Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Handmaid's Tale  (Posjeta: 32546 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #30 u: Lipanj 18, 2018, 20:07:24 poslijepodne »
Kreatori Voking Đeda gledaju ovo i misle se:"kako spora radnja".

Sent from Tapatalk


Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #31 u: Lipanj 18, 2018, 20:09:51 poslijepodne »
Kreatori Voking Đeda gledaju ovo i misle se:"kako spora radnja".

Sent from Tapatalk

 :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #32 u: Kolovoz 01, 2018, 17:27:23 poslijepodne »
May the Lord open!  ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #33 u: Kolovoz 01, 2018, 17:52:45 poslijepodne »
Odlična prva i druga sezona,jedva čekam treću.
Šta ti se tačno dopalo u drugoj, osim onog minuta na kraju pete ili šeste?

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #34 u: Kolovoz 01, 2018, 22:06:22 poslijepodne »
Pogledao sam prvu sezonu. U moru serija ne mogu da kažem da je loša. Međutim, pre nekoliko godina sam čitao knjigu i serija mi deluje razblaženo u odnosu na knjigu.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #35 u: Kolovoz 01, 2018, 22:15:13 poslijepodne »
Ova druga sezona je bila prespora, otegli su.. Sve sto se desilo moglo je u dve epizode da stane.. Drzi me radoznalost.. Sta dalje...  ;Dajd da vidimo i trecu sezonu, valjda ce biti.. Nisam obavestena.rofl.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #36 u: Listopad 20, 2018, 12:39:31 poslijepodne »
I pored 15 nominacija za Emmy Awards 2018, serija je pobedila u 3 sporedne kategorije.
Mislim da je zaslužila daleko više.
Meni je druga sezona je prilično dosadna negde do 5-6 epizode.
Svakako vredi pogledati.

Offline bolero

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zadar
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #37 u: Studeni 08, 2018, 18:34:03 poslijepodne »
odlična serija....iako za nijansu slabija druga sezona....prva sezona bila je dinamičnija, u drugoj kao da su željeli zadržati napetost iz prve sezone a ne nudeći nikakav novi zaplet

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #38 u: Svibanj 02, 2019, 22:34:37 poslijepodne »
Sutra pocinje treca sezona ;D

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #39 u: Lipanj 25, 2019, 16:01:51 poslijepodne »
Sezona 1 > Tako-tako, dosta zanimljiva radnja i čovjek se zapravo navuče jer ga zanima kako će završiti...
Sezona 2 > Jedva smo supruga ja preživjeli iliti dosada na kvadrat.
Sezona 3 > Samo smo pogledali prvu epizodu. Tko zna hoćemo li nastaviti...

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #40 u: Lipanj 27, 2019, 09:29:35 prijepodne »
tako i mi otrilike, samo što smo bili malo tolerantniji prema ovoj poslednjoj sezoni, zamalo da prestanemo, ali sada se nazire neki obrt pa mi se vratila zainteresovanost

Ma, vjerovatno ćemo se, kad odemo na more, prisiliti pogledati cijelu sezonu do kraja. U nedostatku boljih serija i ljetne sheme, dobre su i ove lošije serije  ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #41 u: Lipanj 28, 2019, 11:24:06 prijepodne »
Gospode, pola sezone bez radnje.  :smfor (9):
Preporučujem onima koji bi seriju i dalje da prate da skinu epizodu, pogledaju Prethodno i ugase.
Toliko bitnih stvari se desi da komotno stane u minut i po uvoda.

Offline milano

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: balkan
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #42 u: Srpanj 15, 2019, 20:35:08 poslijepodne »
Što se mene tiče, dok je onakvih kadrova i režije mogao bih je gledati godinama i sa malo lošijom radnjom. A užitak gledanja glume Elisabeth Moss i posebno Yvonne Strahovski je neprocenjiv :)..

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #43 u: Kolovoz 16, 2019, 20:59:16 poslijepodne »
Kompletirana sezona.  Utisak mi se nije promenio. :beer2:

Rulic

  • Gost
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #44 u: Kolovoz 17, 2019, 13:31:10 poslijepodne »
Jeste serija malo sporija, ali je svakako fenomenalna. Sa neverovatnim kadrovima i izvrsnom glumom Elizabet Mos. Sa nestrpljenjem ocekujem s03e13, finale sezone u cetvrtak. Sluti na to da ce biti gomila obrta.

Elisabeth Moss zapravo nije morala previše glumiti u ovoj seriji. Već nakon prve sezone fanovi su "konstantirali" da je previše sličnosti između Gileada i Scijentologije čiji je EM zdušni član.

"Both Gilead and Scientology both believe that all outside sources (aka news) are wrong or evil…"
https://www.theguardian.com/culture/2017/aug/19/elisabeth-moss-defends-scientology-after-fan-compares-it-to-gilead
Svi koji su gledali izvrsnu dokumentarnu seriju Leah Remini: Scientology and the Aftermath, mogu sami povući neke paralele.
Ocjena na IMDB.u 9.1 https://www.imdb.com/title/tt6244192/

Nakon odgledane 1. sezone koja je stvarno dosta kvalitetno prenijela mračnu atmosferu izvrsne knjige Margaret Atwood, počelo je holivudsko cijeđenje "zlatne" koke koje se pretvorilo u beskrvnu i dosadnu 2. sezonu(nisam izdržao do kraja). Čitajući ove komentare vidim da sam donio ispravnu odluku ne gledati nastavke.

Offline Dacha Leskovac

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Leskovac
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #45 u: Rujan 03, 2019, 09:31:47 prijepodne »
Procitao sam negde da bi serija mogla da traje 10 sezona, mozda se zbog toga ovoliko dugo razvlaci radnja. Cela treca sezona od 13 epizoda, komotno je mogla da stane u 5-6. A i kraj je mogao da se nasluti. Dzun uspeva da prebaci avion sa decom u Kanadu, ali ona svojevoljno ostaje zarobljena u kandzama Gileada.

Offline drweb19

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Mars
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #46 u: Rujan 09, 2019, 14:08:53 poslijepodne »
Nikako da odmaknem od trece epizode, trece sezone! Kao da nije u pitanju ista serija od prve dve sezone. Pitam se da li vredi dalje gledati...

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #47 u: Rujan 09, 2019, 19:36:47 poslijepodne »
Nikako da odmaknem od trece epizode, trece sezone! Kao da nije u pitanju ista serija od prve dve sezone. Pitam se da li vredi dalje gledati...

Još nisam počeao sa trećom sezonom, ali čini se da se smanjila euforija oko ove serije, pa se moglo zaključiti da to nije to kao u prve dvije. Sad kad pročitam ovakve postove onda shvatim da nisam puno pogriješio što nisam započinjao sa trečom sezonom koju vjerovatno preskačem. Nije mi 20 godina pa da nešto radim protiv volje.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #48 u: Rujan 09, 2019, 19:43:18 poslijepodne »
  Odgledao sam treću sezonu, i da budem iskren nije mi se svidela. Moram da napomenem da nisam bio preoduševljen ni u vezi dve prethodne. Žena mog života je bila oduševljena, pa sam gledao i ja. I prve dve su bile zanimljivije, nego sad ova treća.
  Pošto se glavna junakinja June Osborne, prilično "instalirala" u kući svog trenutnog "komandira", počela s njim da upada u diskusije i da mu odgovara, ponadao sam se da će u ovoj (trećoj) sezoni biti preispitivanja tipa: šta smo hteli, a šta smo napravili i da li je bilo vredno svega. Dobro , ako komandir neće na tu temu da razgovara sa služavkom, a onda bar u razgovorima između samih komandira. Ili komandira i njihovih supruga. Ali ništa od toga.
  U ovoj sezoni takođe ima nepotrebne patetike, a akcija s decom na kraju je ... ne znam da nađem pravu reč...

Offline Vurchajmer

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #49 u: Rujan 13, 2019, 18:43:31 poslijepodne »
Jedva sam kompletirao ovu treću sezonu. Ima sjajnih momenata, ali su ga baš razvukli. Mnogo nebitnih i dosadnih momenata. Izgleda da ne znaju kuda dalje i kako ovo završiti. Šteta mogla je ovo biti odlična mini serija.

