Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Great  (Posjeta: 3391 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
The Great
« u: Svibanj 26, 2020, 18:35:09 poslijepodne »

"The Great" je satirična komična drama koja prati nevjerojatni uspon i spektakularnu vladavinu feminističke trailblazerice Katarine Velike, najdugovječnije ženske voditeljice u ruskoj povijesti.



Godina: 2020.
Mreža: Hulu
Žanr: biografski, komedija, drama
Glumci: Elle Fanning, Nicholas Hoult, Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Shawan...




Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Great
« Odgovori #1 u: Lipanj 03, 2020, 23:00:27 poslijepodne »
kako je ovo meni jedna zanimljiva serija ... naravno bez pretenzija da bude istorijski autenticna (mada ima biografskih detalja), ali sa dobrim dijalozima i humorom ... glavna glumica Elle Fanning (nadjoj da ima tek 22 godine) fenomenalna/briljantna u ovoj ulozi, nosi ulogu od pocetka do kraja, ne zaostaje u tome ni glavni glumac Nicholas Hoult (mene neodoljivo po glumi i dikciji puno podseca na Hugh Granta u najboljim danima - btw, igrali su zajedno u filmu About a Boy), kao ni sporedna zenska uloga Phoebe Fox itd. Naravno ceo seting sa kostimima/lokacijom je adekvatan dogadjanjima na tadasnjem carskom dvoru.

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: The Great
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2020, 09:34:56 prijepodne »
izvrsa serija, Elle je fantasticno odglumila, zabava je serija, ouna povijesnih detalja ( nisu stavljea u vremenski kontekst ) i dosta je toga promjenjeno. Petar III, je savrseno odglumio dokonog cara, ludaka, dijalozi su savrseni. preporucam svakome, osvjezenje u zanru

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Great
« Odgovori #3 u: Lipanj 09, 2020, 08:49:29 prijepodne »
Takodje, ono sto ce mi ostati u secanju kod ove serije, je da sam u svakoj epizodi odgledao celu odjavnu spicu, jer se svaka zavrsava sa razlicitom muzickom numerom koja pokusava da isprati radnju zavrsene serije. Ne secam se da sam nesto slicno video do sada, da takav kontrast moze biti idealan. Supervizor za muziku u seriji je Maggie Phillips, radila je i muziku za serije The Handmaid’s Tale, Legion, Fargo, Normal People, a tu je i Nathan Barr koji je radio na muzici za serije The Americans, True Blood i Sneaky Pete. Spisak za soundtrack ove serije, jako interesantno: Episode 1: Patti Smith "Everybody Wants To Rule The World" … Episode 2: Primal Scream "Movin' On Up" … Episode 3: Cat Power "Free" … Episode 4: Buzzcocks "Orgasm Addict" … Episode 5: Courtney Barnett "Nobody Really Cares If You Don't Go To The Party" … Episode 6: Thomas Dolby "She Blinded Me With Science" … Episode 7: Sharon Van Etten "(What's So Funny 'Bout) Peace, Love, And Understanding" … Episode 8: Suzi Quatro "The Wild One" … Episode 9: Cass Elliot "New World Coming" … Episode 10: Simone Istwa "Bird on a Wire"  :clapp :clapp

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Great
« Odgovori #4 u: Kolovoz 12, 2020, 16:25:49 poslijepodne »
Ovo trenutno gledam; na trećoj sam sada.
Nisam imao neka očekivanja, ali za sada sam ugodno iznenađen.

Gluma nije neka vrhunska, ali za divno čudo me ne smeta ni najmanje.
Zanimljiv mi je lik Katarine, iako pretpostavljam da nema baš nikakve veze s istinom.
Vizualno vrlo oku ugodna serija, i na par trenutaka te baš iznenadi.  :clapp
Malo neke "fore" već postaju izlizane i prenaglašene, ali ne brinem se previše, obzirom da ima samo 10 epizoda ...

...

Iiii upravo sam saznao da snimaju 2. sezonu.  :smfor (9):
Bio sam uvjeren da je riječ o mini-seriji.  ;D

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Great
« Odgovori #5 u: Kolovoz 17, 2020, 19:00:17 poslijepodne »
Evo, pogledana je cijela prva sezona.
Mrvicu me razočarao tempo serije; očekivao sam da će se više stvari sve skupa dogoditi.
Ali sve skupa vrlo simpatično i dobro posloženo.
Taman sam naletio i na rusku verziju serije i moram priznati da me nije privukla ni najmanje.
Sve nešto tmurno i usporeno, valjda kako je zbilja i bilo.  ;D

Tako da meni ovo definitivno ima prolaznu ocjenu; čekam drugu sezonu, ako je bude.