Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 888416 puta)

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2310 u: Veljača 04, 2020, 01:26:28 prijepodne »
Uncut Gems https://www.imdb.com/title/tt5727208/?ref_=nv_sr_srsg_0
Kakav film!!! Na stranu Adam Sandler, koji je btw vjerovali ili ne odličan u filmu, zanemarite trailer, žanr... ništa nije važno, film je toliko dobar da nadilazi sve te možebitne razloge da ga se ne pogleda. Luda, zabavna, napeta, crno-humorna priča... tko god da je radio scenarij, svaka mu čast.. čista fantazija.
Kevin Garnett i Celticsi iz 2012 imaju važnu rolu u filmu, a nije sportska drama ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2311 u: Veljača 04, 2020, 07:13:10 prijepodne »
bio je neki skriner pocetkom godine ali to je vise bio cam pa sam odustao. pretpostavljam da je iskocio the snimak. najs.
baj d vej, zamijetio sam jedno lijepo obdareno zensko celjade.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2312 u: Veljača 04, 2020, 09:23:59 prijepodne »
Ford v Ferrari

izašla verzija 1080p.WEB-DL.H264.AC3-EVO od 5 gb  :smfor (27): :smfor (27):

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2313 u: Veljača 04, 2020, 12:52:56 poslijepodne »
Ford v Ferrari

izašla verzija 1080p.WEB-DL.H264.AC3-EVO od 5 gb  :smfor (27): :smfor (27):
Izgleda da ću stvarno morati pogledatj taj film. Drug je još otkako je u bioskopima bio smarao mene da mu preuzmem sa torenta taj film ali nije bilo redovnog snimka.

Definitivno ću mu dati šansu i ja onda. :D

Poslato sa Huawei P30 Pro - VOG-L29 pomoću Tapatoka


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2314 u: Veljača 04, 2020, 13:24:40 poslijepodne »
bio je neki skriner pocetkom godine ali to je vise bio cam pa sam odustao. pretpostavljam da je iskocio the snimak. najs.
baj d vej, zamijetio sam jedno lijepo obdareno zensko celjade.
;D ima Web ripova na  izbor, izašlo neki dan
lijepa djevojčica, nema šta ;D

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Filmovi
« Odgovori #2315 u: Veljača 04, 2020, 14:06:37 poslijepodne »
Ford v Ferrari

izašla verzija 1080p.WEB-DL.H264.AC3-EVO od 5 gb  :smfor (27): :smfor (27):
Da,ima i Bluray izdanja . Film je odlican, ali s obzirom da mi je Bale jedan od najboljih glumaca, mozda sam pristran

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2316 u: Veljača 05, 2020, 18:34:44 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt1360860

Darbareye Elly (2008)

Prosto nisam shvatio ovaj film i nije mi se dopao, iako sam se trudio da imam u vidu kulturu i karakter ljudi sa Bliskog Istoka.
Spoiler: prikaži
 Jednostavno mi je nejasno da je ljudima najvaznije da li je ona htjela da prevari decka (kojeg planira svakako da ostavi) u trenutku kad je nestala i najverovatnije mrtva

5/10

Ha-roo (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6890376
Dobar korejski timetravel film. Ko voli tu temu, i ovaj ce da mu valja.
7/10

Nelyubov (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6304162
Dobra ruska drama o bracnom paru koji je pred razvodom (i koji se mrzi blago receno). Ipak moraju da se ujedine u potrazi za nestalim sinom. Surov i hladan film.
7/10

Ingrid Goes West (2017)
https://www.imdb.com/title/tt5962210
Tragikomedija o instagramu i svemu losem sto s njim ide. Glavna glumica Aubrey Plaza sjajno odigrala sa tim ludackim stavom i pogledom :)
7/10

The Little Hours (2017)
https://www.imdb.com/title/tt5666304
Blesava komedija o casnim sestrama. I ponovo, Aubrey Plaza sjajno odigrala sa tim ludackim stavom i pogledom :D
7/10

Campeones (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6793580
Spanska komedija o mentalno zaostalim kosarkasima. Samo prelistajte slike na Imdb i bice vam sve jasno :D
6/10

https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2317 u: Veljača 05, 2020, 20:45:53 poslijepodne »
Ha-roo (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6890376
Dobar korejski timetravel film. Ko voli tu temu, i ovaj ce da mu valja.
7/10
Ne. Ovo je time loop vrste gdje se svemir u potpunosti resetira, samo memorija kod nekoga ostaje neobrisana. Dakle nije time travel. Naravno da postoje time loop filmovi sa pravim time travelom gdje se ljude fizički vraća pa ovi sreću sami sebe, ali pisat sad u detalje o tim ostalima bi otišlo predugo.

Više manje su svi pogledali barem jedan time loop film, bit će neka tema nekad negdje o tome, obećajem ako nisam već prije.
Međutim nisu svi bogznašto, a neki su toliko sramotno loši da ih treba zaobići u širokom luku. Pa je pitanje vrijedi li ovoga pogledati?

A u ovome filmu doktor putuje avionom doma, sleti i taman kad se treba sresti sa kćerkom, ova pogine u prometnoj nesreći. U tom trenutku svemir se resetira i vraća ga na trenutak dok je još u avionu. Osim njega, nitko nema pojma da se događaji ponavljaju. Ali opet, kćer pogine iako je on pokušao spasiti nastojeći stići ranije do nje.
I opet se on nađe u avionu i ovaj put pokuša spasiti kćer na drugi način...

Zvuči slično nekom drugom time loop filmu koji ste već gledali? Naravno da je, u svim tim filmovima se jedan vremenski interval ponavlja, ali ima tu ali.
Frajer nakon nekoliko "vrtnji" spoznaje da se osim njega još jedan lik sjeća prethodnih iteracija, a taj drugi pokušava spasiti svoju ženu!
E sad šta, oni dvojica se udruže jer imaju dojam da je jedini način da se ponavljanje prekine spriječiti smrt voljenih. Ono što ne znaju još je da postoji i treća osoba koja također zna da je svijet upao u time loop. E ovo je već nešto posebno što se nije vidjelo u drugim time loop filmovima.

Po običaju, od mene numerike nema. Budući da ćete vi i bolja polovica te ljubavnica ili ljubavnk (ili oboje  ;D) zdušno navijati da onaj prvi krele spasi razmaženu balavicu ( ;D), ovaj film po meni spada pod mastwoč kategoriju. Iako ima i boljih iz žanra, kad film uspijeva izazvati ljudsku reakciju kod gledatelja, taj je meni pravi.

Znači dogovorili smo se, jel tako. Skidanje odmah, gledanje i prije nego se skidanje završi!  :smfor (10):
 ;D

I kratka napomena za ovaj i za svaki sljedeći time loop film ili seriju (ili epizodu neke serije) koje pogledate: imdb recenzije time loop uratka u kojima se spominje groundhog day - ignorirajte u potpunosti. Osim što bude iz istog žanra, niti jedan time loop film ili serija nemaju apsolutno nikakve veze s GD. GD nije sinonim za time loop. I svaki, ama baš svaki dosad snimljeni time loop film, je različit od ostalih. A uostalom, GD čak ni nije prvi time loop film (npr. ruski Zerkalo iz 88-e).
Ko ne vjeruje nek provjeri. 
:pijonir

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2318 u: Veljača 06, 2020, 00:36:17 prijepodne »
Danas odgledala film 21 Bridges, i jako mi se dopao. Odlican akcioni film, volim filmove gde postoji kao neki pametan kriminalac i pametan policajac :D Glavni glumac Chadwick Boseman je bas dobro izneo ulogu pametnog policajca koji resava zle cike :D Preporuka je i za one cije devojke vole da odgledaju akciju,ja sam sa momkom gledala ovaj film.

Offline Doom2

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2319 u: Veljača 06, 2020, 01:16:20 prijepodne »
JoxerTM,

Vidim da si gore komentarisao moj predlog za film.Moram reci da su ukusi razliciti.
A sto se tice filma Jumanji: The Next Level iskreno bolji mi je prvi deo ali ne mogu da kazem i da je ovaj los,samo sam nekako bolje doziveo uloge likova koji se menjaju u igri i u stvarnom zivotu dok nisu usli u igru ako me razumes.Gledao sam u bioskopu i dobra avantura.Veliki pozdrav!

