Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tin Star  (Posjeta: 11009 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Tin Star
« u: Rujan 20, 2017, 11:00:14 prijepodne »

Smeštena u idiličnom planinskom gradu koji je zahvatio talas zločina, prepunom migranata koji rade kao radnici obližnjeg naftnog postrojenja, „Metalna zvezda“ pripoveda emotivnu, a povremeno i smešnu priču o Džimu Vortu (Tim Rot), dobronamernom trezvenjaku, porodičnom čoveku i revnosnom šefu policije, čiji spokojni život biva narušen kad novopridošla banda kriminalaca ubije njegovog malog sina u pokušaju da njega liši života. Taj čin – kao i sramota i odgovornost koje Džim oseća zbog svog kukavičluka, jer se sagnuo da izbegne neprijateljski metak, u kombinaciji sa sopstvenim odbijanjem da prihvati prošlost, okidači su njegovog alkoholizma. Džimov alkoholizam preuzima oblik alter ega – Džeka Devlina, koji voli da se opija, šarmantan je, podmukao i brutalno nasilan.


Godina: 2017.
Mreža: Sky Atlantic
Žanr: kriminalistički, drama
Glumci: Tim Roth, Christopher Heyerdahl, Ryan Kennedy, Lynda Boyd, Myles Peterman, Oliver Coopersmith, Chad Stanley Martin, Mike Kovac, Sarah Podemski, Tobi Bamtefa...





Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #1 u: Rujan 20, 2017, 16:28:02 poslijepodne »
  Zahvaljujem na otvaranju teme. 

  Ovo mi izgleda zanimljivo.

  Gledaće se.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #2 u: Listopad 13, 2017, 21:44:14 poslijepodne »
  Prvo da se zahvalim na prevodu.

  Odgledao sam pilot epizodu i zadovoljan sam viđenim. Ne gubi se vreme već se prelazi na već viđena instant rešenja što je mač sa dve oštrice. Na primer, prvi put kad se Rot pogledao u ogledalo vidi se da nije sasvim svoj. Bilo je to pre poslednje scene i zaista je vešto izvedeno. Zabašurili su to tako da izgleda kao optička varka za onog ko bi na to obratio pažnju. Zla korporacija se prebrzo uvodi u seriju i isto tako se otkrivaju pravi ciljevi. Tome doprinosi famozni Norvežanin iz serije Hell on Wheels koji je sa istom frizurom i kako mi izgleda na sličnom zadatku.

  U svakom slučaju nastavljam dalje.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #3 u: Listopad 16, 2017, 09:28:47 prijepodne »
Kompletirana prva sezona. Užasno loše. Priča ništa novo, ali likovi užas.
Žao mi zbog Tima, dobar mi je glumac.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Tin Star
« Odgovori #4 u: Listopad 17, 2017, 00:14:35 prijepodne »
Odgledao sam dvije epizode, ne izgleda mi toliko loše. Valjda se neću razočarati kao faks.
Teško je šta ponuditi novo kod ovih serija, manje više vrte se iste ili slične ideje i scenarija. Sve zavisi kako se to upakuje.
Skoro sam odgledao špansku seriju Luna, el mistero de Calenda. Serija ima dosta rupa, ima i elemenata sapunice, ali drži pažnju i ima interesantnu temu.

Šta hoću da kažem - gledam ono što mi zaokupi pažnju na kvalitetan način i ne tražim odgovore i smisao života u serijama i nisam rob must see serija.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #5 u: Listopad 17, 2017, 07:20:24 prijepodne »
Ako ti u startu nije loša, onda nastavi. Meni su u startu likovi bili užasni, negativci pogotovo.
Klinac i ćelavi su mi više smešnni nego strašni.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #6 u: Listopad 23, 2017, 21:55:00 poslijepodne »
  Prva epizoda je obećavala ali od prve do desete dugačak je put. A put za mene kao gledaoca je bio vrlo mučan.

  Autori serije su imali solidnu generičku priču i mogli su da od tog naprave bar prosečnu seriju. Nisu jer su se pogubili i na kraju sami nisu znali šta žele osim da maksimalno iskoriste T.Rota koji je sam izneo celu seriju. Poslednja epizoda koja treba valjda da najavi drugu sezonu je jedna agonija kojoj sam jedva dočekao kraj. Mrcvarenje koje sam gledao tokom cele sezone je na kraju doživelo svoje veliko finale.

  Odustajem od druge sezone ako je uopšte bude jer mi je i ovo bilo previše.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #7 u: Listopad 23, 2017, 23:18:27 poslijepodne »
Rekoh ti.  ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #8 u: Listopad 24, 2017, 21:31:05 poslijepodne »
  Tipovao sam na seriju i zeznuo sam se. Još nešto, kad nešto počnem moram da završim osim u slučaju više sile.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Tin Star
« Odgovori #9 u: Listopad 25, 2017, 09:46:27 prijepodne »
Odgledah seriju i niti miriše niti smrdi. Meni lično nisu smetala ova dva lika, posebice ćelavi koji se vrlo malo i pojavljivao. Serija koja se može gledati a i ne mora. Kod nekih serija možeš zažmiriti na neke stvari zbog nekih drugih, kod drugih ne - sve je individualno i ovisi koliko se netko 'unese' u neku priču i koliko ga interesuje sama tema.

Počeo gledati Narcosa kojeg sam izbjegavao zbog teme koju baš i ne volim, i odgledah prvu  sezonu i dopala mi se. Ali pošto je serija rađena prema istinitim događajima, malo me je cijela priča zainteresovala sa istorijskog aspekta, pošto mi je bila 'nezamislivo' toliko nasilje i okrutnost, pa sam odgledao neki dokumentarac o tome koji je manje više ispričao sličnu priču, ali i doveo do toga da više nemam želje da nastavim sa drugom i trećom sezonom, kada sam saznao 'sve'. Zezno sam se :))

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #10 u: Listopad 25, 2017, 10:05:41 prijepodne »
Koliki je treš najviše su pokazali u poslednjoj sceni, ne možeš da završiš sezonu sa onakvim klifhengerom...

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4347
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #11 u: Listopad 25, 2017, 10:52:46 prijepodne »
Ne volim kad izgubim vreme na seriju koja je toliko loša.
Što je najžalije priča je i bila dobra, ali je sve sprovedeno traljavo.
Spoiler: prikaži
Tvist sa klincem je dosta zanimljiv.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Tin Star
« Odgovori #12 u: Listopad 25, 2017, 22:44:49 poslijepodne »
  Autori serije su hteli mnogo i nisu dobili ništa. Hteli su kaubojac, krimić i Dinastiju u isto vreme. Šerif pijanica koga boli uvo za sve je toliko otrcan šablon da je dojadio i Bogu i ljudima. Na prste jedne ruke se može izbrojati broj glumaca koji mogu iznova i iznova da glume pijanduru a da ne dosade. T.Rotu takve uloge ne leže, takav je P.Mulan, na primer.

 
Spoiler: prikaži
Što se tvista tiče znao sam da nešto nije u redu kad sam video kad ujak kaže krčmarici da je to što radi pitanje časti. Bio sam siguran kad sam čuo kako zovu štene koju je budući osvetnik držao u rukama.

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tin Star
« Odgovori #13 u: Kolovoz 14, 2019, 12:16:46 poslijepodne »
Ja ne znam sta je sa vama,ja sam sinoc odgledala kraj druge sezone i meni je super .Tim je odlican kao i uvek i  ne znam sto kazete da mu ne lezi uloga pijanca,face su mu ludilo.Ali sto bi rekli o ukusima ne treba raspravljati.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tin Star
« Odgovori #14 u: Listopad 19, 2020, 23:23:19 poslijepodne »
Sezona 1 je sjajna, ima sve što treba od vrhunske drame, i odmah požuriš na drugu. Ali sezona 2 počinje polako i to baš nekako usporeno, ali nikako ne treba odustajati, jer bi se dosta toga propustilo. Ova serija se postepeno nadograđuje iz epizode u sledeću epizodu. Neverovatna drama sa veoma dobrom ekipom glumaca, a Tim Roth je za mene jedan genijalni glumac i ova mu je uloga zaista vrhunska. Raduje me što će biti i 3. Sezone

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tin Star
« Odgovori #15 u: Studeni 04, 2020, 16:42:00 poslijepodne »
Davno sam gledao prvu sezonu i sjećam se da mi je to bilo vrlo loše. Čak niti Tim Roth nije nešto odglumio. Dosadnjikava radnja koja me je odbila od gledanja druge sezone. Ocjena po sjećanju 4/10

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Tin Star
« Odgovori #16 u: Studeni 06, 2020, 10:03:03 prijepodne »
odgledali smo sve epizode, gledljivo, nista posebno ali ok. Tim je zanimljiv lik kao i uvijek. Ljepa priroda