Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1080184 puta)

Bon i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2430 u: Siječanj 18, 2019, 17:57:09 poslijepodne »
Za ljubitelje Marvelovih serija izašla je kompletna 2.sezona MARVELS THE PUNISHER,
a za fanove auto-moto svijeta počela 3.sezona GRAND TOURA.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2431 u: Siječanj 20, 2019, 18:55:10 poslijepodne »
a za fanove auto-moto svijeta počela 3.sezona GRAND TOURA.

ja mislio da su to otkazali...  :smfor (19):
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2432 u: Siječanj 20, 2019, 22:10:01 poslijepodne »
Je l' gleda neko Besu? Ja priznajem da sam se navukla, jedva čekam svaku sledeću epizodu.  ;D

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2433 u: Siječanj 21, 2019, 08:01:12 prijepodne »
Je l' gleda neko Besu? Ja priznajem da sam se navukla, jedva čekam svaku sledeću epizodu.  ;D
Evo da ti se pridruzim, i ja sam nakon one papazjanije od "Ubica..." pomislio da nas ocekuje jos jedna glupost zavijena u oblandu domaceg trilera, medjutim bih prijatno iznenadjen, pocev od kamere, scenarija, do glumackih izvedbi, pogotovo albanskih glumaca, posto se nisam previse sretao sa njihovom kinematogafijom! Bio sam malo skeptican po pitanju Rase Bukvica kao vodece uloge, ali nakon odgledanih 4 epizode, stvarno nemam zamerke!

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2434 u: Siječanj 21, 2019, 18:17:59 poslijepodne »
a za fanove auto-moto svijeta počela 3.sezona GRAND TOURA.

ja mislio da su to otkazali...  :smfor (19):

Četvrta sezona je upitna , nisu potpisali ugovor sa Clarksonom za 4.sezonu, tako bar veli gugl.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2435 u: Siječanj 21, 2019, 18:27:03 poslijepodne »
Je l' gleda neko Besu? Ja priznajem da sam se navukla, jedva čekam svaku sledeću epizodu.  ;D
Evo da ti se pridruzim, i ja sam nakon one papazjanije od "Ubica..." pomislio da nas ocekuje jos jedna glupost zavijena u oblandu domaceg trilera, medjutim bih prijatno iznenadjen, pocev od kamere, scenarija, do glumackih izvedbi, pogotovo albanskih glumaca, posto se nisam previse sretao sa njihovom kinematogafijom! Bio sam malo skeptican po pitanju Rase Bukvica kao vodece uloge, ali nakon odgledanih 4 epizode, stvarno nemam zamerke!
Sinoć je bila 5. epizoda u 21 h na TV-u. Nisi gledao? Baš se zahuktalo i zakomplikovalo
Spoiler: prikaži
kad se Interpol pojavio na Uroševim vratima.
  :smfor (27):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2436 u: Siječanj 21, 2019, 21:02:03 poslijepodne »
Je l' gleda neko Besu? Ja priznajem da sam se navukla, jedva čekam svaku sledeću epizodu.  ;D
Evo da ti se pridruzim, i ja sam nakon one papazjanije od "Ubica..." pomislio da nas ocekuje jos jedna glupost zavijena u oblandu domaceg trilera, medjutim bih prijatno iznenadjen, pocev od kamere, scenarija, do glumackih izvedbi, pogotovo albanskih glumaca, posto se nisam previse sretao sa njihovom kinematogafijom! Bio sam malo skeptican po pitanju Rase Bukvica kao vodece uloge, ali nakon odgledanih 4 epizode, stvarno nemam zamerke!
Sinoć je bila 5. epizoda u 21 h na TV-u. Nisi gledao? Baš se zahuktalo i zakomplikovalo
Spoiler: prikaži
kad se Interpol pojavio na Uroševim vratima.
  :smfor (27):

Bacam se veceras na gledanje!!!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2438 u: Siječanj 24, 2019, 03:23:13 prijepodne »
Suits - obnovljeno za 9. sezonu, koja će ujedno biti i finalna.

Ja sam trenutno na osmoj, nije to to bez Patricka J. Adamsa.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2439 u: Siječanj 24, 2019, 12:30:42 poslijepodne »
carstvo ladovine odlicno, 3ep po 20 i nesto min. odusevili su me koliko su spontani, par dokolicara sa alternativnom pricom i borbom sa svakodnevnicom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2440 u: Siječanj 24, 2019, 21:07:16 poslijepodne »
Morat ću malo "duljiti".

Ko se sjeća filma Frequency? Je ono gdje lik preko radija komunicira sa starim u prošlosti e ne bi li "sredio" serijskog ubojicu. Meni film nije bio loš, no tema su serije, a ne filmovi.
Pa jel tko gledao istoimenu seriju nadahnutu tim filmom? Ja nisam, ipak je to CW radio i zbilja, bez preporuke nekoga čije mišljenje cijenim nema šanse da sam "testiram" više ikad njihove serije jer sam ugazio na CW-ovo govno previše puta. I uostalom, serija je otkazana nakon samo 2 sezone, a CW bilo koji naslov štanca li ga štanca nemilo unedogled.

U isto vrijeme kad je CW radio njihovu "trakavicu za mlade i one koji se mladima osjećaju" valjda, korejci su napravili svoju seriju u sličnom điru, ali drugog imena: Signal.
Priča je promijenjena, nije više tata-sin niti je radio stanica nego je voki toki postao most između dva detektiva, jednog u sadašnjosti, drugog u prošlosti. Dakako, slučaj koji nastoje riješiti je poznati i nikad riješeni stvarni slučaj serijskog ubojice, ali i neki drugi neriješeni slučajevi koji usput iskoče. Vrte se tu i klasične za Koreju teme, npr. korupcija na visokim pozicijama, nenormalna ponašanja zaljubljenih i korejcima bolna točka - zakon o zastarjevanju ubojstava (google: korean statute of limitations), sve u svemu puno toga uglavljeno u samo 16 epizoda od kojih niti jedna nije napucana filerima niti odugovlači radnju ko usrani voking ded ili autkast.

Nikad čuli za ovo, jelda da niste? :)
Kako god. Budući da Amer'ka ima svoj Frequency, nemojte čekat rimejk Signala. Ne bude. Holivudski. Pa neće valjda s uvozom dragulja konkurirati domaćem brejnded smeću. ;)
Signal pak ima japanski rimejk, nisam gledao, ne znam jel valja ko original.

I šta sad, ako sam nekoga uspio zainteresirati, gdje i kako?
Legalni strim besplatni (s reklamama) gdje? Na viki.com sa brdom mogućih titlova među kojima je i srpski (ovisi koja ex-yu država ste, treba ili ne treba VPN). Nekome pašu više sumnjive stranice tipa kissasian, ali tu ćete neći samo engleske zalijepljene titlove koji se ne daju povećati/smanjiti ni obojati.

Trailer:


E sad zašto uopće ovo pišem? Zato jer će sutra na Netfliksu izać jedna druga korejska "sapunica" od 6 epizoda. Nije Signal ali ima veze. No o tom kad pogledate, večeras i sutra, ovu. Do kraja. :D
Već čujem "bah", i "ma ne'š ti". Nema toga. Pogledat i onda hoću čut "hvala na prijedlogu, serija valja" ili "pasmater šta je ovo nikad više tvoj prijedlog poslušat neću!".
« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2019, 21:29:08 poslijepodne od JoxerTM »

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2441 u: Siječanj 24, 2019, 21:47:56 poslijepodne »
Ovo je klasični primjer potpuno zaokruženog posta. Fino u tančine objasniš temu, postaviš pitanja i odmah daš odgovore na njih.  ;D

Drevna Koreja i zombiji... Zanimljivo.   :smfor (26):
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 685
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2442 u: Siječanj 24, 2019, 22:04:26 poslijepodne »
Znao sam da će mi netko pomrsit račune...  :thcheerleader3  :sbowing_100-106

Dakle sutra na Netfliksu izlazi Kingdom. Događa se za vrijeme dinastije Joseon, nije specificirano točno stoljeće pa ne znam hoće li se opet pojaviti suludi princ Yeonsan o kojem je napisano i snimljeno bezbroj toga ili će pak sve biti čista fikcija.
U to neko vrijeme pojavljuje se "bolest" koja pretvara ljude u zombije. I sad problemi. Jer - nemaju sačmarice. Pa onda mora valjat jelda!

