Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: O.J.: Made in America  (Posjeta: 7638 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4340
  • Spol: Muški
O.J.: Made in America
« u: Listopad 31, 2017, 11:05:14 prijepodne »

Prepoznatljiva kulturološka priča savremene Amerike – saga o rasizmu, slavnoj ličnosti, medijima, nasilju i krivično-pravnom sistemu. Dve decenije nakon nezaboravnog vrhunca, ova priča nastavlja da fascinira, polarizuje pa čak i piše nova poglavlja. Iznova se vraća i redefiniše sve. Nasilje u porodici. Policijsku istragu. Poteru za belim fordom. Suđenje veka. Motiv, krv, rukavicu. Presudu. Posledice. U filmu je prikazano preko sedamdeset intervjua – sa dugogodišnjim Simpsonovim prijateljima i kolegama, kao i sa prepoznatljivim protagonistima istrage ubistva i posmatračima i komentatorima koji su na različite načine povezani sa pričom. Dokumentarac predstavlja zadivljujući, uzbudljiv i nezaboravan osvrt na ovu mučnu sagu. Na kraju onoga što liči na potragu za pravom istinom o O Džeju Simpsonu, snažan utisak na nas ostavlja kolekcija neizbrisivih, nepokolebljivih i upečatljivih istina o Americi, kao i o nama samima.



Godina: 2016.
Mreža: ESPN
Žanr: dokumentarni, biografski, kriminalistički, povijesni
Glumci: Kareem Abdul-Jabbar, Mike Albanese, Muhammad Ali, Marcus Allen, Bea Arthur, F. Lee Bailey, Danny Bakewell, Paula Barbieri, Rona Barrett, Joe Bell...




Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #1 u: Studeni 01, 2017, 15:11:06 poslijepodne »
Gledao sam prvu epizodu na HBO ovoga oskarom nagradjenog dokumentarca i čini se da je odradjen dosta temeljno i vrlo je zanimljivo za razliku od American crime story koja mi se nije svidela(loša gluma,neubedljivi,previše razvučeno sa nepotrebnim stvarima a ono na čemu su trebali da se zadrže zbrzano,...) a obradjivala je istu temu...  (y)

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #2 u: Studeni 11, 2017, 15:58:48 poslijepodne »
Nema na čemu. Uživajte  :beer2:

Offline nenon30

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kikinda,Srbija
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #3 u: Studeni 26, 2017, 23:37:35 poslijepodne »
ovo je prava priča, prikazani su neki dokazi koji nikad nisu vidjeni...na primer slika od njegove pokojne žene kao žrtve i još mnogo toga...sad kad pomislim na to šokiram se...  :smfor (9):
sve je odradjeno maksimalno verodostojno...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #4 u: Listopad 01, 2018, 12:57:48 poslijepodne »
prije mjesec dana krenuh u ovo, jedva odgledah prve dvije (sto ne znaci da je lose) i bih na ivicu da batalim. pa polako trecu ep. koja me oduvala i sad mi je jasno koliko su prve dvije bile bitne i kako tek stvari sad dobijaju smisao.
sta se sve tu radilo i kakve su se igre igrale, najezih se jebote.
odjednom je postao crn.
heh.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #5 u: Listopad 09, 2018, 09:39:28 prijepodne »
zavrsih juce. koliko se iznervirah i mozda pokajah sto sam pogledao ovo. ne naravno, doc. je vrhunski, u rangu sa MaM na primjer, ali ovakav rijaliti nijesam ocekivao. nijesam znao kakav je coek, pardon necoek OJ. da ga zadavis da ti ne bude zao. toliko je los, pih.
farsa od sudjenja. blaze receno. samo cu izdvojit ovo oko dokaza: lik nije imao alibi. dje je on bio za vrijeme ubistva? ne zna se. ja ne kapiram kako je preko toga tako lako predjeno. alo  :? ?? odbrana javi se.
pa njegovo ubacivanje u black komjuniti poslije proglasenja khm nevinosti... majkosveta kolko je ono lose ispalo. odjednom je on cio zivot iz te price.  :smfor (9):  :smfor (9):  :smfor (9):
naravno da apsolutno ne podrzavam sve one gadosti sto je nazovi policija radila, daleko bilo, ali ne mogu ni da budem na stranu ociglednog ubice samo zbog toga sto je druge rase.
uh poludjeh, sad mi krivo sto ga sajo koen nije pospremio ljudski.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #6 u: Siječanj 11, 2019, 09:03:36 prijepodne »
  Već godinama imam ovaj dokumentarac na spisku. Do nedavno nije bilo prevoda. Hvala dvkv-u na prevodu.
  Na početku (prve dve epizode) mi nije bilo jasno zašto je onoliki akcenat na rasizmu u LAPD-u. Tek u trećoj je počelo da mi biva jasnije.
  Priča je detaljno obrađena (svaka epizoda 95 minuta), dat je neuobičajeno širok kontekst.
  Sve u svemu odlično.

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #7 u: Siječanj 11, 2019, 18:15:16 poslijepodne »
  Već godinama imam ovaj dokumentarac na spisku. Do nedavno nije bilo prevoda. Hvala dvkv-u na prevodu.
  Na početku (prve dve epizode) mi nije bilo jasno zašto je onoliki akcenat na rasizmu u LAPD-u. Tek u trećoj je počelo da mi biva jasnije.
  Priča je detaljno obrađena (svaka epizoda 95 minuta), dat je neuobičajeno širok kontekst.
  Sve u svemu odlično.

Nema na čemu. Uživaj. :bear3:

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: O.J.: Made in America
« Odgovori #8 u: Siječanj 28, 2022, 08:23:02 prijepodne »
Počeo sam da gledam dokumentarac O.J. Made in America,deluje mi zanimljiva tema jer sam gledao American crime story prvu sezonu gde je na zanimljiv način obrađena tema o O.J. Simpsonu i samom suđenju pa će mi ovaj dokumentarac poslužiti da proširim znanje o toj temi.
Hvala puno na odličnim prevodima  :bear3: