Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887492 puta)

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #390 u: Srpanj 23, 2017, 13:44:52 poslijepodne »
Thor mi je jedan od omiljenijih Marvelovih junaka.. jedva čekam  :smfor (27): :smfor (27):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #391 u: Srpanj 23, 2017, 21:21:48 poslijepodne »
Going in Style (2017)



http://www.imdb.com/title/tt2568862/

  Film Going in Style je timejk istoimenog filma iz 1979-te od kog se razlikuje. U originalu tri straca iz dosade pljačkaju banku dok je u rimejku to nasušna potreba penzinera koji su ostali bez svojih zarađenih penzija. Filmova o pljačkama banke ima na kilo i ovaj se ne razlikuje mnogo od ostalih. Ono što ovoj komediji daje čar su tri časne starine koje nose ovaj film. Izgledaju tako dobro i opušteno kao da se druže i iza kamera a ne samo na filmu. Sam kraj filma je na žalost malo zbrzan i debilan za moj ukus i to mu je glavna mana.

 

 

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #392 u: Srpanj 24, 2017, 10:55:16 prijepodne »
The Autopsy of Jane Doe
http://www.imdb.com/title/tt3289956/?ref_=nv_sr_1
pa def. jedan od naj horora zadnjih... dosta. ali samo zbog gomile mistery elementa, onda, po mom misljenju ulozena minimalna sredstva (radnja u jednu prostoriju, po malo na hodnik) a rezultat sjajan film, i za kraj odlican glumacki tandem.
eto tako, pa udrite.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #393 u: Srpanj 24, 2017, 19:55:01 poslijepodne »
The Autopsy of Jane Doe
http://www.imdb.com/title/tt3289956/?ref_=nv_sr_1
pa def. jedan od naj horora zadnjih... dosta. ali samo zbog gomile mistery elementa, onda, po mom misljenju ulozena minimalna sredstva (radnja u jednu prostoriju, po malo na hodnik) a rezultat sjajan film, i za kraj odlican glumacki tandem.
eto tako, pa udrite.
I meni je bio jedan od prijatnijih iznenadjenja sto se tice horor zanra, a ako volis dobru atmosferu u mrtvacnici (ma kako to debilno zvucilo), baci oko (a mozda si ga odavno odgledao) na "Nattevagten" (1994) Ole Bornedala, odlican triler sa primesama horora! Tri godine kasnije, sam Bornedal uradio je holivudski rimejk ("Nightwatch") sa Ewan McGregor-om i Nick Nolt-om, koji zacudo nije los...Suska se i o mogucem nastavku, ako priblizno bude dobar kao original, ja prezadovoljan!

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #394 u: Srpanj 24, 2017, 20:34:52 poslijepodne »
ako volis dobru atmosferu u mrtvacnici
ahahahahhahaahhahahaah!  (y)
cuo sam za ovaj najtvoc, sa cu malo pogledat i za ovaj original po netu. inace ovaj dzejn do je radio andre overdal koji je radio i meni jedan od drazih filmova trollhunter http://www.imdb.com/title/tt1740707/, mada ne vjerujem da nijesi gledao. faund futidz a odlican.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #395 u: Srpanj 24, 2017, 21:33:30 poslijepodne »
ako volis dobru atmosferu u mrtvacnici
ahahahahhahaahhahahaah!  (y)
cuo sam za ovaj najtvoc, sa cu malo pogledat i za ovaj original po netu. inace ovaj dzejn do je radio andre overdal koji je radio i meni jedan od drazih filmova trollhunter http://www.imdb.com/title/tt1740707/, mada ne vjerujem da nijesi gledao. faund futidz a odlican.

Jeste sjajan "Trollhunter", a sto se tice found footage filmova,ima tu par filmcica koje treba pogledati a sigurno jesi "Cannibal holocaust", "Cloverfield", The Poughkeepsie tapes", "Lake Mungo", "The taking of Deborah Logan", "Man bites dog", "The last broadcast", pa sto da ne i "This is Spinal tap", "Interview with the assassin"...one poznate dobre poput "Rec"-a ili "The Blair witch projecta" ne treba ni spominjati...

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #396 u: Srpanj 24, 2017, 22:14:34 poslijepodne »
The Interview (1998)



http://www.imdb.com/title/tt0120714/?ref_=fn_al_tt_2

    U stan osumnjičenog provaljuju panduri koji ga zatiču u gaćama. Ljubazno ga zovu na informativni razgovor (intervju) koji je pun tvistova, zavlačenja i sumnji. Što bi rekli, igra mačke i miša. Osumnjičeni od početka i liči na uplašenog miša spremnog na saradnju. To je samo privid jer od početka do kraja on je taj koji vodi igru. Intervju bih najbolje opisao kao osiromašenu australijsku verziju Dežurnih krivaca. Osiromašenu jer nema akcijašenja kakvo je bilo na brodu i slično. Nema ni toliko veliku ekipu poznatih glumaca a to što se pomenuti deficit ne primećuje u Intervjuu govori samo za sebe.

  Gledao bih Intervju i ranije da je bilo prevoda. Slučajno nabasah na prevod pa ko voli neka izvoli. Mislim da se neće prevariti.

  Od mene preporuka.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #397 u: Srpanj 25, 2017, 08:32:52 prijepodne »
ako volis dobru atmosferu u mrtvacnici
ahahahahhahaahhahahaah!  (y)
cuo sam za ovaj najtvoc, sa cu malo pogledat i za ovaj original po netu. inace ovaj dzejn do je radio andre overdal koji je radio i meni jedan od drazih filmova trollhunter http://www.imdb.com/title/tt1740707/, mada ne vjerujem da nijesi gledao. faund futidz a odlican.

Jeste sjajan "Trollhunter", a sto se tice found footage filmova,ima tu par filmcica koje treba pogledati a sigurno jesi "Cannibal holocaust", "Cloverfield", The Poughkeepsie tapes", "Lake Mungo", "The taking of Deborah Logan", "Man bites dog", "The last broadcast", pa sto da ne i "This is Spinal tap", "Interview with the assassin"...one poznate dobre poput "Rec"-a ili "The Blair witch projecta" ne treba ni spominjati...
1/odavno na wl, citam da je jedan od boljih u ovom zanru
2/ ni sam ne znam koliko puta sam ga gledao, obozavam ga
3/ odlican
4/ gledao bioskopsku premijeru, jos se sjecam vracanja kuci u sitne sate, zalaja pas, a ja ka bolt...
ove ostale cu probrat, ali cu izbjec ako ima duhova, previse eksploatisano...
hvala!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #398 u: Srpanj 25, 2017, 13:06:57 poslijepodne »
BBC.We.Have.Ways.of.Making.You.Talk zanimljiv dokumentarac.
Kao što naziv sugeriše tema su mučitelji islednici. Nekako više iz njihove perspektive.
U filmu se pojavljuje priličan broj njih sa svih meridijana.
Kapiram da su time hteli da daju što verniji profil ljudi koji se bave tim tzv zanimanjem.
Nisu ih analizirali. Sad kad mislim o tome kapiram da je većina njih sociopata neki od njih psihopate.
Ali šta ja znam. Doku sugeriše da smo svi sposobni za takve stvari. Prema njima stvar je u moći.
Može biti. A i ne mora. Imaš svoju glavu i svoju volju.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #399 u: Srpanj 25, 2017, 22:36:44 poslijepodne »
  Bez starca nema udarca ;D

