Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Shield  (Posjeta: 6535 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
The Shield
« u: Rujan 30, 2021, 19:07:27 poslijepodne »

Serija prati događaje "Udarnog tima", specijalne jedinice za suzbijanje kriminala na ulicama Los Anđelesa. Vođa tima je Vik Maki (Majkl Čiklis), korumpirani policajac, koji često zaobilazi zakon i okreće ga u svoju korist.


Godina: 2002.
Mreža: FX
Žanr: kriminalistički, drama, akcija, avantura
Glumci: David Marciano, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson



Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: The Shield
« Odgovori #1 u: Listopad 01, 2021, 09:33:48 prijepodne »
The Shield je istinski mnogo dobra serija. Ne mogu da kažem kako je “prošla ispod radara“ jer je u svoje vreme bila i gledana i nagrađivana, ali imam utisak da joj se danas ne poklanja pažnja koju zaslužuje. Verujem da je tako jer se vremenski preklapala sa najznačajnijim serijama ikada snimljenim (pretpostavljam da znate na koje mislim pa ne bih ponavljao). Bila je to jaka dekada. The Shield je bukvalno otrgnut iz života, sa ulica... Korumpirani sistem nam se ruga iz svake scene i demistifikuje se način na koji se truje i poput zaraze širi sa onih nižih nivoa. Michael Chiklis i Walton Goggins su ostvarili, verovatno, životne uloge. Ovo je obavezna lektira za sve ljubitelje filmova i tv serija pa oni koji još nisu gledali, evo prilike da sebi ulepšaju oktobar.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: The Shield
« Odgovori #2 u: Studeni 25, 2022, 19:37:11 poslijepodne »
Kompletirali smo svih sedam sezona.  :smfor (27):
Hvala dvkv-u i faksu što su mi priuštili uživanje da seriju pogledam sa odličnim titlovima.  :smfor (25):
Ko nije gledao Prljavu značku, a voli krimiće, moja preporuka je da stvarno vredi gledanja.

Online bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Shield
« Odgovori #3 u: Studeni 26, 2022, 07:48:04 prijepodne »
Kaj da se veli? Osim, čestitke ekipi koja je na tome radila i obavila dobar posao. Iako sam The Shield gledao ranije, a poznat sam po tome da američke serije principijelno ne volim, ovo je jedna od onih koju ću s guštom pogledati opet. Ovaj put s titlovima. Hvala dvkv i faks86. I naravno, hvala tebi Biljo, bez toga ne ide :) Uložili ste puno truda i dodali još jednu vrsnu seriju na raboš. Živjeli!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary