Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1092412 puta)

Mr.Pexon i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2400 u: Siječanj 04, 2019, 18:49:16 poslijepodne »
Deep Statehttps://www.imdb.com/title/tt4785472/?ref_=nv_sr_1, pomalo staromodna akcijsko-špijunska serija. Glavni lik Mark Strong, iskusni terenski agent, biva ucjenom uvučen da za MI6 obavi prljavi posao u Teheranu. Američki jastrebi traže razlog za "intervenciju", pa ubijaju, lažu i podmeću. Serija je išla na sigurno, priča već izlizana, no svidjet će se ljubiteljima akcije definitivno. Ono što se meni pak svidjelo je da su i Ameri a tek MI6 prikazani kao odurne gomile neljudi, koji ne prezaju ni od čega..

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2401 u: Siječanj 04, 2019, 20:56:54 poslijepodne »
Deep State: Nastavak je najavljen za Juni 2019 god. Snimanje se odvija u Cape Town-u.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2402 u: Siječanj 04, 2019, 21:20:08 poslijepodne »
Ja nisam siguran da imam štofa za gledati 2. sezonu. Ne znam, kako sada stvari stoje, neće ići. To je više za nezahtjevne ljubitelje akcića, ja bih radije gledao 15. sezonu Homelanda, koja ima jaču ekipu i to puno od ove britanske.

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2403 u: Siječanj 05, 2019, 20:46:02 poslijepodne »
Ja nisam siguran da imam štofa za gledati 2. sezonu. Ne znam, kako sada stvari stoje, neće ići. To je više za nezahtjevne ljubitelje akcića, ja bih radije gledao 15. sezonu Homelanda, koja ima jaču ekipu i to puno od ove britanske.

Hehehehe, taj Homeland će nam doći na vrata. Opasni su ti Ameri kad počnu da jure po belom svetu svoje teroriste.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2404 u: Siječanj 05, 2019, 22:40:48 poslijepodne »
Dirty John (2018)





Američka kriminalistička serija čija radnja prati (naizgled) idealan život Debre Newell (Connie Britton). Njen skladan život narušen je kada upozna zgodnog doktora Johna Meehana (Eric Bana) koji je namami u vrtlog opasne romanse. John ostavlja utisak idealnog muškaraca, ali kako vreme odmiče, upoznajemo njegovu mračnu stranu koja Debru odvuče u zlokobnu igru psihološke manipulacije. Trejler koji sam odgledao me je privukao tako da toplo preporučujem ovu seriju .


preporuči je kad je pogledaš, trejleri odavno ništa ne znače.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2405 u: Siječanj 06, 2019, 11:03:35 prijepodne »
Karppi (Deadwind)





Karppi je Finska krimi serija, koja se na Netflixu emitovala pod nazivom Deadwind. Radnja prati detektivku Sofiu Karppi, koja se nakon smrti muža vraća na posao u policiju Helsinkija. Ona istražuje ubistvo Anne Bergdahl, čiji je leš nađen zakopan na gradilištu, umotan u plastiku i sa ljiljanima u ruci. Anna je bila udata za taksistu Uskoa, koji je sa ćerkama bio van grada kada se ubistvo dogodilo. Sofia otkriva da je Anna imala brojne tajne, jer je imala aferu sa svojim oženjenim šefom biznismenom Alexom, vlasnikom energetske kompanije koja je gradila na mestu gde je leš otkriven.

Ispostavlja se da je Annino ubistvo mnogo komplikovanije nego što deluje, i da se možda radi o internacionalnoj zaveri između velikih kompanija, a možda ima i veze sa Anninom misterioznom prošlošću i odrastanjem u religioznoj zajednici. Pored komplikovane istrage ubistva, Sofia se nosi sa ličnom tragedijom jer joj je muž poginuo u saobraćajnoj nesreći i ostala je sama sa njihovim malim sinom i njegovom ćerkom tinejdžerkom iz prvog braka sa kojom nema dobar odnos. Uz to, mladi i arogantni detektiv Sakari Nurmi postaje njen novi partner, i iako se u početku ne slažu i imaju različite metode, oni razvijaju prijateljstvo u toku istrage.

