Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 226624 puta)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline skraljic

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Poreč
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #600 u: Studeni 15, 2019, 11:27:51 prijepodne »
Vrijedi pogledati, prekrasni krajolici, intrige, ispočetka malo previše fantastike ali kasnije se čovjek prilagodi.

Offline Sammy_W

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #601 u: Veljača 03, 2020, 14:54:26 poslijepodne »
Serija mi u početku, u prvoj sezoni, ima možda malo sporiju radnju, ali nakon nje me iznenađujuće privukla. Produkcija je stvarno na vrhuncu kao i sve HBO serije, a radnja kroz sezone, bar meni, postaje sve zanimljivija. Zamjerka koju bih našao bi bila u prevelikoj količini golotinje i možda nekih i nepotrebnih scena vezanih uz to

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #602 u: Veljača 04, 2020, 13:40:31 poslijepodne »
Pre no sto sam odgledala prvu epizodu prve sezona prvo sam procitala prvu knjigu,knjiga mi je izazvala odusevljenje. Gledajuci posle prvu sezonu bila sam srecna da sam prvo procitala knjigu pa pocela gledati jer su ogolili dosta detalja iz knjige kroz seriju. Medjutim,nastavila sam da gledam dalje sve sezone do poslednje koja jos nije bila izasla. Sve te sezone do poslednje bile su odlicne! Kada je izasla poslednja razocarala sam se skroz,tako je nekako uradjeno nabacano,bezveze,kao da su snimali iz malog budzeta. Posle svega vratila sam se knjigama,koje su mnogo bolje od same serije.

Offline Somimaestro

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Mladenovac
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #603 u: Veljača 05, 2020, 21:43:42 poslijepodne »
Ne mogu da razumem da ozbiljna kuća poput HBO dopusti sebi da seriju u koju je uložila toliko novca i truda na kraju upropasti toliko da poslednja sezona bude negledljiva. I to sve za boga samo zato što Martin nije učestvovao u produciranju poslednje sezone. Pa valjda im je ostavio neke sugestije. Knjige su sjajne iako vetrovi zime nikako da izađu ali serija im nije ni do kolena.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #604 u: Veljača 06, 2020, 16:01:17 poslijepodne »
Ne mogu da razumem da ozbiljna kuća poput HBO dopusti sebi da seriju u koju je uložila toliko novca i truda na kraju upropasti toliko da poslednja sezona bude negledljiva. I to sve za boga samo zato što Martin nije učestvovao u produciranju poslednje sezone. Pa valjda im je ostavio neke sugestije. Knjige su sjajne iako vetrovi zime nikako da izađu ali serija im nije ni do kolena.

Kako misliš "negledljiva" ? I šta  konkretno  zameraš - na toku i završetku  priče ili na "tehničkom" delu ( na koji način su priču preneli na ekran) ?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #605 u: Travanj 11, 2020, 00:08:10 prijepodne »

da se malo zabave i got-ov-ci.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #606 u: Svibanj 20, 2020, 08:37:51 prijepodne »
Game of Thrones je fenomen jedne ere, konkretno prošle decenije. Promenila je televiziju na mnoge načine: popularizovala je žanr kome pripada, uspela da zadobije pažnju ljudi različitih doba, zanimanja, opredeljenja, gledali su je  srednjoškolci, kao i ljudi zrelih godina kojima su zmajevi, princeze, magije itd. bile strane. Ona je jedna od retkih stvari na TV-u koja je bila i popularna a i kvalitetna i zbog toga će, delom barem, uvek biti zapamćena ali će je uvek pratiti stigma lošeg i zbrzanog kraja i to je to, nažalost. Debakl.
Biće zapamćena.
Što se tiče knjiga, ja sam u taboru ljudi koji misle da ih pisac nikada neće ni završiti jer, prosto, ne ume i ne može. Ceo svet ga siluje a on se tu zapetljao kao pile u kučine i ne ume da se izmigolji.
Ova serija će uvek imati mesto u mom srcu jer mi je jedno vreme bila bukvalno beg, uvek me je taj svet oduševljavao i odvajao me od često loše situacije sa društvom/porodicom i slično, međutim ne želim da je gledam ponovo, eventualno ću da nastavim sa čitanjem knjiga (pročitao sam prve dve!) i to je to.

Offline HITMAN74

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sweden
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #607 u: Lipanj 24, 2020, 01:58:07 prijepodne »
Baš me zanimalo šta se ovde priča o seriji, pa sam pročitao neke komentare.
Za mene bolje serije nema, od produkcije, pa do mesta na kojima je snimana, gomile dobrih i loših likova, ali opet vrhunske glume.
Poslednja sezona je počela odlično i po meni najbolja epizoda je borba protiv Kralja Noći i njegove vojske mrtvih. Ali nažalost kraj serijala je razočarao mnoge fanove i mene sa njima.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #608 u: Lipanj 24, 2020, 21:49:12 poslijepodne »
Mislim se šta bi bilo da se odradi Dune na GoT produkcijskom nivou.

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #609 u: Studeni 11, 2020, 13:27:39 poslijepodne »
Baš me zanimalo šta se ovde priča o seriji, pa sam pročitao neke komentare.
Za mene bolje serije nema, od produkcije, pa do mesta na kojima je snimana, gomile dobrih i loših likova, ali opet vrhunske glume.
Poslednja sezona je počela odlično i po meni najbolja epizoda je borba protiv Kralja Noći i njegove vojske mrtvih. Ali nažalost kraj serijala je razočarao mnoge fanove i mene sa njima.

Serija je dobra kada imaš razloga da joj se iznova vraćaš, mislio sam da će to biti slučaj i sa Igrom prstola, međutim oni ne samo da su uništili sve misterije, nego su u poslednjim sezonama razvodnjili i likove. Koliko je u početnim sezonama ulivala veliku nadu, toliko je nakon nje ostalo veće razočarenje.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #610 u: Studeni 12, 2020, 13:45:53 poslijepodne »
Probao, pa probao još, pa probao još malo...i ne ide.
Meni je ovo čista sapunica umotana u neko kao ozbiljnije ruho...  :smfor (8):

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #611 u: Siječanj 17, 2021, 16:36:09 poslijepodne »
Game of Thrones moram da prokomentarisem.
Ja koji gledam po 3-4 epizode za vece kada sam poceo da pratim GOT nije bilo epizode u prvoj sezoni gde sam se borio da ne zaspim pre kraja.Kad sam zavrsio prvu napravio sam pauzu 3 god pa tek onda nastavio sa gledanjem.Mislio sam izvikana samo i nista nece biti od nje.Medjutim kako su se nizale sezone sve je bila bolja 6*7 mozda i najbolje.Postavila je domaci mnogim erijama u buducnosti.Odgledao sam je posle jos jednom sa suprugom ali onda posto sam upoznao likove nije mi bila dosadna ni u prvoj sezoni.

Offline frenky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zadar
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #612 u: Siječanj 17, 2021, 19:58:22 poslijepodne »
prije nego je izašla zadnja sezona opet sam gledao sve od prve epizode do zanje.
pogledao sve u možda 15 dana. i točno se idi kako kvaliteta razgovora i razvoj likova opada sa svakom sezonom.
inače odlična serija, al su trbali da knjiga bude dovršena.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #613 u: Siječanj 19, 2021, 21:12:37 poslijepodne »
Ja sam nakon svake nove sezone gledao sve prethodne sezone ispočetka i uvijek sam ulovio nešto što sam prethodno propustio i zapravo mi je bilo zanimljivo gledati iako sam npr. prije 8. sezone kad sam gledao sve ispočetka, prvu sezonu zapravo gledao sedmi put. Nažalost, sva ta želja za gledanjem, ljubav prema seriji i likovima propalo je u zadnjoj sezoni. Ne znam je li ikad išta tako dobro postojalo, a da je toliko jako usrano na kraju. Žalim za svim vremenom što sam izgubio gledajući ovo smeće.

