Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887336 puta)

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giorgilo

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2610 u: Listopad 19, 2020, 10:25:03 prijepodne »
Stari ali fenomenalan ljubavni film zbog kog sam se isplakao najstrasnije.

Ljubavna prica iz davne 1988.

https://www.imdb.com/title/tt0096189/

Svaka preporuka.

I naravno MUSKI film zbog koga sve muskarci placu...

Sampion iz 1969

https://www.imdb.com/title/tt0078950/

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2611 u: Listopad 20, 2020, 23:00:51 poslijepodne »
a onda sam kao fan The Books of knjige gledao Slučajevi pravde i oduševio se.
pocela im je nova sezona proslog petka. vjerujem da si slusao. ako nijesi onda nadji tajma jer su sabili sa pricom oko aktuelne teme sa promjenom vlasti u nas.
novi ministar finansija:
neki postar sto brzo broji pare...
izmedju ostalog.
Malo kasno videh post. Slušao sam prvu na vreme, a ovu drugu što su se bavili ministarstvima tek juče. Već se pojavila i treća. Ne želim da javno išta govorim o političkim situacijama u drugim zemljama, ali sam više saznao o situaciji u Crnoj Gori od buksovaca, nego iz bilo kog meni dostupnog medija. Dobro su i maltretirali onog Japanca. Kad su se uhvatili seksa sa Japankama, jadan je boga molio da prestanu. Ipak, najviše volim njihove radio-drame na kraju. "Što je zavičaj? Je li zavičaj kad učiteljica pohvali vaš crtež, pa vi pr'nete?"

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2612 u: Listopad 23, 2020, 22:22:43 poslijepodne »
nije mi legao na drugo gledanje. film njihov.
ali prvi put kad smo gledali u cinepleks... pakao...
ja sam goranu vristao od smijeha. pa jebote, nebojsa glogovac, slava mu i milost, kad se pojavi i krece coek da izgovara svoje lajnove i zasmija se u po recenice...
pa dje ces bolje...
ali onaj sto muca... ne sjecam se sad dobro, gledamo se medju sobom - je li moguce da zvuk steka... kraj...
e ne znam sto mi bi na drugo gledanje. bas sam bio skoro pa voteva.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Giorgilo

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2613 u: Listopad 28, 2020, 10:42:50 prijepodne »
Odgledao Borata 2, ludji nego ranije.

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
https://www.imdb.com/title/tt13143964/

Kome se svideo i film pre 14 godina nece propustiti ni ovaj.

 :smfor (24):

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2614 u: Listopad 28, 2020, 11:51:01 prijepodne »
Odgledao sam srpski film Realna priča Gordana Kičića. Njega kao glumca gotivim još iz Senka nad Balkanom. U ovom filmu ima ulogu režisera i scenarista. Film je gorko komična priča o preživljavanju glavnog glumca te o njegovim obiteljskoj situaciji. Inače vidio sam da je krenula serija u kojoj prvih pet epizoda pokrivaju film, dok drugih pet su nastavak. Ocjena 7.5/10

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Filmovi
« Odgovori #2615 u: Listopad 28, 2020, 22:03:27 poslijepodne »
La Belle Époque
https://www.imdb.com/title/tt9172422/

pogledao s ženom i dobro se zabavio, simulacija života ali bez kompjutera, odrađena na jedan kazališni način...potraga za danima kad smo bili sretni...preporuka za bračne parove s malo više staža...

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2616 u: Listopad 30, 2020, 09:51:54 prijepodne »
U moru budalastina koja se snima na ovim podrucjima odgledah jedan vrlo dobar `domaci` film.

Koncetrisi se baba, https://www.imdb.com/title/tt11223148/?ref_=nm_flmg_act_3

Glumacka ekipa odlicna, prica nije najoriginalnija ali ce Vas sigurno oraspoloziti.

Mene film nije oduševio. Bilo je tu potencijala za puno vise. Početak obećavajući, ali gomilanjem likova sve to kreće u osrednjost. Kraj antiklimaks, kao da nisu znali kako da završe. Ocjena 6/10

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2617 u: Listopad 30, 2020, 22:13:05 poslijepodne »
Odgledao sam srpski film Realna priča Gordana Kičića. Njega kao glumca gotivim još iz Senka nad Balkanom. U ovom filmu ima ulogu režisera i scenarista. Film je gorko komična priča o preživljavanju glavnog glumca te o njegovim obiteljskoj situaciji. Inače vidio sam da je krenula serija u kojoj prvih pet epizoda pokrivaju film, dok drugih pet su nastavak. Ocjena 7.5/10
ima li ovo u neki format prihvatljiv za kante od laptopova? skinuo sam neki webrip od 2+gb, rezolucija 1920x... nesto, ali ova moja gore navedena masinerija to ne moze ispratit. gleda mi se cisto zbog kicica jer - pa vodi je u mrak nek ti sija...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline spacedirector

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2618 u: Listopad 31, 2020, 10:30:53 prijepodne »
Evo ja nedavno pogledao Jokera, davno ga nabavio u extra kvaliteti, ali sam cekao budem u tom moodu da mi ga se da gledati.. e da, trebao sam ga odavno pogledati, phoenix rasturio, ne mogu zamisliti nekog drugog glumca koji bi tako vrhunski odglumio tu ulogu, barem mi ne pada na pamet.
Da ne duljim, film me je oduvao, mracan, depresivan, tuzan, realan, bolestan, odlican.

Pogledao i It chapter 2, po meni puno bolji nego jedinica, cak ima i dosta humora, ono jedan od filmova, mozak na pasu i gledas ga.


Offline Giorgilo

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2619 u: Listopad 31, 2020, 13:21:19 poslijepodne »
Film Klinta Istvuda: Richard Jewell (2019)
https://m.imdb.com/title/tt3513548/

odličan, prepun emocija, po istinitoj priči iz 1996 godine.
Apsolutno svaka preporuka.


ima li ovo u neki format prihvatljiv za kante od laptopova? skinuo sam neki webrip od 2+gb, rezolucija 1920x... nesto, ali ova moja gore navedena masinerija to ne moze ispratit. gleda mi se cisto zbog kicica jer - pa vodi je u mrak nek ti sija...
Imaš na npr Balkandownloadu mp4, 1.4gb, 1280x690 link je za uptobox.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2620 u: Listopad 31, 2020, 15:00:49 poslijepodne »
Odgledao sam srpski film Realna priča Gordana Kičića. Njega kao glumca gotivim još iz Senka nad Balkanom. U ovom filmu ima ulogu režisera i scenarista. Film je gorko komična priča o preživljavanju glavnog glumca te o njegovim obiteljskoj situaciji. Inače vidio sam da je krenula serija u kojoj prvih pet epizoda pokrivaju film, dok drugih pet su nastavak. Ocjena 7.5/10
ima li ovo u neki format prihvatljiv za kante od laptopova? skinuo sam neki webrip od 2+gb, rezolucija 1920x... nesto, ali ova moja gore navedena masinerija to ne moze ispratit. gleda mi se cisto zbog kicica jer - pa vodi je u mrak nek ti sija...

A u kojem playeru gledaš?

Ja imam smeće od laptopa na kojem npr VLC ne može bez smrzavanja pokretati HEVC videe, a Potplayer bez problema pokreće.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2621 u: Studeni 02, 2020, 08:39:58 prijepodne »
A u kojem playeru gledaš?
Ja imam smeće od laptopa na kojem npr VLC ne može bez smrzavanja pokretati HEVC videe, a Potplayer bez problema pokreće.
vlc, al je laptop bas raspad... muka mi se peglat oko ciscenja a jos vise oko ulaganja...
@Giorgilo
ima i serija inace, 10eps. naziva Mama i tata se igraju rata. vidim da ima prvih 6 na balkandwnl.
inace, dobar je film skroz. najslabija tacka je ova nina jankovic, kolko je lijepa toliko lose glumi. vise je drama no komedija, ali konacno neki domaci film onako opusten, da se moze pogledat bez eye-rolling-a.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2622 u: Studeni 02, 2020, 09:05:22 prijepodne »
Odgledao The Trial of Chicago 7. Priča o suđenju sedmorici vođa prosvjeda protiv rata u Vijetnamu. Riječ je o sudskoj drami po istinitom događaju. Iako film traje vise od dva sata, meni nije ni u jednom trenutku bio dosadan. Zaslugu za to imaju i odlični glumci na čelu sa sashom baronom cohen, a u epizodnoj ulozi kao bivši ministar pravosuđa pojavljuje se Michael keaton. Film za svaku preporuku ocjena 8/10

Odgledao film unhinged- bijesan od russela Crowe-a. Kako jedna naoko bezazlena prometna svađica može dovesti do smrtnih posljedica. Takve nažalost situacije se događaju i u stvarnom životu. Sto ja znam, film nije dosadan, ali niti ne znam kako uzbudljiv. Russel standardno solidan, a i glavna glumica ok glumi. Može se pogledati, ali i nećete puno izgubiti ako ga ne pogledate. Ocjena 6/10

Offline Giorgilo

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2623 u: Studeni 02, 2020, 19:00:29 poslijepodne »
The Trial of Chicago 7, kao što je prethodnik rekao, ni jednog trenutka dosadan, šta više, ocena 7.5 što se mene tiče.

Baš sam hteo da napišem za seriju 'mama i tata...' da ima ali si me preduhutrio. Film mi se svideo ali mi nekako na isti kalup kao onaj sa Kojom i Cvijanovićem, Stado od pre par godina.

War with grandpa,  https://m.imdb.com/title/tt4532038/?ref_=m_nmfmd_act_8  pitka komedija,
De niro u ne baš novoj ulozi za njega. Porodična, zabavna komedija, ocena 7.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2624 u: Studeni 04, 2020, 12:55:43 poslijepodne »
Odgledao film dopunska nastava, inače hrvatski kandidat za ovogodišnji Oskar ako se bude održao. Prijatno sam iznenađen filmom. Kao razlog mogućeg uspjeha u Americi kritika navodi da tamo nije rijetkost da naoružana osoba uđe u školu, o čemu se u ovom filmu radi (roditelj učenika). Ocjena 7/10

Odgledao film rebecca. Solidan remake Hitchcockovog klasika od strane netflixa. Glumci vrlo dobri, a i produkcijski je sve to na visokom nivou. Ocjena. 7/10

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2625 u: Studeni 07, 2020, 19:51:29 poslijepodne »
Molba ... da li neko mozda zna trafiku gde se moze naci crtani film Dzinovska Kruska (The Giant Pear) ali da je engleski audio, imam sa originalnim danskim ali za unuku bi mi mnogo znacio engleski  :EmoticonPrayer2

https://www.imdb.com/title/tt7006206/?ref_=nv_sr_srsg_0

Unapred hvala !

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2626 u: Studeni 07, 2020, 20:28:48 poslijepodne »
imas pm, ali nijesam provjeravao ima li ovo sto tebi treba. ali ima taj naslov.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2627 u: Studeni 07, 2020, 20:59:29 poslijepodne »
The Wolf of Snow Hollow (2020)
https://www.imdb.com/title/tt11140488/
virnuh po ure danas. bas sam se zbunj, ne znam sta je ovo. sprdaju se valjda.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TheOld1

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2628 u: Studeni 09, 2020, 21:35:40 poslijepodne »
Upravo pogledao Borata 2, jest lud i tako dalje.... ali nije mi to kao prvi dio, ipak je tamo sve bilo novo i samo smo gledali do kuda može ići sa svojim bezobrazlukom  :smfor (24):

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2629 u: Studeni 11, 2020, 19:51:29 poslijepodne »
Odgledao francuski film Rogue city aka Bronx. Režiser je Olivier Marchal, koji je radio jednu od meni možda u top 3 serije svih vremena braquo. Film je na tragu serije, naravno slabiji, ali sadržajno slični. Dakle surov prikaz funkcioniranja policijskog aparata, gdje je većinu policajaca korumpirano, gotovo da nema pozitivnih likova jer svi imaju svojih mana. Ocjena filma 8/10

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2630 u: Studeni 12, 2020, 22:12:15 poslijepodne »
Memories of Murder - 8/10 https://www.imdb.com/title/tt0353969/

Napokon sam pogledao i ovaj, po nekima čak i najbolji korejski film ikad i moram priznati da je stvarno odličan. Nisam gledao puno korejskih filmova, npr. Oldboy mi uopće nije sjeo, a Parasite mi je bio odličan.

Radi se o istinitoj priči o serijskom ubojici žena tamo davne 1987. pa na dalje i detektivima koji svojim čudnim metodama pokušavaju otkriti ubojicu. Preporuka svakako!

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Filmovi
« Odgovori #2631 u: Studeni 12, 2020, 22:19:08 poslijepodne »
Takođe, malo korejskih filmova sam gledao, međutim Parazit mi je baš seo, kao i većina filmova koje potpisuje Bong Džo-ho.
Relativno skoro sam pogledao odličan horor The Wailing - Jecaji, te mogu da ga preporučim. Izgleda da Korejanci umeju da skroje tu
neku grotesknu atmosferu koja se ne viđa bilo gde drugde. Možda nekim iskarikirana gluma njihovih pojedinih glumaca može da zasmeta,
kao i neka druga stilska rešenja, ali sve je stvar navike. Kvalitet koji su uspeli da postignu u novijoj kinematografiji svakako ne može da se ospori.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Filmovi
« Odgovori #2632 u: Studeni 13, 2020, 19:09:23 poslijepodne »
There Will Be Blood - iskrena preporuka, pravo otkrovenje.
Šta reći osim - Danijel Dej Luis. Briljantna gluma.

Jedna od najboljih kritika kapitalizma i vrhunska studija psihologije likova.


Najbolja scena
Spoiler: prikaži
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline dadac

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: BL
Odg: Filmovi
« Odgovori #2633 u: Studeni 13, 2020, 22:01:02 poslijepodne »
Juče završio gledanje italijanske serije Suburra...Stvarno sjajno urađena serija, gluma takođe(pogotovo Alessandro Borghi). Prepuručujem svima a pogotovo onima koji žele da nauče italijanski kao ja.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2634 u: Studeni 13, 2020, 23:32:50 poslijepodne »
opet zabodoh pa dis tajm zviznuh uru:
Insidious
https://www.imdb.com/title/tt1591095/
kul pricica, fino sam zadovoljan. ovaj muz od ove zene sto imaju dijete ima drugu zenu u konjuring i zove se vera farmiga. misim ne ona no glumica. ali je isti reditelj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2635 u: Studeni 14, 2020, 19:25:46 poslijepodne »
Hidden Figures

https://www.imdb.com/title/tt4846340/?ref_=nv_sr_srsg_0

o-dli-čan.. film o tri crnkinje koje su pomogle poslati Johna Glenna u orbitu, što je bila prekretnica za NASA-u.. vrijeme radnje je '61. pa je rasna segregacija još uvijek na snazi, pogotovo u Langleyju (država Virginia) što je dosta mučno prikazano u filmu.. u središtu priče je Katherine Johnson koja je prava pionirka u ovom polju matematike i koja će definitivno biti uvrštena (među ostalima) u moj plan i program kad budem s učenicima radila Black History Month.. dva sata čiste uživancije, svaka preporuka  :clapp

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Filmovi
« Odgovori #2636 u: Studeni 14, 2020, 21:07:57 poslijepodne »
Hidden Figures i The Help idu ruku pod ruku, doduše reč je o dijametralno različitim filmovima, međutim vezuje ih priča o položaju crnoputih ljudi u Americi i o njihovoj borbi da zauzmu jednako mesto u društvu.

Odlični filmovi koje uvek rado preporučujem.  Možda sam malo pristrasan, jer volim sve filmove u kojima igra Oktavija Spenser.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."


Offline choosie

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Don't follow leaders, watch the parkin' meters!
  • Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2638 u: Studeni 15, 2020, 12:20:59 poslijepodne »
Tko nije gledao, preporučujem film Terry Gilliama: Brazil iz 1985.
Pogledao sam ga bezbroj puta i jedan je od mojih vječnih favorita...

Offline Atrahasis

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
  • Lokacija: Vaseljena
Odg: Filmovi
« Odgovori #2639 u: Studeni 15, 2020, 14:31:34 poslijepodne »
Preporuka za film Citizen X u produkciji HBO-a. Malo je kvalitetnih filmova o serijskim ubicama. Svi su čuli za kultno ostvarenje "Kad jaganjci utihnu", a Građanin X je film koji bez bilo kakvih problema može da parira prethodno pomenutom trileru. Odlična atmosfera i gluma na zavidnom nivou.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."