Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Wire  (Posjeta: 45457 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #60 u: Ožujak 10, 2018, 00:15:03 prijepodne »
morao sam, za mene toeto, nema dalje.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Wire
« Odgovori #61 u: Ožujak 10, 2018, 00:25:14 prijepodne »
Đe me samo nađe?! Legendarna scena.  :smfor (26):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #62 u: Ožujak 10, 2018, 00:28:25 prijepodne »
ti znas da ja znam.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Wire
« Odgovori #63 u: Listopad 22, 2018, 17:17:14 poslijepodne »
Meni ova serija nije legla. Iako je većina oduševljena, ja sam odustao posle treće epizode.

Događa se. Ovisi o ukusima. Meni se slično dogodilo s kultnom serijom Twin Peaks. Triput sam je pokušavao gledati, ali to, naprosto, za dobar dio moje generacije (postariji tipovi) :) nije uopće gledljivo. Pratim svoje mijene. Kad bijah mlađahan sve sam horrore gledao širom otvorenih očiju. Danas ne mogu mirno pogledati niti jedan.  :smfor (24): Vidjet ćete i čuditi se, djeco draga :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: The Wire
« Odgovori #64 u: Listopad 22, 2018, 17:49:47 poslijepodne »
Događa se. Ovisi o ukusima. Meni se slično dogodilo s kultnom serijom Twin Peaks. Triput sam je pokušavao gledati, ali to, naprosto, za dobar dio moje generacije (postariji tipovi) :) nije uopće gledljivo. Pratim svoje mijene. Kad bijah mlađahan sve sam horrore gledao širom otvorenih očiju. Danas ne mogu mirno pogledati niti jedan.  :smfor (24): Vidjet ćete i čuditi se, djeco draga :)

Slažem se , a mora se paziti i na srčeko.
Ima još nešto, lako je zaplašiti nekoga a puno teže nasmijati.

da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: The Wire
« Odgovori #65 u: Listopad 22, 2018, 18:49:08 poslijepodne »
Meni ova serija nije legla. Iako je većina oduševljena, ja sam odustao posle treće epizode.

Pregrmi nekako prvu sezonu, pa pokušaj ponovno. Vridit će, viruj mi.

Offline Chombe

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: The Wire
« Odgovori #66 u: Listopad 22, 2018, 23:00:01 poslijepodne »
Ja pogledao prve dvije epizode i stao.
Ajme koliko psovanja!!!
i am a reasonable man get off my case

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #67 u: Listopad 23, 2018, 08:05:05 prijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bolero

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zadar
Odg: The Wire
« Odgovori #68 u: Studeni 10, 2018, 11:27:00 prijepodne »
nedvojbeno najsloženija i najrealističnija serija ikada..i jako teška za pratiti, čak u nekim dijelovima ima sličnosti sa the deuce.

Offline kakavdn

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BiH
Odg: The Wire
« Odgovori #69 u: Studeni 11, 2018, 08:25:08 prijepodne »
pogledajte i the corner,takodje dobra serija,mislim da je simon scenarista

Offline bolero

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zadar
Odg: The Wire
« Odgovori #70 u: Studeni 11, 2018, 09:07:47 prijepodne »
Zapravo su sve simonove serije odlicne..the corner je cak scenaristicki slozenija od the wire.

Offline Diablo

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: The Wire
« Odgovori #71 u: Svibanj 26, 2019, 21:50:05 poslijepodne »
Nadam se da je ok da pišem ovdje umjesto da otovaram novu temu.

Za mene vjerovatno nešto najbolje snimljeno kada je o serijama riječ, uz Sopranose. Žici bih možda dao malo prednost zbog kompleksnosti i širine radnje, odnosno, radnji koju su pratili fenomenalno razrađeni likovi sa obje strane zakona. Duboka i teška serija u svakom smislu koja definitivno nije za one koji traže čistu akciju i nešto za opuštanje.

Prije nego sam je počeo gledati čitao sam i slušao iste komentare: 'Prvih par epizodoa bit će teško, a onda će to ići lakše'. Ja nisam imao problem sa serijom od samog njenog početka. Uživao sam u njihovom formiranju jedinice, sporoj izgradnji slučajeva protiv Avona i ostalih, te načinom na koji su se epizode slagale jedna na drugu. No, ja sam neko kome spora radnja itekako odgovara, pa mi nije bilo problem uklopiti se u šablon serije.

Pored odlične radnje, glumci su fenomenalno odradili svoj posao i uklopili su prave karaktere u cijelu priču, a dobra karakterizacija likova je za mene svakako najvažnija stvar, jer zanimljivost, karizma i pozadina likova i jeste ono što izvlači mnoge serije koje se ne mogu pohvaliti pretjerano kvalitetnom radnjom. Kada je o Žici riječ, oni su samo fantastičan dodatak na još fantastičniju radnju.

Tek nakon Žice sam i shvatio koliko su brojne serije slične tematike ustvari plitke.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovori #72 u: Lipanj 20, 2019, 06:21:35 prijepodne »
The wire je moja omiljena serija, prvenstveno jer je obuhvatila sve društvene slojeve i prikazala trulež sistema jedne države kroz primer jednog grada,nažalost istinita situacija jer sve što je u toj seriji tvorac David Simon prikazao o gradu Baltimoru je surova realnost.
Ova serija od prve epizode pa do poslednje predstavlja savršenu celinu,ima sve od odličnih glumaca, scenario,scenografija i naravno sam kraj koji je više nego realan i po meni savršen.

Offline donnie

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Wire
« Odgovori #73 u: Lipanj 25, 2019, 12:00:19 poslijepodne »
Meni je čak bolja nego Sopranosi, nekak su mi likovi draži, sviđa mi se kak David Simon piše, još me čekaju Homicide i ak će mi se dat Treme, jel gledao netko?

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Wire
« Odgovori #74 u: Lipanj 25, 2019, 12:55:22 poslijepodne »
Meni je čak bolja nego Sopranosi, nekak su mi likovi draži, sviđa mi se kak David Simon piše, još me čekaju Homicide i ak će mi se dat Treme, jel gledao netko?
Homicide pod obavezno, a Treme je malo drugačija, radnja se seli u uraganom razoreni Nju Orleans, inače je fantastična, prepuna sjajne muzike...
Ne pitaj nego gledaj.  ;D

Offline Mikalica

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Wire
« Odgovori #75 u: Lipanj 25, 2019, 15:53:19 poslijepodne »
Prije pet-šest godina smo supruga i ja počeli s The Wire. Zaspali smo oboje nakon 15 minuta. Mjesec dana poslije smo skupili snagu i krenuli ispočetka i opet smo zaspali nakon 15 minuta. Onda sam obrisao s HDD-a sve sezone.
Prije tri godine sam nabavio sve sezone u 16:9 formatu. Ono prvo gledanje je bilo u 4:3. Rekoh supruzi da krenemo opet, da je slika i format bio problem. Naravno, zahebavao sam se. Uglavnom, nekako smo preživjeli prvu epizodu pa i cijelu sezonu. Uglavnom, petu sezonu smo pogeldali prije nekih pola godine. Eto, toliko nam je ttrebalo da cijelu seriju pogledamo.
Uglavnom, po meni, nikako nam serija nije sjela. Moram priznati da smo ju s mukom gledali iliti kad nismo imali baš ništa drugo za raditi...

Samo sam iskren, nemojte me odmah razapeti!

Offline Osica

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Banjaluka
Odg: The Wire
« Odgovori #76 u: Lipanj 26, 2019, 00:42:27 prijepodne »
Sto se mene tice, jos uvijek ni jedna serija nije uspjela da The Wire skine sa trona.  Bez bespotrebnih napucavanja po ulicama i prije svega, sto inace volim, ni jedan lik nije sto odsto 'cist' niti full negativan. Ostavljeno samom gledaocu da balansira izmedju.

Definitivno broj jedan, a kako stvari sada stoje, i ostace tamo

Offline tompavi

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Wire
« Odgovori #77 u: Prosinac 09, 2019, 10:18:20 prijepodne »
Očekivano, serija me kupila odmah od prve epizode. Ne znam, sve mi je prejebeno: prikaz policije koja je em nesposobna, em nevoljna pozabaviti se problemom droge, kucanje na pisačim mašinama na početku 21. stoljeća, širok spektar genijalnih likova koji svi dobiju dovoljno minutaže da sa svakim počneš suosjećat, prikaz svih aspekata dilanja droge od junkieja sve do masterminda koji stoje iza svega... Ima toga još, ali tko će se svega sjetiti. Uglavnom, serija je totalni zakon.

Offline bolero

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zadar
Odg: The Wire
« Odgovori #78 u: Prosinac 11, 2019, 16:36:20 poslijepodne »
Briljantna serija, teška za praćenje jer je puno dijaloga i kompleksnih rasprava...meni je slična oz-u.

Offline mariozuti

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Wire
« Odgovori #79 u: Ožujak 09, 2022, 15:01:14 poslijepodne »
Definitivno jedna od najboljih, a nastajala je kada su serije bile nešto drugo.
Fantastična radnja, britak i stvaran pristup kriminalu i svemu što ide uz njega!

Offline panemoj

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: beograd
Odg: The Wire
« Odgovori #80 u: Ožujak 13, 2022, 07:51:25 prijepodne »
Jos PLUS je taj da je, kako kaze imdb, kostala 1.5mil po epizodi.
... sto joj ( seriji ) ako uporedimo  npr, 6.5 mil., za Sopranove ( ili 13mil za ER, pa 10mil za Westworld ) daje jos vise na kredibilitetu  (y) (y)

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Wire
« Odgovori #81 u: Travanj 28, 2022, 14:55:19 poslijepodne »
Kad su svi vec pre sto godina odgledali Zicu i ja je imam toliko dugo snimljenu,resih i ja da je odgledam.Svi pricaju da je najbolja krimi serija svih vremena,ali se ja ne bih bas sa tim slozila.Jeste ok ,ali ne bas toliko ,mozda za vreme u kojem je snimana,ali sam ja vise ljubitelj Francuski i Engleskih krimi serija.Pogotovu prve dve tri epizode prve sezone gde mi je radnja bila bas usporena,sad je vec malo interesntnija.Za ovo dosada,sto se mene tice pa mogla sam i da je preskocim.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #82 u: Svibanj 24, 2022, 12:54:26 poslijepodne »
ne, nijesam kiksao sa linkom, stringer fakin' bel je DJ  :? ??

stvarno nijesam znao, iskoci mi na tel. na yt app.
izneverovah...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovori #83 u: Svibanj 24, 2022, 13:26:28 poslijepodne »
Bogami dosta dobro zvuči.   (y)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #84 u: Svibanj 25, 2022, 08:44:45 prijepodne »
rekao bih disko haus, onako iz preskoka...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #85 u: Svibanj 27, 2022, 12:11:37 poslijepodne »
kad se još i s tim stigne baviti

e ni mene nije jasno zivotami, zato se i zacudih kad ga vidjoh za miksetom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: The Wire
« Odgovori #86 u: Veljača 21, 2023, 18:38:56 poslijepodne »
Još prije više godina imao sam dva pokušaja gledanja ove serije. Uz veliku volju, jer sam pročitao odlične kritike. Početak mi je bio zahtjevan i uz lošu rezoluciju (480p, uz avi) oba puta odustao. :smfor (10):
 
Sada sam se ponovo ozbiljno zainteresirao i kako je dostupna vrlo kvalitetna reprodukcija (1080p.BlueRay.x265-RARBG), u fazi sam skidanja svih sezona. Ovi vaši prethodni pozitivni komentari potpuno su me uvjerili da ovog puta ne smijem odustati. :smfor (26): ;D

U tijeku su ozbiljne pripreme. Prve epizode gledat ću u poslijepodnevnim satima kad mi je najbolja koncentracija.

Slično mi se dogodilo sa serijom The Americans. Dva odustajanja, a sad mi je to među pet najboljih serija.

I zato idemo na The Wire…. We shall never surrender!  :smfor (27):
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovori #87 u: Veljača 25, 2023, 17:15:04 poslijepodne »
Pogledala je nekada za vrijeme epidemije nakon dužeg odlaganja. Kupila me odmah na početku, nakon prve epizode.
Zanimljiva i drži pažnju, svakako sve preporuke.  (y)

Offline TONKO

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZADAR
Odg: The Wire
« Odgovori #88 u: Veljača 27, 2023, 10:17:13 prijepodne »
Još prije više godina imao sam dva pokušaja gledanja ove serije. Uz veliku volju, jer sam pročitao odlične kritike. Početak mi je bio zahtjevan i uz lošu rezoluciju (480p, uz avi) oba puta odustao. :smfor (10):
 
Sada sam se ponovo ozbiljno zainteresirao i kako je dostupna vrlo kvalitetna reprodukcija (1080p.BlueRay.x265-RARBG), u fazi sam skidanja svih sezona. Ovi vaši prethodni pozitivni komentari potpuno su me uvjerili da ovog puta ne smijem odustati. :smfor (26): ;D

U tijeku su ozbiljne pripreme. Prve epizode gledat ću u poslijepodnevnim satima kad mi je najbolja koncentracija.

Slično mi se dogodilo sa serijom The Americans. Dva odustajanja, a sad mi je to među pet najboljih serija.

I zato idemo na The Wire…. We shall never surrender!  :smfor (27):


Pokušaj svakako. Jedna od najboljih serija svih vremena.  :agree

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: The Wire
« Odgovori #89 u: Ožujak 26, 2023, 01:35:22 prijepodne »
prije bas bratu od ujaka pricam. malo mu pojasnih (a okle)...
ee, ocu ocu...
ne znam, mora se to pogledat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.