Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Olive Kitteridge  (Posjeta: 4611 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Olive Kitteridge
« u: Prosinac 21, 2019, 16:55:02 poslijepodne »

Četiri dela priče obuhvataju vremenski period od 25 godina, u kojem pratimo odnos profesorke matematike u srednjoj školi Oliv Kitridž (tumači je oskarovka Fransis Makdormad), Henrija (Ričard Dženkins) dobronamernog gradskog farmaceuta i njihovog sina Kristofera koji prezire majčino roditeljstvo, kao i druge članove društva.
„Oliv Kitridž“ je drama koja priča bolno slatku i oporo duhovitu priču o naizgled spokojnom gradu u Novoj Engleskoj, koji je zapravo prožet aferama, kriminalom i tragedijom. Sve to viđeno Olivinim očima, čija britka dovitljivost i spoljašnja grubost kriju toplo, ali problematično srce.
Izvor: Domino
 

Godina: 2014.
Mreža: HBO
Žanr: mini serija, drama
Glumci: Frances McDormand, Richard Jenkins, Ken Cheeseman, Ann Dowd, John Gallagher Jr., Bill Murray...



Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Olive Kitteridge
« Odgovori #1 u: Prosinac 23, 2019, 22:03:50 poslijepodne »
Odlična drama. Teška, ali istodobno i simpatična. Gluma vrhunska. Preporuka.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Olive Kitteridge
« Odgovori #2 u: Prosinac 24, 2019, 12:03:02 poslijepodne »
Odlična drama. Teška, ali istodobno i simpatična. Gluma vrhunska. Preporuka.
+1
Vrhunska drama, vrhunski odigrani karakteri. Pravo uživanje u maloj dozi od 4 epizode.
Hvala na titlovima, stipest!  ;)

Offline Micko86

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Olive Kitteridge
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2021, 01:21:51 prijepodne »
Oduvala me kada sam je prvi put pogledao.
Zaista teška, depresivna, dirljiva, ali i topla priča.

Odličan spoj Mekdormandove, koja je još jednom pokazala da je fanstastična glumica i da joj uloge ovakvog tipa leže, i ciničnog Bila Mareja.
Dobar je i Dženkins...

Moraću da pojurim i knjigu po kojoj je snimljena serija.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Olive Kitteridge
« Odgovori #4 u: Siječanj 16, 2021, 10:58:14 prijepodne »
Ovu seriju sam hteo da gledam još davnih dana, ali sam je onda potpuno izgubio iz vida sve dok je Micko86 nije pomenuo pre neki dan (još jedan dokaz koliko koristan može biti ovaj forum). Olive Kitteridge je serija o onoj tamnijoj strani života na koji smo uprkos ožiljcima koje ostavlja naviknuti i ne bismo prerano da ga napuštamo. Snaga serije se ponajpre ogleda u upečatljivim likovima koji su i izvan balansa, ali istovremeno i prepoznatljivo uobičajeni i svakodnevni; od onih koji nas prate ceo život do onih koji ostave trag i izgube se zauvek. Normalno, nema jakih likova bez jakih glumaca, a ni glumci ne sijaju u punom sjaju bez dobrog teksta. Za Frances sam očekivao da bude odlična (meni je ona najdraža živa glumica), Murray je bilmarejevski jedinstven u svojoj epizodi, ali najpozitivnije iznenađenje je Jenkins koji mi je do sad, da budem iskren, ostajao jedva primećen, a reč je o fantastičnom glumcu.
Hvala Micko86 za ovo podsećanje i hvala stipest za odlične prevode!

Offline Nada.Di

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Olive Kitteridge
« Odgovori #5 u: Siječanj 23, 2021, 17:24:06 poslijepodne »
Nema toga sto ne bih pogledala a da glumi Frances McDormand, jedna od meni najdrazih glumica. Fantasticna rezija i gluma, Richard Jenkins je i mene odusevio, bez sumnje dobar tekst (knjiga je dobila Pulicerovu nagradu!). Ipak, da sam znala kakav ce mi biti finalni utisak, ne bih je gledala. Teska i depresivna prica, koja je u meni ostavila samo dozivljaj mucnine, uz svo divljenje za sve aspekte serije, i puno razumevanje za mracni um glavne junakinje. Ne poricem izuzetan kvalitet, samo se pitam - sto mi je to trebalo?