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2320 u: Veljača 06, 2020, 11:11:54 prijepodne »
Dr Sleep 2019
https://www.imdb.com/title/tt5606664/
 :clapp :clapp :clapp
Poslednjih par godina, svaki dugoocekivani film ispadne los ili u najmanju ruku prosek.
Međutim nastavak neprevazidjenog Isijanja, je potpuno opravdao očekivanja. Prvih par minuta i  jezivi copy- paste scene i atmosfere iz 1980 i cuvenog hotela, fenomenalno.
Glumci su sjano odradili posao pogotovo Ian Mekgregor, i iako za moje pojmove film traje nekih pola sata duze, ipak drzi paznju do kraja.
Da je vise ovakvih adaptacija gde bi bio kraj horor zanru.


Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2321 u: Veljača 06, 2020, 12:24:22 poslijepodne »
Ha-roo (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6890376
Dobar korejski timetravel film. Ko voli tu temu, i ovaj ce da mu valja.
7/10
Ne. Ovo je time loop vrste gdje se svemir u potpunosti resetira, samo memorija kod nekoga ostaje neobrisana. Dakle nije time travel. Naravno da postoje time loop filmovi sa pravim time travelom gdje se ljude fizički vraća pa ovi sreću sami sebe, ali pisat sad u detalje o tim ostalima bi otišlo predugo.

Više manje su svi pogledali barem jedan time loop film, bit će neka tema nekad negdje o tome, obećajem ako nisam već prije.
Međutim nisu svi bogznašto, a neki su toliko sramotno loši da ih treba zaobići u širokom luku. Pa je pitanje vrijedi li ovoga pogledati?

A u ovome filmu doktor putuje avionom doma, sleti i taman kad se treba sresti sa kćerkom, ova pogine u prometnoj nesreći. U tom trenutku svemir se resetira i vraća ga na trenutak dok je još u avionu. Osim njega, nitko nema pojma da se događaji ponavljaju. Ali opet, kćer pogine iako je on pokušao spasiti nastojeći stići ranije do nje.
I opet se on nađe u avionu i ovaj put pokuša spasiti kćer na drugi način...

Zvuči slično nekom drugom time loop filmu koji ste već gledali? Naravno da je, u svim tim filmovima se jedan vremenski interval ponavlja, ali ima tu ali.
Frajer nakon nekoliko "vrtnji" spoznaje da se osim njega još jedan lik sjeća prethodnih iteracija, a taj drugi pokušava spasiti svoju ženu!
E sad šta, oni dvojica se udruže jer imaju dojam da je jedini način da se ponavljanje prekine spriječiti smrt voljenih. Ono što ne znaju još je da postoji i treća osoba koja također zna da je svijet upao u time loop. E ovo je već nešto posebno što se nije vidjelo u drugim time loop filmovima.

Po običaju, od mene numerike nema. Budući da ćete vi i bolja polovica te ljubavnica ili ljubavnk (ili oboje  ;D) zdušno navijati da onaj prvi krele spasi razmaženu balavicu ( ;D), ovaj film po meni spada pod mastwoč kategoriju. Iako ima i boljih iz žanra, kad film uspijeva izazvati ljudsku reakciju kod gledatelja, taj je meni pravi.

Znači dogovorili smo se, jel tako. Skidanje odmah, gledanje i prije nego se skidanje završi!  :smfor (10):
 ;D

I kratka napomena za ovaj i za svaki sljedeći time loop film ili seriju (ili epizodu neke serije) koje pogledate: imdb recenzije time loop uratka u kojima se spominje groundhog day - ignorirajte u potpunosti. Osim što bude iz istog žanra, niti jedan time loop film ili serija nemaju apsolutno nikakve veze s GD. GD nije sinonim za time loop. I svaki, ama baš svaki dosad snimljeni time loop film, je različit od ostalih. A uostalom, GD čak ni nije prvi time loop film (npr. ruski Zerkalo iz 88-e).
Ko ne vjeruje nek provjeri. 
:pijonir

Znam, bilo mi je predugacko pisati timetravel timeloop film :D
Ipak, po meni je i ovo timetravel, samo sto su ljudi navikli da se putuje daleko u proslost ili buducnost a ne sat-dva nazad. A to oko resetovanja svemira, klasican primjer je Run Lola Run, i ima vrlo slican stil ovom filmu.