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #614 u: Veljača 13, 2021, 18:04:06 poslijepodne »
Nadam se da mi necete zamjeriti na postu. Ako se protivi pravilima slobodno ga izbrisite, ali molim makar da ga neko kvota.

Zelim se posebno zahvaliti Ivanu na prevodima, istinski sam uzivala gledajuci seriju uz vrhunske prevode.

Nadam se da mi ostali prevoditelji, ciji su prevodi takodjer vrhunski, nece ovo zamjeriti.

Offline bobek26

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #615 u: Ožujak 14, 2021, 08:44:03 prijepodne »
Slažem se da je serija na kraju otišla u komercijalno i preterano s prisilnim i nerazrađenim krajem, tu je problem opširnost i širine knjiga a i digitalno doba u kojem živimo sve u svemu gledljivo ali ništa senzacionalno

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #616 u: Travanj 21, 2021, 20:20:56 poslijepodne »
Sta reci medju najboljim ikad koje sam gledao.
Ali u pocetku nije mi se tako cinilo.Nikad u zivotu mi se nije desilo da iz epizode u epizodu ne mogu da ostanem budan do kraja.
Sve je tako trajalo prve dve sezone ali posle....
Toliko su nagomilali likova na pocetku koje treba pratiti i nekih bez potrebnih dijaloga koji me ubise da bi na kraju sve ovo sto su odugovlacili u zadnjoj sezoni zbrzali.
Kraj je trebao kvalitetniji ali celokupni utisak je vrhunski snimljeno i vrhunska gluma,odlicna prica i ako nisam pristalica bajki ovo je nesto drugacije.

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #617 u: Travanj 30, 2021, 23:59:09 poslijepodne »
Mislim da je kraj zbrzan jer je isforsiran posto knjiga nije bila zavrsena.Meni je najvise zasmetao rasplet izmedju Kalisi i Sneznog to mi je glupo i zbrzano dok sve ostalo mogu i donekle da razumem.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #618 u: Srpanj 02, 2021, 14:43:39 poslijepodne »
Evo je GEORGE R.R. MARTIN otkrio kako će knjiga imati drugačiji završetak od ekranizacije HBO-a čije je finale izazvalo brojne kontroverze među fanovima serijala. Dodao je kako su showrunneri stvari morali uzeti u svoje ruke jednom kad je serija dostigla romane radnjom.

Šteta što se nisu mogli strpiti nego su uništili kraj. Inače, u produkciji je i prequel Igre prijestolja, House of the Dragon, koji bi se trebao prikazivati od 1. siječnja 2022. godine. Radi se prema Martinovoj noveli i2 2018. Fire & Blood. Valjda neće i ovo zeznuti.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #619 u: Srpanj 03, 2021, 01:35:21 prijepodne »
ka da je zavrsila prije 20god. a ne prekjuce.
bas brzo prodje vrijeme one meme sprdnje poslije finala.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #620 u: Srpanj 03, 2021, 14:54:31 poslijepodne »
Evo je GEORGE R.R. MARTIN otkrio kako će knjiga imati drugačiji završetak od ekranizacije HBO-a čije je finale izazvalo brojne kontroverze među fanovima serijala. Dodao je kako su showrunneri stvari morali uzeti u svoje ruke jednom kad je serija dostigla romane radnjom.

Šteta što se nisu mogli strpiti nego su uništili kraj. Inače, u produkciji je i prequel Igre prijestolja, House of the Dragon, koji bi se trebao prikazivati od 1. siječnja 2022. godine. Radi se prema Martinovoj noveli i2 2018. Fire & Blood. Valjda neće i ovo zeznuti.
Taj Martin će otegnuti papke prije nego napiše i zaokruži književni serijal.
Nije da ga je puno briga, para se namlatio i sad može šta god ga je volja.

Prequel ću preskočiti jer me prequeli ne zanimaju.
Gledao sam ih podosta i stoput ugazio u govno.
Rijetko pred sobom imao neki koji mi je baš drag, na prste ih mogu izbrojiti, evo nekoliko meni baš dobrih:
U Kini Jedu Pse 2 - https://www.imdb.com/title/tt0246692/
Indy Jones and Temple of Doom - https://www.imdb.com/title/tt0087469/
Infernal Affairs 2 - https://www.imdb.com/title/tt0369060/

Kako da kažem.
Zanima me što je dalje bilo s nekim likovima iz GoT serije (Arya npr), ali što se događalo prije nego su zmajevi istrijebljeni itd., nije me briga niti malo.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #621 u: Srpanj 03, 2021, 23:55:22 poslijepodne »
Valjda Martin ima nekakav blok,prezasicenje ogromnom Igrom vatre i leda.GOT su morali da zavrse nekako (neuspesno)bez njega.
Trenutno producira 5 serija,pise sve drugo sem dugo ocekivanog finala serijala. :smfor (9):

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #622 u: Srpanj 05, 2021, 07:29:11 prijepodne »
Valjda Martin ima nekakav blok,prezasicenje ogromnom Igrom vatre i leda.GOT su morali da zavrse nekako (neuspesno)bez njega.
Trenutno producira 5 serija,pise sve drugo sem dugo ocekivanog finala serijala. :smfor (9):

Ne znam da li je u pitanju blok ili, počinjem sumnjati, neka strategija. Evo, isto to radi i Rothfuss sa "The Kingkiller Chronicles", prošlo je 10 godina od izbacivanja knjige broj 2, fanovi kao ljuti, ali non stop se priča o njemu i guta sve što on napiše.
Zato mi sve to liči na taktiku, odugovlačenje da se završi svoje kapitalno djelo.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #623 u: Kolovoz 09, 2021, 14:12:30 poslijepodne »
Baš me zanima od vas koji ste uspjeli odgledati do kraja (ja pokušavao i na kraju odustao)... Da li i sada, s odmakom, mislite da je serija bila dobra?

Kakvo je to pitanje?
Serija je dijelom snimana u Dubrovniku = dobra.
Ispod toga ne može.
Čak i onaj užasni Robin Hood sniman tamo je dobar.
 ;D

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #624 u: Kolovoz 09, 2021, 17:06:49 poslijepodne »
Baš me zanima od vas koji ste uspjeli odgledati do kraja (ja pokušavao i na kraju odustao)... Da li i sada, s odmakom, mislite da je serija bila dobra?

Nije jer su usrali kraj. Ja je osobno nikad više neću pogledati niti bi je ikome preporučio.

Offline TheOld1

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #625 u: Kolovoz 09, 2021, 19:08:01 poslijepodne »
Serija je dijelom snimana u Dubrovniku = dobra.
Haha, dobra logika... i meni je bilo drago vidjeti (malo izmijenjeni) Dubrovnik, samo radi toga sam gledao još jednu sezonu više... inače bih odustao već nakon 2-3 sezone, kad su počeli očigledno štedjeti a što se najbolje vidjelo kod masovnih scena.
U stilu, dolazi vojska s 10.000 brodova i ne znam koliko ljudi, a onda ovi zapale jedan brod i najednom cijela flota izgori.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #626 u: Listopad 07, 2021, 11:07:34 prijepodne »
Izašao je trailer za prequel televizijske serije Game of Thrones (2011–2019) i temelji se na Martinovom romanu Fire & Blood iz 2018. Serija je smještena dvjesto godina prije događaja iz Igre prijestolja i bilježi početak kraja Kuće Targaryen i događaje koji su doveli do građanskog rata u Targaryenu, poznatog kao "Ples zmajeva".