizode! :thspaz Ili još gore, nećeš valjda da čekaš sredinu oktobra da se završi pa onda da gledaš?! 
A možda ti se pilot ne svidi pa se odmah rešiš muke čekanja. Vidiš kako ja to odmah pojednostavim  :smfor (27):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #5 u: Kolovoz 18, 2020, 22:44:09 poslijepodne »
 ;D

Epizoda je vrlo dobra, zamalo vrhunska.
Nije tzv. "dark&gritty", ima života, ljudi su ljudi, ima humora, a ima i horora, ipak je Lovecraft u naslovu.
Nema dosadnog trenutka, ali... Ima iritanthih. Na žalost. Tri.

Prvo, ne znam koji idiot je stavio ovo smeće kao pozadinsku glazbu u seriju koja se događa početkom prošlog stoljeća:

Srećom, to traje kratko, a epizoda se iskupi odmah nakon toga sa dobrim svingom i bluzom.

Rasizma ima, očekivano je da ima (ipak ujak istražuje za "the green book"), ali filer u ovoj epizodi su određeni događaji u jednom restoranu i ponešto nakon toga. To je sveskupa previše i trebalo je izrezati van.

Mjesto neoznačeno na mapi ekipa će pronaći pukom srećom. Ili nesrećom, kako se uzme. Ma dajte molim vas, nemojte mi to raditi!

Tri promašaja uz tridesettri pogotka je skoro beznačajno, pa ako se tome dodaju i postcredits uzbudljive scene iz nadolazećih epizoda (AMZN ntb rip), ja ovo moram preporučiti. Ovu prvu epizodu definitivno, nadam se da će ostale biti jednako dobre.
Zašto nisu dali sve epizode odmah, zašto? Ovo baš traži bindžanje!

Biljo, još jednom hvala na titlovima. Ekstra, bez greške, su.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #6 u: Kolovoz 19, 2020, 02:36:07 prijepodne »
pilot je zaista zarazan, već se pisalo da će se napeto čekati ponedjeljci, jer svaka ep. završava s cliffom
prerano je za bilo kakve velike analize, ali vidi se da će biti tu svega.. samo se nadam da se neće totalno pretvoriti u kritiku prošlog-današnjeg (uglavnom bez razlike) društva, nego da ćemo gledati i pravi sf/horor; da će znati razdvojiti fiktivne od stvarnih čudovišta...
produkcija izgleda besprijekorno, glazba isto, ma cijeli ambijent je odličan...
Biljo, šapo, hvala ti još jednom

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #7 u: Kolovoz 19, 2020, 09:23:26 prijepodne »
JoxerTM, i meni je zasmetala ta muzika, odjednom mi je štrčalo nešto što ne pripada ambijentu 1950-ih, ali srećom brzo su se vratili na pravi kolosek. Isto je bilo i u seriji Underground, imamo istu glavnu glumicu u obe serije, ali posle sam se tamo nekako navikla na muziku do kraja. Ja zapravo očekujem mešavinu fiktivnih i stvarnih čudovišta, ako sudimo prema pilotu, ide baš u tom smeru, no bitno je da nam drži adrenalin, koje god čudovište bilo.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #8 u: Kolovoz 19, 2020, 18:56:20 poslijepodne »
ljubim ruke draga  :smfor (26):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #9 u: Kolovoz 19, 2020, 19:17:04 poslijepodne »

Baš ste me zainteresovali za seriju, moraću da pogledam  prvu epizodu samo zbog vaših utisaka ( iako me serija  nije privukla  zbog npr.  izmešanih fiktivnih i stvarnih čudovišta ) .

Biljo hvala na brzom prevodu.  :smfor (25):
Eadnp - iskreno , zbunio si me  sa "šapo" ( chapeau) , moram da obnovim urban dictionary  ;D ;D ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #10 u: Kolovoz 19, 2020, 19:58:21 poslijepodne »
ljubim ruke draga  :smfor (26):
Pa gde si ti coa, nedostaješ ovde! Jesi li pogledao pilot?

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #11 u: Kolovoz 20, 2020, 00:07:16 prijepodne »

Eadnp - iskreno , zbunio si me  sa "šapo" ( chapeau) , moram da obnovim urban dictionary  ;D ;D ;D

ma to ti je više arhaični izraz, za nas od 40+ ;D ne prepoznaje ga UD, meni osobno ne smeta i da mi kažeš da imam šapu, kod mene vrijedi ona Orwellova- četiri noge dobre, dvije noge loše ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #12 u: Kolovoz 20, 2020, 16:55:17 poslijepodne »
ljubim ruke draga  :smfor (26):
Pa gde si ti coa, nedostaješ ovde! Jesi li pogledao pilot?
juce se vrnuh u civilizaciju, posjetio malo sjever cg-a, ljepota, dvaes stepeni, rijeka... jedva se vratih.
jesam. ja sam mislio da gledam neki spinof vocmena. onda se pojavi tih 10 zadnih minuta. tacno ce atikus mrceni bit bijele krvi  ;D
jebi ga, lavkraftovski tvist.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #13 u: Kolovoz 23, 2020, 22:08:07 poslijepodne »

Prva tri minuta sam bila u čudu:"o čemu se radi"," nije valjda cela serija u tom fazonu".... da bi mi u četvrtom laknulo; naravno, nastavljam sa gledanjem serije.  ;D

Biljo  :smfor (25): 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #14 u: Kolovoz 23, 2020, 22:30:27 poslijepodne »
sjebali su mi ktulua u 5 sec. gadovi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #15 u: Kolovoz 24, 2020, 00:04:07 prijepodne »
Slažem se, niko nije rekao "haj ktulu, wassup?".  :smfor (21):

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #16 u: Kolovoz 24, 2020, 15:25:37 poslijepodne »
hvala Biljo ekspres ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #17 u: Kolovoz 24, 2020, 15:49:46 poslijepodne »
Molim lepo!  :beer2:
Imate dve verzije na raspolaganju.  ;D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #18 u: Kolovoz 24, 2020, 16:05:33 poslijepodne »
Molim lepo!  :beer2:
Imate dve verzije na raspolaganju.  ;D

I ja samo da se zahvalim na prevodima  :smfor (25): Ostao sam duzan da prozborim koju o literarnom predlosku, posto ga kupih pre par meseci ponukan trejlerom za seriju, ali ostace uskraceni bar jos neko vreme- naime, nakon 20-ak stranica ne nastavih dalje. Ne umem da objasnim, mozda sam u pitanju ja, ali jednostavno mi nije legao stil pisanja... Oni malo stariji se secaju "X-100", pisanih romana koje sam u to vreme gutao...u pitanju su bili krimici, vesterni i sf romancici, tipicna "pulp" stampa...Upravo na taj nacin je pisana i ova knjiga, kao da je pred vama neka nova avantura Majk Hamera, recimo, provucena kroz horor vode te nacickana Lavkraftovim cudovistima. Posto sam osoba koja ne odustaje lako (a i knjiga ima 360 strana), "bacicu" se ponovo na nju, pa se nadam uskoro opsirnijem prikazu iste...

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #19 u: Kolovoz 24, 2020, 18:52:31 poslijepodne »

Već sam pogledala 2. epizodu, čim sam videla da je Bilja super brzo izbacila prevod ;D

Spoiler: prikaži
Sve što sam pročitala o seriji je to da Atticus traži oca i ništa više,a u ovoj epizodi ga je našao tako da iskreno ne znam u kom smeru će se priča dalje razvijati. Ne znam da li će  neko iz kuće preživeti,pa će se tu napraviti zaplet, da li će se pojaviti još neki rođak sa sličnim ambicijama..... čeka se treća epizoda. ;D


Hvala Biljo na odličnom prevodu  :beer2:


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #20 u: Kolovoz 24, 2020, 19:47:10 poslijepodne »
Ja nisam mogao izdržati i pogledao noćas kad je izašla oko 4 ujutro, puno prije nego je Bilja stavila. Iako sam mislio čekat da se okonča cijela sezona prije nego nastavim, bio budan, vidio da je vani i onda se upecao.
 :smfor (2):

Nije mi ova epizoda dobra ko prva. Mislim, je ona dobra, ali nije me oduševila. Fali mi onaj neki šarm iz prve.

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #21 u: Kolovoz 24, 2020, 20:40:42 poslijepodne »
Sjajan pilot... Odlicno su nas odvukli sa prave teme serije, do poslednjih 10 minuta.
Scenografija i efekti, fenomenalni, mozda mao presareno ali u svakom slucaju ukupna ocena 9/10 za sada.
Hvala na prevodima, idem na drugu. :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #22 u: Rujan 01, 2020, 13:03:07 poslijepodne »
fala biks, nadam se nocas.
ovo mi za sad izgleda ka monster of d vik koncept. ako mozemo kult iz prethodne ep. posmatrat na taj nacin.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #23 u: Rujan 01, 2020, 23:10:24 poslijepodne »
treća je nešto bolja, ali još uvijek to izgleda dosta kaotično, nerezonski nabacano, prepuno klišeja.. ali za razliku od druge koja je bila što reće jedan moj kolega- Harry Potter za malo starije tinejđere, ovdje je bilo tih nagovještaja kozmičkog horora..ne znam jer to tako treba biti, slab sam poznavatelj Lovecrafta, njegovih svjetova, čudovišta..
thx Biljo

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #24 u: Rujan 01, 2020, 23:26:30 poslijepodne »
Nema na čemu, Eadnp.  :beer2:
U potpunosti se slažem s tobom, sve je zbrkano i nema mnogo logike, mislim, pod uslovom da uopšte treba da je ima u hororima  ;D. Kao da su krenuli jednim putem, nastavili drugim, a posle se opet predomislili. Bilo je nekih teških scena u ovoj trećoj, srećom pa sam je gledala ujutro, a ne noću.  :O:-)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #25 u: Rujan 02, 2020, 00:06:34 prijepodne »
Ma šta, ma treća je ekstra!  :thcheerleader3
Prije nego je budete gledali podsjetite se na nešto, iza epizode se nećete sjetiti zašto sam ovo stavio:



Samo da se zna, meni ništa ne djeluje zbrkano ni nelogično.
Isto da se zna, Harry Pottera nisam čitao a pogledao sam samo prvi film i ne sjećam se ničega iz njega osim da se letjelo na metli. U ovoj seriji se na metli ne leti, tako da ako je ovo nekome Harry Potter onda sam ja engleska kraljica majka. 
;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #26 u: Rujan 02, 2020, 09:12:41 prijepodne »
Joxer,  :smfor (25):
Već mi je mnogo šta jasnije!  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #27 u: Rujan 02, 2020, 12:20:49 poslijepodne »
treća je nešto bolja, ali još uvijek to izgleda dosta kaotično, nerezonski nabacano, prepuno klišeja.. ali za razliku od druge koja je bila što reće jedan moj kolega- Harry Potter za malo starije tinejđere, ovdje je bilo tih nagovještaja kozmičkog horora..ne znam jer to tako treba biti, slab sam poznavatelj Lovecrafta, njegovih svjetova, čudovišta..
thx Biljo
kompleksan je njegov mitos. ja sam skoro sve od njega procitao pa opet konsultujem net za dosta toga. uglavnom se dosta tih vanzemaljskih bogova a najvise nekronomikona preplice kroz dobar broj njegovih prica plus neizbjezni tvistovi na kraj svake koji znaju da budu bas sokantni. da ima sablona ima, ali uvjek bude zanimljivo jer je coek stvarao prejebenu atmosferu, postepeno gradio pricu i svakom monstrumu/bogu davao prestrasne epitete da ti ne moze bit svejedno.
zna da bude tezak za citanje kad krene sa detaljnim opisima nekih totalno nebitnih stvari ali isplati se jer znas da te ubrzo ceka ludnica od koje se tesko povrnut.
za seriju ne znam jos uvjek. nijesam trecu jos pogledao. druga mi je bila na momente urnebesna, ono sa zmijom i kravom pa prskao sam.
iskreno, nijesam neki optimista, ako dosegnu neki OK level nogama u guzicu da se biju, a i ja sa njima.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #28 u: Rujan 03, 2020, 18:57:00 poslijepodne »

Posle 3. epizode moj utisak je sledeći :  ;D

Spoiler: prikaži
ovo je prvenstveno priča o rasizmu ali je upakovana u omot onoga  što je danas najpopularnije. Na trenutke mi deluje kao ozbiljna priča, a onda se pretvori u priču o superjunacima bez natprirodnih moći. Delovi koji su fantastika/horor su mi baš dobri,a i vrhunski su odrađeni. Samo mi  još uvek nema "ideje vodilje" koja povezuje celu priču tj. epizode - ne znam koliko prati knjigu po kojoj je pravljena ali mi za sada nema baš puno veze sa naslovom koji je,barem meni, sugerisao nešto jako zanimljivo i originalno.


Hvala Biljo  :smfor (25):

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lovecraft Country
« Odgovori #29 u: Rujan 04, 2020, 10:05:54 prijepodne »
Druga epizoda mi nikako nije legla, nekako sve na bum,  pravi kosmicki vašar svega i svačega. Pištaljka za obuzdavanje čudovista, identična kao u Paktu sa vukovima