Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 69083 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #60 u: Listopad 10, 2017, 21:38:34 poslijepodne »
  Držite palčeve da se Džilijan predomisli jer namerava da posle 11 sezone završi sa serijom. 11 sezona može da bude poslednja ako se društvo rasturi.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #61 u: Listopad 10, 2017, 21:39:31 poslijepodne »
Ne vidim zašto bi to bio udarac za mene. Nemam se što ljutiti na nju ili bilo tko iz fandoma. Rijetki su glumci kroz povijest koji daju toliko nekoj seriji kao što su dali Duchovny i Gilly. Samo što Gilly to stalno govori. To je govorila i 90-ih. Govorila je i kad je snimala 10. sezonu. Govori i sad, ali nikad ne reci nikad.

U fire in the sky su najbolji alieni http://www.imdb.com/title/tt0106912/ i najbolji prikaz otmice i eksperimenta na ljudima.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: the X-Files
« Odgovori #62 u: Listopad 10, 2017, 21:41:45 poslijepodne »
I Daniel Craig je svašta govorio, ali lova čini čuda...  ;D ;D
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #63 u: Listopad 10, 2017, 21:46:07 poslijepodne »
  Otvorili su mi juče temu a ja se nisam dobro snašao pa sam intervju tamo okačio. Ostavio sam sličan komentar. Mada, ko zna, možda stvarno tako misli.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #64 u: Listopad 11, 2017, 08:17:30 prijepodne »

 dominiraju grejsi  ;D

Da. Gotovo da ih u ovih deset sezona nisu prikazali toliko koliko u ovom traileru.
Vjerojatno je Carter isto kao i Lucas, čekao da tehnologija napreduje dovoljno da ih može prikazati.
Btw, jako me podsjećaju na one iz Dark Skiesa - možda su braća.  :smfor (24):
nikad ne zavrsih tu seriju.  :smfor (9): iako gledam pa sve na tu temu. bolje da sam vrijeme potroseno na gledanje losih alien filmova ulozio u dark skies. inace, vjerujem da si gledao film dark skies, po meni, tamo su grejsi najbolje prikazani.

Serija je također prekinuta nakon jedne sezone, a obećavala je.
Misliš na film iz 2013? Dobro si me podsjetio jer ga nisam gledao.

znam, znam. ako se ne varam na sluh si prevodio komplet seriju? pogledao sam 4-5 ep. onda nijesam imao vremena i zaboravih na nju. imam je i dalje, pa jedan dan.
jeste, dark skies sa keri rasel. meni sasvim ok film, par zajebanih scena, fina gluma, zanimljivo prikazani grejsi i odlicna epizodna uloga jk simonsa. nista revolucionarno, ali za taj zanr dobar.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #65 u: Listopad 14, 2017, 00:28:42 prijepodne »
Evo malo novosti o epizodama  :)

S11E01 - Mr. Y
Citat:
Written by
Chris Carter

 Directed by
Chris Carter

- The episode will open on a scene with a young Cigarette Smoking Man, portrayed by Jeremy Schuetze.
- The shooting of the episode began on August 8th, 2017.
- The episode will introduce a new character called Mr. Y.

S11E02 - Spinning Heads
Citat:
Written by
Glen Morgan

 Directed by
Glen Morgan

- Karin Konoval, the actress who played Mrs. Peacock in the wild episode "Home", is portraying the main second character from this episode.
- She will play multiple characters.

S11E03 - Plus One
Citat:
Written by
Chris Carter

 Directed by
Kevin Hooks

- The director Kevin Hooks shared on Twitter on September 17th, 2017 that the title of the episode will be "Plus One".
- During the shooting, a bear came out of the woods near Gillian Anderson and David Duchovny. Gillian slowly walked away from the bear, not looking at it, hoping that she will not be eaten by the bear.

S11E04 - Lee Chung's Laughable Smile
Citat:
Written by
Darin Morgan

 Directed by
Darin Morgan

S11E05 - Carbonisa
Citat:
Written by
Glen Morgan, teleplay by Kristen Cloke & Shannon Hamblin

 Directed by
Glen Morgan

S11E06 - Sergei
Citat:
Written by
Gabe Rotter & Brad Follmer

 Directed by
Carol Banker

- This episode will be centered around Walter S. Skinner.
- There will be a scene in which we see Skinner when he was in Viet-nam.
- Some part of the episode will play in opened nature.
- The episode was supposed to be in season 10 but couldn't be produced because the tenth season only had 6 episodes.

Naravno ono što upada u oči je naziv Darinove epizode 'Lee Chung's Laughable Smile'. Očita referenca na njegovu legendarnu i po mnogima najbolju Files epizodu Jose Chung From Outer Space i iz Millennium Jose Chung's 'Doomsday Defense'.


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #66 u: Listopad 14, 2017, 20:10:54 poslijepodne »
Gillian Anderson je završila sa serijom ‘The X-Files’

Nažalost, Gillian Anderson je objavila da nakon 11 sezone, više neće glumiti u seriji ‘The X-Files’.
Nakon što ćemo imati priliku ponovno vidjeti Fox Mulder i Dana Scully u 11 sezoni ‘The X-Files’, javila se velika nepoznanica, što će biti s dugovječnom serijom Chris Cartera nakon te, 11 sezone. Nakon što smo dugo čekali 10 sezonu da dođe, ova 11 će sigurno odlučiti u kojem će pravcu ići serija. Istina (ili barem još jedna sezona) je vani, ali kada se (ako će se uopće) nakon nje serije The X-Files vratiti, bit će sigurno bez svoje glavne glumice.

Nakon 24 godine što je glumila lik Dana Scully, Gillian Anderson je odlučila ostaviti svoje FBI odijelo po strani. U razgovoru na New York Comic-Con, Screen Rant donosi njene izjave, na pitanje o tome dali nastavlja nakon 11 sezone, odgovorila je:

“Ne, ne. Mislim da je to to za mene.”

Kada su je pitali zašto se onda vratila za još jednu avanturu u 11 sezoni, rekla je da je htjela zaokružiti priču:

“Zato što sam mislila da nije gotovo. Nisam osjetila da smo dali fanovima sve ono što su očekivali od nas zadnji puta, pa je to razlog.”

Za seriju koja je išla od 1993 do 2002, čak ni najzagriženiji fanovi nisu očekivali da će doći 10 sezona u 2016 godini. Ipak, nakon uspješnih šest epizoda te sezone, činilo se kako su fanovi i dalje više nego zainteresirani za seriju. Sada kada je 11 sezona pre vratima, s novih 10 epizoda, čini se da ima dovoljno vremena kako bi se završila priča Dana Scully. Za one koji se boje da je to kraj serije, ne brinite. Najavljeno je da se vraćaju likovi, poput glumice Annabeth Gish (sezona 8 i 9), kao Agentica Monica Reyes, kao i zvijezde sezone 10, Robbie Amell i Lauren Ambrose. Uz njih za 11 sezonu je dodana i Barbara Hershey, tako da ima dosta novih likova oko kojih bi se mogla nastaviti priča.

Unatoč tome, sigurno su ovo tužni dani za fanove dugovječne serije, jer teško će itko moći zamijeniti Agenticu Scully, ali kao što ništa ne traje vječno, moralo se to i očekivati. Na pitanje hoće li joj faliti glumiti Scully, Anderson je odgovorila:

“Ne znam. Morat ćete me to pitati nakon par godina, kada napokon zatvorim vrata iz sebe. Znate, uvijek je do sada bilo ‘možda samo još jednom’ koje je visilo iznad glave, ali kada su vrata zauvijek zatvorena, nazovite me ponovno i pitajte me to pitanje.”

mojtv

Evo malo novosti o epizodama  :)

S11E01 - Mr. Y
Citat:
Written by
Chris Carter

 Directed by
Chris Carter

- The episode will open on a scene with a young Cigarette Smoking Man, portrayed by Jeremy Schuetze.
- The shooting of the episode began on August 8th, 2017.
- The episode will introduce a new character called Mr. Y.

S11E02 - Spinning Heads
Citat:
Written by
Glen Morgan

 Directed by
Glen Morgan

- Karin Konoval, the actress who played Mrs. Peacock in the wild episode "Home", is portraying the main second character from this episode.
- She will play multiple characters.

S11E03 - Plus One
Citat:
Written by
Chris Carter

 Directed by
Kevin Hooks

- The director Kevin Hooks shared on Twitter on September 17th, 2017 that the title of the episode will be "Plus One".
- During the shooting, a bear came out of the woods near Gillian Anderson and David Duchovny. Gillian slowly walked away from the bear, not looking at it, hoping that she will not be eaten by the bear.

S11E04 - Lee Chung's Laughable Smile
Citat:
Written by
Darin Morgan

 Directed by
Darin Morgan

S11E05 - Carbonisa
Citat:
Written by
Glen Morgan, teleplay by Kristen Cloke & Shannon Hamblin

 Directed by
Glen Morgan

S11E06 - Sergei
Citat:
Written by
Gabe Rotter & Brad Follmer

 Directed by
Carol Banker

- This episode will be centered around Walter S. Skinner.
- There will be a scene in which we see Skinner when he was in Viet-nam.
- Some part of the episode will play in opened nature.
- The episode was supposed to be in season 10 but couldn't be produced because the tenth season only had 6 episodes.

Naravno ono što upada u oči je naziv Darinove epizode 'Lee Chung's Laughable Smile'. Očita referenca na njegovu legendarnu i po mnogima najbolju Files epizodu Jose Chung From Outer Space i iz Millennium Jose Chung's 'Doomsday Defense'.



  Mnogo ubavo. U prošloj sezoni je Karter dao omaž nekim ljudima koji su sarađivali sa njim na snimanju serije. Ima referenci, omaža, novih zanimljivih glumaca a možda bude i zvanično oproštaj od Džilijan. Znaće se za koji mesec.
« Zadnja izmjena: Listopad 14, 2017, 20:15:22 poslijepodne od malkin »

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #67 u: Listopad 15, 2017, 20:48:53 poslijepodne »

How The X-Files Paid Tribute to Those It Lost in "Mulder and Scully Meet the Were-Monster"





http://www.eonline.com/news/734759/how-the-x-files-paid-tribute-to-those-it-lost-in-mulder-and-scully-meet-the-were-monster

  Svaka čast Karteru za ovaj gest.

  Nisam se juče setio imena ove dvojice koji su poslednji put bili na usluzi Molderu.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #68 u: Listopad 18, 2017, 21:38:34 poslijepodne »

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #69 u: Studeni 04, 2017, 11:08:40 prijepodne »
X-Files sezona 11 – prvi pogled na Aliene!

Stigao nam je novi promo trailer za 11 sezonu, legendarne znanstveno-fantastične serije X-Files, u kojem smo dobili prvi, kratak, pogled na nove Aliene.

The X-Files su se vratili na male ekrane 2016 godine, nakon gotovo 14 godina izbivanja, za 10 sezonu, koja je ponovno ujedinila Mulder i Scully za neke nove paranormalne istrage. Mada je većina stvari bila jednako kao i u originalnoj seriji, bilo je i nekih velikih promjena, koje se nisu svidjele baš svima.

FOX je potvrdio da će sezona 11 imati 10 epizoda, za razliku od 10te koja je imala 6 epizoda.

Za sada se definitivno, jedino, zna da se za seriju vračaju David Duchovny kao Fox Mulder, Gillian Anderson kao Dana Scully, Mitch Pileggi kao Walter Skinner i Chris Carter kao izvršni producent serije. Vrlo je moguće da bi se mogao vratiti i William B. Davis kao Cigarette-Smoking Man.

Franšiza očigledno ima još dosta toga za ponuditi, a ako je ovaj novi promo indikacija, onda ćemo još jednom moći pratiti izvanzemaljski zaplet u priči, što je uvijek najdraže fanovima, kada je napravljeno kvalitetno. Ako je ovo kraj serije, nadamo se da će ovog puta uspjeti sve završiti kvalitetno i zadovoljavajuće, što im do sada, kroz sve sezone i filmove, još nije pošlo za rukom.

avaz.ba




Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #70 u: Studeni 15, 2017, 21:38:31 poslijepodne »

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: the X-Files
« Odgovori #71 u: Studeni 18, 2017, 21:44:24 poslijepodne »
Nekada sam svake nedjelje čekao da se emitiraju nove 2 epizode na jednoj poznatoj talijanskoj tv stanici...
E sada, je li bolje neke stvari ostaviti u prošlosti i sijećati ih se uvijek kao nešto fenomenalno, ili pokušati sa 10. sezonom?

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #72 u: Studeni 21, 2017, 23:10:42 poslijepodne »
Specijalan izvještaj.



Epizoda napisana od Wonga.  Zove se In Her Own Image
Citat:
Reports of an insectoid creature terrorizing teenagers prompt Mulder and Scully to investigate. The case leads them to a married couple whose son could help stop the gruesome killings.

GILLIAN ANDERSON
DAVID DUCHOVNY
MITCH PILEGGI

Sarah Jeffrey as Brianna Stapleton
Madeleine Arthur as Sarah Turner
Nicole de Boer as Mrs. Turner
Zak Santiago as Mr. Green
Garwin Sanford as Dr. Headey
Louis Ferreira as Detective Costa
Miles Robbins as Jackson
Chanelle Peloso as Angel
A.C. Peterson as Y
Alexandre Campion as Young Y
Ken Tremblett as Interpreter
Robyn Bradley as Mrs. Van de Kamp
Troy Anthony Young as Mr. Van de Kamp
Andrea Roth as Disfigured Woman
Sunita Prasad as Dr. Aliyeh Scholz
Gary Basaraba as Guard

Peta epizoda 11. sezone.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #73 u: Prosinac 07, 2017, 17:24:11 poslijepodne »
Duchovny postavio. Vancouverske šume  :)
Spoiler: prikaži


U pripremi je velika konvencija za fanove u Illinoisu iduće godine. Ono što će biti zanimljivo su gosti koji gotovo nikada da ne dolaze. Uvijek su to Mitch, Gilly, David, Chris te ostali pisci. Na ovoj konvenciji će doći zasad potvrđeno Jerry Hardin (Deep Throat), Sabrina i Erika Krievins (one dvije jezive blizanke iz epizode Eve u prvoj sezoni), Nicholas Lea (Krychek) iako je on dolazio 90-ih kad mu je lik bio aktivan, Mitch Pileggi Skinner) on je uvijek tu, William B. Davis (Smoking Man), Doug Hutchinson (Tooms hahaha). Jebeno.


Offline SweetDalilah

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Wonderland
Odg: the X-Files
« Odgovori #74 u: Prosinac 10, 2017, 00:51:42 prijepodne »
Jedva cekam novu sezonu u Januaru. Prema najavi djeluje kosa ce biti svasta!!!  :wizard: :smfor (27):  :thcheerleader3

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #75 u: Prosinac 13, 2017, 04:15:28 prijepodne »
FOX je upravo izbacio novi video sa nešto scena iza kulisa i nešto iz nove sezone. Odlično!


I zadnji gost je otkriven za ogromnu konvenciju iduće godine.


Čovječe, Tooms i Pfaster na jednom mjestu  ;D dva legendarna motm lika. I tu sjoš Eve blizanke, Krychek, Skinner i Smokey. Jebena ekipa.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: the X-Files
« Odgovori #76 u: Prosinac 13, 2017, 09:11:14 prijepodne »
trebali bismo pokrenuti neku humanitarnu akciju za tebe.. npr: Dajmo da ode na konvenciju ;D

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #77 u: Prosinac 13, 2017, 19:33:12 poslijepodne »
Pa idem  :smfor (21):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: the X-Files
« Odgovori #78 u: Prosinac 13, 2017, 20:00:32 poslijepodne »

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #79 u: Prosinac 15, 2017, 03:34:32 prijepodne »
Izašli su nazivi i plotovi za prvih pet epizoda  :)

Citat:
"My Struggle III" airing January 3rd.  The episode picks up after the last event series’ cliffhanger. Mulder and Scully learn that they aren’t the only ones desperately searching for their long-lost son, William. The very fate of the world may depend on it.  Written and directed by Chris Carter.
Ok, nastavak na finale 10. sezone. Jeffrey Spender se vraća  :)

Citat:
"This" airing January 10th.  An old friend reaches out to Mulder and Scully in a seemingly impossible way, revealing a chilling secret. Written and directed by Glen Morgan.
MOTW epizoda, ali Glen je rekao da će biti više kao posveta Hitchcockovom North by Northwest.

Citat:
"Plus One" airing January 17th.  A spate of deaths, in which the victims were plagued by their own doppelgangers, lead Mulder and Scully to a pair of twins playing a dangerous game. This episode guest stars Karin Konoval and is written by Chris Carter. Kevin Hooks directs.
Ok, ovo bi moglo biti zanimljivo. Karin Konovall je majka iz epizode Home. Ovdje će glumiti više likova.

Citat:
"The Lost Art of Forehead Sweat" airing January 24th. Exploring the idea of The Mandela Effect, in which large groups of people remember an alternate history, Mulder and Scully find out how the X-Files themselves may really have originated. Brian Huskey guest stars as "Reggie Something." Written and directed by Darin Morgan.
Naziv epizode sve govori  ;D dakle, zna se tko radi ovu epizodu. Drago mi je da Darin ide istražiti Mandelu Effect. Tema koja je postala vrlo popularna zadnjih dvije godine. Ovo će biti super.

Citat:
"Ghouli" airing January 31st. When a pair of teenage girls attack one another, each believing the other to be a monster, Mulder and Scully find that their investigation could possibly lead back to their long-lost son, William. Written and directed by James Wong.
MOTW epizoda sa prvim čudovištem u igri. Ghouli je zloduh iz arapske mitologije. Ništa čudno za Wonga da je išao raditi ovako nešto.

Evo dvije slike, a bitne su jer Scully ima kratku kosu kao u 90-ima  :clapp sad izgleda još bolje.

 

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #80 u: Prosinac 22, 2017, 03:13:13 prijepodne »
Gillian Anderson napokon dobiva walk of fame http://www.walkoffame.com/pages/upcoming-ceremonies

Citat:
“Gillian Anderson is a great addition to the stars immortalized on our Hollywood Walk of Fame,” stated Ana Martinez, Producer of the Walk of Fame ceremonies. “Her history as an actress on the popular show "The X-Files” as the iconic skeptic Dana Scully, a medical doctor, forensic pathologist and FBI agent inspired a generation of viewership and a following of fans all around the world.”

The Hollywood Chamber of Commerce which administers the popular star ceremonies encourages people who are unable to attend and fans around the world to watch the event exclusively on www.walkoffame.com.

Award-winning film, television and theatre actress Gillian Anderson achieved international recognition for her role as ‘Special Agent Dana Scully’ on the American TV series "The X-Files.” Running for nine seasons from 1993-2002. Anderson won an Emmy, a Golden Globe and two Screen Actors’ Guild awards for the series. 2018 marks the 25th anniversary of the popular show and Season 11 premieres on FOX on January 3rd, with the second episode airing on January 10th at 8 p.m.

