Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Le bureau des légendes  (Posjeta: 44880 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #60 u: Prosinac 05, 2018, 15:04:00 poslijepodne »
2. epizoda je tu
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #61 u: Prosinac 07, 2018, 16:47:31 poslijepodne »
Dodane su još dvije epizode. Osim toga dodane su i 4 prilagođene za nove materijale.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #62 u: Prosinac 15, 2018, 11:06:00 prijepodne »
Eto 5, 6, 7 kao i dosad u dvije verzije. Pa kom kako paše :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline alfred

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #63 u: Prosinac 15, 2018, 12:38:52 poslijepodne »

Borise poz
Mislim da je identičan titl za obadvije verzije epizode 05
pa ne paše na french verziju
lp
Series Rules

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #64 u: Prosinac 15, 2018, 14:11:10 poslijepodne »
Ispravno! Hvala Alfrede. Postavio sam greškom titl za verziju koja je u probnoj fazi. Greška je ispravljena :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #65 u: Prosinac 18, 2018, 22:00:09 poslijepodne »
Po IMDb-u 4. sezona je počela 22. oktobra.
Iako je serija krenula još 2015. godine, ja sam je otkrio nedavno. I ostale francuske serije koje sam gledao bile su dobre (Engrenages i Braquo), ali ova je bila najbolja. Jedini problem je slaba dostupnost prevoda za francuske serije.
Za mene,iako bas i nisu istog zanra je prva Engrenages(krimi-akcija u ludom tempu,sa upecatljivim likovima) pa onda sve ostale.

  Jeste, slažem se.  Engrenages je odlična serija. Odgledao sam 5 sezona. Za 6. na žalost nisam uspeo da pronađem prevod. Ne mogu da odlučim koja serija je bolja. Francuzi izgleda imaju odlične serije, ali je problem u prevodima.
  Čitao sam takođe o seriji Merlí https://www.imdb.com/title/tt4580372/?ref_=nv_sr_1  Deluje mi zanimljivo, na IMDB-u je visoko ocenjena, ali nema prevoda za nju.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #66 u: Prosinac 22, 2018, 08:08:25 prijepodne »
Nakon dosta muka, preležanih ospica i kozica :) završila je 4. sezona ove izvrsne serije. U svom žanru (podžanru) za mene je ovo najbolje dosada viđeno. Mislim naravno na serije s špijunskim sadržajem. Nema takvih baš puno. Ostale se ove teme tek rubno dodiruju (Engrenages), a neke druge na kraju budu posute medom i šećerom. A toga u špijunskom svijetu ima izrazito malo. Zato je ova za mene top.  Ima soli, uglavnom na rane, i to je to. Tko je bude gledao, neće uzalud protratiti vrijeme.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #67 u: Prosinac 22, 2018, 10:27:16 prijepodne »
 :clapp
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #68 u: Prosinac 23, 2018, 00:27:46 prijepodne »
Nakon dosta muka, preležanih ospica i kozica :) završila je 4. sezona ove izvrsne serije. U svom žanru (podžanru) za mene je ovo najbolje dosada viđeno. Mislim naravno na serije s špijunskim sadržajem. Nema takvih baš puno. Ostale se ove teme tek rubno dodiruju (Engrenages), a neke druge na kraju budu posute medom i šećerom. A toga u špijunskom svijetu ima izrazito malo. Zato je ova za mene top.  Ima soli, uglavnom na rane, i to je to. Tko je bude gledao, neće uzalud protratiti vrijeme.
I kako odmicu epizode serija je sve bolja.Procitah da ce biti i pete sezone :smfor (26): Hvala na izvrstnim prevodima.

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #69 u: Prosinac 23, 2018, 11:36:33 prijepodne »
Odlična sezona kao i prethodne. Malo gorak i tužan kraj, koji može a i ne mora biti kraj serije. Nadam se da će se nastaviti.

Da se nadovežem na samog sebe - pored toga ovo je jedna od najpotcjenjenijih serija.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #70 u: Prosinac 23, 2018, 11:57:06 prijepodne »
Odlična sezona kao i prethodne. Malo gorak i tužan kraj, koji može a i ne mora biti kraj serije. Nadam se da će se nastaviti.

Da se nadovežem na samog sebe - pored toga ovo je jedna od najpotcjenjenijih serija.
Da, možda. No da ja dovršim zašto je smatram najboljom ikad u tom žanru. To je jedina serija te vrste, koja osim ljubavi i mržnje, sreće i nesreće, odanosti i izdaje, života i smrti, na jasan način pokazuje svu besmislenost postojanja ovakovih organizacija (DGSE, FSB, CIA itd.) Koje se, u navodnoj službi navodnih interesa svojih "naroda i narodnosti" , a u stvari u službi visoke politike, bave najmračnijim stvarima štetnim po ljudski rod. Ništa njima nije sveto, iako se u svetost kunu. Eto, ta komponenta nedostaje u svim ostalim serijama, s kojima bi se Le Bureau des Legendes, možda mogla usporediti. Ovo je naravno samo moje, izdvojeno mišljenje!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #71 u: Prosinac 23, 2018, 22:41:15 poslijepodne »
Odlična sezona kao i prethodne. Malo gorak i tužan kraj, koji može a i ne mora biti kraj serije. Nadam se da će se nastaviti.

Da se nadovežem na samog sebe - pored toga ovo je jedna od najpotcjenjenijih serija.
Da, možda. No da ja dovršim zašto je smatram najboljom ikad u tom žanru. To je jedina serija te vrste, koja osim ljubavi i mržnje, sreće i nesreće, odanosti i izdaje, života i smrti, na jasan način pokazuje svu besmislenost postojanja ovakovih organizacija (DGSE, FSB, CIA itd.) Koje se, u navodnoj službi navodnih interesa svojih "naroda i narodnosti" , a u stvari u službi visoke politike, bave najmračnijim stvarima štetnim po ljudski rod. Ništa njima nije sveto, iako se u svetost kunu. Eto, ta komponenta nedostaje u svim ostalim serijama, s kojima bi se Le Bureau des Legendes, možda mogla usporediti. Ovo je naravno samo moje, izdvojeno mišljenje!  :bear3:
Eto i moje.Ne postoji za njih opravdanje i daleko su od idealizacije i glamura Dzejms Bonda.Potrosna roba i tuga,strah i usamljenost.I o tome je serija.

Offline tuberajt

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #72 u: Prosinac 29, 2018, 14:20:56 poslijepodne »
Pogledao prve tri sezone i maksimalno sam ugodno iznenadjen. Nisam jos gledao ovakav prikaz rada unutar neke ovakve agencije. Jedna mi je od boljih serija sto sam gledao. Hvala na prijevodima i na pomoci kad je trebalo.

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #73 u: Prosinac 29, 2018, 16:22:02 poslijepodne »
Još nisam počeo da je gledam, ali jedva čekam...Po svim pokazateljima, biće da je odlična.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #74 u: Prosinac 31, 2018, 11:34:46 prijepodne »
Nakon dosta muka, preležanih ospica i kozica :) završila je 4. sezona ove izvrsne serije. U svom žanru (podžanru) za mene je ovo najbolje dosada viđeno. Mislim naravno na serije s špijunskim sadržajem. Nema takvih baš puno. Ostale se ove teme tek rubno dodiruju (Engrenages), a neke druge na kraju budu posute medom i šećerom. A toga u špijunskom svijetu ima izrazito malo. Zato je ova za mene top.  Ima soli, uglavnom na rane, i to je to. Tko je bude gledao, neće uzalud protratiti vrijeme.
I kako odmicu epizode serija je sve bolja.Procitah da ce biti i pete sezone :smfor (26): Hvala na izvrstnim prevodima.

Sinoć sam završio 4. sezonu. Na IMDb ne spominju da će se serija nastaviti. Gde si pročitao da će se serija nastaviti?

