Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Fremvandrerne (Beforeigners)  (Posjeta: 4749 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Fremvandrerne (Beforeigners)
« u: Rujan 27, 2019, 22:24:51 poslijepodne »

Ljudi iz prošlosti neobjašnjivo počnu da se pojavljuju na okeanu. Nekoliko godina kasnije, detektiv Lars Haland udružuje se sa Alfhildrom Enginsdotirom, prvim policajcem vikinškog porekla, da reši slučaj ubistva u Oslu.
Sa radnjom smeštenom u bliskoj budućnosti, šestodelna serija “Posetioci iz prošlosti” prati novi fenomen koji počinje da se pojavljuje širom sveta. Na okeanu se pojavljuju jaki svetlosni bljeskovi koji dovode ljude iz prošlosti. Oni dolaze iz različitih vremenskih perioda: kamenog doba, vikinškog perioda i 19. veka. Niko ne shvata kako je ovo moguće, a ljudi iz prošlosti, poznati i kao “posetioci iz prošlosti”, nemaju sećanje o trenutku kada se to dogodilo.
Nekoliko godina kasnije, posetilac iz vikinškog doba, Alfhildr, pridružuje se iznurenom policajcu, Larsu Halandu, u programu policijskog istražnog postupka. Dok istražuju ubistvo žene sa tetovažama iz kamenog doba, Lars i Alfhildr dolaze do neočekivanih otkrića.
Izvor: Kvart.rs


Godina: 2019.
Mreža: HBO Nordic
Žanr: drama, naučna fantastika
Glumci: Nicolai Cleve Broch, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Krista Kosonen, Stig R. Amdam, Ragnhild Gudbrandsen...




Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #1 u: Rujan 27, 2019, 23:24:00 poslijepodne »
O, bravo! Već sam pisao o seriji, pogledao sam prve tri epizode, neobična i zanimljiva. Zaslužuje temu :smfor (26):

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #2 u: Rujan 27, 2019, 23:27:15 poslijepodne »
Pocela i odystala,nesto mi ne ide..dve epizode odgledala..

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #3 u: Rujan 28, 2019, 00:23:21 prijepodne »
Mastovito i duhovito predstavljeni likovi iz proslosti.Bice da se krije neka tajna veca od dosad prikazanog ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #4 u: Rujan 28, 2019, 00:56:58 prijepodne »
Ako ništa, znamo da mahovina nije služila samo za orijentaciju ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #5 u: Rujan 29, 2019, 15:31:16 poslijepodne »
Završio sam sezonu. Zaista neobična serija, koja je u isto vrijeme zabavna/humorna i ozbiljna krimi drama s jako dobro napisanom pričom, punom neočekivanih zapleta . Iako sam očekivao SF/mystery seriju, nisam razočaran jer je uspjela u svome naumu; satirična kritika zapadnjačkog društva i načina života. Možda nemamo stvarne likove koji izranjaju iz mora, dolazeči iz kamenog doba ili 19 stoljeća, i ne možemo ih vizualno prepoznati; ali ludisti (protivnici tehnološkog napredka), kromanjonci, ravnozemjaši...su ovdje, u sadašnjem vremenu i nije im trebao nikakav portal u 21. stoljeće.
Zabavna strana serije je integracija došljaka i njihvo nesnalaženje, pogotovo u super modernome društvu kao što je norveško, koje prednjači u zaštiti ljudskih prava, jednakosti spolova...koje od jednom pohara tisuće Viikinga koje boli dupe za političku korektnost, bezglutensku prehranu, štuju i dalje svoje paganske bogove, a jedan među njima je čak ubojica nekog norveškoga sveca, sada zaposlenik u dostavnoj službi. Među takvima je i glavna protagonistica, u svome vremenu vikinška ratnica, sada policajka koju su uparili sa psihički rastrojenim kolegom iz današnjeg doba. Njihov nekompatibilan odnos, pogotovo na samome početku, dovodi do mnogih smiješnih, čak i bizarnih situacija; inače cijela serija je isprepletena takvim trenucima, koji sada vrijede za cijelo novonastalo društvo.
Sam kraj sezone ostavlja više pitanja, nego što daje neke konkretne ogdovore, premda na kraju ipak saznamo nešto, a to je dovoljno da bi zaintersiralo za sljedeću sezonu.
Stipest, hvala na titlovima, svaka čast :clapp

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #6 u: Siječanj 04, 2022, 13:19:34 poslijepodne »
Biljo radiš duplikate, jesi se zaljubila ;D
https://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=1269.0
Stipe nije bio precizan da želi da otvorim drugu sezonu, a ja otvorim celu temu otpočetka.  ;D

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #7 u: Siječanj 04, 2022, 15:26:18 poslijepodne »
Ja sam kriv. Morao sam biti precizniji. Sorry.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #8 u: Siječanj 04, 2022, 15:34:57 poslijepodne »
Ma nema nikakve štete, to je najvažnije,  ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #9 u: Siječanj 05, 2022, 00:50:55 prijepodne »
ništa drugo doli šaljiva opaska ;D

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #10 u: Siječanj 06, 2022, 01:23:24 prijepodne »
Evo u drugoj sezoni se serija udaljila od komedije i zavrsava kao SF. Imamo i originalnu pricu,misteriju, crni humor,dobru glumu,reziju,akciju-zabavno i za preporuku. :smfor (26):

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Fremvandrerne (Beforeigners)
« Odgovori #11 u: Siječanj 20, 2022, 20:56:06 poslijepodne »

Da budem iskrena, uopšte nisam imala želju da pogledam seriju,odbijalo me to pojavljivanje ljudi iz prošlih epoha...kako bih pogrešila da joj nisam dala šansu  ;D

Eadnp je  sve već rekao, ne bih da  ponavljam, ono što se meni najviše svidelo je to kako su uspeli da izbalansiraju razne žanrove,da ne prevagne nijedan, kako bi dobili jednu divnu,zabavnu priču o tolerantnom društvu  koje došljake prihvata, poštuje,prilagođava im se , sa likovima iz prošlosti koji  predstavljaju podsetnik na neke vrednosti,osobine  koje je savremeno društvo poprilično izgubilo, a koja  su krasila baš ta vremena iz kojih su došli, sa mnoštvom odličnih detalja( kad ideš na put- spakuj sve u škrinju, kralj Olaf - influenser...).

Hvala Stipe na prevodima.