Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Lost  (Posjeta: 75551 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Lost
« u: Prosinac 16, 2016, 16:40:26 poslijepodne »

4, 8, 15, 16, 23, 42

Zapamtite ove brojeve ako planirate da gledate ovu seriju. Vi koji već jeste verujem da ih znate napamet. Ovi brojevi se pojavljuju tokom cele serije i sve što se dešava ima nekakve veze sa njima.
Serija prati živote preživelih putnika leta Okeanik 815 iz Sidneja za Los Anđeles, koji su se srušili na čudnovato tropsko ostrvo negde u moru Južnog Pacifika. Avion se prepolovio na pola, jedna polovina je pala na plažu ostrva, a druga polovina je završila negde u džungli. Svi se nadaju da će neko doći da ih spasi, ali nakon par dana uviđaju da se to neće desiti.
Svaka epizoda prati jednog određenog lika serije sa dva gledišta: radnju koja se dešava na ostrvu i radnju koja se dešavala u nekom drugom vremenu, ranije, kao flešbekovi. U seriji se dešavaju mnogi misteriozni događaji koji su definisani kao sci-fi ili kao natprirodni fenomeni. Takođe ima dosta tema koje se provlače kroz seriju, dosta simbolike i metafore u dešavanjima, sukob nauke i religije je neminovan, kao i neka moralna načela i njihova menjanja.
Ako neko voli misteriju i triler, prikazanu kroz dramu, probleme i karakter običnog čoveka i psihološka preživljavanja likova, ovo je pravi izbor za njega.


Godina: 2004. - 2010.
Mreža: ABC (US)
Žanr: akcija, avantura, drama
Glumci: Matthew Fox, Terry O'Quinn, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Daniel Dae Kim, Yunjin Kim, Michael Emerson, Naveen Andrews, Emilie de Ravin, Dominic Monaghan




Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Lost
« Odgovori #1 u: Prosinac 16, 2016, 19:28:43 poslijepodne »
Ako ćete obrađivati prevode za celu seriju,
skidam kapu.. Ima tu mnooogo posla..

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #2 u: Prosinac 16, 2016, 19:47:34 poslijepodne »
Da znaš da hoću, štaviše, radujem se tome.  :smfor (6):
Lost sam davno gledala, dok je izlazio, neretko i s titlovima bez kvačica, sa previsokim cps-om, a sad imam priliku da ponovo gledam sa odličnim prevodima kojima treba samo malo dorade.
Tako da, ako neko bude želeo da gleda seriju, gledaću da postavljam barem po jedan titl dnevno. Mnogo je lepo gledati sad ponovo, opušteno, kad već znaš kraj i možeš da obraćaš pažnju na svaki detalj i lepo povezuješ priču. :)

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Lost
« Odgovori #3 u: Prosinac 16, 2016, 20:07:15 poslijepodne »
Verovatno ću i ja ponovo krenuti da gledam,
što nisam imao u planu (gledao sam je dva puta) a kad sam video temu i prevode...
bilo mi je dovoljno .. :)
Sjajna je serija, nzm zašto je mnogo ljudi pljuje kako preko neta tako i uživo..

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #4 u: Prosinac 16, 2016, 20:19:24 poslijepodne »
Nemamo svi isti ukus, nešto što je meni odlično drugima je loše. O tome ne treba raspravljati. :)
Ipak je ovo klasik i jako dobra misterija, i svakako zaslužuje ponovno gledanje.  :smfor (26):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #5 u: Prosinac 17, 2016, 01:40:56 prijepodne »
nije najbolja ali je volim vise od svega na svijet (mislim na serije naravno) . bila su to neka lijepa vremena..
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Lost
« Odgovori #6 u: Prosinac 17, 2016, 07:15:31 prijepodne »
Pridruzujem se zahvalnosti za poboljsane prevode, ove (sta god neko rekao), kultne serije!

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #7 u: Prosinac 17, 2016, 09:39:34 prijepodne »
Ne znam koliko volite video igrice ali ja sam avanture obozavao jos davne 2004 igrao sam ovu igru Return to Mysterious Island. Odlicna avantura i onad posle par meseci mi drugar donese Lost prvu sezonu na dva dvd-a :) i ja pocnem da gledam i ne mogu da verujem koliko je serija bila povezana sa ovom igrom tacnije misterija ostrva i u seriji i u igri je skoro ista. Posle sam istrazivao i nasao na nekom sajtu da su producenti serije ukrali dosta iz igre. Zanimljivo je bilo da dok sam gledao seriju znao sam sta ce da se desi u nekim situacijama.
Ali to samo vazi za prvu sezonu i malo druge. 

