Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887106 puta)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #630 u: Rujan 17, 2017, 08:00:56 prijepodne »
Kako dobar film   http://www.imdb.com/title/tt0099528/?ref_=nv_sr_3

što bi reko Bunjuel


Jedan, (barem meni) od najboljih horor trilera koje sam odgledao, srecom u bioskopu, u kojem se nalazi jedna od najboljih "jump" scena (ona u bolnici) u istoriji horor zanra! E, sada ne znam da li si odgledao onu prvobitnu verziju koja je izbacena tada, sada vec daleke 1990.godine, posto se prosle godine pojavio i "Original Director's cut" ovog filma, gde ima nekih scena koje su prvobitno izbacene, totalno izmenjen kraj, pa "baci oko" i na tu verziju!

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #631 u: Rujan 17, 2017, 14:39:42 poslijepodne »

Offline NYC

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #632 u: Rujan 18, 2017, 14:39:23 poslijepodne »
Moj predlog za one sto vole komedije Baywatch (2017), Going in Style (2017), The House (2017).

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #633 u: Rujan 18, 2017, 17:45:56 poslijepodne »
Megan Leavey (2017)



http://www.imdb.com/title/tt4899370/

  Odgledao sam film koji stavljam u svoju fijoku na kojoj piše EPP reklame, jer film to i jeste, jedna velika reklama od 156 minuta. Marinci, koji su svi Majke Tereze, sakriveni iza kerovođe i džukca, prelaze pola sveta i čine dobra dela tako što spasavahju živote istih tih vojnika. Toliko o poruci filma.

  Sam film je osim što je proziran dosta zbrzan i naivan. Kao da je pravljen za infantilnu i dementnu publiku koja pamti samo ono što je pri kraju. Zato početka skoro da i nema jer se ne vidi kakva je bila Megan koja je bila buntovnik bez razloga koja lenčugari i ne zna šta će u životu. Život joj je dobio smisao tek kad se prijavila u vojsku i postala marinac. Obuka joj je trajala manje od minuta, sve ostalo do kraja filma je druženje sa džukcom koji je najbolji deo ovog džukačkog filma koji bolje da nisam gledao. Možda ću gledati kada snime nešto nalik dokumentarcu Taxi to the Dark Side (2007) u kom vojnici, vojnikinje i nedužni džukci zabavljaju zatvorenike svojim izopačenim igrarijama. A zatvorenicu su uglavnom nedužni ljudi koje su pokupili u raciji na ulici.

  Toliko o filmu koji je mogao da snimi i Hitler pre 70-80 godina. Poruka je ista, ista je meta, isto je odstojanje.

  Ispravka

  Zaboravih da dodam da je ovo jedan od retkih holivudskih filmova u kom nema nijedne psovke.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #634 u: Rujan 18, 2017, 17:58:57 poslijepodne »
Leatherface (2017) - uskoro


Priča prati teenagera Leatherfacea koji beži iz ludnice sa još trojicom zatvorenika, koji su oteli mladu medicinsku sestru i vode je na putovanje iz pakla.

Film su režirali Alexandre Bustillo i Julien Maury, a u glavnim ulogama su Lili Taylor koja je preuzela ulogu majke mladog Leatherfacea, Stephen Dorff u ulozi ludog policajca, Jessica Madsen, James Bloor, Sam Strike i Sam Coleman su u ulogama ludih zatvorenika bolnice dok je uloga medicinske sestre koja se bori protiv luđaka pripala Vanessi Grasse.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt2620590/

  Film koji će objasniti šta je prethodilo Teksaškom masakru motornom testerom. Možda ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #635 u: Rujan 19, 2017, 13:58:40 poslijepodne »
Kako dobar film   http://www.imdb.com/title/tt0099528/?ref_=nv_sr_3

što bi reko Bunjuel


Jedan, (barem meni) od najboljih horor trilera koje sam odgledao, srecom u bioskopu, u kojem se nalazi jedna od najboljih "jump" scena (ona u bolnici) u istoriji horor zanra! E, sada ne znam da li si odgledao onu prvobitnu verziju koja je izbacena tada, sada vec daleke 1990.godine, posto se prosle godine pojavio i "Original Director's cut" ovog filma, gde ima nekih scena koje su prvobitno izbacene, totalno izmenjen kraj, pa "baci oko" i na tu verziju!
e ovo je horor. hvala vam na predlogu.
mislis li na onu scenu kad
Spoiler: prikaži
ona sestra izlazi iz sobe a lik za njom sa onim makazama ogromnim?

i ove danasnje horor filmadzije... kako ne pogledaju ova starija ostvarenja pa nauce nesto, no sve jedno te isto - ukleta kuca, ukleta kuca, tinejdzeri se drogiraju u brdima kasapnica...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #636 u: Rujan 19, 2017, 17:16:34 poslijepodne »
Čuo sam da ima  directors cut mada nisam pogledao. Možda nekad.
Imao sam i problem da ga nađem na torentima pa sam našao neki dual hindi. Uglavnom imam ga sebi srezano.
 Treba ga više puta odgledati. Vrlo mi je konzistentan film sve su scene uredno poslagane i na mestu.
Glupo mi je pričati kao da knjigu prepričavaš.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #637 u: Rujan 19, 2017, 17:33:41 poslijepodne »
Stiže i treći 'John Wick'

Iz Lionsgatea stižu vesti kako je John Wick: Chapter Three odobren i da je već dobio i datum izlaska. Keanu Reeves će i treći put biti u naslovnoj ulozi a film bi u bioskope trebao stići 17. maja 2019. godine.

Nimalo ne iznenađuje dolazak još jednog filma iz sage o brutalnom plaćenom ubici s obzirom da je prvi film bio neočekivani hit sa dosta dobrim ocenama i zaradom od 88 miliona dolara širom sveta. Nastavak, koji je izašao ove godine još je bolje prošao, zaradivši 171 miliona dolara.

U drugom filmu je legendarni plaćeni ubica John Wick prisiljen da izađe iz penzije kako bi pomogao bivšem saradniku da preuzme kontrolu nad klanom međunarodnih ubica. Vezan krvnom zakletvom John mu mora pomoći i putuje u Rim kako bi se suočio sa najboljim ubicama na svetu.

U filmu su uz Reevesa glumili Common, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio, Ruby Rose, Lance Reddick, Bridget Moynahan, Franco Nero, John Leguizamo i Ian McShane. Za sada još nije poznato hoće li se neko od te ekipe vratiti i u trećem delu, niti kakvi problemi ovoga puta čekaju našeg junaka. Ali, s obzirom na to da je na kraju drugog filma na Johnovu glavu stavljena ucena, možemo pretpostaviti da će John imati pune ruke posla.

prolog

http://www.imdb.com/title/tt6146586/

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #638 u: Rujan 19, 2017, 18:00:55 poslijepodne »
Kako dobar film   http://www.imdb.com/title/tt0099528/?ref_=nv_sr_3

što bi reko Bunjuel


Jedan, (barem meni) od najboljih horor trilera koje sam odgledao, srecom u bioskopu, u kojem se nalazi jedna od najboljih "jump" scena (ona u bolnici) u istoriji horor zanra! E, sada ne znam da li si odgledao onu prvobitnu verziju koja je izbacena tada, sada vec daleke 1990.godine, posto se prosle godine pojavio i "Original Director's cut" ovog filma, gde ima nekih scena koje su prvobitno izbacene, totalno izmenjen kraj, pa "baci oko" i na tu verziju!
e ovo je horor. hvala vam na predlogu.
mislis li na onu scenu kad
Spoiler: prikaži
ona sestra izlazi iz sobe a lik za njom sa onim makazama ogromnim?

i ove danasnje horor filmadzije... kako ne pogledaju ova starija ostvarenja pa nauce nesto, no sve jedno te isto - ukleta kuca, ukleta kuca, tinejdzeri se drogiraju u brdima kasapnica...

Upravo ta scena-vec tada (1991.godine) ukoliko nije bilo vise od 5 gledalaca, nije bilo projekcije filma. Nekako ortaci i ja "napakujemo" vise od petoro i covek iza projektora, besan sto ne moze ranije kuci, nego mora da pusti film, odvrne ton do daske! E, onda dodje ta scena, kada smo poskakali samo tako...

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #639 u: Rujan 19, 2017, 18:30:56 poslijepodne »
Wind River (2017) - uskoro


Radnja filma se vrti oko silovane i ubijene tinejdžerke u indijskom rezervatu u Wyomingu. Kada Cory Lambert otkrije telo u divljini Wind River Indian rezervata, FBI šalje svoju agenticu Jane Banner kako bi istražila ubistvo. Budući da ona nije spremna za uslove zime u Wyomingu zamoli Coryja da joj pomogne u istraživanju.



prolog

http://www.imdb.com/title/tt5362988/

  Berntal će početi da iskače iz frižidera zbog Panišera.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #640 u: Rujan 19, 2017, 21:07:06 poslijepodne »
@Stimpson
u po dana sam ga gledao, bas sam se izcimao. sa cu potrazit dvojku, ne sjecam se da sam ga gledao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gollum

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Loznica
Odg: Filmovi
« Odgovori #641 u: Rujan 19, 2017, 21:48:24 poslijepodne »
Goon: Last of the Enforcers (2017)

http://www.imdb.com/title/tt2417712/?ref_=nv_sr_1

Pogledao sam film, i nisam nesto iznenadjen, mozda jer sam ocekivao previse.

Uglavnom, ko voli sport i komediju neka pogleda.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #642 u: Rujan 20, 2017, 07:06:45 prijepodne »
@Stimpson
u po dana sam ga gledao, bas sam se izcimao. sa cu potrazit dvojku, ne sjecam se da sam ga gledao.

Prijateljski savet-preskoci ga slobodno, ja ne pamtim losiji nastavak nekog sjajnog horora, bez obzira na ekipu iz prvog dela kojoj se prikljucio Ricard Barton i Dzejms Erl Dzons...znaci, bezi od njega! Kada smo kod Bartona, pogledaj (ako vec nisi) njegova dva filma iz 1978.godine-"Absolution" i "The Medusa touch"-oba imaju primese horora u sobi i daleko su bolji od 2.dela "Exorcista".

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #643 u: Rujan 20, 2017, 08:03:20 prijepodne »
e ok onda, hvala bate  :smfor (26): bas sam procitao par kritika i odustao odmah. ovo sto si predlozio cu na WL odmah.
sad se sjetih... je li film iz exorcist serijala u pitanju dje se pominje demon pazuzu???
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #644 u: Rujan 20, 2017, 11:32:07 prijepodne »

izvinjavam se ako je ko postavio, muka mi se probijat kroz postove...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #645 u: Rujan 20, 2017, 11:48:59 prijepodne »
Tomb Raider  :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):
Bas nemaju ideje sta da se pravi vise, pa vrati staro djubre.... Dobro je da ne glumi ona lujka... :smfor (9):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #646 u: Rujan 20, 2017, 11:59:26 prijepodne »
ma ideje presusile davno. ja nijesam fan igrice, mozda sam dio-dva odigrao povrsno, al su mi oni filmovi legli samo tako iako andju smislit ne mogu. jes to bilo davno, i ne znam kako bih sad reagovao na te filmove, ali volim avanturu pogledat, sa nekim naznakama misterije. dobro je za glavu  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #647 u: Rujan 20, 2017, 12:55:44 poslijepodne »
Meni je od filmova jedino Resident Evil dobar i to samo prvi. Uopšte se ne mogu setiti da je neki još bio dobar.
Baš ovih dana igram emulatore ne sviđa mi se Lara.
Čekam da snime Crash Bandicoot to bi cenim bio izazov za Spielberga  :smfor (24):

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #648 u: Rujan 20, 2017, 15:57:31 poslijepodne »
Linda Hamilton se vraća u “Terminator” franšizu

Nakon više od 25 godina, stara ekipa se ponovo okuplja za nešto što bi trebalo da bude vaskrsavanje prve “Terminator” priče.

Reditelj Džejms Kameron, Arnold Švarceneger i Linda Hamilton svakako su i najbitniji likovi koje je publika imala prilike da gleda u, da se ne lažemo, jedina dva filma koja su i vredela, “Terminator” i “Terminator 2: Judgement Day”.

Ne smemo zaboraviti ni, tada mladog i perspektivnog klinca, Edvarda Furlonga, ali on je, na žalost, tokom života osetio tamnu stranu slave, pa i dan danas ima probleme sa zavisnošću i kontrolom ponašanja.

Kompanije Skydance i Paramount stoje iza povratka prve priče, a Kameron je nedavno najavio povratak sada bivše supruge, Linde Hamilton, koja je jedna od prvih pravih, možemo reći i pomalo zapostavljenih, akcionih heroina.

Iza kamere novog “Terminator” filma sešće Tim Miler (“Deadpool”), dok će Kameron, sa kompanijom Skydance, biti producent ostvarenja i glavni lik u vezi sa novim tokom franšize.

On je sa Milerom kreirao tri priče koje mogu stajati samostalno ili činiti trilogiju. Njima su u tome pomogli i drugi iskusni scenaristi: Dejvid Gojer (“Blade”, “Batman” trilogija Kristofera Nolana), Čarls Egli (“Dark Angel”), Džoš Fridmen (“The Sarah Connor Chronicles”) i Džastin Rouds.

Produkcija trenutno traži mlađe glumce koji će, vremenom preuzeti radnju, uz pomoć Švarcenegera i Linde koji će biti tu da daju težinu i verodostojnost priči.

Radnju filma, naravno, nećemo saznati, jer se drži pod velom tajnosti, ali drago nam je da se stara ekipa okupila i da ćemo, konačno, moći da vidimo pravi nastavak kakvog ova franšiza zaslužuje.

021

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #649 u: Rujan 20, 2017, 16:04:26 poslijepodne »
Atomic Blonde (2017)



http://www.imdb.com/title/tt2406566/

  Odgledah Šarliz koja je toliko filmična da je film sam po sebi. Njena harizma je tolika da se primećuje i u scenama u kojima je nema a takvih ovde nema.

  To je ono što je pored nekoliko vrhunski snimljenih scena dobro u filmu, sve ostalo stoji na klimavim nogama. Reditelj koji je bivši Van Damov dubler je bar nešto naučio baveći se filmom.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #650 u: Rujan 20, 2017, 16:49:33 poslijepodne »
e ok onda, hvala bate  :smfor (26): bas sam procitao par kritika i odustao odmah. ovo sto si predlozio cu na WL odmah.
sad se sjetih... je li film iz exorcist serijala u pitanju dje se pominje demon pazuzu???

Tako je, mislim da vec od prvog dela iz 1973.godine ga zovu tim imenom.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #651 u: Rujan 20, 2017, 18:23:29 poslijepodne »
da, ali koji je to dio, ne da mi se trazit  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #652 u: Rujan 20, 2017, 18:46:17 poslijepodne »
da, ali koji je to dio, ne da mi se trazit  ;D

Pazi, otac Merin u originalnom Exorcistu, pominje da se demon zove Pazuzu, imas par delova "Exorcist-The beginning" (2004) i "Dominion-Prequel to the Exorcist" koji se bave Merinovim boravkom u Africi, i tu se demon zove isto...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #653 u: Rujan 20, 2017, 18:49:46 poslijepodne »
da, ali koji je to dio, ne da mi se trazit  ;D

Pazi, otac Merin u originalnom Exorcistu, pominje da se demon zove Pazuzu, imas par delova "Exorcist-The beginning" (2004) i "Dominion-Prequel to the Exorcist" koji se bave Merinovim boravkom u Africi, i tu se demon zove isto...
toeto!
http://www.imdb.com/title/tt0449086/?ref_=fn_al_tt_2
hvala!
davno sam ga gledao, taman reprizu dodradim.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #654 u: Rujan 21, 2017, 15:46:13 poslijepodne »
Jackie Chan: Zbog scena iz filma koji sam snimao u Jugoslaviji imam rupe na glavi

Popularni glumac Jackie Chan gostujući u emisiji Conana O'Briena kazao je kako ima rupe na glavi kao posledica snimanja filma "Božiji oklop" (Armour of God).

Jackie je rekao kako se to dogodilo u Jugoslaviji kada je puklo drvo. Pokušavao se uhvatiti za drugo, ali je i ono puklo, kao i svako naredno.

"Jugoslovenski kamerman je držao kameru i gledao. Da je spustio kameru i malo me gurnuo, bio bih siguran, ali kada je vidio da padam, uzeo je kameru i pobegao. Srećom što sam naučio kako da padnem", rekao Jackie pokazujući voditelju kako se pravilno pada.

"Krenuo sam da ustanem, ali su mi kazali da ne ustajem i vratili me u ležeći položaj. Tada sam osetio pulsiranje u uvu. Curila mi je krv, a na glavi mi je bila rupa. I danas se oseti pod rukom", i dao je Conanu da opipa što je nasmejalo publiku.



"Stavili su mi plastiku i tako rešili. Sada sam dobro. Kada čujem visoke tonove, uvo me boli", rekao je Jackie.

Reč je o filmu koji je sniman 1986. godine. Među lokacijama su bili Zagreb u Hrvatskoj i Postojna u Sloveniji.



prolog

  Džeki, Džeki, glavomeki. U Bosni se samo Bosanci bukve drže.  ;D

  Šalu na stranu, nisam znap da je snimao kod nas. Filmovi su mu grozni a on je odličan.



Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #655 u: Rujan 21, 2017, 15:47:58 poslijepodne »
Rush



http://www.imdb.com/title/tt1979320/

  Rush je odličan šofersko biografski film o dva rivala koja su se ganjala na trkama Formule 1. Zajednička im je bila samo ljubav prema bolidima i brzoj vožnji dok su se u svemu ostalom razlikovali kao nebo i zemlja. Hant je bio impulsivan, hedonista koji je voleo da rizikuje za razliku od Laude koji je bio pravi tip hladnokrvnog i sračunatog Švabe. Iz sveta Formule 1 znam za Laudu koji se proveo kao prase na ražnju, Senu i Montoju. O Hantu pojma nisam imao a bio je tako živopisan lik.

  Preporuka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #656 u: Rujan 21, 2017, 15:58:54 poslijepodne »
Just Getting Started (2017) uskoro

Nakon velike pauze na velike ekrane dolazi novi projekat reditelja Rona Šeltona. Naime, ovaj poznati reditelj nije ništa snimio još od ostvarenja “Hollywood Homicide” (2003.) a sudeći po trejleru za novi film, nemojte se nadati ničemu spektakularnom.

Penzionerska komedija “Just Getting Started”, izgleda kao namenjena za ljude starije generacije, koji bi, opušteno, mogli da provedu sat i po vremena uz svoje omiljene filmske glumce.

Morgan Frimen i Tomi Li Džons igraju glavne rivale u filmu čija se radnja odvija u luksuznom odmaralištu u Palm Springsu. Djuk Dajver (Frimen) je glavni “dasa” u odmaralištu dok se ne pojavi Leo (Džons) koji će ozbiljno ugroziti njegovu suverenu vladavinu.

Međutim, kada sumnjiva prošlost počne da se prikrada Djuku, njemu će trebati Leova pomoć.

U ostalim ulogama u filmu videćemo i Rene Ruso, Glen Hedli, Džoa Pantoliana, Elizabet Ešli i ostale.

Film u bioskope dolazi 1. decembra.



http://www.imdb.com/title/tt5721088/

  Ako bude upola dobar kao Going in Style biću prezadovoljan.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #657 u: Rujan 22, 2017, 08:50:32 prijepodne »
ne sjecam se kad sam zadnji put neki domaci film pogledao, pade mi nam Hadersfild
http://www.imdb.com/title/tt0855822/ koji sam gledao, pa taman kad je izasao. jes tezina od filma, ali je fenomenalan. kakva gluma, perverzija. ko nije gledao nek cekira, ja inace ne gledam domace ali ovaj je stvarno genijalan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #658 u: Rujan 22, 2017, 18:59:58 poslijepodne »
Shane Blackov ‘The Predator’


Donosimo vam sve što znamo o novom ‘The Predator’ filmu, redatelja Shane Black.

Ikonske znanstveno-fantastične franšize su ono u čemu se trenutno nalazi novac u Hollywoodu. Samo pitajte Lucasfilm, Marvel, DC i gotovo svaki drugi studio koji ima blockbustere. Izvan svijeta Star Wars i superjunaka, 20th Century Fox gradi Alien franšizu s prvi redateljem Ridley Scott. To je samo zagrijavanje za ono što imaju u planu, a to je Predator saga.

Film bi trebao u najmanju ruku biti interesantan. Predator priča još nikada nije bila linearna, nego samostalne avanture, koje su se često spajale s Alien franšizom. Od 2010 čekamo novi film, kada su Adrien Brody i Topher Grace vodili solidne ‘Predators’. Sada sedam godina kasnije, idealno je vrijeme za ponovni početak znanstveno-fantastične sage.

U nastavku pročitajte sve što znamo o filmu:

1. The Predator neće biti reboot

Iako se čini da su reboot filmova iz 1980/1990 sada u modi, The Predator će se odlučiti za nešto drugačije. S obzirom na to da nije vezan za neku vremensku liniju, redatelj Shane Black daje dobre razloge zašto ne želi reboot.

“Što se tiče mene i Freda, zašto početi iz početka, kada imate takav veliki mitološki svijet za koristiti.” Black izjavljuje za Collider. Ima puno više smisla staviti The Predator negdje u postojeću vremensku liniju i tako otvoriti mjesta za potencijalnu ulogu Arnold Schwarzeneggera u filmu.

2. Black predvodi film kao redatelj i scenarist

Postoji određena poezija u tome što je Black redatelj filma. Black se kratko pojavio u originalnom filmu iz 1987 kao Hawkins (slika iznad) i od tada se proslavio kao redatelj akcijsko/avanturističkog žanra. Uz njega scenarist je još i Fred Dekker (RoboCop).

Black je objavio na Twitteru još u veljači 2017 da je snimanje službeno počelo i objavio sliku dijela ekipe.



3. Najveći Predator film do sada!

Bilo koji film u Predator svijetu bi trebao veliki budžet, a to je upravo ono što je Black tražio od FOXa.

U intervju za HitFix, redatelj je izjavio sljedeće “Rekao sam, ‘Stvarno, želite potrošiti hrpu novaca?’ oni, ‘Da’, ja, ‘Učiniti film spektaklom velikih razmjera?’, ‘Da’ ‘Sranje to zvuči zanimljivo!'” on opisuje i navodi kako će film biti “najveći Predator do sada!”

Ako su glasine o jednom od glumaca istinite ni ne čudi što će im trebati veliki budžet, pogledajte ispod.

4. Arnold Schwarzenegger u razgovorima da predvodi glumačku ekipu

Iako još nema službenih potvrda, glasine tvrde da dovode natrag zvijezdu originalnog Predator filma, Arnold Schwarzeneggera. Mada, Empire tvrdi da je glavni lik u filmu Quinn McKenna, kojeg glumi Boyd Holbrook.

Neki od još potvrđenih likova su Thomas Jane, Edward James Olmos, Olivia Munn i drugi.

5. Radnja će se odvijati u sadašnjosti

Vremenska radnja za svaki Predator film je bila drugačija. Alien vs. Predator je prikazao sliku od tisućljetne borbe između dvije vrste čudovišta, ali je radnja svakog filma bila postavljena u vrijeme kada se i snimao. The Predator neće biti iznimka i bit će smješten u sadašnjost.

U tom slučaju 03. kolovoza 2018 će biti “sadašnjost”, što znači 30 godina nakon originalnog Predator filma.

6. Film će koristiti praktične efekte kako bi oživio čudovišta

Napredak u CGI tehnologiji od prvog Predator filma je mnoge zapitao hoće li ih novi Blackov film koristiti. Black je preko Twittera to opovrgnuo, rekavši da se upravo nalazi pored 213.36 centimetara visokog gospodina u Predator odjelu, tako da nije sve CGI.



7. Radnja će se odvijati u predgrađu

Film će biti smješten u predgrađe, a u centru radnje će biti otac i njegov mali dječak.

S obzirom na to da do sada ni jedan Predator film nije uspio doseći visine obožavanosti kao prvi, ne čudi što će radnja ovog filma biti znatno drugačija, nego ovih prije njega.

The Predator dolazi u kina 03. kolovoza 2018. U filmu, od za sada potvrđenih, glume Boyd Holbrook, Yvonne Strahovski, Olivia Munn, Trevante Rhodes, Keegan-Michael Key, Sterling K. Brown, Jacob Tremblay, Thomas Jane, Alfie Allen, Augusto Aguilera, Jake Busey i Edward James Olmos.

esquire


Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #659 u: Rujan 22, 2017, 19:03:49 poslijepodne »
Going Clear: Scientology & the Prison of Belief (2015)



http://www.imdb.com/title/tt4257858/

Mislim da svi znaju za ovu sektu i T.Kruza koji je samo jedan od članova ove piramidalne organizacije koja od svojih članova zahteva slepu poslušnost i imovinu. Njen osnivač, L. R. Habard, pisac SF romana, šarlatan, prevarant, samoproklamovani prorok i ludak je sadržaj svojih novela pretvorio u religiju koja je njemu lično bila nešto poput terapije. Sve je počelo pisanjem i izdavanjem Dijanetike od koje se obogatio i koja je uzrok kasnijih problema koji su započeli iz jednostavnog razloga: čova nije želeo da plati porez pa je svoje šarlatanstvo digao na nivo religije. Sam Habard takav kakav je bio mala beba  u odnosu na one koji su ga nasledili a koje predvodi D.Miskvidž. On nije bio njegov prvi i najverniji sledbenik ali je svakako bio najambiciozniji i najbeskrupulozniji, pa je, shodno tome, nakon udara i čistki koje je izvršio, postao i ostao najparanoidniji. T. Kruz je njegov projekat i njegovo zaštitno lice i biće  puno reči i o njemu i o braku sa Ni. Kidman i razvodu koji je “crkva” uzrokovarla, o Travolti i ucenama kojima je bio izložen, ali to su već pomalo i tabloidske priče. Biće reči i o ljudima koji su napustili sektu, jedan od njih je P.Hadžis dobitnik Oskara kojim je  bioi član 30 i kusur godina.
  Pripadnici ove organizacijei koja ima bezbroj odeljenja, projekata, sektora i čega sve ne  nisu samo bogataši već obični ljudi, vernici koji su prinuđeni da rade fizičke poslove besplatno ili za male pare, tu su ljudi koji su u njihovim internim zatvorima i logorima kao svojevrsni disidenti ili makar oni koji su se suprotstavili vođinom autoritetu.
  A.Gibni  nije razočarao ovim dokumentarcem koji mi nije nijednog trenutka bio dosadan, čak mislim da je mogao i imao još dosta toga da kaže i pokaže. Zanimljivo je bilo videti na koje su gluposti i budalaštine naseli ljudi koji posle višedecinjskog članstva ne mogu u nekoliko rečenica da objasne šta je sajentologija.

  Preporuka.