Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886963 puta)

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1020 u: Siječanj 18, 2018, 19:39:30 poslijepodne »
Incendies je filmcina koja zasluzuje mnogo vise od jedne recenice, ali dobro...

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1021 u: Siječanj 22, 2018, 12:08:38 poslijepodne »
Juce na tv-u (po ko zna koji put) pogledam Kaufmanovu "Invaziju trecih bica" i sa zadovoljstvom konstatujem da em sto je film sjajno ostario, em moze rame uz rame sa ovim novim blokbasterima...sto bi Zdravko Colic rek'o: "Nista ja tu nebi menj'o"!!! Otudjenost, paranoja koja izvire iz svake scene, sjajno pogodjen kasting (Saterlend, Adams, Goldblum, Kartvrajt, Dival, pa i Leonard Nimoj), i zavrsna scena koja i dan-danas ledi krv u zilama...majstorstvo! Kada smo kod zavrsne scene, interesantno je da su samo reditelj i Saterlend znali kako se zavrsava film, i reakcija straha i iznenadjenja na licu Kartvrajtove, kao jedinog aktera uz Satelenda u toj sceni je prava! Naravno, treba reci da je u pitanju rimejk istoimenog ostvarenja iz 1956.godine u reziji majstora Don Zigela, koji takodje ne treba propustiti, dok naredna dva-Ferarin "Body snatchers" (1992) i "The invasion" (2007) sa Kidmanovom i Danijel Kregom, moze se preskociti!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1022 u: Siječanj 22, 2018, 14:27:22 poslijepodne »
Izašao je dobar Thor Ragnarok. Nije loš film, na momente dosta zabavan.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #1023 u: Siječanj 22, 2018, 15:38:17 poslijepodne »
Izašao je dobar Thor Ragnarok. Nije loš film, na momente dosta zabavan.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

meni je bio zakon, smijala sam se kao luđakinja  :smfor (6):

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1024 u: Siječanj 22, 2018, 15:40:24 poslijepodne »
Da. Hulk je briljirao :)

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1025 u: Siječanj 22, 2018, 18:24:14 poslijepodne »
Juce na tv-u (po ko zna koji put) pogledam Kaufmanovu "Invaziju trecih bica" i sa zadovoljstvom konstatujem da em sto je film sjajno ostario, em moze rame uz rame sa ovim novim blokbasterima...sto bi Zdravko Colic rek'o: "Nista ja tu nebi menj'o"!!! Otudjenost, paranoja koja izvire iz svake scene, sjajno pogodjen kasting (Saterlend, Adams, Goldblum, Kartvrajt, Dival, pa i Leonard Nimoj), i zavrsna scena koja i dan-danas ledi krv u zilama...majstorstvo! Kada smo kod zavrsne scene, interesantno je da su samo reditelj i Saterlend znali kako se zavrsava film, i reakcija straha i iznenadjenja na licu Kartvrajtove, kao jedinog aktera uz Satelenda u toj sceni je prava! Naravno, treba reci da je u pitanju rimejk istoimenog ostvarenja iz 1956.godine u reziji majstora Don Zigela, koji takodje ne treba propustiti, dok naredna dva-Ferarin "Body snatchers" (1992) i "The invasion" (2007) sa Kidmanovom i Danijel Kregom, moze se preskociti!
U verziji iz 90-ih Gabrielle Anwar  :ivsa1:

Meni je najdraža verzija iz 50-ih. Nekako je najbolje relevantna za to doba. 50-e su bile to prvo desetljeće poslije atomske bombe i svi oni sf filmovi su nastali zbog toga. Paranoja, vanzemaljci i mutacije.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1026 u: Siječanj 22, 2018, 18:48:28 poslijepodne »
Juce na tv-u (po ko zna koji put) pogledam Kaufmanovu "Invaziju trecih bica" i sa zadovoljstvom konstatujem da em sto je film sjajno ostario, em moze rame uz rame sa ovim novim blokbasterima...sto bi Zdravko Colic rek'o: "Nista ja tu nebi menj'o"!!! Otudjenost, paranoja koja izvire iz svake scene, sjajno pogodjen kasting (Saterlend, Adams, Goldblum, Kartvrajt, Dival, pa i Leonard Nimoj), i zavrsna scena koja i dan-danas ledi krv u zilama...majstorstvo! Kada smo kod zavrsne scene, interesantno je da su samo reditelj i Saterlend znali kako se zavrsava film, i reakcija straha i iznenadjenja na licu Kartvrajtove, kao jedinog aktera uz Satelenda u toj sceni je prava! Naravno, treba reci da je u pitanju rimejk istoimenog ostvarenja iz 1956.godine u reziji majstora Don Zigela, koji takodje ne treba propustiti, dok naredna dva-Ferarin "Body snatchers" (1992) i "The invasion" (2007) sa Kidmanovom i Danijel Kregom, moze se preskociti!
U verziji iz 90-ih Gabrielle Anwar  :ivsa1:

Meni je najdraža verzija iz 50-ih. Nekako je najbolje relevantna za to doba. 50-e su bile to prvo desetljeće poslije atomske bombe i svi oni sf filmovi su nastali zbog toga. Paranoja, vanzemaljci i mutacije.

"Invasion..." iz '56.godine i "Thing from another world" su mi omiljeni iz tog perioda i jos pokoje delce Jack Arnolda ("Creature from Black lagoon", "It came from another space"...). Sta uradi amerikancima strah od Rusa i komunizma, snimise opasne sf i horor filmove :smfor (6):

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1027 u: Siječanj 23, 2018, 14:14:34 poslijepodne »
The lost city of Z. Dobar. Film NIJE o zombijima xD Radi se o istraživanju Amazona početkom XX veka

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1028 u: Siječanj 23, 2018, 19:25:41 poslijepodne »
Moram da preporucim triler "Secret In Their Eyes", teska tema, ali originalna prica, a pogotovu kraj! I dobra ekipa glumacka: Džulija Roberts, Čuitel Eđiofor, Nikol Kidman... Vredi pogledati, i vise puta kao ja  :smfor (19):
Ne zanam da li posle vise puta gledanja rimejka, vredi pogledati original http://www.imdb.com/title/tt1305806/  :? ??
Ako nisi gledao, mozda promenis misljenje.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1029 u: Siječanj 25, 2018, 22:44:28 poslijepodne »
Pogledao Murder on the Orient Express http://www.imdb.com/title/tt3402236/
Malo sam više očekivao

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #1030 u: Siječanj 25, 2018, 23:11:20 poslijepodne »
Pogledao Murder on the Orient Express http://www.imdb.com/title/tt3402236/
Malo sam više očekivao
+1
I ja sam ga skoro gledala u bioskopu. Jesi primetio one planinčine u Slavoniji kod Broda, Bon?  :smfor (24):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #1031 u: Siječanj 25, 2018, 23:14:21 poslijepodne »
Pogledao Murder on the Orient Express http://www.imdb.com/title/tt3402236/
Malo sam više očekivao
+1
I ja sam ga skoro gledala u bioskopu. Jesi primetio one planinčine u Slavoniji kod Broda, Bon?  :smfor (24):

naša Dilj gora.. jebeš Himalaje šta je ovo ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Filmovi
« Odgovori #1032 u: Siječanj 25, 2018, 23:19:04 poslijepodne »
Jesi gledala film? Snimano je u italijanskim Alpima, a na tabli na železničkoj stanici piše Slavonski Brod.  :smfor (24):

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1033 u: Siječanj 25, 2018, 23:23:41 poslijepodne »
Ah da Poirot  sjahao s voza u Brodu xD
Spoiler: prikaži
 
Ne znam ubiše Deppa u frtalj filma a možda bi bolje bilo da je on bio Poirot. A dobro to je već ŠBBKBB

« Zadnja izmjena: Siječanj 25, 2018, 23:32:11 poslijepodne od Bon »

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #1034 u: Siječanj 25, 2018, 23:31:03 poslijepodne »
Jesi gledala film? Snimano je u italijanskim Alpima, a na tabli na železničkoj stanici piše Slavonski Brod.  :smfor (24):

nisam, ali definitivno hoću ;D

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1035 u: Siječanj 26, 2018, 19:00:10 poslijepodne »
Orient Express je toliko izrimejkovan, da se i Agata prevrce u grobu.
Gleda i ne veruje kako su joj u danasnje vreme oskrnavili ekranizaciju romana.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1036 u: Siječanj 27, 2018, 17:16:23 poslijepodne »
http://m.imdb.com/title/tt3513054/ Last days in the desert. Bilo je to mučenje. Ne pričam o sadržaju filma nego o meni kad sam ga gledao. Doooosadaaan.  evn bormajti..  subjektivni osećaj da je i trajao nekoliko dana.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1037 u: Siječanj 28, 2018, 11:30:18 prijepodne »
vratih se svojoj velikoj ljubavi faund futidz zanru. i to 2 komata.
Found Footage 3D
http://www.imdb.com/title/tt3449006/?ref_=nv_sr_4
slabo naravno, a djelovalo je skoro pa obecavajuce. sve dosadnije kako film odmice i onda, of kors, haoticna zavrsnica. najsmjesnije mi je sto su sebe shvatili bas ozbiljno i kao htjeli da se posprdaju sa zanrom, sto su nekoliko puta i provukli kroz film ismijavajuci sve te ff kliseE. gluma jednog od likova je iznenadjujuce dobra, a glavna glumica je dobra riba.
Aliens: Zone of Silence (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3604156/?ref_=nv_sr_1
dugacka reklama za skupu haj saj faj audio/video opremu i razne betmen gedzete. garant sponzor filma.
radja se vrti oko pustinjskog meksickog bermudskog trougla.
prica klise, neko je posao da trazi nestale, i i i... trt.
najjace mi je sto nadjoh neki clanak, sa nekog od tih FF portala koji je bio tako objektivan da sam bljucnuo - revolucija u zanru, fantasticna zavrsnica, gradjenje price...
ahahahahaha, ah mene... sto je sljudima... hahahahaha!
i odje je glavna glumica dobra riba. u stvari jos bolja.

Ja se iskreno plasim da u poslednje vreme pogledam ista iz tog zanra, ali se vratih posle 10-ak godina nekolicini naslova tzv "mockumentary" zanra, i da vidis, i dalje se dobro drze-"Interview with the assassin" (2002), tu je "pokid'o" Rejmond Beri, i "Death of a president", pa ako ih kojim slucajem nisi pogledao, baci oko!
10 dana mi se skidao. krenem da gledam konacno, bjezi prevod par sekundi, pomjerim, pa bjezi opet. nemam kad radit oko toga, pa ako imas nedje neki drugi prevod, eng, domaci, molim te posalji mi. inace, mislim da sam preorao net, i jedina verzija koju sam uspio da kupim, putovala je avg brzinom od 4-5 kbps... jebote.  :smfor (9):
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline NYC

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1038 u: Siječanj 28, 2018, 13:55:35 poslijepodne »
Sto se tice filmova iz ove godine i za ovaj mesec  preporucujem:

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #1039 u: Siječanj 29, 2018, 07:50:54 prijepodne »
vratih se svojoj velikoj ljubavi faund futidz zanru. i to 2 komata.
Found Footage 3D
http://www.imdb.com/title/tt3449006/?ref_=nv_sr_4
slabo naravno, a djelovalo je skoro pa obecavajuce. sve dosadnije kako film odmice i onda, of kors, haoticna zavrsnica. najsmjesnije mi je sto su sebe shvatili bas ozbiljno i kao htjeli da se posprdaju sa zanrom, sto su nekoliko puta i provukli kroz film ismijavajuci sve te ff kliseE. gluma jednog od likova je iznenadjujuce dobra, a glavna glumica je dobra riba.
Aliens: Zone of Silence (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3604156/?ref_=nv_sr_1
dugacka reklama za skupu haj saj faj audio/video opremu i razne betmen gedzete. garant sponzor filma.
radja se vrti oko pustinjskog meksickog bermudskog trougla.
prica klise, neko je posao da trazi nestale, i i i... trt.
najjace mi je sto nadjoh neki clanak, sa nekog od tih FF portala koji je bio tako objektivan da sam bljucnuo - revolucija u zanru, fantasticna zavrsnica, gradjenje price...
ahahahahaha, ah mene... sto je sljudima... hahahahaha!
i odje je glavna glumica dobra riba. u stvari jos bolja.

Ja se iskreno plasim da u poslednje vreme pogledam ista iz tog zanra, ali se vratih posle 10-ak godina nekolicini naslova tzv "mockumentary" zanra, i da vidis, i dalje se dobro drze-"Interview with the assassin" (2002), tu je "pokid'o" Rejmond Beri, i "Death of a president", pa ako ih kojim slucajem nisi pogledao, baci oko!
10 dana mi se skidao. krenem da gledam konacno, bjezi prevod par sekundi, pomjerim, pa bjezi opet. nemam kad radit oko toga, pa ako imas nedje neki drugi prevod, eng, domaci, molim te posalji mi. inace, mislim da sam preorao net, i jedina verzija koju sam uspio da kupim, putovala je avg brzinom od 4-5 kbps... jebote.  :smfor (9):

Joj druze, ja sam taj film kupio pre 10-ak godina kao original, za neku smesnu cenu (tipa 99 dinara), u nekom supermarketu, ali ako nadjem neki link sa pristojnom brzinom, a jos da se podudara sa prevodom, javljam, bez brige!!!

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1040 u: Siječanj 29, 2018, 08:13:43 prijepodne »
Koji film treba napišete 3,4 naslova u postu?


Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1041 u: Siječanj 29, 2018, 08:38:31 prijepodne »
@Stimpson
jedino ako si
Spoiler: prikaži
po privatnim trekerima, na javne sam ubijedjen da ima samo jedan link koji radi, brzina 4-5-6-7 kbps, sa vec opisanim problemom.

@Bon
Interview with the assassin (2002)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #1042 u: Siječanj 29, 2018, 11:36:31 prijepodne »
Thor: Ragnarok
http://www.imdb.com/title/tt3501632/?ref_=nv_sr_5

Dosta bolji od drugog dela, videli su greske sacekali malo i napravili bolji film... Vise su se bazirali na komicne scene i uspelo im je... Nije losa zabava.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1043 u: Siječanj 29, 2018, 13:38:57 poslijepodne »
vidim web dll verzije po marketima. sacekacu blu rej rip, mada mozda i necu ako mi neko kaze da je to u stvari isto.  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #1044 u: Siječanj 29, 2018, 16:06:56 poslijepodne »
vidim web dll verzije po marketima. sacekacu blu rej rip, mada mozda i necu ako mi neko kaze da je to u stvari isto.  ;D
Nije isto ali razliku neces primetiti.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #1045 u: Siječanj 29, 2018, 16:18:22 poslijepodne »
Sinoć gledao Downsizing. Očekivao limunadu a ispade dobar film.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #1046 u: Siječanj 29, 2018, 18:23:07 poslijepodne »
vidim web dll verzije po marketima. sacekacu blu rej rip, mada mozda i necu ako mi neko kaze da je to u stvari isto.  ;D
Nije isto ali razliku neces primetiti.
proguglah malo sad. ovaj web dl kao neki strim rip, sa itunesa, dok blu rej zavisi od enkodera. bolji je blu rej izgleda.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Filmovi
« Odgovori #1047 u: Siječanj 29, 2018, 19:24:21 poslijepodne »
vidim web dll verzije po marketima. sacekacu blu rej rip, mada mozda i necu ako mi neko kaze da je to u stvari isto.  ;D
Nije isto ali razliku neces primetiti.
proguglah malo sad. ovaj web dl kao neki strim rip, sa itunesa, dok blu rej zavisi od enkodera. bolji je blu rej izgleda.
Web rip jeste rip/capture sa nekog stream servisa i kvalitet je upitan dok je web dll izvorni fajl sa servisa koji je skoro istog kvaliteta kao blu ray. 

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #1048 u: Siječanj 29, 2018, 19:57:34 poslijepodne »
Ako nije izdat film na Blue ray ne može ni biti tog ripa.
Za ovaj ima dvdrip skidam i ja ću ga nekad pogledam.
Bitna razlika Blue ray i DVD je u framerate.
Ako film na dvd traje 100min na BR će biti oko 104m. To je važno zbog titlova naravno.
A kvalitet od najboljih ka najlošijim...
BDRIP
BRRIP
HDTVrip
DVDRIP
Screener
WebRip zavisi kako koji. Zavisi odakle je rip uglavnom je ok za gledanje ali može biti problem za titlove.
Najlošiji su TS
Ako ima oznaku HC onda je nalepljen titl.
Ako ima proper onda je prethodni rip imao problem pa su ga popravili  pustili.

Offline ek

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Filmovi
« Odgovori #1049 u: Siječanj 29, 2018, 20:07:30 poslijepodne »
vidim web dll verzije po marketima. sacekacu blu rej rip, mada mozda i necu ako mi neko kaze da je to u stvari isto.  ;D
Imaš u YTS prodavnici neku vrstu BR ripa vjerovatno BRRIP iako neki tvrde da je HDTVrip. O svakom slučaju dobar rip.