Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Tudors  (Posjeta: 12665 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4346
  • Spol: Muški
The Tudors
« u: Svibanj 18, 2018, 10:15:35 prijepodne »


Henrik VIII je bio najpopularniji engleski vladar, a serija 'Tudori' donosi jedinstvenu ekranizaciju njegova burnog života i vremena u kojem je živio. Popularna serija predstavlja lik Henrika kao seksi, arogantnog i nevjerojatno privlačnog i osebujnog vladara koji hedonistički uživa u životu, bogatstvu svojih predaka, jelu, piću, ženama i zabavama. Glavna uloga dodijeljena je glumcu Jonathanu Rhysu Meyersu. Izvršni producent Morgan O’Sullivan primjećuje kako je u početku odabir glavnog glumca začudio publiku, no već tada naglašava kako javnost zapravo ne poznaje ovog kralja iz doba kada je bio mladić te nas upoznaje s Henrikom, između ostalog, i kao odličnim sportašem vojne konstitucije koji govori nekoliko stranih jezika. Odabirom glumca Jonathana Rhysa Meyersa za glavnu ulogu producenti serije zasigurno nisu pogriješili. Serija je postala iznimno popularna, a o tome svjedoče i brojne nagrade među kojima je čak šest 'Emmyja' i tri nominacije za nagradu 'Zlatni globus'. (tvprofil)


Godina: 2007.
Mreža: Showtime
Žanr: akcija, avanatura, drama, romansa
Glumci: Jonathan Rhys Meyers, Sam Neill, Callum Blue, Henry Cavill, Henry Czerny, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, Nick Dunning, Jeremy Northam, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Annabelle Wallis, Alan Van Sprang, Gerard McSorley, Max von Sydow, Joss Stone, Tamzin Merchant, Lothaire Bluteau, Sarah Bolger, Max Brown, Torrance Coombs, David O'Hara, Joely Richardson...





Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: The Tudors
« Odgovori #1 u: Svibanj 18, 2018, 16:36:41 poslijepodne »
pa i kao starca ga prikazuju mršavog u seriji iako je većinu života bio prasac  ;D
inače serija je vrhunska...ali ima dosta čudnih izbora glumaca.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Tudors
« Odgovori #2 u: Svibanj 20, 2018, 11:17:04 prijepodne »
Prije svega zahvale faksu na titlovima. Ovo je jedna od rijetkih serija koje nisam uspio pogledati, a volim povijesne stvari. Prije svega zahvaljujući titlovima. Tako da ću nestrpljivo očekivati faksove titlove i konačno je s guštom odgledati.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline glisoni

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Tudors
« Odgovori #3 u: Svibanj 20, 2018, 12:50:41 poslijepodne »
pa i kao starca ga prikazuju mršavog u seriji iako je većinu života bio prasac  ;D
inače serija je vrhunska...ali ima dosta čudnih izbora glumaca.

Glvni glumac ima i solidnu rolu u Vikinzima, gde isto glumi engleza ratnika-biskupa, leži mu izgleda taj period

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4346
  • Spol: Muški
Odg: The Tudors
« Odgovori #4 u: Srpanj 16, 2018, 20:48:05 poslijepodne »
Kompletirana prva.  :beer2:

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Tudors
« Odgovori #5 u: Listopad 21, 2018, 17:28:30 poslijepodne »
Prva istorijska serija koju sam odgledao. Bila je odlična. Ne sećam se loših momenata. Osim da je glavni lik (Henry VIII) u seriji sasvim normalno građen. A bio je ekstremno debeo. Na Viasat History sam gledao emisiju o njemu, gde su prikazane njegove gaće. Impresivno. Šteta što ga u seriji nisu tako prikazali. Eto, možda je to jedina zamerka.
Preporučujem.

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Tudors
« Odgovori #6 u: Kolovoz 18, 2020, 12:56:52 poslijepodne »
Super serija.
Meni je došla kao pravo iznenađenje jer nisam baš povijesno/kulturno upoznat s trač rubrikama britanskog dvora 16. stoljeća.
Ja sam valjda jedini koji je bio iznenađen kada su stvari krenule ... kako su već krenule.
Nisam imao pojma.  :smfor (24):

Gluma solidna, tempo nešto slabiji, standardna preuveličavanja i romantično dotjerivanje za TV, ali sve u svemu solidno.
Posebno dobre su mi bile Kennedy, Dormer i Merchant.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Tudors
« Odgovori #7 u: Kolovoz 18, 2020, 14:46:24 poslijepodne »
Super serija.
Meni je došla kao pravo iznenađenje jer nisam baš povijesno/kulturno upoznat s trač rubrikama britanskog dvora 16. stoljeća.
Ja sam valjda jedini koji je bio iznenađen kada su stvari krenule ... kako su već krenule.
Nisam imao pojma.  :smfor (24):

Gluma solidna, tempo nešto slabiji, standardna preuveličavanja i romantično dotjerivanje za TV, ali sve u svemu solidno.
Posebno dobre su mi bile Kennedy, Dormer i Merchant.
Pa ti si valjda jedini koji nije cuo za Henrija VIII i njegovih sest zena,o odvajanju Engleske od katolicke crkve i Pape,a ako si se iznenadio za Tjudore onda ne bi smeo da gledas Bordzije ,oni bi te tek  frapirali

Offline cvele5

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Makedonija
Odg: The Tudors
« Odgovori #8 u: Kolovoz 18, 2020, 21:30:54 poslijepodne »
Kao veliki ljubitelj istoriskih drama odavno sam gledao Tjudore i tad sam bio oduševljen serijom. Kasnije kada sam otkrio da neki dogašaji baš i nisu istoriski tačni malo sam ostao razočaran. Znam da je to zbog veće gledanosti normalno u šou biznisu, ali ove promene se lično meni ne dopadaju. Slično iskustvo sam imao i sa serijom Versaj koja je za mene i bolja od Tjudore. Odlična serija, vrhunski glumci, izvrsna režija ali... trećina likova su bukvalno izmišljeni pa tako i deo dogašaja se uopšte nije desio. Toliko od istorije. Bez obzira na sve obe serije obavezno pogledati.

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Tudors
« Odgovori #9 u: Kolovoz 18, 2020, 22:41:37 poslijepodne »
Pa ti si valjda jedini koji nije cuo za Henrija VIII i njegovih sest zena,o odvajanju Engleske od katolicke crkve i Pape,a ako si se iznenadio za Tjudore onda ne bi smeo da gledas Bordzije ,oni bi te tek  frapirali

Čuo jesam za njega, ali nisam znao ovaj "glavni" dio.
Meni je ta informacija ekvivalent današnje: Severina je prevarila muža i sada prodaju kuću. Samo prije 500 godina, pa više nije žuti tisak, nego "opća kultura".  :smfor (6):
U moju obranu, gledao sam to prije 10 godina, kad sam bio mlad, naivan i neinformiran.
Sada sam samo naivan i neinformiran.  :smfor (19):

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: The Tudors
« Odgovori #10 u: Rujan 24, 2020, 08:36:21 prijepodne »
Serija je interesantna sa puno zapleta i neočekivanih obrta. Drži pražnju, ali su preterali sa eksplicitnim scenama. Da je takvih scena manje efekat bi bio mnogo bolji

Offline chalx

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd, rs
Odg: The Tudors
« Odgovori #11 u: Rujan 24, 2020, 10:34:28 prijepodne »
Pa ti si valjda jedini koji nije cuo za Henrija VIII i njegovih sest zena,o odvajanju Engleske od katolicke crkve i Pape,a ako si se iznenadio za Tjudore onda ne bi smeo da gledas Bordzije ,oni bi te tek  frapirali
Meni je ta informacija ekvivalent današnje: Severina je prevarila muža i sada prodaju kuću. Samo prije 500 godina, pa više nije žuti tisak, nego "opća kultura".  :smfor (6):


Vidi, da mu izbor žena nije uticao na političke poteze i formirao Englesku džavu bio bi potpuno u pravu.
Što se serije tiče, počela je super a onda je, kao i Vikinzi, počela da sabija događaje velikim tempom tako da je na kraju nekako izgubila fokus. Ali, u svakom slušaju vredi pogledati.

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: The Tudors
« Odgovori #12 u: Rujan 24, 2020, 21:48:30 poslijepodne »
Volim serije sa istorijskom tematikom. Ne mora biti potpuno tačna. Mislim da je produkcija The Tudors odlična sa odličnim kostimima, dobro razvijenim likovima sve u svemu drži pažnju. Borgias sa Jeremy Irons-om je veoma slična po stilu snimanja i prikazivanja istorijskih događaja. Intro muzika iz The Tudors je sjajna: The Tudors Main Title Theme od Trevor Morris.

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: The Tudors
« Odgovori #13 u: Siječanj 11, 2021, 01:21:35 prijepodne »
Sećam se da sam je odgledao u jednom dahu.
Prve dve sezone su fantastične, treća đene-đene, a četvrta najslabija.

Inače, slažem se da je glavni lik morao biti autentičnije odrađen, posebno po pitanju fizičkog izgleda.

Offline NikolaZG

  • Razina 0
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Tudors
« Odgovori #14 u: Ožujak 10, 2021, 19:09:59 poslijepodne »
Fantastican glavni glumac, ali i ostatak casta.
Vrlo dobro docarano ono ludo doba.
Iako, vjerujem da ce za nekoliko stotina godina to reci i za nase doba, bez obzira sto danasnji vladari vise ne nose tako fora kostime.
Ok, kraljica je iznimka - ponekad.  ;D