Znam, i meni je zombija više na vrh glave, ali korejci su već napravili jedan od ponajboljih filmova sa zombijima (Train To Busan) pa je red dat' im šansu.
S druge strane zašto sam iz vedra neba uletio sa Signalom u prethodnom postu. Signal je trebao (točnije - treba!) imati i drugu sezonu. Iako je priča u prvoj zaokružena, a ostavljen mali klifhenger.
Međutim, scenaristica Kim Eun Hee je potpisala ugovor s Netfliksom za Kingdom te će se Signal nastaviti kad bude imala vremena. Kad će to biti, ne zna se, jer Netfliks je već obnovio Kingdom za drugu sezonu. Je, izgleda vjeruju da će biti hit.

Trailer:


Glavne uloge?
Ju Ji Hoon (Along With The Gods 1 i 2, a bit će i 3 i 4)
Bae Doo Na (Secret Forest aka Stranger, Sense 8)

Za sve one koji nisu zaboravili na stripove, a ne da im se davat brdo para na drag-o-ramu živi mr'ci, vrlo dobar strip o zombijima je na popustu u Fibri: Mi, mrtvi (Macan-Kordej). Ne, neće bit nastavaka unedogled, ima samo taj. Prvih nekoliko stranica je stavljeno tamo u PDF-u da vidite kako to otprilike izgleda, a ako koga zanima mogu napravit i koju sliku ajfonom i dodat tu. Je, stipovski moljac, šta mogu.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2443 u: Siječanj 24, 2019, 22:48:50 poslijepodne »
carstvo ladovine odlicno, 3ep po 20 i nesto min. odusevili su me koliko su spontani, par dokolicara sa alternativnom pricom i borbom sa svakodnevnicom.
Ono sto sam razumela(a nikad ni nisam sasvim,priznajem)me je nasmejalo.Kasne sa cetvrtom jer se,valjda,čekaju sponzori.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2444 u: Siječanj 25, 2019, 08:03:16 prijepodne »
Ono sto sam razumela(a nikad ni nisam sasvim,priznajem)me je nasmejalo.Kasne sa cetvrtom jer se,valjda,čekaju sponzori.

pitanje je oce li bit 4te, preleceo sam ovaj tekst sto sam kopirao i cini mi se da nijesu bas sigurni oce li je bit ili ce se okrenut drugim projektima. pare naravno...
inace, i ja sam imao problema da sve pofatam, dijalekat je namrtvo zajeban, bas brzo pricaju, znao sam nekoliko puta da vratim neke scene i dzaba, ne ide.
stvarno sam iznenadjen koliko su je dobro odradili, mada, ipak je to blokasko/kvartovsko/klosarska prica pa ono... pronadjes se...  ;D

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2445 u: Siječanj 25, 2019, 09:29:40 prijepodne »
Pogledao sam prve 4 ep nove sezone The Punisher, deluje odlicno za sad i dosta gledljivo.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2446 u: Siječanj 26, 2019, 16:52:03 poslijepodne »
Opet ćemo gledati krajolike Kanade jer je počela 3.sezona Cardinala i 2. sezona Tin Stara. :clapp
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2447 u: Siječanj 27, 2019, 10:15:43 prijepodne »
Zavrsio sam drugu sezonu The Punisher. Pocetak sezone je zanimljiv ali kasnije sve vec predvidjeno, ali ok moze da se gleda.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2448 u: Siječanj 28, 2019, 09:15:25 prijepodne »
pogledah Corporate:
https://www.imdb.com/title/tt5648202/
komedi central.
dark komedi o zaposlenima u nekoj korporaciji koja, eto, gleda da se na sve moguce nacine dofati nesto para nebitno gazi li zive, mrtve, sirotinju, ma ono samo udri, hu kers.
u centru zbivanja su met i dzejk, posebni na neki svoj nacin, i njihove muke da izguraju jos jedan u ofisu. uglavnom oboje prilicno nenormalni ali valjda bude tako kad si na isto mjesto 100god i gledas jedne te iste ljude.
pored njih jos par likova, svaki pomaknut, odlicna karakterizacija pa cak i onih sto se pojave na par minuta. sta ti je dobro pisanje.
nije kao the office ako cu vuc neke paralele, mozda malo, ali humor je prilicno drugaciji a likovi bas sjebani. a i prilicno je vidljiva kritika tih istih korporacija i njihovo funkcionisanje, i ne samo to, dotakli su se i jos nekih aktuelnih tema, a bogomi su zakacili i nas sto gledamo serije, ili kako se to moderno kaze danas... bindzujemo?
ima zaista vrhunskih epizoda, izdvojio bih meni posebno dragu - Weekend  ;D. kako izgledamo prvog radnog dana u nedjelji a kako... petkom.
zaboravih... lens redik - lost, fringe, the wire je jedna od glavnih uloga, vlasnik kompanije simpaticnog imena i prezimena: Christian DeVille  ;D ne da mu je legla uloga nego... raznosi coek. inace, ima i deset godina kako se pojavio u lost i finge, a izgleda bar toliko mladje, kanibal je garant, ka ona kraljica u engleski dvorac.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2449 u: Siječanj 28, 2019, 17:44:38 poslijepodne »
Ja sam opgledao prve dvije epizode korejske akcije o zombijima " Kingdom"...i jako mi se svidjelo. Ni blizu bedastoćama kakve su inače zombie serije i filmovi. Ima dosta međuigre, urota, mačeva i spletki. Para je puno uloženo i  to se itekako vidi.. Za sada jako dobro.https://www.imdb.com/title/tt6611916/?ref_=nv_sr_2