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #50 u: Rujan 28, 2019, 19:59:06 poslijepodne »
Gledala sam iako mi je isla na nerve..nekako mi bzvz kako odmice..

Offline Dr.Cal

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Bremen
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #51 u: Listopad 01, 2019, 11:59:25 prijepodne »
Pogledao prve dve sezone i ono sto sam do tada video je fenomenalno.
E sada sam na 5 ep. 3.sezone i meni nekako deluje kao da ni oni sami ne znaju kuda sve to dalje vodi.Mozda je rano, posto je pocetak, ne znam... Vidim da su obnovili za 4.sezonu. Samo da ne uprskaju, jednu sjajnu seriju kakva je bila prve dve sezone.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Offline zdardi

  • Razina 0
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #52 u: Listopad 17, 2019, 13:49:36 poslijepodne »
Dobra serija ali po meni mnogo razvucena,moglo se to mnogo brze odvijati . Bojim se da da ni sami autori ne znaju kako ce se zavrsiti .

Offline Dr.Cal

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Bremen
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #53 u: Listopad 18, 2019, 21:32:37 poslijepodne »
Malo su opet digli kvalitet u zadnjim epizodama, kao da su otvorili pricu za narednu sezonu i konacno razresenje sa pretpostavljam happy endom. Taman sam se opet primio, i sad treba cekati godinu dana.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #54 u: Prosinac 10, 2019, 09:17:52 prijepodne »
Sve u svemu loša mi je ova sezona, ajd zadnjih par epizoda može proći ali prvih desetak mrtva dosada . O onoj devetoj u bolnici neću trošit ni riječi.

Nadam se da će u 4 završit priču sa June jer ovo je stvarno već debelo iscijeđeni limun. Bilo bi zanimljivo vidjet razloge stvaranja Gileada kod Lawrencea ili Nicka malo detaljnije.

Onda kasnije razviti još par sezona sa potpuno drugim likovima pred kraj Gileada da vidimo taj toliko željeni pad.

Offline krbo

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #55 u: Prosinac 17, 2019, 23:56:27 poslijepodne »
prva sezona čisti mrak, nešto što bi se moralo gledati po školama poslije kojekakvih vjeronauka

druga udav na kvadrat, jedva sam se natjerao, na kraju se bavio i fast forwardom

sad ne znam što s trećom, neka se još kiseli dok skupim snage jer koliko vidim po komentarima davno su tu kravu izmuzli

Offline eanalytic

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: St
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #56 u: Prosinac 18, 2019, 21:34:22 poslijepodne »
A ja gledam i dalje, stao negdje na 3. sezoni,ne znam više ni sam koja epizoda. Razvukli su,dosadili su.

Offline Dr.Cal

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Bremen
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #57 u: Siječanj 23, 2020, 10:30:45 prijepodne »
Prvu sezonu sam odgledao odlicna.Na 2. epizodi druge sezone sam se smorio i prestao da pratim.Citajuci komentare nisam nista propustio
2.sezona je meni skoro pa u rangu prve, onda su se malo izgubili u trecoj, ali mi je kraj vratio nadu. Tako to obicno biva, misle da imaju neiscrpnu ideju, vodjeni uspehom iz ranije sezone, samo stancaju nastavke. E sad mozda bi sve to u kompletu bolje izgledalo da su u 2-3 sezone zaokruzili pricu, dobili bi jednu fenomenalnu seriju, tj.pricu.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #58 u: Studeni 05, 2020, 19:30:43 poslijepodne »
Odlična prva sezona, izvrsna atmosfera, gluma pa i ideja. Druga sezona je dosta repetitivna, pa postaje sve to skupa zamorno, tako da sam stao nakon druge sezone. Ocjena 7/10

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: The Handmaid's Tale
« Odgovori #59 u: Studeni 05, 2020, 19:35:12 poslijepodne »
fantastica distopiska prica u super reziranoj i snimljenoj seriji. treba imati zeludac za ovo ali vrijedi