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #75 u: Siječanj 01, 2019, 01:30:23 prijepodne »
Nakon dosta muka, preležanih ospica i kozica :) završila je 4. sezona ove izvrsne serije. U svom žanru (podžanru) za mene je ovo najbolje dosada viđeno. Mislim naravno na serije s špijunskim sadržajem. Nema takvih baš puno. Ostale se ove teme tek rubno dodiruju (Engrenages), a neke druge na kraju budu posute medom i šećerom. A toga u špijunskom svijetu ima izrazito malo. Zato je ova za mene top.  Ima soli, uglavnom na rane, i to je to. Tko je bude gledao, neće uzalud protratiti vrijeme.
I kako odmicu epizode serija je sve bolja.Procitah da ce biti i pete sezone :smfor (26): Hvala na izvrstnim prevodima.

Sinoć sam završio 4. sezonu. Na IMDb ne spominju da će se serija nastaviti. Gde si pročitao da će se serija nastaviti?
Procitala sam intervju s M.Kasovic em: Quatre saisons ont déjà été diffusées, une cinquième étant en cours d'écriture.

Offline Al Giardello

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #76 u: Siječanj 31, 2019, 20:12:51 poslijepodne »
Mislim da su sasvim ok zavrsili 3. .Bojim se da je 4 silovanje....
Pomesao sam sezone  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #77 u: Srpanj 16, 2019, 20:49:19 poslijepodne »
Meni je serija fantasticna,kao i sve francuske serije uostalom.Zna li neko gde ima prevod 6. i 7. sezone serije Engrenages.

nema

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #78 u: Srpanj 23, 2019, 17:26:07 poslijepodne »
Serija je odlicna ,Francuzi su zakon,ne znam gde mi je nestao odgovor od pre neki dan .Pogledajte seriju Braquo obavezno,a za Engrenages nigde nema prevoda 6. i 7. sezone.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #79 u: Rujan 11, 2019, 11:31:08 prijepodne »
Krenuo neko da prevodi 6. sezonu. Za sad ima prevod za prve dve epizode. Ima da se nađe..

Mislim na seriju Engrenages. Da ne bude zabune.

Offline Al Giardello

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #80 u: Rujan 19, 2019, 15:09:25 poslijepodne »
Dobra vijest koju sada vidjeh da se već snima 5 sezona  :clapp

https://www.mouv.fr/cine-series/le-bureau-des-legendes-le-tournage-de-la-saison-5-commence-350851

google translate:

"The Bureau of Legends": the filming of Season 5 has begun
The season 5 of the original creation of Canal + "The Bureau of Legends" is precise, finally.
Fri 07 June 2019 by Pierre Gaurand

That's it, Mathieu Kassovitz and his colleagues from the DGSE (Directorate General of External Security): Jean-Pierre Darroussin, Lea Drucker, Sara Giraudeau ... returned to business and began filming season 5.

Canal + has just announced that the filming started this week for a duration of 4 months. And the other good news is that the legendary Jacques Audiard (To beat my heart stopped, A prophet ...) who will take care of the realization of the last two episodes in this new season of 10 episodes . In addition, Louis Garrel will join the crazy cast of the series.
Meni je ipak sve ovo sad "cedjenje suve drenovine"....
Meni je odlazak sa psom u maglu odlican zavrsetak....
Nije negledljivo, ali....

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes 5
« Odgovori #81 u: Travanj 08, 2020, 15:27:38 poslijepodne »
Bilo je gusto zbog ove situacije s coronom ali ipak su 6. travnja puštene u promet 1. i 2. epizoda ove serije. Iako je najavljena za 01.03. (prema IMDB) eto je pred nama. Sa pravilima koja su vrijedila i u 4. sezoni. Ima nekakvih transkripata u kojima polovica fali, ali se ovaj put radi o 4 jezika, koje čujemo a hardcodirani su na francuski i nema ih u transkriptima. Tu su, ruski, talijanski, arapski, engleski i naravno francuski, pa je u ovom trenutku teško očekivati nešto na našem. Probao sam, počeo, ali onda stao i odlučio čekati nekakav pristojan transkript, koji će imati barem prevedeno s talijanskog, ruskog i arapskog, a onda se kao i u 4. sezoni engleski može riješiti i na sluh. Uglavnom, treba pričekati
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #82 u: Travanj 25, 2020, 20:25:09 poslijepodne »
Eto! Uz dosta muka i natezanja, krenulo je. Prevedena je 1. epizoda i neće biti muke s ruskim, talijanskim, arapskim i neobičnim verzijama "engleskog". Dobro je počelo, iako je to svojevrsno podsjećanje na događanja u 4. sezoni, ali se stvari odvijaju onako kako se to od ove vrhunske serije očekuje. Ima nešto novih lica, ljudi su na novim poslovima i treba se malo na to priviknuti. Zasad imam transkripte za prve 4 epizode no mislim da neće biti problema do kraja. Dosad je objavljeno 6 epizoda, a početkom svibnja imat ćemo i svih 10.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #83 u: Travanj 26, 2020, 08:39:05 prijepodne »
Hvala na trudu i nastavku prevođenja ove izvrsne serije

ako koga interesuje prevod odgovara i za verziju

Le.Bureau.Des.Legendes.S05E01.FRENCH.720p.WEB.H264-CiELOS

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #84 u: Travanj 27, 2020, 01:20:36 prijepodne »
Jedna od najboljih spijunskih,evo i prva epizoda nove sezone je i bez previse akcije napeta,tajnovita.Dobra gluma, iako jos nema M.Kasovica
svi drugi su odlicni i ubedljvi.Hvala na prevodu :smfor (26):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #85 u: Travanj 27, 2020, 14:32:21 poslijepodne »
Imao sam izvjesnih rezervi, jer u pravilu ne volim kad se takve stvari rastežu. Obično to loše ispadne.(Homeland) No ovdje od rastezanja ni"R". Lijepo je što se nastavila. Daleko je do kraja, vidjet ćemo. Za sada, nakon 2. epizode 5+.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #86 u: Travanj 28, 2020, 13:34:02 poslijepodne »
Evo i 2. epizode. Više nemam dilema  :smfor (19): Serija je i dalje izvrsna.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #87 u: Travanj 29, 2020, 09:49:50 prijepodne »
Cao svima,
nemogu a da ne napisem komentar za ovu seriju, pre tri dana sam odgledao 4 sezonu i mislio sam da je kraj serije,
ali sam saznao da ima i 5 sezona sto me je obradovalao.
Juce sam zavrsio i gledanje Homelanda i napravio sam paralelu izmedju ove dve serije koje su veoma slicne po sadrzaju i koncepciji, po mnogima je Homeland broj jedan u ovom zanru, ali za mene je Le bureau des légendes serija ispred Homelanda, francuzi to odlicno rade i po meni su bolji od hollywood.

i na kraju nisi uopće komentirao seriju već prežvakao starije postove.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #88 u: Svibanj 07, 2020, 15:40:35 poslijepodne »
Evo i treće epizode. Ide malo sporije, zbog već navedenog. Transkripti. Inače izišla je cijela 5. sezona, koja bi konačno mogla označiti kraj ove zaista izvrsne serije. Jer znate, kako se kaže, previše je ipak previše. Mnoge su nam serije pokazale sav besmisao razvlačenja u beskraj. Pa i onda kad se radi o stvarno dobrim, vrhunskim serijama, kakva je ona. Za mene, naravno.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Le bureau des légendes
« Odgovori #89 u: Svibanj 14, 2020, 11:13:11 prijepodne »
Tu je i četvrta. Transkripti pristižu ikraj će brzo. Moj dojam? Ovo je sam vrh onog što sam gledao do sada. Mogao bih skoro reći, najbolje, uključujući sve žanrove. 5 sezona, 50. epizoda, a nigdje greške. Savršeno je. I ne sumnjam da će tako biti do samog kraja. Iako naravno uvijek postoje šanse da netko nešto zabrlja. No ovdje ću to prije biti ja svojim prijevodima, nego bilo tko od njih.  :bear3: Poklonici, uživajte, ili pričekajte, pa ćete uživati.  (y) (y)
If two people always agree, one of them is unnecessary