Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: La Treve (The Break)  (Posjeta: 17075 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: La Treve (The Break)
« Odgovori #30 u: Rujan 23, 2019, 12:14:15 poslijepodne »
Proslog leta sam odgledao prvu sezonu. Meni je ovo psiholoski tanka serija i jedna od  najslabijih belgijskih serija koje sam do sada gledao.
 Zamerke se odnose na samu pricu, glumu, pogotovu na kraj serije. Narocito su neubedljive seanse sa psihoterapeutom. Pocetak je imao potencijal koji nije izkoriscen.
 Nadam se  da ce druga sezona biti bolja.

 Sto se tice prve sezone, skoro ne pamtim da sam gledao seriju, gde je glavni lik  policajac, tako neocekivano na kraju psiholoski  razoblicen.
 Svo vreme gledalac saoseca sa njegovim problemima, traumama, maltene se moze identifikovati sa njim.
 Kad ono na kraju, drzali su nas svo vreme u zabludi, ispada da je tip totalni kreten, koji nije u dodiru sa realitetom , da je podpuno nesposoban za posao  koji obavlja , da ima ozbiljne probleme sa kontrolom besa, da dovodi sve oko sebe u opasnost. Ne znam sta su smislili u drugoj sezoni ali cu je pogledati...Pandur igra dobro, mada iritira....



Poceo sam da gledam drugu sezonu i veoma sam prijatno iznenadjen prvom epizodom. Da ne ureknem sa hvaljenjem nadam se boljoj sezoni od prve.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: La Treve (The Break)
« Odgovori #31 u: Siječanj 24, 2020, 17:09:18 poslijepodne »
  Ne slazem se da je seriji kraj. Ocigledno je da ce biti i trece epizode po dvosmislenom kraju.
 Odlicna druga sezona je tri puta bolja i ubedljivija od prve.Izvanredna jevgluma Petersa, bivseg policajca koji ima  sizofrene napade.
 Na kraju su se malo pogubili u filmskom kalimatisu  ali i ovako serija je iznad  proseka sa svojom dobrom pricom,glumom. Posebna draz za gledaocevo oko su prelepi enterijerski predeli ,gde je serija snimana.
 Ocena jaka 7/10

Offline mp7

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Banja Luka
Odg: La Treve (The Break)
« Odgovori #32 u: Listopad 19, 2020, 13:39:55 poslijepodne »
Nama je serija odlična i prva i druga sezona. U drugoj mi je jedina mana, ali vidjećemo možda se izvuku poslije sa scenarijom, one komšije koje razgovaraju sa preminulima, to je nepotreban višak i nerealno. Za inspektora i Drumera je potpuno u skladu sa njegovom šizofrenijom i dobro se razvija. Stigli smo do 5 epizode.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: La Treve (The Break)
« Odgovori #33 u: Studeni 02, 2020, 10:06:57 prijepodne »
Odlična belgijska serija. Odgledao sam prvu sezonu i jučer krenuo sa drugom, zasada odgledao dvije epizode.

Spoiler: prikaži
U drugoj sezoni ubijena je barunica, a za smrt je okrivljen netom pušteni zatvorenik koji je već služio kaznu za slično djelo. Glavni lik inspektor Peteers je napustio policiju, ali na molbu psihijatrice kreće sa istraživanjem.


Glumci su odlično odradili posao, a zadivljujuće djeluju šumska prostranstva gdje se radnja i odvija. Malo me nerviranja u prvoj sezoni kćer glavnog glumca, a vidim da se pojavljuje u drugoj sezoni. Ocjena ove serije 9/10

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: La Treve (The Break)
« Odgovori #34 u: Studeni 05, 2020, 14:40:05 poslijepodne »
Odgledao i drugu sezonu. Za razliku od drugih meni je čak prva sezona bila nešto bolja, iako i ova sezona drži visoku ocjenu. Malo previše je nadnaravnog u drugoj sezoni za moj ukus. Nadam se da će biti i treće sezone

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: La Treve (The Break)
« Odgovori #35 u: Studeni 13, 2020, 06:40:48 prijepodne »
Pogledao prvu sezonu, bila je dobra, ono što sam i želio, mada ništa više od toga (to su posebni trenuci kad dobiješ
i više nego što si želio, kad te djelo podigne na jedan drugi level, ali to je sad neka druga priča...).
Dakle, sasvim dovoljno da se bacim i na drugu sezonu...kad mi dođe...