P.S. ne znam cemu spojleri, al dobro, ja sam ga svakako pogledao pa mi svejedno.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2322 u: Veljača 07, 2020, 00:02:09 prijepodne »
Auuuuuuuuuuuuuu
Ajmo redom...  ;D

JoxerTM,

Vidim da si gore komentarisao moj predlog za film.Moram reci da su ukusi razliciti.
A sto se tice filma Jumanji: The Next Level iskreno bolji mi je prvi deo ali ne mogu da kazem i da je ovaj los,samo sam nekako bolje doziveo uloge likova koji se menjaju u igri i u stvarnom zivotu dok nisu usli u igru ako me razumes.Gledao sam u bioskopu i dobra avantura.Veliki pozdrav!
Tako je, ne može postojati film koji je ama baš svima ekstra, niti postoji film koji apsolutno niko ne voli. Zato diskusije o filmovima često nisu dosadne, posebno ako je film namjerno love it/hate it, a srednje ocjene nema. ;)
E sad, mi smo svoje rekli o zadnjem Spilbergovom filmu pa to ne treba duljiti u nedogled, red je da čujemo od ostalih ima li još koja različita "dijagnoza" za nj.  :smfor (27):

Dr Sleep 2019
https://www.imdb.com/title/tt5606664/
 :clapp :clapp :clapp
Poslednjih par godina, svaki dugoocekivani film ispadne los ili u najmanju ruku prosek.
Međutim nastavak neprevazidjenog Isijanja, je potpuno opravdao očekivanja. Prvih par minuta i  jezivi copy- paste scene i atmosfere iz 1980 i cuvenog hotela, fenomenalno.
Glumci su sjano odradili posao pogotovo Ian Mekgregor, i iako za moje pojmove film traje nekih pola sata duze, ipak drzi paznju do kraja.
Da je vise ovakvih adaptacija gde bi bio kraj horor zanru.
Pridružujem se preporuci, film je bombon! Ako se horore može nazivati bombonima... Par stvari moram dodati.
Doctor Sleep nije Shining 2. Odnosno nije prepisivačina provjerenog koncepta e ne bi li se izmuzlo još para. Estetika jest posuđena od originala tamo gdje je trebala, ali priča ima skroz drugi smjer zato se valjda i ne zove Shining 2 nego ima zaseban naslov. A meni se evo ta nova priča, jako sviđa.
Gledao sam tzv. theatrical verziju i nisam imao dojam da je nešto razvučeno. Ne znam kakva je director cut verzija koja je duža za dobrih pola sata ako se ne varam.
Iako jezivih scena ne nedostaje, određena scena ubadanja je podbačaj. Prekratka je i nedovoljno uznemirujuća. Šteta jer da su nju malo bolje odradili, film bi ispao i bolji nego jest.
Svima koji nahvališe budalaštine Hereditary i Midsommar, predlažem da pogledate Doctor Sleep pa da se otrgnete od ni sam ne shvaćam kakve čarolije bezveznog celofan prodaje proizvod Astera.

Znam, bilo mi je predugacko pisati timetravel timeloop film :D
Ipak, po meni je i ovo timetravel, samo sto su ljudi navikli da se putuje daleko u proslost ili buducnost a ne sat-dva nazad. A to oko resetovanja svemira, klasican primjer je Run Lola Run, i ima vrlo slican stil ovom filmu.

P.S. ne znam cemu spojleri, al dobro, ja sam ga svakako pogledao pa mi svejedno.
A e... Ne bude.  ;D

Run Lola Run je masterpis - leptir efekta iz teorije kaosa. Ne spada u filmski (i serijski) time loop zbog ključne činjenice - nitko se ne sjeća drugih intervala.
Znači iako se vremenski interval završi različito svaki put, samo je jedna sitnica uzrokovala kardinalne promjene, ali niko nema pojma da je moglo ispast drugačije. Osim gledatelja.
No rekoh masterpis pa ako tko ovaj nije još pogledao... Šta se čeka?  :smfor (10):  ;D

Da bi film bio time travel sam ti napisao gore, treba čovjek ili više njih baš fizički se prebaciti u drugi vremenski trenutak. A ako se prebacivanje ponavlja na isti trenutak, onda će to osim time travela biti i time loop. Popis baš tih time travel+time loop filmova:
Timecrimes - 2007
Triangle - 2009
Mine Games - 2012
Predestination - 2014
Hurok - 2016
Nema ih puno, jelda. Onih koji nisu time travel, ali jesu time loop ima više.
Ako koji od ovih još nisi pogledao, oderi bar jedan pa će ti biti jasnija razlika. Koji izabrati na tebi je da odlučiš, meni su odlični svi osim Mine Games koji je ajmoreć malo lošiji od ostalih iako i njega treba pogledati.
Javi kad sve pogledaš. Postoji još kineski Reset kao TT+TL, ali za taj baš treba predznanje o time travel paradoksima. Ne šalim se, taj film ne vodi gledatelja za ruku pa će iskustvo s ovim drugima puno značiti, a uz to Reset još nije preveden (ima eng. titlove doduše), ovi ostali svi jesu.

Što se spojlera tiče, postoje spojleri i "spojleri". Ono što sam napisao je mehanika priče i razlog zašto smatram da je film mastwoč. Primijetio si da nisam otkrio tko će se spasiti a tko neće, nedostaje uzrok zašto se baš onom doktoru ovo događa, a ključ izlaska iz time loopa, je, tek to bi bio baš spojler da sam napisao. Odnosno twistove sam prešutio.
Baciš onako mrvice, katkad i pogrešne, da se ljudi namame. Ključne stvari čuvaš za se. ;)

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Filmovi
« Odgovori #2323 u: Veljača 08, 2020, 11:52:31 prijepodne »
Juce sam gledao kineski film "Parasite", odlican je, dobra prica, odlicni glumci, mislim da ce dobiti oskara, topla preporuka svima.

https://www.imdb.com/title/tt6751668/
Korejski, ne kineski

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2324 u: Veljača 08, 2020, 14:29:08 poslijepodne »

Department Q - The Marco Effect -  film bi trebao da ima premijeru  1.10.2020 ali sa novom glumačkom postavom (na moju veliku žalost).

https://www.dfi.dk/en/english/news/department-q-franchise-continues-marco-effect


Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2325 u: Veljača 08, 2020, 16:26:19 poslijepodne »
koliko se prisjećam, s onim zadnjim su kao zaokružili osobnu priču onoga plavog, glavnog lika, izvukao se iz depre, počeo ići ponovno na dateove...vjerovatno zato nova postava, novi početak ;D

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2326 u: Veljača 08, 2020, 17:18:38 poslijepodne »
koliko se prisjećam, s onim zadnjim su kao zaokružili osobnu priču onoga plavog, glavnog lika, izvukao se iz depre, počeo ići ponovno na dateove...vjerovatno zato nova postava, novi početak ;D
Ma ne... Radi se o ugovorima, licenciranju i financiranju. Zentropa je imala prava za adaptaciju samo prva 4 romana, za ostalih 6 prava ima Nordisk Film.

Sad će netko reći 4+6 je 10, kako sad to, pa ima ukupno 8 knjiga! Odnosno zar će Nordisk izmišljati nešto kad prebaci na film ove (izvor: wikipedia):
- The Marco Effect (US) 2014, Buried (UK) 2015 [= Department Q Vol. 5]
- The Hanging Girl (2015) [= Department Q Vol. 6]
- The Scarred Woman [= Department Q Vol. 7]
- Victim 2117 (US) 2020 ISBN 9781524742553 [= Department Q Vol. 8]

Neće izmišljati ništa, autor je planirao napisati 10 knjiga, a s obzirom na njihovu popularnost ne bi me čudilo da ih napiše i više.
Ovo je ujedno i odgovor na pitanje zašto se ostatak nije snimao kao serija nego će ići na film malo po malo, dok čovjek ne napiše. A ne da se ponovi GoT situacija.

E sad zašto se Nordisk odlučio za novu glumačku postavu ne znam, ali Morcka će glumiti Ulrich Thomsen iz Adam's Apples tako da ako se već moralo mijenjati, ja se ne usuđujem protestirati jer lik je kralj!

Još malo detalja ako koga zanima:
https://www.screendaily.com/news/nordisk-to-reboot-hit-department-q-franchise-with-land-of-mine-director/5140120.article

Parasite je vec osvojio neke nagrade koliko ja znam :D
Men'se čini da si ti uletio u pogrešnu priču. U zadnjih par postova riječ je o Department Q filmovima prema istoimenim knjigama koje bi ako se mene pita trebale biti obavezna lektira u školi. Ali kako to inače biva, neće se dodati, jer lektiru određuju sadisti.
 ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2327 u: Veljača 08, 2020, 17:56:50 poslijepodne »
Men'se čini da si ti uletio u pogrešnu priču. U zadnjih par postova riječ je o Department Q filmovima prema istoimenim knjigama koje bi ako se mene pita trebale biti obavezna lektira u školi. Ali kako to inače biva, neće se dodati, jer lektiru određuju sadisti.
 ;D

ma on je komentirao ovo

Juce sam gledao kineski film "Parasite", odlican je, dobra prica, odlicni glumci, mislim da ce dobiti oskara, topla preporuka svima.

https://www.imdb.com/title/tt6751668/
Korejski, ne kineski

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2328 u: Veljača 08, 2020, 19:14:16 poslijepodne »

E sad zašto se Nordisk odlučio za novu glumačku postavu ne znam, ali Morcka će glumiti Ulrich Thomsen iz Adam's Apples tako da ako se već moralo mijenjati, ja se ne usuđujem protestirati jer lik je kralj!

Meni je on sjajan , skoro sam ga gledala u Forhøret https://www.imdb.com/title/tt9695118/ i drago mi je što su njega uzeli, samo  generalno ne volim kada se zamenjuju glumci (u Adam's Apples - uloga kao da je pisana za njega),a i navikla sam na  tandem Nikolaj Lie Kaas - Fares Fares  ;D .

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2329 u: Veljača 09, 2020, 02:56:16 prijepodne »
Sori, ja sam skužio da se mijenjaju komplet likovi iz serijala, da ide neki novi početak, poglavlje...kad ono samo glumačka postava; tako mi i treba, kad neću lektiru da čitam ;D
Šteta, ova dvojica su bili odlični, biti će baš neobično, odmah mi splasnuo entuzijazam.  ;D

Offline KK_Almighty

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sisak
Odg: Filmovi
« Odgovori #2330 u: Veljača 09, 2020, 17:15:04 poslijepodne »
Zadnji odgledan Jojo Rabbit, jako ugodno iznenađenje! iako je pun satire i karikature, ima snažne poruke i pokazuje kako su neke stvari stvarno utjecale na um (ispiranje mozga).

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2331 u: Veljača 09, 2020, 23:51:20 poslijepodne »
Ima li neki kvalitetan Hrvatski film koji bi mi preporucili? Nesto razmisljam, neverovatno mi je da su "Metastaze" jedini film iz Hrvatske kinematografije koji sam pogledao.

Vratio sam se doma mortus. Tako da samo kratko, ne i zašto. Tri filma koja su mi  prva pala na pamet.
Mondo Bobo, Fine Mrtve Djevojke i Svećenikova Djeca.

Na žalost još nisam pogledao Dnevnik Diane Budisavljević. Navodno se radi o poludokumentarnom filmu u kojem za cijelo vrijeme projekcije a i nakon imaš samo jednu potrebu - šutjeti.
Ako je to istina, hrv. ima remekdjelo svjetskih razmjera.

I btw... Nikad čuo za Metastaze. Nemoj se ljutiti.

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2332 u: Veljača 10, 2020, 11:19:42 prijepodne »
Hvala, odgledacu sva 3 pa javljam utiske.

Inace nemam sta da se ljutim, samo me cudi da nisi nikad cuo za Metastaze, glumi Rene Bitorajac i ostala poznatija glumacka postava rekao bih. Kapirao sam da je verovatno najpoznatiji Hrvatski film novijeg doba, meni je film brutala, odgledao sam ga nekoliko puta.
https://www.imdb.com/title/tt1433816/?ref_=nv_sr_srsg_3

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Filmovi
« Odgovori #2333 u: Veljača 10, 2020, 11:32:53 prijepodne »
Hvala, odgledacu sva 3 pa javljam utiske.

Inace nemam sta da se ljutim, samo me cudi da nisi nikad cuo za Metastaze, glumi Rene Bitorajac i ostala poznatija glumacka postava rekao bih. Kapirao sam da je verovatno najpoznatiji Hrvatski film novijeg doba, meni je film brutala, odgledao sam ga nekoliko puta.
https://www.imdb.com/title/tt1433816/?ref_=nv_sr_srsg_3

Od hrvatskih filmova meni su se svideli: Ta divna splitska noć (https://www.imdb.com/title/tt0420233/?ref_=nv_sr_srsg_0) i Ustav republike Hrvatske (https://www.imdb.com/title/tt5545674/?ref_=nv_sr_srsg_0)

eto

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2334 u: Veljača 10, 2020, 14:46:34 poslijepodne »
Terminator: Dark Fate
Kada sam krenula gledati tek vidim kako se trebalo i ponoviti gradivo. Zaboravilo se dosta xD ali nije bilo teško pohvatati sitnice.
Gledam dosta negativnih kriktika film pobrao ali po meni je iznad prosjeka svakako. Predvidljivo da, dosta kvalitetne akcije a
glavni trio super. :smfor (26): Obožavam inače vidjeti još na sceni ove stare vukove (Arnolda). Jest da sve to danas ide u skladu s vremenom
ali kod njih i dalje ima tog šmeka.



Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2335 u: Veljača 10, 2020, 17:07:06 poslijepodne »
Hvala, odgledacu sva 3 pa javljam utiske.

Inace nemam sta da se ljutim, samo me cudi da nisi nikad cuo za Metastaze, glumi Rene Bitorajac i ostala poznatija glumacka postava rekao bih. Kapirao sam da je verovatno najpoznatiji Hrvatski film novijeg doba, meni je film brutala, odgledao sam ga nekoliko puta.
https://www.imdb.com/title/tt1433816/?ref_=nv_sr_srsg_3
Bio mortus pa sam jedva kucao slova... Za Metastaze ipak jesam čuo, ali kako nisam gledao njegov prethodnik (ZG80), jebga nisam htio ni taj.

Napisao sam ti tri filma koji osim što nisu dosadne drametine, odstupaju od "standarda" hrvatske kinematografije nakon raspada juge. Tema ta 3 nije ni ratna ni netom posljeratna, a nisu prerada priča viđenih u stranim kinematrografijama nekoliko godina prije.
Naravno da ima još dobrih, već je netko ispod dodao Splitsku Noć na primjer, ali pogledaj prvo ova 3 molim. :)
Definitivno bi trebalo pitati i profesionalne hr. kritičare za nekakvu listu najboljih (Pavičić, Polimac, Njegić) jer meni se najiskrenije neke ne da niti gledati, posebno kad piše samo "drama" ili je subžanr "war".

Terminator: Dark Fate
Kada sam krenula gledati tek vidim kako se trebalo i ponoviti gradivo. Zaboravilo se dosta xD ali nije bilo teško pohvatati sitnice.
Gledam dosta negativnih kriktika film pobrao ali po meni je iznad prosjeka svakako. Predvidljivo da, dosta kvalitetne akcije a
glavni trio super. :smfor (26): Obožavam inače vidjeti još na sceni ove stare vukove (Arnolda). Jest da sve to danas ide u skladu s vremenom
ali kod njih i dalje ima tog šmeka.
Problem toga nastavka je da je prokleto prosječan. A u moru iznadprosječnih filmova, tko ima vremena za prosječne?  ;D
Drugi još veći problem je da se nije našao trolerski raspoložen prevoditelj koji bi u titlovima pisao "Terminator: Crna Fata" i sve one nesuvisle dijaloge preveo u alanfordovskom duhu. Pa mislim dijaloge im je izgleda pisao netko tko ima određenih problema u glavi.
Ukoliko se ne pojave titlovi koji bi "popravili" film i učinili ga pravim izborom za cerekanje s prijateljima, preporučam preskočiti. Čak i ako ste ljubitelj time travel filmova, Arnolda ili Hamiltonice, jednostavno se ne isplati gubiti vrijeme na ovu bespotrebnu besmislicu.

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2336 u: Veljača 10, 2020, 18:30:31 poslijepodne »
Problem toga nastavka je da je prokleto prosječan. A u moru iznadprosječnih filmova, tko ima vremena za prosječne?  ;D
Drugi još veći problem je da se nije našao trolerski raspoložen prevoditelj koji bi u titlovima pisao "Terminator: Crna Fata" i sve one nesuvisle dijaloge preveo u alanfordovskom duhu. Pa mislim dijaloge im je izgleda pisao netko tko ima određenih problema u glavi.
Ukoliko se ne pojave titlovi koji bi "popravili" film i učinili ga pravim izborom za cerekanje s prijateljima, preporučam preskočiti. Čak i ako ste ljubitelj time travel filmova, Arnolda ili Hamiltonice, jednostavno se ne isplati gubiti vrijeme na ovu bespotrebnu besmislicu.

Da dijaloge bih se i ja složila, ali i dalje mi je jedan od boljih filmova unazad koju godinu. Trebala sam svakako naglasiti ovo da mislim na filmove
relativno novije 2-3 god unazad. Ni uopšteno nije toliko loš da sada ne idemo u krajnost.
Za akcijske ljubitelje a i šire definitivno moja preporuka. :smfor (21): Crna Fata :lol2:

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2337 u: Veljača 10, 2020, 19:30:40 poslijepodne »
Hvala, odgledacu sva 3 pa javljam utiske.

Inace nemam sta da se ljutim, samo me cudi da nisi nikad cuo za Metastaze, glumi Rene Bitorajac i ostala poznatija glumacka postava rekao bih. Kapirao sam da je verovatno najpoznatiji Hrvatski film novijeg doba, meni je film brutala, odgledao sam ga nekoliko puta.
https://www.imdb.com/title/tt1433816/?ref_=nv_sr_srsg_3

Gledao sam Zvizdan, i stvarno mi se dopao (mozda zato sto se pronalazim u njemu al dobro :DDD)

https://www.imdb.com/title/tt4593108
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2338 u: Veljača 10, 2020, 19:43:23 poslijepodne »
Uncut Gems https://www.imdb.com/title/tt5727208/?ref_=nv_sr_srsg_0
Kakav film!!! Na stranu Adam Sandler, koji je btw vjerovali ili ne odličan u filmu, zanemarite trailer, žanr... ništa nije važno, film je toliko dobar da nadilazi sve te možebitne razloge da ga se ne pogleda. Luda, zabavna, napeta, crno-humorna priča... tko god da je radio scenarij, svaka mu čast.. čista fantazija.
Kevin Garnett i Celticsi iz 2012 imaju važnu rolu u filmu, a nije sportska drama ;D

Napeto,od početka do kraja, Sandler odličan, muzika koja upotpunjuje ludilo..ma haos od filma (morala sam da napravim pauzu tokom gledanja- toliko je atmosfera filma i priče zarazna  ;D ).
Hvala D. što si ga preporučio.  ;D

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2339 u: Veljača 10, 2020, 20:18:28 poslijepodne »
Nema na čemu, samo nek se gleda. ;D Po meni top 5 sigurno, a možda i top 3 film ove godine, a znamo kakva je bila konkurencija.