Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051431 puta)

0 Članova i 23 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3000 u: Studeni 04, 2019, 18:06:10 poslijepodne »
inace je inspirisano seks skandalom nekog voditelja sa today show.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3001 u: Studeni 05, 2019, 20:48:39 poslijepodne »
  Bolji zivot 82 epizode

 Sta reci o ovoj u svakom slucaju znacajnoj seriji bivse Jugoslavije.
 Gledao sam je nekoliko meseci sa cerkom i suprugom od leta do sada.
 Ovo je pravi filmski zapis i svedocenje o vremenu koje danasnjim generacijama verovatno deluje nestvarno.Cak i meni koji ima skoro 60 godina to vreme zborova radnjih ljudi u preduzecima, samoupravljanje, deluje iz danasnje perspektive kapitalisticke tranzicije, podpuno nestvarno. U seriji su igrali mnogi vrsni glumci.Bilo bi grehota nekoga posebno izdvajati, svi su ovo snimali iz ljubavi prema projektu i vidi se da su uzivali radeci zajedno.
Za moju cerku od 10 godina, bilo je ovo veoma edukativno i zabavno stivo!
A i ja sam kao matorac nadoknadio  nesto, sto sam u ono vreme malo gledao...Vredi gledati...

Offline milano

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: balkan
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3002 u: Studeni 06, 2019, 20:22:05 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt6811236/

Parfem, njemačka serija, odlična, ako ne i bolja od odlične. Zanemarena, smiješna ocjena na IMDB-u, no svakako za preporučiti. Dostupni su dobri prijevodi ( ne na ovom sajtu, ovdje ne mogu naći niti da je itko spominje).

Za seriju sam video preporuku ovde na forumu i ja sam isto jako zadovoljan. Odlična atmosfera, mešanje sadašnjosti i prošlosti, zanimljivi likovi, jako dobri kadrovi i možda najveći utisak mi je ostavila muzika, posebno na krajevima epizoda koja stvara tenziju.. Što se tiče IMDBa mislim da je odavno postao nešto poput glasanja za Euro Song.

Offline filmsman

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • Lokacija: World of films
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3003 u: Studeni 07, 2019, 14:32:19 poslijepodne »

  Serija Parfem, je jedna od najboljih koju sam gledao u zadnjih godinu dana.
 Roman je samo posluzio kao predlozak seriji, jer se sama serija ne drzi radnje u knjizi. Vanserijska iznijansirana suptilna gluma svih glumaca.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3004 u: Studeni 09, 2019, 21:36:30 poslijepodne »

I ja sam pogledala seriju Parfum https://www.imdb.com/title/tt6811236/  i baš se oduševila.

Posle Bad Banks sam rešila da se pozabavim nemačkom produkcijom i nisam se pokajala - odlična glumačka postava,produkcija, originalna priča,muzika, dinamika..stvarno lepo iznenađenje,nisam očekivala da će mi se toliko svideti ( i pored nekih  zaista teških  i teško svarljivih detalja priče).
Dobar primer kako se može mnogo toga postići sa 6 epizoda. Topla preporuka.


 

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3005 u: Studeni 10, 2019, 06:43:00 prijepodne »

I ja sam pogledala seriju Parfum https://www.imdb.com/title/tt6811236/  i baš se oduševila.

Posle Bad Banks sam rešila da se pozabavim nemačkom produkcijom i nisam se pokajala - odlična glumačka postava,produkcija, originalna priča,muzika, dinamika..stvarno lepo iznenađenje,nisam očekivala da će mi se toliko svideti ( i pored nekih  zaista teških  i teško svarljivih detalja priče).
Dobar primer kako se može mnogo toga postići sa 6 epizoda. Topla preporuka.


 

Posve si u pravu. I meni se Parfum dopao. A u pravu si i oko onog kako se u 6 epizoda može puno toga postići. Da se na to tvoje nadopunim, može se, ali se to treba znati!! :) Eto, znaju i Nijemci.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3006 u: Studeni 10, 2019, 11:21:23 prijepodne »
je li ko virnuo u bibisijev rat svjetova?
uzasne kritike je dobio, mislim da nijesam naisao na pozitivan komentar.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3007 u: Studeni 10, 2019, 12:52:15 poslijepodne »
Pogledao sam prve dvije, užasno sporo, napravljeno više kao povijesna drama u kojoj je Marsijanska invazija opisana kao kazna za zlu kolonizatorsku Britansku imperiju. U smislu, mi smo Afrikance koji su imali samo koplja, pa su oni nas koji imamo dva topića.
A i kad se dogodi neka akcija uglavnom gledaš krupni kadar uplakane Tomlinsonke.
Ništa posebno.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3008 u: Studeni 10, 2019, 13:03:35 poslijepodne »
Oni kojima je to nekako promaklo, trebali bi pogledati britansku miniseriju u 3 dijela "Five Daughters". Mislim da je to nešto najbolje snimljeno prema istinitom događaju 2006 u Ipsvichu. Nemojte propustiti. Jad i žalost. Naš život. Takvi smo, nažalost!!!!!!!!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3009 u: Studeni 10, 2019, 15:06:10 poslijepodne »
Bindzovala sam Senke nad Balkanom i sto rece jedan davno nisam potrosila lepse 1000 din :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3010 u: Studeni 11, 2019, 07:21:54 prijepodne »
Pogledao sam prve dvije, užasno sporo, napravljeno više kao povijesna drama u kojoj je Marsijanska invazija opisana kao kazna za zlu kolonizatorsku Britansku imperiju. U smislu, mi smo Afrikance koji su imali samo koplja, pa su oni nas koji imamo dva topića.
A i kad se dogodi neka akcija uglavnom gledaš krupni kadar uplakane Tomlinsonke.
Ništa posebno.
super, taman da ne gubim vrijeme. tnx!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3011 u: Studeni 11, 2019, 13:07:45 poslijepodne »
Nema na čemu. Baš je gubljenje vremena, a epizoda traje po sat i pol. Puno vike nizašta, ovaj Foxov izgleda da je još gori.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3012 u: Studeni 11, 2019, 14:03:39 poslijepodne »
pa nevjerovatno  :smfor (9):
sad sam pogledao tizer, level saj-faj produkcija megashark vs oktosaurus... pojma nijesam imao za ovu adaptaciju. strasno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3013 u: Studeni 11, 2019, 19:26:43 poslijepodne »
 ;D još sam negdje pročitao da su namjerno išli u lo-fi produckiju, s radnjom smještenom u sadašnje vrijeme, da ne bi bilo slčnosti s drugom serijom, istog imena, prema istome romanu, koja ide u isto vrijeme :smfor (9):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3014 u: Studeni 12, 2019, 14:43:07 poslijepodne »
Koji je onda pravi rat svetova??
Britanski ili americki
Sad ću se malo našaliti :) Ako postoje dva američki sigurno nije original  :smfor (9): :smfor (9):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3015 u: Studeni 12, 2019, 15:38:09 poslijepodne »
Mislim da je BBC-ijev prva adaptacija Wellsova romana koja je smještena u isti vremenski period kao i sam roman, ali glavni likovi su izmišljeni i velika većina stvari se ne podudaraju s istim, dok je Foxov kao i većina drugih adaptacija prije, smještena u suvremenom vremenu. Ako se pitanje, koji je pravi, odnosilo na to. :)
Što se tiče kvalitete, čini mi se da niti jedan nije pravi. :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3016 u: Studeni 12, 2019, 17:19:20 poslijepodne »
ma ovaj je jedan jedini...  ;D
https://www.imdb.com/title/tt0046534/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3017 u: Studeni 12, 2019, 21:22:04 poslijepodne »
Odgledao Rik i Mortija i mandelorijanca...
Rik i Morti su isti, ne opada kvalitet, što je ekstra.. Nije cult epizoda..
Mandelorijanac je dobar, sviđa mi se što je prva epizoda bila fokus samo na njega..
Odlično su ga odradili.. Videćemo ostale epizode, al ovo bi moglo biti ekstra..

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Reality is almost always wrong.


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3020 u: Studeni 14, 2019, 00:28:32 prijepodne »
Stvarno odlična prva epizoda Mandaloriana, pogodili su sa ovim western šmekom i koreografijom borbi, obečava.
Spoiler: prikaži
 ;D beba-Yoda

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3021 u: Studeni 14, 2019, 12:39:43 poslijepodne »
ma to će garant biti neki specijal.. ali super  :clapp :clapp

Sta znam, koliko god ih volio, bojim se da bi svaki eventualni nastavak bio prvenstveno usmjeren na zaradu, da se iskoristi njihova jos uvijek nevjerovatna popularnost ( HBO Max platio 425 mil. dolara da bi ih preuzeo od Netflixa za streaming), da bi se pokvario utisak za onakvu seriju, barem kod mene. Cini se da je i glumcima stalo da snime novu(e) epizode, kako bi se popravili finansijski, pravi se hype na instagramu kod Annistonke, vidjeti cemo. Nadam se najboljem.
« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2019, 12:41:08 poslijepodne od dean.winchester »
Reality is almost always wrong.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3022 u: Studeni 14, 2019, 13:00:35 poslijepodne »
a gle, to su govorili i za Will&Grace, a oni su nastavili u starom tonu.. nadam se najboljem ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3023 u: Studeni 14, 2019, 17:55:05 poslijepodne »
metju peri je donedavno izgledao gore od carlija sina u najboljim danima.
on je i za vrijeme serije imao perioda dje nije mogao sa onog kreveta pa su ga tako i snimali, ka petra bozovica.
tako je znao da propane da je ga je mucno bilo gledat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline FreeArt

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3024 u: Studeni 14, 2019, 19:01:26 poslijepodne »
Više je negativnih primera, što se tiče nastavaka, ali nama ni iz džepa ni u džep  ;D

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3025 u: Studeni 15, 2019, 00:52:25 prijepodne »
Stvarno odlična prva epizoda Mandaloriana, pogodili su sa ovim western šmekom i koreografijom borbi, obečava.
I ja sam se primio :)
Pogledao sam i pilot Black Summer zombi apokalipsa u interpretaciji Netflixa. Nije loše ;)

Rulic

  • Gost
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3026 u: Studeni 15, 2019, 15:11:39 poslijepodne »
Titlovi
 Malo je OT ali skoro svi "bolujemo" od bolesti gledanja serija sa titlovima.
Pojavili su se novi igrači koji nude nove elemente. Tako npr. titlovi se pozicioniraju na različite dijelove ekrana što omogućuje lakše praćenje recimo kad je news ticker na originalnom ekranu. Takodjer streaming servisi  stigli su u susjedstvo pa imamo "eksploziju" slovenskih tilova, jer Apple ima i  slovenske titlove. Nadamo se da će i ostali slijediti taj primjer i bitno  olakšati pronalazenje transkripta.
Na domaćoj sceni izgleda da se polako smiruje situacija pa smo svjedoci da se u potpisu titla nalaze dvije(2!) stranice što je bilo gotovo nezamislivo prije nekog vremena(See S01E02). Takodjer dosta autora stavljaju svoje titlove na različite stranice.
Takodjer gotovo sve stranice imaju "sveznajuće" prevoditelje kojima nije problem "prevoditi" s bilo kojeg jezika na hrvatski, srpski, ... You name it!
I jedna opservacija za PT stranicu. Lijepo piše na početnoj stranici:
"O nama
..........Zelja nam je da narastemo u veliku druzinu......"
 Trenutno jedino na ovoj stranici postoje zaključani titlovi(što je potpuno razumljivo sa strane autora). Problem nastane kad se započne gledati serija koja je "on air" i u sredini serije se počnu zaključavati titlovi. Bilo bi fer i humano da se to prije najavi(ili mozda uopće ne objave ti prijevodi) jer to je kao da bolesniku skuhate krepku vruću juhu a nedate mu zlicu ili mu date zličicu s rupama.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3027 u: Studeni 15, 2019, 16:39:07 poslijepodne »
Bilo bi fer...

bilo bi fer i kad bi netko odgovorio odakle mu titlovi za Atypical i A Million Little Things, ali naravno, nitko ne mete ispred svojih vrata.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3028 u: Studeni 15, 2019, 22:26:52 poslijepodne »
Svi smo tu zbog titlova, neko ovih neko onih, ja sam bio jasan svojevremeno otkud mene. Mislio sam tu naći Diesela koji je prevodio stvari izravno sa francuskog kad eng. titlova nije bilo ni za prismrdit (Engrenages), no lik je nestao sa scene skroz, a meni se svejedno svidjelo biti tu i tako ostadoh.

Meni ne smeta ako je zaključano nešto. Koji god razlog bio. Ako postoje eng. titlovi, gledam i zanzibarske sapunice, no tamo ne moš čut "'bo ti pas mater" jer engleski takvih psovki nema, i mora se istrpit "we'll cross that bridge..." umjesto našeg kratkog i jasnog: o tom potom. Tako da kad imam izbora, eng. ili naš prijevod, biram naš ako je moguće.
Ako nije, a šta sad. Strpljen spašen. Bi'će. Ima serija toliko vani da ni ne stignem pogledat sve šta me zanima i da se sad uhvatim cijepit nekoga zbog par zaključanih titlova, pa čemu? Ne bi da će negdje uteć.

On topic pogledao prvu epizodu Mandalorian, vidim sad izašla je i druga, pogledat ću i nju kasnije.
Jel se meni čini ili je netko namjerno htio da serija podsjeća na Firefly? Western u svemiru. Ili mi je dojam pogrešan?

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3029 u: Studeni 16, 2019, 11:26:38 prijepodne »
svakako se supa moze i bez dodatnog pribora posrkat, imam svjedoka.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.