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2450 u: Siječanj 30, 2019, 01:43:48 prijepodne »
Pogledano prvih sedam epizoda osme sezone Suitsa. Moram reci da sam iznenadjen, ocekivao sam jos veci odron kako je Patrick J. Adams napustio seriju, ali suprotno, osma sezona mi je bolja od prethodnih tri-cetiri koje su bile dosta lose. Katherine Heigl je pravo osvježenje u seriji, a stalnu ulogu dobio je i dobri stari Bunky iz The Wire ( Wendell Pierce).
Reality is almost always wrong.

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2451 u: Siječanj 31, 2019, 10:08:19 prijepodne »
CBS potvrdio premijerno 1 aprila novi  The Twilight Zone i također naručeno 10 epizoda The Stand bazirano
po romanu Stephena Kinga.

Nadam se da neće uprskati.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2452 u: Veljača 01, 2019, 03:07:16 prijepodne »
Supernatural obnovljen za 15.sezonu. Ludilo.  ;D

CW je obnovio za novu sezonu i bisere poput Arrowa, ali i skoro sve ostale svoje serije: Charmed, The Flash, Legends of Tommorow, Legacies, Black Lightning, Dynasty, Riverdale, Supergirl.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2453 u: Veljača 01, 2019, 08:08:10 prijepodne »
pa kad vec imaju odanu armiju fanova sto da ne.
kakva je to mreza sunce ti...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2454 u: Veljača 01, 2019, 19:53:14 poslijepodne »
pa kad vec imaju odanu armiju fanova sto da ne.
kakva je to mreza sunce ti...
To nije my cup of tea,sto bi rekli.Volela bih da se Mulder oglasi povodom nove sezone The Twilight Zone
Spoiler: prikaži
ili bilo koje serije,zanimljivo je sa njim polemisati,s tobom se uglavnom slazem

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2455 u: Veljača 01, 2019, 21:31:45 poslijepodne »
pa kad vec imaju odanu armiju fanova sto da ne.
kakva je to mreza sunce ti...

Jedino pratim Supernatural od navedenih, a i on već godinama nije na nekom zavidnom nivou, ipak ga volim iz nekog meni znanog razloga. Arrow pratio ispočetka, jedino prva sezona je bila nečemu, dalje je limunada, Flash je bio dobar ispočetka, ali se i on pokvario vrlo brzo. Legends of Tommorow i Supergirl nisam ni pokušavao gledati. Ostale meni nepoznate.
Reality is almost always wrong.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2456 u: Veljača 02, 2019, 00:43:20 prijepodne »
pofini su mancesteri ove sezone. kad si van mozga.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2457 u: Veljača 02, 2019, 04:07:44 prijepodne »
Otkazano: Travellers.

Obnovljeno: Sex Education.
Reality is almost always wrong.

Offline jankomi

  • Razina 0
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2458 u: Veljača 02, 2019, 06:37:10 prijepodne »
Otkazano: Travellers.

Obnovljeno: Sex Education.

očekivano za sex education, u prvih par dana 20m ljudi gledalo seriju
a i tako su ju napravili da mora biti s02
Spoiler: prikaži
da maeve bude s ovim malim otisom  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2459 u: Veljača 03, 2019, 11:01:22 prijepodne »
Zbog superboula-pretpostavljam, tru detektiv s03e05 dostupna.
A i nova ep high maintenance je online.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.