Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Big Little Lies  (Posjeta: 58592 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #30 u: Travanj 03, 2017, 12:37:54 poslijepodne »
Serija je završena, svi prevodi su postavljeni, a meni je žao što je gotovo. Rasplet me je raspametio, fenomenalan je!  :sbowing_100-106
Zaista se nisam nadala ovakvom kraju.  :EmoticonPrayer2 Nikol i Ris su dokazale da je ovo definitivno zlatna era televizije.

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #31 u: Travanj 03, 2017, 12:48:29 poslijepodne »
Serija je završena, svi prevodi su postavljeni, a meni je žao što je gotovo. Rasplet me je raspametio, fenomenalan je!  :sbowing_100-106
Zaista se nisam nadala ovakvom kraju.  :EmoticonPrayer2 Nikol i Ris su dokazale da je ovo definitivno zlatna era televizije.
I meni je zao sto je serija zavrsena , kraj je fenomenalan .

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #32 u: Travanj 03, 2017, 13:07:38 poslijepodne »
Biljo pre nego što pogledam večeras reci mi samo jel se neka od mojih teorija ispostavila tačnom?  :? ?? :lol2:

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #33 u: Travanj 03, 2017, 13:28:53 poslijepodne »
Biljo pre nego što pogledam večeras reci mi samo jel se neka od mojih teorija ispostavila tačnom?  :? ?? :lol2:

Spoiler: prikaži
Još kako si pogodio. Osim sitnice da je pravi (tehnički) ubica neko za koga nikad ne bismo pogodili. Zato je toliko fascinantan kraj.  ;D
Ništa više neću da ti kažem da ti ne pokvarim uživanje.  ;)

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #34 u: Travanj 04, 2017, 20:55:39 poslijepodne »
Stvarno odlična serija, odlična priča i odličan kraj. Ipak je to HBO!  :sbowing_100-106

Biljo hvala mnogo na odličnim prevodima, sad čekamo Sharp Objects sa Amy Adams, nadam se da će na jesen.  :smfor (6): :beer2:

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #35 u: Travanj 04, 2017, 21:13:01 poslijepodne »
Stvarno odlična serija, odlična priča i odličan kraj. Ipak je to HBO!  :sbowing_100-106

Biljo hvala mnogo na odličnim prevodima, sad čekamo Sharp Objects sa Amy Adams, nadam se da će na jesen.  :smfor (6): :beer2:
Ja se radujem svakoj HBO seriji, stvarno retko kad pogreše. Ovo mi je stvarno leglo, kratko, a odlično, fenomenalno su nas zaintrigirali time što su do samog kraja krili i ko je ubica i ko je žrtva.

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #36 u: Travanj 04, 2017, 21:54:44 poslijepodne »
Pa Sharp Objets je isti princip kao Big Little Lies, samo 8 epizoda, po poznatoj knjizi Gillian Flynn (Gone Girl), veliki filmski glumci učestvuju i misterija otkrivanja ubice. Zato sam baš nju spomenuo.  :smfor (27):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #37 u: Travanj 04, 2017, 22:03:10 poslijepodne »
Neću ni da pokušam da čitam knjigu da bih mogla da uživam u seriji kao u Nevinim lažima. Ali zato planiram da nabavim knjigu Nevine laži da što pre pročitam.  :smfor (27):

Offline Goran

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #38 u: Travanj 04, 2017, 22:14:15 poslijepodne »
Prenosim sa drugog foruma razliku između serije i knjige, ako nekog zanima:

Spoiler: prikaži
- U knjizi Bonnie takodje gurne Perryja, ali kasnije Nathan otkriva da je kad je bila mala stalno gledala kako njen otac tuce majku i da nosi duboke traume iz detinjstva zbog toga. To je donekle i razlog celog njenog shticka sa jogom i travom i spiritualnoscu- nacin da se smiri itd.
-Takodje, na kraju posle intervjua koji policija sprovodi sa svim prisutnim roditeljima, Bonnie se prijavljuje u policiju sama i dobije neku beznacajnu kaznu. Znam da je Madelininom muzu laknulo jer je ona trazila od njega da laze policiju, a on to nije mogao da radi i da je insistirala, to bi verovatno vodilo da njihovog rastanka. Jednostavno covek ne ume da laze i tesko mu pada i ne bi mogao da zivi sa tim.
- U knjizi Madeline nema aferu. Nisam sigurna zasto je to uopste stavljeno u seriju, osim, eto, da ubiju u pojam gledaoce da je nezadovoljna zivotom. U knjizi, ona i njen muz maju super odnos i on je razume i voli sa svim njenim manama, ali ona je ista. Valjda da ubace sumnju da je rivalstvo medju muskarcima vodilo do potencijalne zrtve koju ne vidimo do kraja.
- u knizi Celeste i Perry su jedidni koji imaju brdo para. Madeline je srednji stalez, Renata nesto iznad njih.
- U knjizi Celeste nije starija od Perryja. Ali jeste gotovo nestvarno lepa. Nicol ima ime da privuce gledaoce i talenat  da odglumi bilo sta, tako da to manje-vise nije bitno. Ona je jedina ciji casting je bas odudarao od likova iz knjige- svi ostali su bas, bas verno prikazani.
- Takodje, u knjizi Madelinina cerka Abigail koja je pod uticajem Bonnie postala socijalni aktivista, zaista stavlja svoju nevinost na aukciju. One nece da ugasi sajt, niko ne moze da ga skine sam i redjaju se ruzni komentari muskaraca koji licitiraju. Na kraju, neki stariji gospodin, bivsi sudija u poruci joj nudi da ugasi sajt, objasnjavajuci zasto to nije nacin da se prizove paznja na problem trgovine ljudima i nudi da u zamenu uplati Amensty International 100.000$. Ona srecna, problem resen... Nekoliko dana kasnije Madeline razgovara sa Celeste i zahvaljuje joj se jer je ukapirala da je to bila ona i da sudija ne postoji-  Celeste je jedina koja ima toliko novca da sebi priusti to (u stvari novac je Perryjev i on je jedva cekao da dodju kuci posle toga da se iskali na njoj sto je potrosila te pare bez njegovog znanja.)

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #39 u: Travanj 04, 2017, 22:23:15 poslijepodne »
Da je scenario pratio knjigu, moglo je da se snimi još pet epizoda. Ali, možda je bolje ovako. Kratko a slatko.  :clapp

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4345
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #40 u: Travanj 04, 2017, 23:55:50 poslijepodne »
Preporučuješ li za gledanje, Biljo?

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #41 u: Travanj 05, 2017, 00:03:05 prijepodne »
Da, vidiš po mojim komentarima da sam oduševljena serijom. Mada mislim da će se više dopasti tvojoj ženi nego tebi, ali daj joj šansu.  ;D

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4345
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #42 u: Travanj 05, 2017, 06:15:41 prijepodne »
Završio mi se Black Sails pa će uskočiti na to mesto.  :smfor (25):

Offline zlatak

  • TDDCrew n00b
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #43 u: Travanj 06, 2017, 01:51:13 prijepodne »
Nije loše, ali moglo je i bolje. Ne znam kako su postigli da angažiraju ovako poznatu postavu. Sviđa mi se muzika.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #44 u: Travanj 08, 2017, 21:24:10 poslijepodne »
Faksiću, ništa ne pišeš o seriji. Je l' gledaš? Kako ti se sviđa?

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4345
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #45 u: Travanj 08, 2017, 21:27:07 poslijepodne »
Upravo kucam.
Pogledali, ono, ništa posebno, možda jer smo pogledali seriju u par dana (čega sam protivnik). Očekivao sam bombastičan kraj, ali sve je već bilo poznato.
Spoiler: prikaži
Jasno mi je bilo ko je Zigijev tata od momenta kad je rekla da je silovana.
Ali je bio momenat kad se prisećala i nije bilo Perijevo lice, pa sam pomislio, "aha, ipak spremaju neki tvist", ali ga nije bilo.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #46 u: Travanj 08, 2017, 21:31:50 poslijepodne »
To o Zigijevom tati izgleda da samo meni nije bilo jasno od početka.  :unsure   :smfor (9):

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4345
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #47 u: Travanj 08, 2017, 21:42:31 poslijepodne »
Opet, moguće da je problem u tome što smo samo sinoć pogledali 4 epizode.
Kad gledaš u cugu primetiš više detalja.
Spoiler: prikaži
Od starta se kontalo da Zigi ne muči Amabelu. Kad su pokazali masnije povezalo sa masnicama na Nikol.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #48 u: Travanj 08, 2017, 21:52:51 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Mene je totalno zabunilo to što sam mislila da je Džejn upoznala i Perija pored Selest, kao što je upoznala i Madlininog Eda kad je bila u njihovoj kući. A posle je išla kod onog dekoratera i bila sam sigurna da je on silovatelj. Ali i to što kažeš, drugačije sve doživiš kad bindžuješ...

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #49 u: Srpanj 04, 2017, 16:55:37 poslijepodne »
pogledah je u dva dana.. odlična serija, jasan rasplet (svima osim Bilji  :lol2: ), neočekivani ubojica.. ali sve u svemu, velika preporuka  :clapp

Spoiler: prikaži
na mojoj listi 'eventualne žrtve' su se izredali svi, ali na kraju mi je laknulo što su gnjidu ubili.. a što se tiče ubojica, nisam mislila da će to biti Bonnie jer nije bilo nikakvog razloga da ga ona ubije, ali sad kad sam pročitala ovo što je Goran stavio u spojler, puno je jasnije.. netko tko odrasta uz nasilje, a odraste u osobu kojoj je duševni mir najvažniji, obično ima kratak fitilj.. bravo Bonnie, nek' si ga šutnila  ;D


ima li naznake druge sezone? nešto se priča, ali nipta konkretno, jel?

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #50 u: Srpanj 04, 2017, 17:00:23 poslijepodne »
Pa ja sam se fino u nekoliko postova gore opravdala što nisam skontala, ali vidim i sama da sam ovde najtupavija, šta mogu  :smfor (6):.
Mislim da sam pročitala da se neće nastaviti, ali snima se nešto slično, opet u HBO produkciji, pa se i tome radujem.   :smfor (26):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #51 u: Srpanj 04, 2017, 17:09:11 poslijepodne »
ma znam cico, sve sam pročitala.. šalim se malo..

Spoiler: prikaži
btw, ja sam ga skontala prvo po cipelama, a kad je Jane spomenula da Ziggyjev otac voli erotično gušenje i silovanje, samo sam potvrdila sumnje.. i što Goran kaže, da si gledala jednu za drugom, skužila bi i ti  :smfor (6):


i hvala za vrhunske titlove, i tebi i faksu  :smfor (25):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #52 u: Srpanj 04, 2017, 17:13:12 poslijepodne »
Dvkv & ja smo u tandemu ovo sređivali.  ;D

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #53 u: Srpanj 04, 2017, 17:16:45 poslijepodne »
Dvkv & ja smo u tandemu ovo sređivali.  ;D

moje isprike dvkv  :EmoticonPrayer2 :EmoticonPrayer2

još sam pročitala komentar da je faks gledao, vjerojatno sam automatski i napisala.. hvala bilji i dvkv-u  :smfor (25): :smfor (25):

Offline dvkv

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #54 u: Srpanj 04, 2017, 17:59:09 poslijepodne »
Nema na čemu :smfor (26):, ali ipak je Bilja odradila veći deo posla :smfor (25):

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #55 u: Srpanj 04, 2017, 18:04:43 poslijepodne »
Ne bih ja ni imala posla da nije tebe, ali ajde neka budemo oboje zaslužni.  :beer2:

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4345
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #56 u: Srpanj 04, 2017, 19:55:37 poslijepodne »
i hvala za vrhunske titlove, i tebi i faksu  :smfor (25):
Nema na čemu! Napokon da neko ceni trud koji sam uložio oko ove serije!
Spoiler: prikaži
 :smfor (24):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #57 u: Srpanj 04, 2017, 19:56:24 poslijepodne »
i hvala za vrhunske titlove, i tebi i faksu  :smfor (25):
Nema na čemu! Napokon da neko ceni trud koji sam uložio oko ove serije!
Spoiler: prikaži
 :smfor (24):


šuti tamo, dovoljno se grizem što zahvaljujem tebi neradniku jednom  :smfor (10): ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #58 u: Srpanj 04, 2017, 23:41:53 poslijepodne »
  Gledao sam ovu seriju kada se pojavio prevod. I mnogo mi se dopala jer u slučaju autora Dejvida Kelija nema promašaja. Stariji i ne samo oni, sigurno pamte serije kakve su Ali MekBil, Njuškala i sve ono što je uradio kasnije. Prošle godine je bio vredan i pored "lažljivica" dodao je i seriju Golijat u svoju radnu knjižicu. Pa ko nije gledao Golijata sad mu je vreme.

http://www.vanityfair.com/hollywood/2017/04/big-little-lies-season-2-plot-ideas

  I na kraju dobra vest. Bar u najavi.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7222
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Big Little Lies
« Odgovori #59 u: Srpanj 05, 2017, 09:23:54 prijepodne »
i ja sam tražila ima li kakva naznaka i na par mjesta našla da bi se mogla nastaviti  :smfor (27):