In film, Anderson has starred in “The Last King Of Scotland,” “The Mighty Celt,” “The House Of Mirth,” “Johnny English II,” “Shadow Dancer,” and “Sold”. Her Television credits include the critically-acclaimed “The Fall” and the Emmy- and BAFTA-winning mini-series “Bleak House” and “Great Expectations.”
:clapp

Nakon svih nagrada, nakon svog tog mukotrpnog rada napokon dobiva. Drago mi je da je i ona prepoznata.



Otkrila je i svoje najdraže epizode http://comicbook.com/horror/2017/12/21/the-x-files-gillian-anderson-favorite-episodes/
Citat:
The episode's Anderson selected are as follows:

“Ice” – Season 1, Episode 8
“Humbug” – Season 2, Episode 20
“Jose Chung’s from Outer Space” – Season 3, Episode 20
“The Post-Modern Prometheus” – Season 5, Episode 5
“Bad Blood” – Season 5, Episode 12
“Triangle” – Season 6, Episode 3

Jeben izbor jer su sve vrhunske epizode.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: the X-Files
« Odgovori #81 u: Prosinac 22, 2017, 21:03:11 poslijepodne »
mendela efekat mi zvuci porno. nadam se zaebanom majndfaku.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #82 u: Prosinac 23, 2017, 07:18:53 prijepodne »
Darinova epizoda. Znači da će biti epic mindfuck  ;D

Ja ću si složit za božić neke atmosferične epizode pa stavim sutra koje su to ili možda danas navečer. Ice će sigurno biti među njima.

Gilly
https://twitter.com/XFilesNews/status/944242730430971904

David
https://twitter.com/XFilesNews/status/944242397919166464
https://twitter.com/XFilesNews/status/944093036937490432

Smokey
https://twitter.com/XFilesNews/status/944093400743124993

Zadnja CSM/Mulder scena  :(


Kritičarima je dano prvih 5 epizoda. Prve recenzije za novu sezonu su tu.

http://www.eonline.com/news/901096/the-x-files-review-the-truth-is-here-the-new-season-is-good
Citat:
The Truth Is Here—the New Season Is Good

http://www.indiewire.com/2017/12/x-files-season-11-review-1201908214/
Citat:
‘The X-Files’ Season 11 Review: Mulder and Scully Return, and The Results Are Genuinely Exciting

Dobili su i ovi sa fandomske stranice x-files news http://www.xfiles.news/index.php/news/latest-news/1496-preview-what-s-coming-for-x-files-season-11



Čekam dalje druge. Uglavnom, konzensus je očekivano Darinova epizoda se izdvaja, ostale isto jake i svi govore da ima nekih trenutaka koji će nas iznenaditi i spominju petu epizodu od Wana da je Gilly isporučila jednu od svojih najboljih perfomansi.

Offline petar666

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zg
Odg: the X-Files
« Odgovori #83 u: Prosinac 27, 2017, 21:46:22 poslijepodne »
Veliki sam obožavatelj x files-a, moglo bi se reći da sam odrasto uz njih zato sam bio izvan sebe očekujući nove nastavke - no nisam ni sanjao da će biti toliko loši, na rubu trash-a, nisam mogo dalje od 2 epizode.... HORROR!!!!

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #84 u: Prosinac 27, 2017, 23:27:13 poslijepodne »
ja sam došao do treće epizode desete sezone(nažalost)...pa ono je strašno ljudi moji, šta je ono u trećoj epizodi???
hahaha...pa ne da je b produkcija nego je ono gore od c produkcije...
sad će veliki fanovi da se jave da kažu kako to tako treba i da je to sve umetnički...manite me toga...
onda nek snime moldera kako je na wc šolji 44 minute pa nek daju nov žanr takvim  epizodama....ima da postanu kultne tamo u 24.sezoni...
pa i ja sam odrastao uz Dosije i Twin peaks i čini mi se da je bilo bolje da su ih ostavili na miru pa da mi uvek ostanu u lepom sećanju...  :smfor (9):

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #85 u: Prosinac 28, 2017, 03:14:44 prijepodne »
Pa treća epizoda je humoristična što je jedan od trademark filesa. Ne znam kako to ne znate, te epizode su se uvijek najviše cijenile. I vidjet ćeš da je ta epizoda najbolje primljena. A zašto se neki tome čude? O tome sam već pisao. Ima ekipe koja je odrastala na filesima i nikad ih kasnije nije više gledala i zato im su im te humoristične epizode čudne. Ima ekipe koja je odrastala na filesima i kasnije su gledali u odrasloj dobi originalnu seriju pa se iznenade sa tim humorističnim epizodama.

To je ta percepcija jer sam i ja odrastao na filesima i kao klincu tebi se samo urežu one ozbiljne i strašne epizode pa kad sam kasnije gledalo iznenadio sam se ustvari koliko ima različitih žanrova. Zato ne shvaćam to pljuvanje po trećoj epizodi. To su najcjenjenije epizode filesa kako kod kritičara tako kod fanova. Te epizode ćeš uvijek vidjeti na top listama najboljih televizijskih epizoda. Kritika nije bila zadovoljna sa nekim epizodama u 10. sezoni, ali je obožavala treću epizodu i stavila ju je među najbolje epizode te godine. Za mene najbolja epizoda uz jednu epizodu Legiona ovog desetljeća.

I da, to tako treba biti. Nije to neki klišej već je samoparodija, ono što su često radili u originalnoj seriji. Ustvari, dokaz da niste gledali filese u odrasloj dobi je taj što se toliko čudite da takve epizode postoje. Sa svakom osobom kojom sam ikad razgovarao a da su gledali filese samo kao klinci, svaka se iznenadila kad sam joj rekao da ima humorističnih epizoda.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #86 u: Prosinac 28, 2017, 04:13:04 prijepodne »
Tjedan dana do premijere  :clapp ;D

Tjedan dana do premijere  :clapp ;D

Jedan zanimljiv promo i tri slike iz epizode od Darina Morgana. Znam za treću da je sto posto jer znam da taj glumac gostuje u njegovoj epizodi, ali ove prve dvije bi isto trebale biti.


Prva slika - Darinova opsesija sa Zonom Sumraka se nastavlja  ;D na slici tipičan vanzemaljac iz B sf filmova 50-ih i često smo takve vanzemaljce viđali u Zoni Sumraka.


Druga slika - ovo me podsjeća na onu odličnu epizodu Zone Sumraka o vragu. https://i.ytimg.com/vi/py6sl1X5QBI/hqdefault.jpg


Treća slika  ;D tako se prije snimalo u onim starim američkim filmovima iz klasičnog hollywooda auto i set. Zakon.


Dakle nenone kao što vidiš ovo je sve namjerno B jer nije problem kada kažeš da je tebi nešto loše problem je što se netko čudi tome kao da prije nikad nije gledao filese. No, ta percepcija. Gledanje filesa samo u djetinjstvu dojam je da se uvijek radi o mračnoj horor seriji. Gledanje u odrasloj dobi shvatiš da se radi o multižanrovskoj seriji kao i The Twilight Zone. To su serije koje kombiniraju sve žanrove horor, akcija, misterija, komedija, sf, triler. Zato ti predlažem da odeš pogledati stare humoristične epizode, a prva takva epizoda je iz druge sezone zove se Humbug. Onda imaš četiri u trećoj sezoni pa četvrta, peta sezona i tako dalje. I pogotovo epizode Jose Chung i Bad Blood. I da, to jesu namjerno rađene tako što ne znači da će se nekome svidjeti, ali nisu slučajno dobili to što su dobili već sa namjerom.

FOX izbacio novi video. Badass

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: the X-Files
« Odgovori #87 u: Prosinac 28, 2017, 11:52:15 prijepodne »
ja samo iznosim svoje mišljenje, gledao sam Dosije i kao mlad i sad kao stariji ponovo sve i ne mogu nikako da sažvaćem te humoristične epizode...
ne znam čemu to ako u prethodnoj epizodi dotičemo toliko emotivnog oko dece a onda se sprdamo...
uostalom opet kažem to je moje mišljenje i sigurno mi se neće svideti nijedna parodija sa Dosijeom jer to nije to...

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #88 u: Prosinac 28, 2017, 12:25:36 poslijepodne »
Klasični x-files monolog. Ovo mi je bolje otvaranje od Muldera u My Struggle 1 i od Scully u My Struggle 2

Smokeyu ovo leži, i to bolesno dobro. Samo se još jače zacementirao kao najbolji televizijski villain. Kakav badass!

https://musingsofacsm.com/assets/videos/teaser.mp4

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: the X-Files
« Odgovori #89 u: Prosinac 30, 2017, 05:36:54 prijepodne »
Imali smo Scully, sad je FOX izbacio video i za Muldera.



https://twitter.com/marisaroffman/status/941183462626574338
Citat:
No spoilers, but #TheXFiles' first half of standalone episodes = probably my favorite consecutive run since Season 6


http://www.tampabay.com/features/media/The-new-season-of-The-X-Files-is-both-classic-and-relevant-in-the-fake-news-era_163996695
Citat:
The 2016 six-episode revival was solid, but Season 11 really hits its stride, flexing the full range of X-Files muscles (horror, sci-fi, mystery, comedy, romance) and fully embracing its aging heroes and place in the age of fake news.

https://twitter.com/tvoti/status/946911957512159232
I Todd VanDerWerff isto voli  :)
Citat:
I actually liked all of the new shows to one degree or another. I just think this is a strong-ish season of X-Files.

https://www.tvfanatic.com/2017/12/the-x-files-season-11-review-series-benefits-from-age-and-experi/

Malo komentara o Darinovoj epizodi.

Citat:
The Carter-penned third episode, “Plus One,” feels like a throwback monster-of-the-week episode with eerie, offbeat performances, but more importantly it continues to develop Mulder and Scully’s relationship, a theme we’ll see throughout the first half of season 11. That idea is totally flipped on its head in the fourth episode, written and directed by fan-favorite Darin Morgan. I dare to say “The Lost Art of Forehead Sweat” stars Brian Huskey with David Duchovny and Gillian Anderson relegated to supporting roles. The humorous episode might make you question everything you thought you knew about The X-Files, in the best and most light-hearted way possible. Believe it, somehow Morgan topped “Mulder and Scully Meet the Were Monster.”

Citat:
The X-Files Season 11 Episode 4, "The Lost Art of Forehead Sweat," is written and directed by Darin Morgan, examining The Mandela Effect, in which large groups of people remember an alternate history. Brian Huskey guests as "Reggie Something," and the crowd will go wild.

It's of a different nature than The X-Files Season 10 Episode 3 and the Were-Monster, but equally as enjoyable. It's easily the highlight of the first five in terms of originality, use of the full scope of the series' history, and the downright fun that's had while watching.

Citat:
The full-on Darin Morgan zaniness of episodes like "Jose Chung’s From Outer Space" and last season’s "Mulder and Scully Meet the Were-Monster." Laugh at the conspiracies, wacky characters and CGI-or-lack-thereof.

Citat:
The best of the five offered for review is very good indeed, and it too is a curtain call from an old friend: Darin Morgan, who wrote so many memorable light “Files” over the years, and returns to write “The Lost Art of Forehead Sweat” airing Jan. 24. Revolving around the idea of “false memories,” this one doesn’t take long to launch into a brilliantly inventive parody of President Trump and Trump’s America, where Mulder himself finally concedes that “the world has become too crazy for even my conspiratorial powers!” With a cast of characters that includes someone named Reggie Something — played by terrific veteran comic actor Brian Huskey — “Forehead Sweat” is subversive, smart, intricate, bizarre and, above all, hilarious. It’s also a vivid demonstration of why “The X-Files,” after all these years and all those aliens, still deserves our attention and sporadically, even our love.