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #8 u: Prosinac 17, 2016, 09:51:20 prijepodne »
Ali to samo vazi za prvu sezonu i malo druge. 
Prva i druga sezona i jesu najbolje u Lostu, kasnije kvalitet opada. Čula sam za tu igricu, ali nisam je igrala. Znači tu su scenaristi našli inspiraciju.   :lol2:

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #9 u: Prosinac 17, 2016, 11:54:25 prijepodne »
Ali to samo vazi za prvu sezonu i malo druge. 
Prva i druga sezona i jesu najbolje u Lostu, kasnije kvalitet opada. Čula sam za tu igricu, ali nisam je igrala. Znači tu su scenaristi našli inspiraciju.   :lol2:
Da samo u igrici se prica ima realan kraj dok u seriji ima potpuno drugciji koji se meni nije svideo ali nisu mogli bas sve da ukradu... Ali bilo bi super kada bi neko napravio film po toj igri...

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #10 u: Prosinac 22, 2016, 00:16:35 prijepodne »
mene je peta sezona najbolje legla, darma, tajm travel i tako to... e da mi je vremena i droze da izjedem komplet seriju, onako po starinski... dok ne panes...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #11 u: Prosinac 22, 2016, 09:45:45 prijepodne »
mene je peta sezona najbolje legla, darma, tajm travel i tako to... e da mi je vremena i droze da izjedem komplet seriju, onako po starinski... dok ne panes...
  :thspaz  :thspaz :thspaz

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Lost
« Odgovori #12 u: Prosinac 22, 2016, 19:00:34 poslijepodne »
Biljo prvo da ti kazem hvala , evo upravo sam i ja resio da po prvi put ( da da da , smejte se koliko hocete ) odgledam ovu seriju


Samo jedno pitanje za tebe , ovo nemoj nikako shvatiti kao da te nesto pozurujem sa izbacivanjem prevoda nego cisto kao pitanje , da li ce i za ostatak epizoda prve sezone prevodi biti za verziju 720p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD , pitam jedino da bih znao zbog skidanja sta da skidam .


Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #13 u: Prosinac 22, 2016, 19:07:59 poslijepodne »
Baš ti zavidim na prvom gledanju Losta, Uploaderu.  :smfor (6):  Čeka te veliko uživanje.  :clapp
Da, cela 1. sezona je 720p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD, 54,4 GB.
I ne pali požurivanje, rešila sam da gledam tempom od jedne ili dve epizode na dan, što i tebi preporučujem, jer tako nećeš čekati titlove.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #14 u: Prosinac 22, 2016, 22:19:04 poslijepodne »
Evo jos jedne zanimljivosti za lost a ima veze sa nekom video igrom. :D
Vec par godina igram Diablo 3 tacnije u par zadnjih godina samo to i igram  :smfor (24):
Ima da se skupljaju neka pisma koja daju nest ali svako pismo je razlicit broj i kad ih skupis sve skapiras da su to  4, 8, 15, 16, 23 i 42. :D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #15 u: Prosinac 22, 2016, 22:33:22 poslijepodne »
Evo jos jedne zanimljivosti za lost a ima veze sa nekom video igrom. :D
Vec par godina igram Diablo 3 tacnije u par zadnjih godina samo to i igram  :smfor (24):
Ima da se skupljaju neka pisma koja daju nest ali svako pismo je razlicit broj i kad ih skupis sve skapiras da su to  4, 8, 15, 16, 23 i 42. :D
Definitivno ima nečeg u tim brojevima. Neko je negde rekao da su nedavno izvučeni baš ti loto brojevi. Ne znam koji je bio sedmi. :)