The Death of "Superman Lives": What Happened? (2015)




http://www.imdb.com/title/tt2753778/

  Ovo je dokumentarac o filmu koji nikada nije snimljen, o projektuu koji nije ni toliko glup ni beznačajan kao što na prvi pogled izgleda. Supermen je prvi superheroj koji se iz sveta stripa preselio u svet filma. Na kraju je svima toliko dosadio da su prvo rešili da ga ubiju pa ožive i sa njim urade nešto novo. Počele su korenite promene i radovi iza kojih je stao bivši holivudski frizer u ulozi producenta, scenarista K.Smit koga su zamenili, reditelj T.Barton koji je od Supermena hteo da napravi otpadnika...Ipak su po meni najbolji svi oni strip crtači i dizajneri koji su svojim idejama probali da stvore novog Supermena. Njihov rad je propao na ovom projektu ali je zaživeo na drugim filmovima. Jedan od njih je Wild Wild West (1999) a ono što je zaista prava šteta je činjenica da je dokumentarac snimljen pre Snajderovog Supermena i Betmena. Da je snimljen kasnije videlo bi se kako je Snajder "pozajmio" ono čudovište na kraju. I ne samo čudovište. Sigurno bi i to bilo u dokumentarcu.

  Meni je krivo što nije snimljen, što reče frizer, il bi bio ismejan il bi bio genijalan. Vorner je tad pukao ogromne pare sa filmovima a posle neuspeha Betmena i Robina verovatno su procenili da ne žele ovako nesšo. Ne bi bio ništa gori od filmova o superherojima koje su počeli da štancuju. Gnjavator Barton je posle Betmena mogao da uradi nešto pošteno dok je još bio u formi. Čak mi N.Kejdž posle svega nije izgledao smešan i loš ozbor.

  Dobro su se zezali reditelj koji uzima intervjue i društvance koje je odabrao. Ja sam se uplašio da reditelju klimoglavcu ne otpadne glava od klimanja. Kao konj na prazne jasle kako kažu.

 Sve u svemu ovo je zanimljiv i uspeo pokušaj da se snimi film o filmu koji nikad nije snimljen, o filmu koji je ipak uticao na druge autore. Poseban šmek daje opuštena atmosfera i otkrivanje malih tajni snimanja filma.

  Od mene preporuka.




Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Filmovi
« Odgovori #400 u: Srpanj 26, 2017, 11:47:42 prijepodne »
rekao je da bi radije prerezao žile na rukama nego ponovno glumio Bonda, ali izgleda da lova čini čuda...  ;D

Daniel Craig stari-novi 007?
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #401 u: Srpanj 26, 2017, 13:04:34 poslijepodne »
Dobar je taj dokumentarac o Supermenu, ja sam gledo kad je izašao..
Gledam tog lika što ga je pravio na jutubu, ima emisije o filmovima, serijama vezane za stripove..
Napravio je dokumentarac od svojih para i preko Kickstartera,
lepo je videti da neki obični baja može ugovoriti intervju s Tim Burtonom..

A ovo za Bonda ne znam, nekad su mi bili dobri, sad ovo s sonijem i Kregom..
Jbg, pare čine čuda..
Ako se dobro sećam, ovaj prošli film, soni je potrošio neke ogromne novce..

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #402 u: Srpanj 26, 2017, 14:00:54 poslijepodne »
Dobar je Kreg onako sirovija varijanta 007. Jedino što priče nisu baš u tom pravcu pisane da exploatišu tu dimenziju.
A Bondovi su uvek išli publici niz dlaku. Bolje da je Bond bio žensko nego Dr.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #403 u: Srpanj 26, 2017, 15:56:39 poslijepodne »
Dobar je Kreg onako sirovija varijanta 007. Jedino što priče nisu baš u tom pravcu pisane da exploatišu tu dimenziju.
A Bondovi su uvek išli publici niz dlaku. Bolje da je Bond bio žensko nego Dr.

Ne znam, meni od svih njih, najbolje je legao Timoti Dalton! E, sada, legenda kaze da njegov neuspeh kod publike da ga prihvate kao Bonda lezi u prici da je etiketiran kao suvise osvetnicki za razliku od "sarmera" poput Mura i Konerija!

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #404 u: Srpanj 26, 2017, 22:20:53 poslijepodne »
Dobar je taj dokumentarac o Supermenu, ja sam gledo kad je izašao..
Gledam tog lika što ga je pravio na jutubu, ima emisije o filmovima, serijama vezane za stripove..
Napravio je dokumentarac od svojih para i preko Kickstartera,
lepo je videti da neki obični baja može ugovoriti intervju s Tim Burtonom..

A ovo za Bonda ne znam, nekad su mi bili dobri, sad ovo s sonijem i Kregom..
Jbg, pare čine čuda..
Ako se dobro sećam, ovaj prošli film, soni je potrošio neke ogromne novce..

  Da nisam video dokumentarac ne bi znao da čovek postoji. Zaboravio sam da dodam opuštenu atmosferu koja je doprinela tome da se kroz dobro zezanje uradi dobar posao. A to je najbolji pristup bilo čemu.

  Najbolji 007 je, bar za sada i za mene, pomenuti Krejg. U prilog tome najbolje govori spisak njegovih povreda posle svakog filma. Čovek voli da se oznoji a ja to cenim.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #405 u: Srpanj 26, 2017, 22:47:43 poslijepodne »
Nesluzhebnoe zadanie (2004)





http://www.imdb.com/title/tt0410370/

  Inspiracija za Neslužbeni zadatak je incident koji se desio juna 1945-te u šumama Češke. Grupa nacista je otkrila svoj položaj kada je napala viseći most koji su čuvali Sovjeti. Mir je potpisan ali rat nije završen za one koji su znali šta su radili u SSSR-u, Poljskoj, Češkoj...Njihov cilj je bio da se predaju ne Sovjetima već anglo-američkim trupama i na tom svom putu nisu birali sredstva. Događaj je ostao zabeležen zahvaljujući svedoku učesniku koji je ujedno i glavni junak. To je kozački poručnik Serba koji se sa grupom kozaka priključio malobrojnim vijnicima Crvene armije koja je ganjala bandu. Kozaci su priča za sebe jer su imali privilegije koje su krvlju platili. To ni Staljin nije mogao da im oduzme. I to se vidi u početku kako štrče u svom ruhu naspram ostalih uniformih lica. Ipak su se presvukli da bi učestvovali u poteri koja je školski primer neutralisanj a diverzantskih grupa. Taj deo filma je najbolji jer ni nacisti ni Sovjeti nisu početnici već veterani koji iza sebe imaju borbe koje su preživeli. Sposobni i pametni su i jedni i drugi a ne kao u našim partizanskim filmovima u kojima se švabe nameštaju na metak.

  Reprizirao sam film zbog društva i nisam se pokajao. Postoji nastavak u kom se, sad već stari Serba, sa grupom vojnika ruske federacije, vraća na još jedno mesto borbe iz II svetskog rata. Nastavak nije loš ali prvi deo je daleko bolji.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #406 u: Srpanj 27, 2017, 21:45:16 poslijepodne »
War for the Planet of the Apes (2017)



http://www.imdb.com/title/tt3450958/

  Odgledao sam War for the Planet of the Apes (2017) koji je sve samo ne još jedan promašaj i majmunisanje. To važi za svaki film od Bartona pa do danas. Ovaj serijal postaje sve bolji i bolji i kada uporedim prvi film iz 1968-me mogu samo da napišem alal vera ljudi. U ovom slučaju alal vera M.Rivsu kojem je ovo drugi film na ovu temu jer čovek je napravio čudo uz pomoć tehnike i sas onim šta ima u glavi. Ne znam kako drugačije da nazovem ovo što sam video kod glavnog junaka osim revolucijom. Glavni junak je potpuno kompjutersji lik koji je pri tom još i majmun a urađen je tako da se sa svojom sabraćom uopšte ne razlikuje od ljudi.



  Nekad sam se smejao na samu pomisao dok sam gledao film S1m0ne (2002) o ovom što sam video. Dolazi vreme u kom glumci uopšte neće biti potrebni. Sad, da li je to dobro ostaje da se vidi. Najlepše od svega je to što Rivs u ova dva filma sve radi postupno i bez nagih rezova. Rezultat je gledanje evolucije u realnim vremenu. U ovom filmu majmuni su dogurali do pokazivanja emocija. Primetio sam jednu grešku u filmu koja mi se nije svidela a koja ipak ima smisla. Mislim na scenu kada u snežnoj pustinji nailaze na drvo u cvetu. Ima smisla ta scena i to će videti oni koji gladaju film.

  Mrzim rimejk, CGI i efekte radi efekta i što bolje prodaje neviđenih gluposti moje serviraju. U ovom slučaju menjam mišljenje.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #407 u: Srpanj 28, 2017, 21:23:25 poslijepodne »
The Act of Killing (2012)



http://www.imdb.com/title/tt2375605/



Mislim da je nemoguće u nekoliko rečenica opisati sve ono što sam video a šta su uradili (i još uvek rade) monstrumi koji sigurno nisu ni čuli a ni pročitali bilo šta od Markiza de Sada. To njihovo neznanje ih nije sprečilo da sve bolesne fantazije pomenutog markiza sprovedu u delo. Paradoks je da su inspiraciju pronašli u američkim filmovima koje si gledali u bioskopu ispred kog su tapkali karte. Američka zasluga za zločine se ne završava samo na holivudu jer su, "lideri slobodnog sveta" kako sami sebe nazivaju, uzrok džavnog udara u Indoneziji. Vojska koja je došla na vlast nije mogla a ni smela da radi sve ono što su radile paravojne formacije onda ali i sada. Zanimljivo je što pomenute demokrate uopšte ne menjaju svoj način rada jer kad uporedim u ime demokratije ubijanje Kineza u Indoneziji onda ili ljudi u Libiji sada vidim da uopšte nema nikakve razlike u metodu u kom od neke uređene države prave krvavi teroristički svinjac.
  Preživele vođe paravojnih formacija paradiraju ovim filmom u društvu novih snaga i oni, onakvi kakvi jesu, ne opisuju samo šta su i zašto radili, neki od njih čak učestvuju na parlamentarnim izborima  .

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #408 u: Srpanj 29, 2017, 09:47:19 prijepodne »
Independence Day: Resurgence
http://www.imdb.com/title/tt1628841/?ref_=nv_sr_3
Sta sam upravo pogledao....
Ovo nepreporucujem ni najgorem neprijatelju  :smfor (24):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #409 u: Srpanj 29, 2017, 12:38:39 poslijepodne »
Independence Day: Resurgence
http://www.imdb.com/title/tt1628841/?ref_=nv_sr_3
Sta sam upravo pogledao....
Ovo nepreporucujem ni najgorem neprijatelju  :smfor (24):

strahota.. muž i ja gledali do pola i ugasili.. užas

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #410 u: Srpanj 29, 2017, 16:33:37 poslijepodne »
Independence Day: Resurgence
http://www.imdb.com/title/tt1628841/?ref_=nv_sr_3
Sta sam upravo pogledao....
Ovo nepreporucujem ni najgorem neprijatelju  :smfor (24):

strahota.. muž i ja gledali do pola i ugasili.. užas
Gledao sam sa decom. Cak se ni njima nije dopao.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #411 u: Srpanj 29, 2017, 21:17:57 poslijepodne »
Independence Day: Resurgence
http://www.imdb.com/title/tt1628841/?ref_=nv_sr_3
Sta sam upravo pogledao....
Ovo nepreporucujem ni najgorem neprijatelju  :smfor (24):

Odavno veće razočaranje nisam doživeo. Izgubljeno vreme.  :smfor (8):

Da sperete los ukus, pogledajte "Independence Day XXX", vece uzivanje zagarantovano...Kako ti ljudi kadriraju ;D

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #412 u: Srpanj 29, 2017, 21:33:51 poslijepodne »
Spider-Man: Homecoming



http://www.imdb.com/title/tt2250912/

  Gledao sam sa klincima ovaj pravi dečiji film koji se razlikuje od ostalih iz ovog serijala.

  Wotsov reboot Spajdermena, iako se tehnički nadovezuje na Civil War Braće Russo,  nudi do sada najbolju uvodnu priču o ovom junaku. Wattsov film pomera Spidija bliže dečaku kog je ujeo pauk i spušta ga na nivo "uličnog" heroja koji tek treba da odraste da bi se suprotstavio mutiranim i svim ostalim superzlikovcima. Ranije je Spajdi od prve priče imao posla sa težim protivnicima i apokaliptičnim scenarijima, dočim ovde ima protivnika koji svakako da ima tehnička pomagala koja su izazov za Spajdijeve moći ali ima krajnje diskretne namere i nije ni blizu toga da uništi svet. Odnos između Spidija i negativca je odličan, i Majkl Kiton ga odlično igra. Razlikuje se od ostalih zlikovaca po tome što je običan preduzetnik koji zarađuje na kriminalu. Nije nikakav asocijalan psiho koji se kerebeči da bi bio još iritartniji već porodičan čovek koji izdržava porodicu.

  Da ne davim, sviđa mi se ovo što sam video uprkos svim onim novitetima zbog kojih se stari Spajdi razlikuje od novog. Na stranu to što je Marvel pedagoški nastrojen (nećeš biti superheroj ako ne znaš šta je odgovornost), ono što me odbija je njegovo novo odelo. Stari Spajdi je imao ono svoje čulo za opasnost dok se ovaj novi u potpunosti oslanja na svoj kostim sa kojim razgovara.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #413 u: Srpanj 30, 2017, 20:01:35 poslijepodne »
Iron Sky http://www.imdb.com/title/tt1034314/?ref_=nv_sr_1
Opet sam odgledao ovaj ludi film... Ima dosta skrivenih poruka ali i onih koje i nisu skrivene... :smfor (2):
Inace Finsko / Nemacki film...
Ameri nikad ne bi napravili ovako nesto gde sami sebe toliko gaze...  :smfor (24):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #414 u: Srpanj 30, 2017, 21:01:06 poslijepodne »
Iron Sky: The Coming Race (2018)

http://www.imdb.com/title/tt3038708/

 Bizarni "Iron Sky" (2012) je postao potpuno neočekivani hit.  Film nam je doneo bazu nacista na Mesecu, koji su pobegli nakon 1945. godine, kako bi se pripremili za ponovno osvajanje sveta 2018. godine. Na nastavak ovog filma čeka se več pet godina i ako je suditi po poslednjim vestima, ljubitelji ovog neobičnog naučnofantastičnog filma čekaće još godinu dana. Do tada možete pogledati poslednji trejler i, sudeći po njemu, i nastavak će nam doneti istu, ako ne i veću dozu trash/sci-fi elemenata... Hitler na T-Rexu se ne viđa baš često, zar ne?

U glavnim ulogama su Udo Kier, Julia Dietze, Stephanie Paul, Lloyd Kaufman, Jukka Hilden, i Tom Green, a finac Timo Vuorensola je opet u rediteljskoj stolici. Film će biti prikazan u ograničenom broju bioskopa, a premijera je zakazana za 14. februar 2018. godine. Eto vam još jedan izbor gde provesti dan Sv. Valentina sledeće godine.



  Čeka se još samo najavljeni drugi deo.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #415 u: Srpanj 30, 2017, 21:23:51 poslijepodne »
HBO spreman snimiti Deadwood film, Milch predao scenarij

Već dvije godine razvlači se priča o mogućem povratku Deadwooda, a s HBO-a kažu da su spremni snimiti film.

Ima sad već skoro 12 godina otkako je Deadwood završio — HBO-ov sjajni vestern trajao je tri sezone i završio cliffhangerom koji može poslužiti kao završetak, ali svejedno ostavlja dojam nedovršenosti. Produkcija serije bila je preskupa čak i za bogatog kabelskog diva, koji je u to vrijeme imao tri fantastične serije od tri Davida: Simonov The Wire, Chaseove The Sopranose i Milchev Deadwood.

Pred dvije godine Garret Dillahunt otkrio je da postoji mogućnost snimanja nastavka, HBO je isto obećao da će razmotriti mogućnosti, a Ian McShane nedavno otkrio da je David Milch predao scenarij za dvosatni film HBO-u.

Sada je HBO-ov šef originalnog programa, Casey Bloys, dodao još ulja na vatru optimizma, izjavivši da su “impresionirani scenarijem koji je pred par mjeseci isporučio Milch”. Bloys kaže da je želio scenarij i film koji će moći pogledati čak i oni koji nisu pratili seriju pred desetak godina, a Milch je to uspio.

Doduše, sada slijede novi izazovi — uklopiti projekt u prihvatljiv budžet, koji je pred 12 godina uzrokovao kraj serije, te ponovo okupiti podosta veliku glumačku postavu.

serijala.com

  I ovo se čeka. Trebali su već da urade nešto do sada.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #416 u: Srpanj 30, 2017, 23:19:43 poslijepodne »
Relatos Salvajes (Divlje stvari).

http://www.imdb.com/title/tt3011894/

Odličan argentinski film, tj. omnibus od 6 podjednako sjajnih priča koji imaju zajedničku temu: šta se desi kad sticajem okolnosti izgubimo kontrolu. Vrlo poznata glumačka ekipa među kojima je Rikardo Darin, Oskar Martinez, Leonardo Sbaraglia i mnoštvo drugih verno su dočarali situacije u kojima se svi ponekad nađemo. Meni je priuštio dva sata apsolutnog uživanja.
Velika preporuka za ovo.  :smfor (26):

Offline Maginac

  • Razina 0
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #417 u: Srpanj 31, 2017, 01:07:18 prijepodne »
Shot Caller (2017)

http://www.imdb.com/title/tt4633690/?ref_=nv_sr_1

Odlican film, odlicna prica kako od porodicnog coveka postanes ubica i kriminalac. Ko nije gledao, a voli krimi drame, obavezno neka pogleda. :)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #418 u: Srpanj 31, 2017, 11:34:41 prijepodne »
Relatos Salvajes (Divlje stvari).

http://www.imdb.com/title/tt3011894/

Odličan argentinski film, tj. omnibus od 6 podjednako sjajnih priča koji imaju zajedničku temu: šta se desi kad sticajem okolnosti izgubimo kontrolu. Vrlo poznata glumačka ekipa među kojima je Rikardo Darin, Oskar Martinez, Leonardo Sbaraglia i mnoštvo drugih verno su dočarali situacije u kojima se svi ponekad nađemo. Meni je priuštio dva sata apsolutnog uživanja.
Velika preporuka za ovo.  :smfor (26):
kakav film... kakva svadba, ocu i ja ono. da zabodem, da pijem, da uzivam. predlozio sam stranu nazad mozda jos jedan argentinac. baci pogled.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #419 u: Srpanj 31, 2017, 11:47:25 prijepodne »
I ti bi onakvu svadbu, coa, a?  ;D Ako praviš takvu, zovi i nas.  :smfor (24):
Važi, pogledaću i ostale tvoje preporuke. Obožavam Argentince, genijalne filmove prave.  :smfor (26):
Našla sam sinoć još jedan Darinov, ovaj novi Nieve Negra, pa javim utiske kad pogledam.
E, da, još da se zahvalim Lepom Džoniju na odličnom titlu za Divlje stvari.    :beer2: