Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Byw Celwydd (Living a Lie)  (Posjeta: 3850 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Byw Celwydd (Living a Lie)
« u: Svibanj 03, 2021, 08:36:21 prijepodne »

Drama koja prikazuje konflikt između novinara, savjetnika i političara u Cardiff Bayu.


Godina: 2016.
Mreža: S4C
Žanr: drama
Glumci: Catherine Ayers, Matthew Gravelle, Mark Lewis Jones



Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Byw Celwydd (Living a Lie)
« Odgovori #1 u: Svibanj 07, 2021, 21:27:54 poslijepodne »
2010 godine, snimljena je i prikazana prva sezona kultne političke serije Borgen. Nakon nje snimljene su još dvije sezone, da bi sve bilo okončano 2012. Četiri godine kasnije, 2016. snimljena je prva sezona serije Byw Celwydd, a sadržaj je gotovo identičan. Radi se kao i u danskom Borgenu o odnosu politike i političara, njihovih savjetnika i novinara. Zajedničko je to što se u obje serije na čelu vlade nalaze žene, pa su to i priče o borbi za prava žena u pretežno muškom ambijentu. Već tada, nakon prve sezone Byw Celwydd, počele su spekulacije koja je od serija bolja. Što se mene osobno tiče, putovanje serije s aspekta prevođenja, trajalo je dugo, zbog činjenice da je bilo vrlo teško doći do transkripata s velškog jezika. No konačno, eto je pred vama. Izvrsna, dobro balansirana serija, kod koje su mene jedino smetali, veliki i poduži dijalozi, čega naravno u hladnijem okruženju Borgena nije bilo.  :smfor (9): :smfor (9): Seriju će biti malo teže nabaviti, nema je na redovnim kanalima, ali sve se može organizirati. Iako, na kanalima tipa Rapidgator i sličnima, lako se do nje dolazi.
I za kraj, moj odgovor na pitanje koja je bolja: Borgen ili Byw Celwydd. A odgovor je: "Ne znam." Procijenite sami. Naravno oni, koji je budu gledali.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Byw Celwydd (Living a Lie)
« Odgovori #2 u: Svibanj 07, 2021, 21:55:30 poslijepodne »
Svaka cast na energiji.Krenula sam da je trazim...(nema na VW),pa 

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Byw Celwydd (Living a Lie)
« Odgovori #3 u: Svibanj 07, 2021, 22:43:14 poslijepodne »
Da ne šaljem svima linkove pojedinačno (onima koji ih traže) evo gdje se sada mogu naći sve epizode. Od ranije znamo da je do serija s područja Walesa to poprilično teško.


Na ovim linkovima mogu se naći sve epizode, ali postoji ograničenje skidanja(besplatno i sporo) za skidanje do 2Gb. Otvaranjem računa dolazi se do opcije Premium s koje se fajlovi mogu skinuti bez ikakvih ograničenja.


If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Byw Celwydd (Living a Lie)
« Odgovori #4 u: Svibanj 08, 2021, 12:45:41 poslijepodne »
Ne mogu se otvoriti ovi fileovi za besplatno jer su veći od 2gb. Potrebno je platiti nalog za premium usera da bi se moglo skinuti

Upravo sam to napisao! Ne ide bez premiuma, a nema linkova za besplatna skidanja. No načina ima. Evo jednog.
Spoiler: prikaži
 Doduše, niti ranije, tad kad je bilo snimljeno, nije bilo lako doći do fajlova. No postoji način da se do njih dođe ali se prvo treba učlaniti na https://mega.nz/fm/dashboard. Nakon toga predstoji postupak pristupa kojim se može doći do fajlova i brzo ih i lako skinuti. Dakle nakon otvaranja računa, treba se javiti meni, jer se radi o mom računu, poslati nekakav svoj mail(bilo kakav, može i privremeni) dobiti od mene poziv, prihvatiti ga, a onda skinuti ono što je tamo. Byw Celwydd 1-3.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Byw Celwydd (Living a Lie)
« Odgovori #5 u: Svibanj 09, 2021, 23:45:40 poslijepodne »
Evo ja "zagazila" u velsku politicku scenu:zanimljvo,intrige licne i drustvene,dobar brzi ritam.Steta sto nemaju glumicu sa harizmom Sidse Babett Knudsen iz Borgena ali iako sa politickom temom ne bih ove dve serije uporedjivala.Za pocetak velsani imaju tu neku opustenost ,ali videcemo dalje kako ce se sve odvijati posto je tema univerzalna:moć i novac,a u tome su svi slicni ;D

Offline nenad.d

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beska
Odg: Byw Celwydd (Living a Lie)
« Odgovori #6 u: Svibanj 28, 2021, 20:42:18 poslijepodne »
Ima na egzotike i ova serija. Stream ili FileFactory/Uptobox za skinuti. Imaju dobre snimke i sa eng. titlom.