Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Quicksand  (Posjeta: 12421 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Quicksand
« u: Kolovoz 30, 2019, 19:53:59 poslijepodne »


Prema najprodavanijem romanu godine "Störst av allt" autorice Malin Persson Giolitoa, koji je objavljen u 26 zemalja i proglašen romanom godine nordijskog krimija, nastala je ova šestodjelna serija. 18-godišnja Maja Norberg, uhićena je pod sumnjom za ubojstvo nakon pucnjave u njenoj školi, koju je samo ona preživjela. Sumnjiče je i za pokušaj ubojstva, kao i pomoć pri ubojstvu. Priča je ispričana gledano iz njenog kuta, u kojem stoji sama, izložena pogledu javnosti. Quicksand se ne temelji na stvarnom događaju, ali priča je napisana kako bi odrazila nejednakosti klasa u stvarnom životu, što su njeni tvorci vidjeli u švedskoj svakodnevici.


Godina: 2019.
Mreža: Netflix
Žanr: kriminalistički, drama, tinejdžerska drama
Glumci:  Hanna Ardéhn , Felix Sandman , William Spetz , Ella Rappich , David Dencik , Reuben Sallmander , Maria Sundbom , Rebecka Hemse , Arvid Sand , Helena af Sandeberg i Anna Björk...
Jezik:  švedski

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Quicksand
« Odgovori #1 u: Kolovoz 30, 2019, 20:03:53 poslijepodne »
Prevedena je prva epizoda. Nije laka za gledanje, ali je vrlo intrigantno počela. Karakteristika je izvrsna gluma mlade švedske postave. Za sada donosi i više od očekivanog. Malin Persson Giolito, kćer je čuvenog švedskog kriminologa i pisca Leifa G.W. Persona, koji je autor nekoliko kultnih romana, po kojima su snimljene serije i filmovi. Malin je pokazala da jabuka ne pada daleko od stabla i da je sačinjena od plemenite kovine. :) Idemo dalje!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Quicksand
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2019, 09:00:31 prijepodne »
Umjesto da ja sam lamentiram, evo mišljenja jednog učesnika IMDB foruma, gdje je začuđujuće puno komentara.

"Nisam očekivao puno pa me iznenadio dobro napisan švedski show. Gluma - posebno glavnog lika Maye i njezina odvjetnika - bila je vrlo dobra. Neki bi likovi mogli biti skriptirani malo dublje, ali okolnosti teške priče s puno uspona i padova vrijedi pogledati. Bilo je puno loših predstava na Netflixu u bliskoj prošlosti: Ova nije jedna od njih!"
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Quicksand
« Odgovori #3 u: Rujan 01, 2019, 20:40:33 poslijepodne »
Evo i druge. Što dalje, sve sam više nego ugodno iznenađen. Prije svega glumom.  Hanna Ardéhn je genijalka i nije čudo da je tako mlada već skupljala nagrade za najbolju glumicu. Ostali uz bok. Izvrsni. A priča? Izvanredna. Malin Persson Giolito i bolja od tate, Leifa G.W. Perssona. :) :smfor (9): Malo se šalim. On je ipak pisao prema stvarnim događajima pa se to i ne treba uspoređivati. Uglavnom, krasno, naravno za mene. Jedva čekam prijevod 3. epizode  :smfor (29): :smfor (29): :smfor (29): :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Quicksand
« Odgovori #4 u: Rujan 02, 2019, 02:10:25 prijepodne »
Ova serija je odlicna.Upkos tome sto se bavi poznatim temama
Spoiler: prikaži
zanemarena i zlostavljana deca,tinejdzersko eksperimentisanje s drogama itd
,pristup je veoma dramaturski snazan,uz odlicnu glumu pre svega glavne glumice.Vrlo ambiciozna serija.Gleda se u dahu.Preporuka i hvala prevodiocu na izboru i prevodu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Quicksand
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2019, 11:33:39 prijepodne »
Evo 3. i 4.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Quicksand
« Odgovori #6 u: Rujan 05, 2019, 23:26:37 poslijepodne »
Stigli smo do kraja. Što reći a da se ne kaže previše. Meni je jako dobra. Radi se kao i uvijek o ukusima i onom što se od serije očekuje. Ako je u pitanju zabava, može se naći više serija koje će to zadovoljiti. Ako su ukusi istančajniji a zahtjevi veći, bit će danas malo teže naći onu koja će to zadovoljiti. Po meni, ova svakako može zadovoljiti i jednu i drugu grupu gledatelja. Baš je dobra!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Quicksand
« Odgovori #7 u: Rujan 14, 2019, 09:36:31 prijepodne »
Malo sam se 'bojao' ove serije, posebice nakon uvodnih upozorenja prevodioca na eksplicitne scena nasilja itd, ali za sada je, na trećoj sam epizodi, gledljivo. Nisam pobornik da se serija ili film grade na seksu, preteranom nasilju, pucnjavi i time slično. Inače je serija vrlo dobra za sada, nakon tri epizode.

Da se nadovežeme na samog sebe sada kada sam odgledao cijelu seriju - odlična serija, sa dobrom dinamikom i ritmom, glumom. Nepretenciozna i realna u scenama dijaloga, tj. ne-amerikanizirana. Svakako preporuka za gledanje

Offline markom

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Quicksand
« Odgovori #8 u: Rujan 17, 2019, 11:09:19 prijepodne »
U moru trash serija koje Netflix izbacuje u poslednje vreme, ova serija me pozitivno  iznenadila, slažem se sa ostalim komentarima, gluma, kako se priča razvija, sve je na mestu. Hvala na prevodu!  :smfor (26):

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Quicksand
« Odgovori #9 u: Studeni 21, 2019, 10:18:42 prijepodne »
Dobra je serija
7/10
Mada, ljubitelj sam drugacijih zavrsetaka, ali i ovo je solidno..
Spoiler: prikaži
ipak je malo besmisleno da je prosla bez ikakve kazne
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Quicksand
« Odgovori #10 u: Listopad 26, 2020, 17:30:30 poslijepodne »
Zanimljivost da je serija snimana na opatijskoj rivijeri. Inače serija vrlo dobra 7.5/10

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Quicksand
« Odgovori #11 u: Listopad 26, 2020, 18:04:21 poslijepodne »

Meni je serija odlična. Šest epizoda  dinamične, lepo izbalansirane priče koja se bavi ozbiljnim temama.

Spoiler: prikaži
 da li deci od 17 godina treba sve dozvoliti, novac  kao supstitucija za ljubav,pažnju i posvećenost, lov kao sport ?! , "koju si drogu uzela?" "nemam pojma" (u fazonu- gledala sam koja boja pilulica mi se više svidela) ... i dokle sve to dovede na kraju


Hanna Ardehn -sjajna.

Hvala Borise :smfor (25):

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Quicksand
« Odgovori #12 u: Studeni 14, 2020, 20:17:39 poslijepodne »
Serija kreće "ravno u glavu", odmah me zalijepilo za ekran.. e onda dolazi dio gdje sam se iskreno pobojao da
neće preći u tinejdžerske vode, tj. malo mi se izgubila oštrica u drugom dijelu prve epizode i početkom druge,
ali na svu sreću moj strah je bio neosnovan, vrlo brzo serija prelazi u fini psihološki krimić i održava kvalitetu sve do kraja..
tople preporuke, definitivno.. Jel tako, smajli?  :agree