Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Samo za dokumentarce  (Posjeta: 44094 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #60 u: Listopad 20, 2021, 21:02:34 poslijepodne »
                Cocaine Cowboys: The Kings of Miami
                        https://www.imdb.com/title/tt15049206
Odlicna dokumentarna serija,od sest epizoda po sat vremena,o najvecim trgovcima droge u Majamiju osamdesetih godina proslog veka...Los mucacosi,kako su sebe zvali,zaradili su tada preko dve milijarde dolara....preporuka za gledanje .....

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #61 u: Listopad 30, 2021, 23:41:26 poslijepodne »
Bad sport - dokumentarna serija u šest dijelova.
1. naštimavanje utakmica u košarci na američkom koledžu
2. dilanje droge da bi se mogao utrkivati i imati svoju momčad
3. sramota u talijanskom nogometu kad je Juventus izbaćen iz prve lige
4. utjecaj na suce koji daju ocijene u umjetničkom klizanju - zimske olimpijske igre 2002
5. afera oko osiguranja konja koje ubijaju kad se ocijeni da više nose novca kad umru nego na natjecanjima
6. kriket Južna Africa i prodaja utakmica zbog klađenja

Ne morate gledati sve , gledajte sport koji vas zanima.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #62 u: Studeni 13, 2021, 15:26:10 poslijepodne »
Odlična sportska dokumentarna serija The Playbook koja daje pregled pravila po kojima treneri žive i kako su ih ta pravila učinila šampionima. Zanimljivo i pronicljivo s puno mudrosti i savjeta kako pobjeđivati u sportu i životu. Pratimo 5 svjetskih trenera iz različitih sportova.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #63 u: Siječanj 17, 2022, 12:48:00 poslijepodne »
Mad Dog Films - A Hole in the Head (1998).
Da li se ikad neko od vas zapitao, kad bi izbušio lobanju da li bi postali pametniji?
Ne?
Osobe iz ovog doku jesu.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #64 u: Siječanj 18, 2022, 09:59:45 prijepodne »
4 sata u Kapitolu, zanimljiv dokumentarac o demonstracijama kod americkih izbora, novi snimci kako je sve pocelo i sta se desavalo unutar zgrade.

Mogao si priložiti nešto, stranicu i you tube
https://www.imdb.com/title/tt15520020/


Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #65 u: Siječanj 18, 2022, 18:24:20 poslijepodne »
je li gledao ko ovaj sa epstinom odvratnim?
nekih clanaka po netu procitah ovih dana o njemu, ono je strasno sto se tu cinjelo.
cus avion lolita ekspres...   :smfor (9): znaci zapalio bi ih mater im jebem.

Ja  sam gledao i čisto sumnjam posle onih informacija iz dokumentarca da je samoubistvo u pitanju jer znao je previše i nažalost previše moćnih ljudi je zajedno sa njim koristilo svoju moć i novac da bi manipulisali mladim devojkama pa je mogao lako postati svedok saradnik,a kakva je ljiga bio od čoveka to je vrlo lako moglo da se desi da je ostao živ.
Mada mi je duplo veća ljiga ona njegova žena koja je tako vešto uvlačila devojčice u njihovu zajedničku mrežu.
4 sata u Kapitolu, zanimljiv dokumentarac o demonstracijama kod americkih izbora, novi snimci kako je sve pocelo i sta se desavalo unutar zgrade.

Mogao si priložiti nešto, stranicu i you tube
https://www.imdb.com/title/tt15520020/


Preporučujem svakome da pogleda,iako je slažem se veoma mučan za gledanje.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #66 u: Siječanj 20, 2022, 09:08:53 prijepodne »
Jedan izuzetan dokumentarac Wernera Herzog ako hoćete da proširite vidike i shvatite koliko malo današnji čovek zna o svojim precima i prošlosti.
Oduševljen sam scenama,samom pričom koja pruža toliko dragocenih informacija a vodi vas kroz film kao kroz neku bajku.

Počeo sam da gledam ovaj dokumentarac Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes ,i neverovatno mi je kako određeni zločinci kao dotični mogu sebe da ubede da u stvari sva zlodela što rade drugima rade iz ispravnih pobuda pa čak i njihov lični osećaj bude kao da su ubeđeni da su na misiji u ime više sile.
Veoma zanimljivo, pogotovo iz psihološkog aspekta,da čovek može da uguši svoju savest i ubedi sebe da je u stvari nevinašce iako su mu ruke krvave.

Offline BigGamer

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • 2+2=5
  • Lokacija: Kod kuće
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #67 u: Siječanj 20, 2022, 16:31:13 poslijepodne »
Šteta što na našoj tv ne puštaju VIŠE domkumentaraca o životinjama.
Ima krasnih serija i filmova. Nekada kada sam bio dijete, znalo je
biti svaki dan o safariju. Pratili bi obitelj lavova i njihov opstanak.
Znalo je biti i sa slonovima, isto tako. Ne sjećam se naziva tih serija.
SLIKA: 400X200

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #68 u: Siječanj 20, 2022, 22:38:07 poslijepodne »
Šteta što na našoj tv ne puštaju VIŠE domkumentaraca o životinjama.
Ima krasnih serija i filmova. Nekada kada sam bio dijete, znalo je
biti svaki dan o safariju. Pratili bi obitelj lavova i njihov opstanak.
Znalo je biti i sa slonovima, isto tako. Ne sjećam se naziva tih serija.
https://en.wikipedia.org/wiki/Survival_(TV_series)

Imaš na youtube neke epizode sa dubom. Na žalost samo neke.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #69 u: Siječanj 21, 2022, 07:06:44 prijepodne »
Pošto je još uvek aktuelna tema Australija, preporučujem da pogledate fenomenalan dokumentarac Wongar Sreten Božić.
Kakav čovek,predivna energija i veoma poučna životna priča koja u isto vreme pokazuje odnos doseljenika prema Aboridžinima koji su više od četrdeset hiljada godina živeli lepo u skladu sa prirodom dok nisu došli doseljenici da ih "uče" kako se stvarno živi.
Uništi sve da bi iskopao grumen zlata ili neke rude koja je aktuelna...

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #70 u: Siječanj 23, 2022, 07:41:12 prijepodne »
Ovo je dokumentarac HBO produkcije koji stvarno nisam očekivao da će ugledati svetlo dana ali ne samo da je ugledao nego je i toliko odlično upakovan da je teško ostati ravnodušan.
Cilj opravdava sredstva je stara izreka i ovde pokazuje u punom sjaju na šta su predsednici i politički vrh,u ovom slučaju USA,njihovi ugledni psihijatri i drugi spremni i na koji način opravdavaju i legalizuju zakonski brutalno mučenje ljudi koje oni proglase za opasnost.
Pomisli čovek da je takav vid "ispitivanja" više prikladan srednjem veku dok ne pogleda ovaj film,intervjue visoko rangiranih stručnjaka koji su kao naknadu dobili silne milione jer su "otkrili" tehnike mučenja i proglasili naučnom metodom.
Posebna pouka ovog dokumentarca je što paralelno prikazuje dvojicu FBI agenata koji demonstriraju da su te metode nepotrebne ako si stvarno stručnjak u svom poslu i znaš kako da dođeš do informacija putem ispitivanja bez ikakvog mučenja one druge strane.
I veoma su uspešni sve dok ne proradi sujeta druge obaveštajne službe koja angažuje psihijatre da "nauče" agente kako se u stvari ispituju ljudi....ili bolje rečeno smrve dok od njih ne ostane samo senka postojanja ličnosti i sve to u 21. veku.
https://www.imdb.com/title/tt16154112/

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #71 u: Siječanj 24, 2022, 12:41:40 poslijepodne »
Jedan izuzetan dokumentarac Wernera Herzog ako hoćete da proširite vidike i shvatite koliko malo današnji čovek zna o svojim precima i prošlosti.
Oduševljen sam scenama,samom pričom koja pruža toliko dragocenih informacija a vodi vas kroz film kao kroz neku bajku.

Počeo sam da gledam ovaj dokumentarac Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes ,i neverovatno mi je kako određeni zločinci kao dotični mogu sebe da ubede da u stvari sva zlodela što rade drugima rade iz ispravnih pobuda pa čak i njihov lični osećaj bude kao da su ubeđeni da su na misiji u ime više sile.
Veoma zanimljivo, pogotovo iz psihološkog aspekta,da čovek može da uguši svoju savest i ubedi sebe da je u stvari nevinašce iako su mu ruke krvave.

Pogledao sam ovaj sa Hercogom. Da se razumemo Hercog nije Atenboro. U smislu nije baš produkcija na dovoljnom nivou.
.....
Sa druge strane pogledao sam 6delni The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst https://www.imdb.com/title/tt4299972/
O fabuli radnje ne bih ništa. Produkcijski je dobro. Lepo odrađeno i to.
Meni je to podiglo neke crvene zastave. Ne od početka negde pri kraju. Skinuo sam i film (All.Good.Things.2010) Mislim gledanje ovoga uslovljava i gledanje filma jelte ;) Dobar rad. Profi. Serijal. Film nisam pogledao. Možda i neću  :)

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #72 u: Siječanj 30, 2022, 10:24:54 prijepodne »
Midnihgt asia eat dance dream, dokumentarna serija o noćnom životu 6 azijskih gradova.
Svaka je priča slična te je dovoljno pogledati 1.epizodu o Tokiju i sve ste pogledali.
Serija pokazuje živote ljudi u velikim milijunskim gradovima ( Tokio = 13 milijuna ).
Danju rade ili se školuju po noći se provode jedući i pijući. Jedna stvar mi nije jasna i to nisu objasnili a to je kada spavaju?  :? ??
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #73 u: Siječanj 30, 2022, 23:05:14 poslijepodne »
NHK - Finding Satoshi (2022)
Dokumentarac priča o Parplex city, Alternate Reality Game. Kako objasniti ARG? Ljudi igraju igru u stvarnom svetu. U konkretnom slučaju skupljaju se karte sa zagonetkom koju kad rešiš ideš dalje. Poslednja karta je bila
Tu piše nađi me :)




Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #74 u: Veljača 02, 2022, 00:09:43 prijepodne »
Closing Gambit: 1978 Korchnoi versus Karpov and the Kremlin

https://www.imdb.com/title/tt7494416/?ref_=nm_flmg_slf_1

Deluje da je potrebno vrhunsko poznavanje šaha da biste mogli u potpunosti da uživate u praćenju jednog šahovskog meča, a teško je zamisliti da je veći broj ljudi u stanju da pronikne u genijalnost pojedinih poteza koji  „lome“ određenu partiju. Pa ipak... Skoro do samog kraja prošlog veka milioni ljudi su sa neskrivenom radoznalošću, pažnjom i poštovanjem pratili mečeve velikana ove igre. Verovatno je na tu činjenicu ogroman uticaj imao bipolarni geopolitički karakter tadašnjeg sveta i ideja pokojnog SSSR-a da dominacija u šahu predstavlja i intelektualnu nadmoć nad ostatkom sveta, a posebno nad „trulim“ Zapadom. Od WWII pa do sedamdesetih svetski šampioni su postajali isključivo Sovjeti,  a onda je usledio „šamar“ u liku Bobija Fischera. Meč između njega i Spaskog je, što se medijske pažnje tiče, bio na nivou svetskog prvenstva u fudbalu (prenos je uživo prikazivan na Times Squaeru). Nakon što je osvojio titulu, Fischer je nije branio i svetski prvak je ponovo postao jedan Sovjet – Anatolij Karpov. Karpov je bio miljenik sovjetskog režima, po nepotvrđenim pričama i sam KGB-ovac, ali čak i da nije tako, vidljiva je bila podrška tog ozloglašenog državnog aparata. A izazivač je bio sušta suprotnost, čovek čija bi pobeda bila sramniji udarac nego što je bila pobeda hladnoratovskog neprijatelja, Amerikanca Fischera. Viktor Korčnoj je prebeg, izdajnik, neko čije se ime u SSSR-u više nije izgovaralo. Njihov tromesečni meč u Manili je jedan od najfilmičnijih sportskih događaja. Smicalice, podmetanja, tenzije i do tada neviđeni šahovski preokret je „gorivo“ koje pokreće ovaj dokumentarac. Iako pristrasan, neprikriveno opredeljen za Korčnoja, uz svedočenja i analize brojnih šahovskih velemajstora, Closing Gambit je zanimljiv osvrt na period kada su šahisti bili super-zvezde (trivia iz filma – Björn Borg je za osvajanje Wibledona te 1978. dobio 19000 funti, a pobednik ovog šahovskog meča 350000 dolara), ali i perjanice u raznoraznim ideološkim borbama.  I još jedna trivia za kraj – paralelno sa ovim mečom, u Manili se održavalo i svetsko prvenstvo u košarci na kojem je Jugoslavija dva puta pobedila SSSR, prvi put u grupi i drugi put u finalu nakon produžetka. Definitivno je to bila teška godina za Sovjetski Savez.

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #75 u: Veljača 04, 2022, 15:52:43 poslijepodne »
BBC ponovo briljira sa dokumentarcima,koga zanima pandemija evo istine,i nažalost izgleda da su mnogi "teoretičari zavere" bili u pravu u nekim aspektima i još gore što Kina postaje model ponašanja i nekim zapadnim zemljama posle ove pandemije što je veoma loše za celokupno čovečanstvo....
https://www.imdb.com/title/tt13954968/

Kako se čuvenom Ponzijevom šemom može prevariti i danas priličan broj ljudi,ovo je pravi film o tome.
Moderno doba ali stari trikovi koji neverovatno dobro funkcionišu,i postavi se pitanje da li neki ljudi išta nauče iz istorije da bi bili spremni za današnjicu i izbegli ozbiljne problem i gubitke u budućnosti.
Vidim da na društvenim mrežama mnogi krive žrtve i to je uvek najlakše učiniti,za mene lično je njihova hrabrost mnogo veća što su pokušale da ukažu na problem koji postoji i koji može vrlo lako skoro svakome da se desi ukoliko je nepažljiv i ne zna osnovna pravila.
Veoma poučan i zanimljiv film, definitivno vredi pogledati, pogotovo jer je upakovan kao neka krimi serija sa neizvesnim krajem.
https://www.imdb.com/title/tt14992922/

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #76 u: Veljača 12, 2022, 11:25:35 prijepodne »
Ovaj fenomenalni dokumentarac sam gledao na engleskom jeziku jer nažalost nisam mogao da nađem prevod pa ako neko slučajno nađe molim neka podeli sa mnom.
U svakom slučaju bilo da ste roditelj ili ne, muškog ili ženskog pola i imate osnovno znanje engleskog jezika obavezno pogledajte ovaj dokumentarac.
Dokaz da u malo više od pola sata može da se napravi odličan dokumentarac,krajnje efikasno, direktno i argumentovano,sa nekoliko intervjua sa različitim licima koja su imala negativne slučajeve i naravno tim eksperata koji ukazuje na uzrok, posledice i nudi rešenje.
Ovo je sve veći problem i nažalost ukoliko se ne poradi na njemu izazvaće užasno puno problema.
https://www.imdb.com/title/tt15226132/

Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #77 u: Veljača 14, 2022, 19:41:29 poslijepodne »
Izuzetno zanimljiv dvodelni dokumentarac, preporuka od srca,ja sam oduševljen!
Posebno mi je drago jer su ljudi sa ovih prostora autori ovog dokumentarca👌🥇🍀
Toliko različitih kultura,poučnih priča ljudi, njihovog upoznavanja i zaljubljivanja,izazova,uspona i padova,čudnih parova, percepcije ljubavi i odnosa muškarac/žena u različitim delovima sveta, prelepe scene,divna muzička podloga, bukvalno vas film vodi širom sveta u potrazi za definicijom ljubavi....
https://www.imdb.com/title/tt14054860/

Offline ricma991

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Crvenka
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #78 u: Veljača 25, 2022, 10:26:04 prijepodne »
Poslednji koji sam odgledao a da je ostavio jak utisak je Collapse -  https://www.imdb.com/title/tt1503769/
Preporučio bih još
- Inside job - https://www.imdb.com/title/tt1645089/?ref_=fn_al_tt_2
- Citizenfour - https://www.imdb.com/title/tt4044364/?ref_=tt_sims_tt_i_4
- Seaspiracy - https://www.imdb.com/title/tt14152756/

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #79 u: Ožujak 12, 2022, 12:07:13 poslijepodne »
The Tinder Swindler (Netflix)
Ovo je priča o prevarantu koji je prevario žene namamivši ih ekstravagantnim načinom života na Tinderu, a one mu zauzvrat davale novac. Nevjerojatno kako je uspio izvesti ovaj podvig, prilično zanimljivo. Odlično uspostavljanje priče i korištenja arhivskih snimaka i relevantnih intervjua. Način na koji se priča odvija zanimljiv je i na trenutke šokantan. Netflix uvijek pogodi u sridu.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #80 u: Travanj 09, 2022, 18:12:08 poslijepodne »
Return to Space (Netflix)
Dosta informativan i zanimljiv dokumentarac. Dosta se nauči o SpaceX i Musku.
Tesla je obilježio 20 stoljeće, a Musk će 21. 2011 g. je NASA umirovila svoje space shuttlove i onda su morali kada su htjeli ići u svemir američki astronauti ići u Rusiju i s njihovim letjelicama i njima plaćati, i Musk je htio da ponovo amerikanci imaju svoje letjelice i lete iz svoje zemlje i napravio je ovu raketu koja je onda vodila ponovo amerikance u svemir iz svoje zemlje. I uspio je da se raketa nakon što odleti vrati nazad i ponovo se može upotrebljavati i smanjio drastično troškove. Prvi put da je NASA uključila privatne firme kao partnere i vidiš koliko je danas tehnologija drukčija, naprednija, manja, sad ideš sa manjim letjelicama, lakšim odijelima. Nevjerovatno kako su prije ljudi u svemu riskirali, prije sa starim space shuttleovima su ih testirali samo dva puta i rekli eto može u svemir a danas testiraju min. 50 puta prije nego odu u svemir, ali da ljudi nisu prije riskirali i bili hrabriji ne bi ničega bilo. Elon Musk je skroz promijenio svemir i ponovo doveo NASU na istraživanje svemira i vratio ih na pravi put, i sad će ići na Mjesec opet i na Mars s ljudima.

Offline tuberajt

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #81 u: Lipanj 10, 2022, 09:37:08 prijepodne »
Untold: Crime and Penalties (2021)
https://www.imdb.com/title/tt15101956/
Dokumentarac o vlasniku ogromne firme za odvoz smeća James Galanteu (za kojeg se vrti priča da je na njegovom liku nastao Tony Soprano) i njegovom sinu A.J.-u (tako se zove u seriji sin od Soprana). Radnja dokumentarca je da Jimmy Galante kupuje hokejaški klub u prvoj ligi ispod NHL-a i sebe postavlja za predsjednika a sina bitangu za direktora i managera, klub nazivaju simbolično po svom zanatu "The Thrashers". Vodstvo kluba, trener, igrači i navijači djeluju i izgledaju kao da Edward Teach "Crnobradi" napravi klub i ima navijače. FBI je i prije istraživao i zatvarao Jimmiya zbog mutnih poslova i zbog toga što je visoko rangirani suradnik obitelji Genovese, a nakon kupovine kluba FBI pokreće masivnu operaciju nadzora kluba i infiltriranje tajnih agenata u publiku i navijače. Dokumentarac je bez pretjerivanja adrenalinska bomba bez praznog hoda i žestoka životna crna komedija. Tko poklekne i odluči ga pogledati neka obavezno ZAOBIĐE spojlerčinu.
Spoiler: prikaži
Rooster igrača je grupa TNT. Sin obožava kečere pa mu je cilj bio da ujedini hokej i kečere u jednu formu. Dovođenje igrača koji je u zatvoru ozlijedio šest čuvara, pa dva brata blizanca napadača, prvog nigerijskog hokejaša u povijesti "The Nigerian Nightmare", ostarjelog igrača sa umjetnim okom, i naravno da je i Gretzky zaigrao za njih. Navijači posebna priča, zloglasni sektor 102 i mrtva pijana navijačica u invalidskim kolicima. FBI presreo razgovore u kojima maskota kluba (na tekmama obučen u kantu) za gazdu Jimmiya prijeti žrtvama smrću. Trenera neću spominjati jer je zaslužio svoj dokumentarac. Stajem jer mogu ovako 1h i 25min koliko sam oduševljen sa ovim.

Offline miljan3

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #82 u: Lipanj 25, 2022, 17:45:29 poslijepodne »
Ako do sada niste pogledali dokumentarac Houston, we have a problem! https://www.imdb.com/title/tt5518022/ moja preporuka.

Reč je o dokumentarcu koji govori o jugoslovenskom svemirskom programu koji su otkupile SAD. Da li je to istina ili samo legenda, da li su zbog toga SAD krenule da ''uništavaju'' Balkan? Otvoreno su teme za razmišljanje i postavlja se pitanje da li je Tito sa svojim saradnicima stvarno bio toliko sposoban da zavara najmoćniju silu na svetu?


Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #83 u: Lipanj 27, 2022, 00:34:29 prijepodne »
Ako do sada niste pogledali dokumentarac Houston, we have a problem! https://www.imdb.com/title/tt5518022/ moja preporuka.

Reč je o dokumentarcu koji govori o jugoslovenskom svemirskom programu koji su otkupile SAD. Da li je to istina ili samo legenda, da li su zbog toga SAD krenule da ''uništavaju'' Balkan? Otvoreno su teme za razmišljanje i postavlja se pitanje da li je Tito sa svojim saradnicima stvarno bio toliko sposoban da zavara najmoćniju silu na svetu?

Glupost.

Offline tuberajt

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #84 u: Lipanj 27, 2022, 16:25:26 poslijepodne »
Ako do sada niste pogledali dokumentarac Houston, we have a problem! https://www.imdb.com/title/tt5518022/ moja preporuka.

Reč je o dokumentarcu koji govori o jugoslovenskom svemirskom programu koji su otkupile SAD. Da li je to istina ili samo legenda, da li su zbog toga SAD krenule da ''uništavaju'' Balkan? Otvoreno su teme za razmišljanje i postavlja se pitanje da li je Tito sa svojim saradnicima stvarno bio toliko sposoban da zavara najmoćniju silu na svetu?




Mockumentary

Offline miljan3

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #85 u: Lipanj 30, 2022, 18:03:44 poslijepodne »
Ako do sada niste pogledali dokumentarac Houston, we have a problem! https://www.imdb.com/title/tt5518022/ moja preporuka.

Reč je o dokumentarcu koji govori o jugoslovenskom svemirskom programu koji su otkupile SAD. Da li je to istina ili samo legenda, da li su zbog toga SAD krenule da ''uništavaju'' Balkan? Otvoreno su teme za razmišljanje i postavlja se pitanje da li je Tito sa svojim saradnicima stvarno bio toliko sposoban da zavara najmoćniju silu na svetu?

Glupost.

Meni je bilo zanimljivo za pogledati. Naravno da verovatno 90% svega navedenog u dokumentarcu nije istina ili je iskrivljena verzija istine, ali je lepo videti da je nekada velika zemlja imala snage i znanja da razvija visoke tehnologije (konkretno avione), a sada sve zemlje sa ovih prostora mogu o tome samo da sanjaju.
Zanimljivo je uradjen i mislim da nije gubljenje vremena ako se pogleda, mada ukusi su naravno različiti  :beer2:

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #86 u: Srpanj 17, 2022, 23:28:00 poslijepodne »
Momenat u kojem se dogodilo sve govori. Tj logično je da je USA pomogne tada odmetnutom članu varšavskog pakta. Finansijski i tehnološki. Istorija je zapravo vrlo logična samo treba sagledati fakta i kontext vremena.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #87 u: Kolovoz 22, 2022, 10:09:23 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt21639348/ ne bi da se stavljam u ulogu sudije. Ne bi da se stavljam uopšte u bilo koju ulogu. Deluje mi da su se ipak autori stavili negde.

Offline serijoljubac53

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #88 u: Studeni 02, 2022, 00:00:56 prijepodne »
Novi sam član i moram priznati da sam se iznenadio što nisam našao niti jedan post o dokumentarcima iz područja popularne znanosti. Mene prvenstveno zanima astrofizika i matematika. Pa eto, ja ću započeti s prijedlozima:
Na području astrofizike za mene je najbolji pisac profesor fizike i matematike Brian Greene. Napisao je knjigu The Fabric of the Cosmos (u Hrvatskoj objavljena pod imenom Tkivo svemira). Prema njoj je snimljen dokumentarac u tri dijela The Fabric of the Cosmos, (What is Space?, The Illusion of Time, Quantum Leap). https://www.imdb.com/title/tt8060080/?ref_=nm_flmg_wr_2
Po meni knjiga je biblija astrofizike (pročitao sam je 5-6 puta i svaki puta sve više razumijem tajne svemira). Dokumentarci na vrlo popularan i jednostavan način opisuju i objašnjavaju vrlo neobične pojave u svemiru i mikrokozmosu.
Magic Numbers; Hannah Fry's Mysterious World of Maths  https://www.imdb.com/title/tt9108770/?ref_=fn_al_tt_1
 Dokumentarac u tri dijela na zanimljiv i maštovit način opisuje prirodu oko nas i otkriva kako sve u prirodi funkcionira prema zakonima matematike. Vrlo lijepo napravljeno. Izuzetno zanimljivo, puno otkrića koja fasciniraju u povezanosti prirode i matematike.
W. Shakespeare: "Od ničega samo ništa nastaje"
E, Williame, kakva ironija: Upravo nešto najveće što postoji je nastalo od ničega - SVEMIR

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #89 u: Studeni 02, 2022, 21:30:06 poslijepodne »
Tako je tema skrenuta na početku a ono što ukrivo raste :D
Bilo je i o tome reči. Ovo za serijal o matematici smo pisali onomad dok nije bila još ova tema.

Horizon i Sky at night ne propuštam nikada.
Mada je Horizon opao; sve manje bitnih tema a sve više nekih socioloških gluposti.