Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 372401 puta)

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #990 u: Listopad 16, 2020, 21:56:30 poslijepodne »
Ljudi kakva serija, upravo sam odgledao prvu sezonu serije Belfer... Poljska serija koja je za svaku preporuku.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #991 u: Listopad 17, 2020, 15:28:16 poslijepodne »
Ljudi kakva serija, upravo sam odgledao prvu sezonu serije Belfer... Poljska serija koja je za svaku preporuku.

Gde si našao titlove za drugu sezonu?

napisao je da je pogledao 1. sezonu.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #992 u: Listopad 17, 2020, 18:19:29 poslijepodne »
Ljudi kakva serija, upravo sam odgledao prvu sezonu serije Belfer... Poljska serija koja je za svaku preporuku.


Vidim da ti se sviđa Belfer pa evo jedna preporuka od mene. The woods ima engleski naziv ali je poljska serija, možda još bolja od Belfera.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #993 u: Listopad 20, 2020, 18:28:20 poslijepodne »
Ljudi kakva serija, upravo sam odgledao prvu sezonu serije Belfer... Poljska serija koja je za svaku preporuku.


Vidim da ti se sviđa Belfer pa evo jedna preporuka od mene. The woods ima engleski naziv ali je poljska serija, možda još bolja od Belfera.
Hvala na preporuci, The woods je zaista odlična serija...  Odgledao sam za sada 3 epizode i mogu da kažem da sam prijatno iznenađen. Uopšte nisam očekivao od Poljaka nešto ovako dobro.  Mnogo je bolja od serije Belfer

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #994 u: Listopad 22, 2020, 20:44:52 poslijepodne »

Trenutno gledam rusku seriju To the lake (Epidemiyahttps://www.imdb.com/title/tt9151230/
i oduševljena sam(pogledala 5 od 8 epizoda).

Spoiler: prikaži
Po izbijanju epidemije, grupica Moskovljana  se uputila na put ka jezeru koje je udaljeno više od 1000km,na sigurno.


Odlična priča i karakterizacija likova,puna  napetosti,obojena ruskim "duhom" ne samo da drži pažnju nego prosto uvuče gledaoca
(imam utisak kao da sam tamo, da i ja proživljavam ono kroz šta oni prolaze  ;D ).

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #995 u: Listopad 23, 2020, 22:04:58 poslijepodne »
ja reko top of d lejk.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #996 u: Listopad 24, 2020, 18:42:56 poslijepodne »
To the Lake  https://www.imdb.com/title/tt9151230/

To the lake, odlična akciona serija. Nisam baš neki ljubitelj akcija, ali je ova baš dobra. Dobro se odvija priča, intersantni su odnosi između likova, interesantna je tema. Iako je serija puna akcije dobro se drži fokus na glavnoj priči
Preterali su sa akcijom, upravo sam odgledao poslednju epizodu.

Offline gojkosp

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #997 u: Listopad 26, 2020, 15:57:19 poslijepodne »
Odgledao Das Boot.Do samog kraja na visini zadatka.Zadnja epizoda malo razvučena,ali ok.
Sa suprugom gledao Better Things.Prva sezona odlična,a onda sve lošije i lošije i odustali na pola treće sezone.
Onda odgledali Catastrophe.Držala nam je pažnju sva četiri serijala.
Sada započeli Dead to Me.Sinoć došli do pola prve sezone i za sada uopšte nije loša.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #998 u: Listopad 26, 2020, 20:48:34 poslijepodne »
Queen's gambit
www.imdb.com/title/tt10048342/
Serija je odlicna, glavna glumica briljantna.Atmosfera 60-tih,drama i socijalna i licna,prijateljstva neogranicena a i izdaja,polozaj zene u drustvu u to doba,ma sveobuhvatna zivotna priča.I naravno,igra nad igrama-šah . ;D. Preporuka.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #999 u: Listopad 28, 2020, 18:30:18 poslijepodne »
Queen's gambit
www.imdb.com/title/tt10048342/
Serija je odlicna, glavna glumica briljantna.Atmosfera 60-tih,drama i socijalna i licna,prijateljstva neogranicena a i izdaja,polozaj zene u drustvu u to doba,ma sveobuhvatna zivotna priča.I naravno,igra nad igrama-šah . ;D. Preporuka.

Prelepa serija.

Drago mi je što su prikazali koliko se šah igrao i poštovao u Sovjetskom Savezu.

Spoiler: prikaži
scene u  Moskvi: kad dečak istrčava i javlja okupljenim ljudima( ispred zgrade gde se održavao turnir) koji potez je odigran, stolovi za igranje šaha u parku,...


Offline dalibor022

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1000 u: Listopad 28, 2020, 21:04:04 poslijepodne »
Još jedna sjajna serija iz 2018 i 2020 u Nemačkoj produkciji, "Bad Banks". Tema su spletke u bankarskoj industriji, kako doći do uspeha gazeći sve pred sobom. Gluma nije vrhunska ali je odličan triler.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1001 u: Listopad 29, 2020, 20:57:49 poslijepodne »
Zavrsavam seriju El robo del siglo,prevedenu kao Pljacka veka ,a radjena je prema istinitom dogadjaju o pljacki Drzavne banke Kolumbije ,najvecoj pljacki proslog veka u kojoj nije ispaljen ni jedan metak niti je ko stradao.Nije losa serija ,ali kada je uporedim sa La casa de papel nije mi to bas tako dobro,al nije lose pogledati,kad nemas sta da radis

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1002 u: Listopad 29, 2020, 21:26:35 poslijepodne »
Zavrsavam seriju El robo del siglo,prevedenu kao Pljacka veka ,a radjena je prema istinitom dogadjaju o pljacki Drzavne banke Kolumbije ,najvecoj pljacki proslog veka u kojoj nije ispaljen ni jedan metak niti je ko stradao.Nije losa serija ,ali kada je uporedim sa La casa de papel nije mi to bas tako dobro,al nije lose pogledati,kad nemas sta da radis
Niko nije stradao tokom pljačke u Kolumbiji?!  :thspaz
Onda nije moguće da je po istinitom događaju.  :unsure

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1003 u: Listopad 30, 2020, 13:51:15 poslijepodne »
Moguće, mada nisam sigurna da je to taj događaj na koji mislim, a mrzi me da guglam 😁 ustvari, sve mi se nešto u glavi vrti Brazil, ali moguće i da sam pobrkala nešto. Mislim da su lopovi nešto kopali tunele i uspeli da se tako probiju do samog sefa u banci, tako ušli i tako izašli sa parama. Ponavljam, moguće i da su u pitanju dva različita događaja 😁 ali eto, moguće je da u Južnoj Americi neko opljačka banku bez puškaranja 😃
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1004 u: Listopad 30, 2020, 19:49:11 poslijepodne »
Pa to je pljacka koja se desila1994. i za vreme pljacke po seriji i kazu na kraju filma niko nije stradao to im je u bio dogovor,bez oruzja ,oni su sto kaze glavni lik
"posteni lopovi",oni samo kradu,ne ubijaju.Usli su uz pomoc jednog pandura i jednog lika iz obezbedjenja kao firma za sredjivanje rashladnih uredjaja,a tako su i izasli,za vreme vikenda kada nije bilo radnika.Sad ako to nije istina,ja ne znam samo kazem sta sam gledala i sta kazu na kraju filma kad opisuju sta je bilo kasnije i sta se sa svima njima dogodile posle pljacke.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1005 u: Listopad 30, 2020, 19:54:59 poslijepodne »
Sve je moguće, pa i to da niko ne strada u Kolumbiji tokom pljačke. Znam da tamo ubijaju fudbalske sudije zbog nepravedno dosuđenog penala, igrače koji promaše penal i da ne nabrajam dalje. Jako zanimljiva zemlja.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1006 u: Listopad 30, 2020, 22:00:49 poslijepodne »
Andres Eskobar
zbog autogola, mislim da je bio sp '94.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1007 u: Listopad 31, 2020, 00:02:07 prijepodne »
Pa to je pljacka koja se desila1994. i za vreme pljacke po seriji i kazu na kraju filma niko nije stradao to im je u bio dogovor,bez oruzja ,oni su sto kaze glavni lik
"posteni lopovi",oni samo kradu,ne ubijaju.Usli su uz pomoc jednog pandura i jednog lika iz obezbedjenja kao firma za sredjivanje rashladnih uredjaja,a tako su i izasli,za vreme vikenda kada nije bilo radnika.Sad ako to nije istina,ja ne znam samo kazem sta sam gledala i sta kazu na kraju filma kad opisuju sta je bilo kasnije i sta se sa svima njima dogodile posle pljacke.
Biće onda da ipak nije to to na šta sam ja mislila. Gledala sam neki video o tome i sad nema šanse da ga nađem, ne sećam se da je bilo pomena likova iz obezbeđenja i slično. Samo kopanje tunela do samog sefa i to čini mi se u nekoj centralnoj banci, iznosili pare u džakovima i slično. Jedino što mi se poklapa sa ovom pričom je vikend (logično). I ne mogu da izbacim iz glave da je ovo bilo u Brazilu.
Sve je moguće, pa i to da niko ne strada u Kolumbiji tokom pljačke. Znam da tamo ubijaju fudbalske sudije zbog nepravedno dosuđenog penala, igrače koji promaše penal i da ne nabrajam dalje. Jako zanimljiva zemlja.  ;D
I u Brazilu će ti petogodišnjak odseći šaku mačetom da ti ukrade neku bižuteriju od narukvice ili sata koji ne košta više od 2-3 eura  ;D koliko znam, isto važi i za Venecuelu.
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1008 u: Listopad 31, 2020, 10:25:40 prijepodne »
Upravo gledam močvaru. Jedna od slabijih srpskih krimi serija. Goranu Bogdanu ne pase nikako lik policajca, a ni Trifunović ne briljira u ulozi. Serija obiluje psovkama i kad treba i kad ne treba. Poprilično je konfuzna u nekim djelovima. Pozitivne strane su produkcija i soundtrack, naročito pjesma na kraju svake epizode. Ocjena nakon 8 epizoda 6/10

Počeo gledati seriju Queen’s gambit. Odgledao prve tri epizode u jednom dahu. Riječ je o fiktivnoj priči o mladoj šahistici odrasloj u domu za nezbrinutu djecu. Već tamo pokazuje ogroman talent za šah, i ubrzo napreduje i kreće sa odigravanjem turnira. Ubrzo biva posvojena od strane supružnika koji se brzo rastaju. Riječ je o seriji iznimno hvaljenoj i to sa punim pravom. Ocjena zasada 9/10

Offline zgacesa2

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kutina
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1009 u: Studeni 01, 2020, 09:00:14 prijepodne »
Trenutno sam u fazi da gledam humoristične serije s elementima drame. Serija The Marvelous Mrs. Maisel je odlična, podsjeća me na Gilmore Girls.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1010 u: Studeni 01, 2020, 09:21:35 prijepodne »
Odgledao prvih 4 epizode izraelske serije tehran. Riječ je o špijunskoj seriji u kojoj se radnja vrti o izraelskoj kompjuterasici koja se infiltrira u Iran sa namjerom prikupljanja tajnih podataka o vojnim postrojenjima kako bi omogućila zračni napad izraelskih aviona. Radnja je vrlo dinamična i zanimljiva, tako da zasad joj daljem visoku ocjenu 8.5/10. P.s. Iako se serija odvija u Teheranu, snimano je u grčkoj, jer naravno da Iračani nebi dopustili Izraelcima snimanje

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1011 u: Studeni 01, 2020, 13:41:51 poslijepodne »
Aranyelet, madjarska serija, 3 sezone, priča o porodici Mikloši, ocu koji na sve nelegalne načine pokušava da obezbedi supruzi život dame iz visokog društva. Sin, apsolutno nezainterovan za bilo šta drugo sem rep muzike i devojke i ćerka koja po saznanju čime se otac bavi okreće se alkoholu i izlascima.

https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=486.0

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1012 u: Studeni 03, 2020, 11:29:05 prijepodne »
E, spremila sam lonac kafe,boks cigara i pocela da gledam Outlander.Verujem da je dosta ljudi ovo gledalo,ali ja sam sve nesto cekala da se zavrsi pa da odgledam sve sezone odjednom.Serija je koliko vidim dobila dobre ocene na IMDB-u,a imeni se ova prva sezona koju privodim kraju dopada.Radnja se desava po zavrsetku Drugog svetskog rata,kad Kler medicinska sestra sa suprugom odlazi u Skotsku da saznaju nesto o njegovim precima i tamo ona prolazeci kroz uspravne ploce u ritualnom kamenom krugu,prolazi kroz vreme i budi se u osamnaestom veku.Fantasticna priroda ,muzika,ljubavne price,istorija,fantazija,sta hoces.Ko je ljubitelj ovakvih serija ,a nije gledao,obavezno treba da je odgleda.

Offline gojkosp

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1013 u: Studeni 03, 2020, 13:38:37 poslijepodne »
Dead to Me,prva sezona je OK,medjutim na drugoj sam odustao.Totalno bez ideje.
A onda jedna od najboljih serija koju sam gledao ove godine The Loudest Voice.Sve je odradjeno kako treba,priča,gluma...
 Russell Crowe je briljirao.
Kao i obično ovde sam dobio preporuku za  seriju Damages,prva sezona  je spremna,pa ćemo da vidimo.

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1014 u: Studeni 03, 2020, 22:32:52 poslijepodne »
Pridružujem se preporukama za seriju Queen’s gambit. I ako fiktivna priča, priča je odlična. Glavna glumica me je oduševila veoma uverljivom glumom. Mislim da se radi o budućoj oskarovki.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1015 u: Studeni 06, 2020, 22:58:30 poslijepodne »
Jednu, ali čim budem mogla da odavde skinem titl , osećam gledaću još bar dve,tri!   :lol2:

koju?
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1016 u: Studeni 06, 2020, 23:22:05 poslijepodne »
trenutno gledam The Bay (sa ženom), The Haunting of Bly Manor (sa kćerkom) i Resurrection (sam, napokon  :smfor (27): )

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1017 u: Studeni 07, 2020, 00:00:43 prijepodne »
ova zadnja, muka mi trazit sad, jel jedan od glumaca onaj iz veselih 70ih, otac erikov, ne mogu se sjetit.
ako je to ta, bas je ocajna serija poslije prve ep.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1018 u: Studeni 07, 2020, 07:44:27 prijepodne »
Počinjem sa gledanjem baghdad central. Prije par dana odgledao sam tehran i serija je bila vrh. Odmah sto mi smeta na ovoj seriji je iskrivljeni engleski jezik a radnja u baghdadu i likovi Iračani

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1019 u: Studeni 08, 2020, 08:57:51 prijepodne »
Upravo odgledao izvrsnu 4-djelnu Netflixovu dokumentarnu seriju "Song Exploder". Kome je glazba važan segment
u životu ovo ne bi smio propustiti. Inače, serija je osmišljena tako da svaka epizoda govori o jednoj pjesmi,
uz razgovor sa autorima, glazbenicima, doznamo kompletnu priču oko te pjesme. Poslastica ove prve sezone
je Losing My Religion od R.E.M. Barem meni :)

E da, može se pronaći u hevc formatu sa, pazi ovo, hrvatskim titlom (uz 30 ostalih titlova), i to profi urađenim
titlom, za promjenu :)