Karppi podseća na krimi serije sa Skandinavskog područja poput The Killing ili The Bridge (lik Sofie Karppi je veoma sličan detektivki Sagi Noren) – imamo detektivski par sa komplikovanim privatnim životima, ženu sa tajnama kao žrtvom ubistva, veliku političku zaveru, i hladne snegom pokrivene predele. Ipak, kada je dobro urađena kao u ovom slučaju, formulastičnost u seriji žanra policijskog procedurala nije mana. Prva sezona ima 12 epizoda, a u planu je snimanje i druge sezone.





Izvor: Knjige, filmovi, serije


Sve je ovdje rečeno ali kada sam pogledao, moj dojam je da je serija bila sa 8 epizoda dobila bi odličnu ocjenu, ovako nijansu slabija.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2406 u: Siječanj 06, 2019, 19:50:09 poslijepodne »
Sve je ovdje rečeno ali kada sam pogledao, moj dojam je da je serija bila sa 8 epizoda dobila bi odličnu ocjenu, ovako nijansu slabija.

Godm, ne kvari mi užitak, stigla sam do 5. epizode  :D

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2407 u: Siječanj 06, 2019, 22:01:08 poslijepodne »
Sve je ovdje rečeno ali kada sam pogledao, moj dojam je da je serija bila sa 8 epizoda dobila bi odličnu ocjenu, ovako nijansu slabija.

Godm, ne kvari mi užitak, stigla sam do 5. epizode  :D

Nije mi bila namjera da kvarim užitak gledanja nego jednostavno moj osobni utisak je da je moglo da stane u manje epizoda.
Naravno to je moje subjektivno mišljenje.
Samo da kažem ubice je .... ;D
Svima koji slava Božić  :bozic:
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2408 u: Siječanj 07, 2019, 04:19:24 prijepodne »
The Kominsky Method,ne znam da li je neko pominjao ovu seriju,ali ja bih je preporucila pre svega zbog odlicne price, humora i pre svega ljudskosti.Topla,zivotna prica o dvojici ostarelih holivudskih radnika,prijateljstvu itd.Po dinamici i tim nekim smesno apsurdnim situacijama bi mogla da se povuce asocijacija na Curb your enthusiam(milje je slican).I da ne zaboravim odlicnu glumu Majkla Daglasa i Alana Arkina.


Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2409 u: Siječanj 08, 2019, 01:12:48 prijepodne »
Upravio dovršio Bimilui soop aka Secret Forest prevedenog naslova na netfliksu u nigdjeveze: Stranger.



Serija je lu-di-lo. Jedva čekam sljedeću sezonu.
Ko nema netfliks i ne da mu se skidat okolo naokolo (next ver., eng. t. na subscene), VPN ako treba pa se može gledat na viki.com. Džabe u stare babe osim šta uleti reklama ili dvije.

Od tekućih, samo Orville dok ne krene nešto još.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2410 u: Siječanj 08, 2019, 18:22:35 poslijepodne »
Joj,pogledao najčudniju seriju do sada seriju YOU.
Prvo je izgledala kao romantična i ljubavna i htio prestati gledati kad ono pravi psihološki triler.
Stalno ustvari čitamo misli glavnog glumca pa morate pažljivo slušati što misli a što je rekao.
Dok gledam epizodu kažem sebi ovo nije nešto a na kraju opet me nešto vuče da pogledam slijedeću i tako do kraja.
Piše na guglu da će biti i druge sezone.
Za seriju palac gore. :smfor (26):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2411 u: Siječanj 08, 2019, 20:57:40 poslijepodne »
Otišao na addic7ed (nije sad bitno zašto) a ono zatekoh:



Nakon prvotnog WTF, odem na imdb i stvarno nije greška, to postoji:
https://www.imdb.com/title/tt8453458/

Jel ko ovo već gledao?

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2412 u: Siječanj 08, 2019, 21:06:03 poslijepodne »
Otišao na addic7ed (nije sad bitno zašto) a ono zatekoh:


Nakon prvotnog WTF, odem na imdb i stvarno nije greška, to postoji:
https://www.imdb.com/title/tt8453458/

Jel ko ovo već gledao?

Ja sam počela, na HBO GO ima svih 6 epizoda.

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2413 u: Siječanj 08, 2019, 21:09:52 poslijepodne »
Pogledao pet epizoda Uspjeha, nije loše, ali nije ni nešto sjajno. Mada nisam merodavan jer nisam ljubitelj naših serija/filmova.
Imamo dobre glumce, ali oni zarađuju za hleb u pozorištu i gluma im je takva.
Nije prirodno da se na ekranu deru (u pozorištu su glasni da ih čuje zadnji red) ili prenaglašavaju reakcije (odmahuju glavom ili rukom).

Fin je tvist u petoj epizodi.
Spoiler: prikaži
Nisam očekivao da je motivacioni govornik mrtav, sve je delovalo da se izvukao i posle ga krenulo, ali...

Offline LeDu

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2414 u: Siječanj 09, 2019, 09:38:02 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt8453458/

Jel ko ovo već gledao?
znao sam za najavu (zainteresovao sam se pošto Ivu Mihalić poznajem lično nekih 15-ak godina), ali kako i sam nisam neki veliki fan domaćih serija, u međuvremenu sam zaboravio...
posle tvog sinoćnog podsećanja (hvala za to) nađem prve dve epizode i pogledam, meni je ovo sasvim OK, nastaviću da gledam.

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2415 u: Siječanj 09, 2019, 19:35:29 poslijepodne »
Uspjehhttps://www.imdb.com/title/tt8453458/?ref_=nv_sr_1prva Cro uspješnica koju je producirao HBO. I to se vidi. Produkcija je uglancana i nije se patilo sa sredstvima. Tv serija- čisto žanrovska. Neki recimo prosjek što se prikazivalo na Netflix/HBO, bilo je boljih, bilo i lošijih. Ono što je meni bitno je da se krenulo žanrovski. Zašto bi bile samo socijalno-političke teme ili neke drametine? Godinama se ide po špranci društveno prihvatljive kritike. A ljudi hoće zabavu. Ovo nije jako zabavno, no na dobrom je tragu...Još se malo pati sa tim recitalnim nastupom, no treba probati na engleskom, možda bude bolje. Šalim se, no to mi je uvijek bilo uhu disonantno, pa za boga zar je tako teško govoriti normalnim glasom? Recimo Navojec može, pa bude i mlada Tara uspjela. Najbolji su iskusni: Navojec zatim Lučev, nije loša ni Iva MIhalić...
https://i.postimg.cc/KYnShhjv/Uspjeh-6-kraj-serije.jpg

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2416 u: Siječanj 09, 2019, 20:33:56 poslijepodne »
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2417 u: Siječanj 09, 2019, 21:50:39 poslijepodne »
Je, pa napiši o čemu je slika (Jude Law/John Malkovich - The New Pope).

Za one koji ne znaju, ukratko, amerikanac iz serije The Young Pope koja je ovoj gore seriji prethodnik, uspijeva s invazijom u Vatikan, postaje papa a u tome mu pomaže časna sestra također amerikanka tako da nije najjasnije zašto se serija ne zove The American Pope po uzoru na:
- Americans
- American Beauty
- American Ninja 1, 2, 3, ...
- American Horror Story 1, 2, 3, ...
- American Crime Story
- American Gods
...
- American <upiši bilo što taman bilo smeće jer će zbog prefiksa zaradit više love>

-

Kako god, koga zanimaju popovi, a ne papa, u biti koga zanima tema egzorcizma, ostale su još 4 epizode serije Priest od ukupno 16. Što znači dva tjedna jer korejci emitiraju jednu epizodu subotom i drugu nedjeljom, a ne samo jednu tjedno.

Citat:
Oh Soo-Min is a dutiful young Catholic priest, filled with energy. He is a member 643 Regia. The group performs exorcisms unofficially. In the past, his own mother was possessed by a devil. She could not receive an exorcism and she consequently died. After that, Oh Soo-Min was taught by Priest Moon Ki-Sun on how to perform exorcisms. Moon Ki-Sun is the person who formed 643 Regia.



Trailer:


Meni je dosta dobra, a vi kako hoćete.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2418 u: Siječanj 14, 2019, 07:55:51 prijepodne »
prve dvije nove sezone pravog detektiva online.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2419 u: Siječanj 14, 2019, 11:35:37 prijepodne »
prve dvije nove sezone pravog detektiva online.
sad baš htedoh da napišem da je emitovana prva epizoda 3. sezone i da ima da se skine/pogleda.
a šta ima i druga, jel?

ima. u svim poznatim shopovima.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2420 u: Siječanj 15, 2019, 15:10:48 poslijepodne »
Možda je promašena tema, ali moram pitati ovdje. Naime, nabavio sam si novi HDD sa puno terabajti i pravim kolekciju serija u vrhunskoj kvaliteti. Pitanje je, gdje mogu nabaviti osmu i devetu sezonu Supernaturala u WEB izdanju 1080p, imam bluray ali ne znam syncati titlove sa onim reklamama, ili ako ima neki jednostavniji tool za sync da neko predloži? Hvala.  :bear3:
Reality is almost always wrong.

Online faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2421 u: Siječanj 15, 2019, 17:03:24 poslijepodne »
Ako treba da se pomera na pauzama za reklame bolje traži web-dl, makar bih ja tako uradio.
Puno je to epizoda da se synca, a razlika u kvalitetu je nikakva.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2422 u: Siječanj 15, 2019, 17:36:47 poslijepodne »
Znam, ali ne mogu naći WEB izdanje za te dvije sezone, tj. osmu i devetu, obišao sam sve meni poznate izvore, ako imate neki prijedlog, mogu i linkovi, muka je syncati toliko epizoda  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2423 u: Siječanj 15, 2019, 19:26:13 poslijepodne »
Kad izađe brrip, webrip i wb-dl obično pokrepa jer šta će to kome više. Posebno ti glomazni 1080p web.
Imaš 1080p dual audio web-dl (rus/eng, lostfilm) na rutor.info za obje te sezone, ali ako nema sidera više, piši propalo.
Izravni linkovi mislim da ovdje nisu dopušteni.

Kako god, znam da djeluje puno posla oko sincanja cca 50 epizoda, ali imaj na umu da ako danas sincaš pošteni brrip bilo kakav, sutra će izać 4K brrip x265, a ti već imaš spremne titlove za nj i onda samo zamijeniš rip na disku s onim boljim.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2424 u: Siječanj 15, 2019, 20:03:42 poslijepodne »
Dozvoljeni su linkovi u PP (mislim), a sto se tice syncanja, problem je samo sa reklamama, da je obicno syncanje ne bih ni trazio dalje, jer ovako imam 4-5 puta za jedan titl, i mora se traziti vrijeme reklame u epizodi, pa je to malo nezgodno.
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2425 u: Siječanj 15, 2019, 22:33:35 poslijepodne »
Samo ctrl D pomeraš i štimaš s leva na desno. Nešto ovako kad dođeš do rupe ctrlD pomeraš from selected subtitle. Kad namestiš ideš dalje. 3,4 puta tako i eto ;)

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2426 u: Siječanj 16, 2019, 03:17:17 prijepodne »
Našao sam online neki jednostavan tool za sync, ali je problem sa Č,Ć,Ž,Đ, sve ih poremeti. Šteta, jer je fkt jednostavan za upotrebu.

https://subtitletools.com/partial-subtitle-sync-shifter
@Bon, koji je ovo program, i koje koristiš za sync, možeš mi šibnuti i u pm, ovdje smo već daleko skrenuli sa teme.
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2427 u: Siječanj 16, 2019, 11:15:26 prijepodne »
Ma subtitle workshop. Za to stimanje  samo ctrl D radiš. Ne vredi tu rastezanje početak i kraj. Titlovi uglavnom imaju dobru konzistenciju samo treba te segmente na sinkronizirati. TWD je npr kod rupe isao na fade out znak Amc u cosku. Tako sam lako nalazio odakle ide sljedeća sekvenca.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2428 u: Siječanj 16, 2019, 13:40:27 poslijepodne »
Možda je promašena tema, ali moram pitati ovdje. Naime, nabavio sam si novi HDD sa puno terabajti i pravim kolekciju serija u vrhunskoj kvaliteti. Pitanje je, gdje mogu nabaviti osmu i devetu sezonu Supernaturala u WEB izdanju 1080p, imam bluray ali ne znam syncati titlove sa onim reklamama, ili ako ima neki jednostavniji tool za sync da neko predloži? Hvala.  :bear3:

I ja sam pre skupljao serije i filmove. U avi formatu. Prvo rezao na CD. Onda Na DVD. Onda se pojavio mkv. Pa su mi avi koje sam narezao bili loši. Pa posle mp4...
U nekom trenutku sam se izlečio od hrčkizma...

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2429 u: Siječanj 18, 2019, 02:13:52 prijepodne »
Men'se čini da će to bit nekakva vudu dosada. Za one koji imaju isti dojam, upravo izašlo: