Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1093429 puta)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3120 u: Siječanj 05, 2020, 11:32:59 prijepodne »
pedofilija jest bolest, e to je nenormalno.. njih bih sve redom kastrirala, madrfakrs.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3121 u: Siječanj 05, 2020, 12:11:34 poslijepodne »
strašno, u današnje doba doživljavati homoseksualnost kao neku lošu, zaraznu naviku, i stavljati crnce na "svoje mjesto", ma svaka čast :smfor (9): od takvih roditelja, zbog njihovog odgoja, dobijamo ovo što imamao: polupismene nacionaliste i zlostavljače žena, koji mrze sve što ne razumiju, a ne razumiju ništa.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3122 u: Siječanj 05, 2020, 12:17:39 poslijepodne »
high school kids:
Why do I need science and biology? It’s stupid and outdated.

as adults:
Homosexuality is a choice, vaccines cause autism and the Earth is flat.

ja bih rekla da je kod ovoga člana baš ta neobrazovanost problem.. jer ako nije, onda je neka dijagnoza ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3123 u: Siječanj 05, 2020, 12:48:13 poslijepodne »
 ;D Baš tako.
Ima i jednostavno rješenje za takve stvari, mijenjati koncept formalnog, institucionalnog obrazovanja, ali kod nas to nikome nije u cilju, pogotovo onima koji upravljaju tim jebenm institucijama, jer treba i dalje budalama sijati njive kako bi iz njih nicali novi glasači.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3124 u: Siječanj 05, 2020, 15:05:35 poslijepodne »
Ajde da dodam i ja iako mi se baš i ne da.

Roditelj je odgovoran za dijete onako kako misli da je najbolje, s te strane postavljanje granica je u redu. Međutim tinejdžer će kad tad odrasti, pogledati nešto od toga što je bilo zabranjeno i ustvrditi da nema tu nikakvih baba roga.
Sve je stvar izbora, pa tako i što gledati a što ne.

To što tinejdžer trenutno ne smije pogledati klasik iz stare Juge Ćao Inspektore, ne znači da nikad neće.
I dok ja smatram da je prava šteta ne poznavati vlastitu povijest filmske umjetnosti samo zato jer se u filmu pojavljuje nekakva nekome tabu tema, i dalje ne mogu osuđivati nečiji izbor.
Na meni je da predložim ono što smatram da vrijedi pogledati. Hoće li netko gledati ili ne gore spomenutu DC Legends of Tomorrow, nije moja stvar. Meni je ta serija toliko zabavna da nema šanse da ju ne predložim. Ali isto tako, ne očekujte od mene da za svaki naslov pišem ima li unutra lgbt lik ili nema. Jer ako je nešto ispalo dobro, meni je sascim svejedno ko tu koga, gdje i s kim.

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3125 u: Siječanj 05, 2020, 18:46:04 poslijepodne »
Šteta, a dijete je baš moglo uživati u međuljudskim odnosima jednog TORCHWOODA, The ORVILLEA ili ST:D-a  :smfor (19):

Ili, ako se želi zabaviti i opustiti uz nešto ležernije teme, možda da krene s POSE ili QUEER AS FOLK (bilo koju verziju)  :? ??

PS Sva sreća da nemam dicu, ne bih htio biti odgovoran za nečiju dušu  :smfor (29):

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3126 u: Siječanj 05, 2020, 19:04:47 poslijepodne »
Ama Torčvud, Orvil i STD su usmjereni na prašenje sa i među vanzemaljcima. Nije da nema "obične" romantike, ali to je sve alien dating sim.  ;D
Pose i Queer as folk nisam gledao pa ne znam jel valja to šta...

Ali... Kako to da nisi spomenuo Vicious:thspaz

Spoiler: prikaži
hvala za prijevod :sbowing_100-106

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3127 u: Siječanj 05, 2020, 22:07:07 poslijepodne »
Pose i Queer as folk nisam gledao pa ne znam jel valja to šta...

Po meni, obje serije su vrhunac produkcije što se tiče LGBT+ tematike, a jedna stvar im je zajednička. Obje serije na realističan, emotivan, tužan i veseo način objašnjava zajedništvo unutar i van gay/trans zajednica. Istina, nije za svačije srce, pogotovo QAF, koja ima dosta sočnih scena. I što mi se sviđa, obje ne kritiziraju samo neistomišljenike, jer zna se, tko će te prvi gaditi i napasti, ako ne tvoj bližnji :smfor (19): Da i ne počnem o legendarnim likovima, kojima obje serije obiluju. Ali za ovo treba imati otvoreno srce i volju za upoznati drugačiji svijet, jer i LGBT+ ekipa su "čudaci poput ostalih".

Ali... Kako to da nisi spomenuo Vicious:thspaz

Spoiler: prikaži
hvala za prijevod :sbowing_100-106

Ništa čudno, s obzirom da sam i sam sve bliži starim jarcima po godinama i senilnosti  :smfor (21):
PS Nemoj mi dirati u bolnu točku i podsjećati me kako sam nekad davno i sam prevodio. Nikako da stignem nastaviti neke zaostatke  :oops:

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3128 u: Siječanj 08, 2020, 00:31:23 prijepodne »

ode i ovo...

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3129 u: Siječanj 11, 2020, 20:56:00 poslijepodne »
Upravo izašli Short Trek je praktički trailer za nadolazećeg Picarda.





Spoiler: prikaži
https://trekmovie.com/2020/01/10/review-star-trek-short-treks-children-of-mars/
Citat:
Many of the planetary bombardment shots are reminiscent of scenes we saw in the recent Star Trek: Picard trailer outside the windows of what looked like Ten Forward from the Enterprise-D. The bottom of the screen reads, “Attack on Mars” with the scroll beneath it: “Rogue Synths attack Mars – 3000 estimated dead.” We see the Mars Orbital Facility blown to bits by these synth raiders, and see Jean-Luc Picard’s face on the screen, with a UFP logo and the text, “’Devastating’: Admiral Picard reacts.”


Ja sam još pod dojmom. Kad će više taj 'ebeni Picard!

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3130 u: Siječanj 14, 2020, 00:09:17 prijepodne »
Opa, pa ovde je bilo zanimljivo.. :)

Stao sam malo s serijama, nastavio sam Law and Order SVU..
Gledam petu sezonu, i dalje je odlična.. Diane Neal se fino uklopila u ekipu..
Ima baš teških epizoda.. Gluma je fantastična..

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3131 u: Siječanj 14, 2020, 08:58:08 prijepodne »

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3132 u: Siječanj 14, 2020, 10:14:55 prijepodne »
Gisaengchung aka Parasite- po mnogim kritikama najbolji film 2019 dolazi kao serija na HBO pod istom redateljskom palicom  Bong Joon Ho-a.   ;D ;D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3133 u: Siječanj 14, 2020, 16:17:40 poslijepodne »
Pogledao poslednju sezonu Mr. Robot Dobra sezona, mozda nisam ocekivao bas takav kraj serije ali dobro. :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3134 u: Siječanj 14, 2020, 18:09:26 poslijepodne »
pffff... jebote ja sam zaboravio na to totalno...  :smfor (9):
treca sezona je bila odlicna, pa je bila neka pofina pauza... e u pm, 13eps. mislio sam samo autsajder i gud plejs da pratim.
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2020, 07:12:10 prijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3135 u: Siječanj 17, 2020, 08:06:47 prijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3136 u: Siječanj 17, 2020, 13:22:09 poslijepodne »
Šteta, pogotovo nakon odlične druge sezone.
Kaže Fintcher da je zauzet drugim projektima i da nije fer glumačku ekipu spriječavati da isto tako radi druge stvari.
Vjerovatno će biti nastavak, bila je gledana, samo pitanje kada i s kim.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3137 u: Siječanj 17, 2020, 13:51:03 poslijepodne »
da, raskinuli su ugovore. ovaj zauzet filmom i nekom serijom, a za mindhunter treba masu vremena za samo par epizoda a ne sezonu.
bas velika steta, ovo je preozbiljan projekat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3138 u: Siječanj 17, 2020, 21:43:29 poslijepodne »
Messiah (Мesija) 2020

https://www.imdb.com/title/tt7671598/


Nova Netflixova serija o covjeku koji u sred rata u Siriji tvrdi da je Mesija i CIA agentkinji koja pokusava da utvrdi ko je on i sta zeli. Serija je interesantna i navodi vas da se zapitate sta bi stvarno bilo kad bi Isus drugi put dosao medju ljude, i to u danasnje savremeno doba. Ono sto (bar mene) jako iritira je ta americka ogranicenost, jer ne mogu da shvate da nisu oni jedini na planeti i nisu uvijek oni u centru zbivanja, mada smo vec navikli da vanzemaljci uvijek  slete u Ameriku :D
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3139 u: Siječanj 18, 2020, 18:49:07 poslijepodne »
Why Women Kill. e01-03
https://www.imdb.com/title/tt9054904/
Ovo je tipicna americka serija i ne treba ništa velikoumno očekivati.
U glavnoj ulozi je kuća u kojoj dijakronijski žive tri para koji vehementno proživljavaju sve svoje  emocije.  Odnosi unutar tri para prikazani su kroz ambivalentnu kontemplaciju svakoga ponaosob. Kod likova nema egzuberancije osim možda malo kod Simone. U trećoj smo skoro vidjeli Ménage à cinq ali pričekajmo sve je moguće do kraja.
Za ljubitelje stripova posebna pozornost uvodnoj špici koja pronicljivom gledatelju može dati naslutiti mnogo toga.I

P.S. Serija je slijedeći tjedan na Foxlife.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3140 u: Siječanj 18, 2020, 20:33:16 poslijepodne »
Nije odgovarajuća tema ali u pitanjima i odgovorima nisam našao kako uploadovati titl. Ako može pomoć.

a šta bi ti to uplodovao?

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3141 u: Siječanj 18, 2020, 21:06:41 poslijepodne »
Kako šta, pa titlove.  ;D Što se preuzimanja tiče, ne trebaju mi, ovde sam samo da uloadujem titlove. Vidim da nema filmova, ali mogu serije.

Postoji ikonica za dodavanje prevoda pored datuma emitovanja svake epizode. Pritisneš na nju i jednostavno odabereš jezik i verzije kojima odgovara i fajl. Na svim sajtovima je slično dodavanje. :) Naravno, moraju proći proveru kvaliteta i ostalih stvari. :)

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3142 u: Siječanj 18, 2020, 21:06:42 poslijepodne »
Kako šta, pa titlove.  ;D Što se preuzimanja tiče, ne trebaju mi, ovde sam samo da uloadujem titlove. Vidim da nema filmova, ali mogu serije.

tražio si i prvi put kad si bio ovdje.. odobrili smo ti, nisi postavio nijedan.. ako te tvoje titlove možemo naći na drugim sajtovima s titlovima, onda ni nama ne trebaju tvoji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3143 u: Siječanj 19, 2020, 13:26:47 poslijepodne »
Što mi je obrisan komentar ahaah? Dobro, ne trebaju vam moji titlovi, ništa onda. Nema potrebe da se praviš kako si me sjebala sad sa ovim odgovorom i moje da brišeš.

nisam išla na to da te sjebem, sjebao si se sam kad si postavio moj titl na šitlove.. a obrisan je jer Ništa onda nije post koji je značajan za ovu temu.. kao ni onaj prvi u kojem si pitao kako se postavljaju titlovi.. i on ide u smeće.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3144 u: Siječanj 21, 2020, 12:42:39 poslijepodne »
The Sleepers https://www.imdb.com/title/tt8679520/?ref_=nv_sr_srsg_0

Radi se o češkom šestodijelnom špijunskom trileru HBO-ove produkcije.
Radnja se odvija krajem '80 (Baršunasta revolucija), bacio sam oko na nekoliko recenzija i sve su uglavnom više nego pozitivne; čini se vrijedno pažnje.
Ako nekoga zanima, evo link Pavičićeve koji ju je pogledao i okaraktrizirao kao prvorazrednu televiziju.
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/jurica-pavicic-o-novoj-spijunskoj-seriji-na-hbo-u-prvorazredni-triler-o-postkomunistickoj-europi-u-kojoj-elita-laze-a-ljudi-joj-mirno-vjeruju/9642196/

Odgledao sam seriju pošto sam pročitao Vaš post.
Serija nije loša, pogotovo kad bi se izbacili pojedini delovi koje bih okarakterisao kao nepotebno preterivanje: (npr kad glavna junakinja (inače violinistkinja) tražeći supruga samoinicijativno, otputuje iz Praga i upadne u rusku bazu/kasarnu koja se nalazi negde u češkoj provinciji, napravi omanji turistički obilazak, dok ruski agenti ispituju, muče, i ubijaju u nekom hangaru. Ne znam da li treba da navodim da je baza naravno čuvana (stražarske kule,meki pojas oko zida, psi...)).
  Ima još takvih delova, koji nisu tako ekstremni kao ovaj koji sam opisao, i koji su smatram nepotrebni, a zbog kojih serija gubi na uverljivosti.
eto

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3145 u: Siječanj 21, 2020, 14:06:46 poslijepodne »
Meni je serija bila odlična, jel se radi o špijunskom trileru, nisu se previše bavili političkim podmetanjima i teorijama zavjere, iako ima i toga, ali prije svega odličan triler, savršeno prikazan duh vremena socijalističke Čehoslovačke s kraja 80', i sve to u vrlo raskošnoj produkciji.
Te detalje koje spominješ; moram priznati da ih se ne sjećam. Vjerovatno mi nisu bili toliko bitni da bih obratio pažnju na njih. ;D

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3146 u: Siječanj 22, 2020, 08:42:21 prijepodne »

Te detalje koje spominješ; moram priznati da ih se ne sjećam. Vjerovatno mi nisu bili toliko bitni da bih obratio pažnju na njih. ;D

Stoji sve što si napisao. Jbg, meni takvi detalji smetaju. Super je što možeš da odgledaš seriju, pa da ih se ni ne sećaš. Ja ne mogu.
B.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3147 u: Siječanj 22, 2020, 14:34:36 poslijepodne »
U seriji se baš pazilo na svaki detalj, kako bi bila što vjerodostojnija, vremenski točnija. Što se samog scenarija tiće, orginalni je prerađen baš iz razloga jer je bio previše kompliciran i bojali su se da ne idu previše u tehnikalije, kako bi bilo što tečnije, manje zahtjevno za gledati.
Nisam primjetio, jer serija ima puno veću poantu, suštinu i narativ, koji su me zaintrigirali, tako da se nisam bavio brojanjem vojnika u bazi i sličnim stvarima.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3148 u: Siječanj 25, 2020, 11:05:03 prijepodne »
znaci leri fakin dejvid. kakva prejebena epizoda 10te sezone alo 10te!? jedna od najboljih komplet serije. umirao sam vise od po ure, kakva je to budaletina sve mu prosto, obozavam ga.
sad mi cestitas novu godinu!? najvise 3 dana vazi, pa 3 nedjelje je proslo! kakav kralj, pa ka da je mene piotao za scenario. ovo moram redovno da govorim ljudima cio mjesec. juce me jedna korisnica zove i veli mi srecna nova sve najbolje...
alo februar je...
svaka ali svaka scena je ludnica
Spoiler: prikaži
selfi stik, vajnstin, kafa, kacket...

BOG!
ovo me tako odusevilo, fala ti genije!
Spoiler: prikaži

i naravno, coek nas uci kako da odjebemo dosadne ljude
Spoiler: prikaži

It's a great people repellent!
KRALJINA!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3149 u: Siječanj 25, 2020, 12:34:27 poslijepodne »
 ;D Zaboravio sam da je krenuo, krepao sam samo dok sam čitao, LD ne može podbaciti, valjda ču uhvatiti vremena pa pogledati.