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #16 u: Prosinac 22, 2016, 22:36:13 poslijepodne »
Evo jos jedne zanimljivosti za lost a ima veze sa nekom video igrom. :D
Vec par godina igram Diablo 3 tacnije u par zadnjih godina samo to i igram  :smfor (24):
Ima da se skupljaju neka pisma koja daju nest ali svako pismo je razlicit broj i kad ih skupis sve skapiras da su to  4, 8, 15, 16, 23 i 42. :D
Definitivno ima nečeg u tim brojevima. Neko je negde rekao da su nedavno izvučeni baš ti loto brojevi. Ne znam koji je bio sedmi. :)
Ne znam ali moracu da odigram loto i kao sedmi broj stavicu 9 :D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #17 u: Prosinac 22, 2016, 22:44:00 poslijepodne »
Uf, nemoj ovako javno da te neko ne urekne.  ;D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #18 u: Prosinac 23, 2016, 10:12:29 prijepodne »
Uf, nemoj ovako javno da te neko ne urekne.  ;D
:smfor (24): :smfor (24): :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #19 u: Prosinac 23, 2016, 11:53:59 prijepodne »
u kafanu dje idemo ima neka tombola pa cesto bacimo nesto metala da probamo. ja odigram svaki put 'brojeve' ...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #20 u: Siječanj 10, 2017, 10:32:42 prijepodne »
biljo, aj zalijepi neki screenshoot ocu da vidim kakav je taj snimak.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #21 u: Siječanj 10, 2017, 11:52:45 prijepodne »
Spoiler: prikaži





Snimak je odličan, to je 720p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD, epizode su po 2,17 GB.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #22 u: Siječanj 10, 2017, 13:00:14 poslijepodne »
biljo, aj zalijepi neki screenshoot ocu da vidim kakav je taj snimak.
Da imam i ja te verzije ima i hdtv a i ove sam skidao kasnije... Jos ako pustis na nekom FullHD tv-u, ili monitoru ima da uzivas.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #23 u: Siječanj 10, 2017, 13:16:56 poslijepodne »
biljo, aj zalijepi neki screenshoot ocu da vidim kakav je taj snimak.
Da imam i ja te verzije ima i hdtv a i ove sam skidao kasnije... Jos ako pustis na nekom FullHD tv-u, ili monitoru ima da uzivas.
Da, upravo sam i ja to htela da napišem, ove skrinšotove sam napravila na starom laptopu, nisam kod kuće pa nisam mogla na boljem računaru, ali kad pustim preko TV-a, tek tada se vidi koliko je slika dobra.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #24 u: Siječanj 10, 2017, 14:51:15 poslijepodne »
hvala biljo, nijesam ni sumnjao u kvalitet. nijesam ni planirao da skidam jer zaisto nemam kud sa podacima vise, bez obzira sto svako malo obrisem gomilu toga. ali jedan dan svakako, bas zbog ovih titlova sto remasterizujes :)
imam vrhunski lg smart tv pa sam zbog toga poskidao gomilu filmova u hd, zato i nemam kud vise ni sa slikama.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #25 u: Siječanj 10, 2017, 15:04:27 poslijepodne »
hvala biljo, nijesam ni sumnjao u kvalitet. nijesam ni planirao da skidam jer zaisto nemam kud sa podacima vise, bez obzira sto svako malo obrisem gomilu toga. ali jedan dan svakako, bas zbog ovih titlova sto remasterizujes :)
imam vrhunski lg smart tv pa sam zbog toga poskidao gomilu filmova u hd, zato i nemam kud vise ni sa slikama.
Hahaha, kome pričaš? I ja svašta čuvam, kao gledaću nekad ponovo, a i sama znam da većinu toga neću. Računaj da je jedna sezona po 50 ili 55 GB kad budeš imao mesta. Ali vredi odvojiti 300 GB za ovako nešto.  :smfor (26):

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Lost
« Odgovori #26 u: Siječanj 10, 2017, 16:20:36 poslijepodne »
Ista prica i kod mene ali sam se castio za novaka sa jednim WD 4T spoljnim diskom i sad sam miran jedno 6 meseci hahahah.  :smfor (24):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #27 u: Siječanj 10, 2017, 19:25:57 poslijepodne »
hvala biljo, nijesam ni sumnjao u kvalitet. nijesam ni planirao da skidam jer zaisto nemam kud sa podacima vise, bez obzira sto svako malo obrisem gomilu toga. ali jedan dan svakako, bas zbog ovih titlova sto remasterizujes :)
imam vrhunski lg smart tv pa sam zbog toga poskidao gomilu filmova u hd, zato i nemam kud vise ni sa slikama.
Hahaha, kome pričaš? I ja svašta čuvam, kao gledaću nekad ponovo, a i sama znam da većinu toga neću. Računaj da je jedna sezona po 50 ili 55 GB kad budeš imao mesta. Ali vredi odvojiti 300 GB za ovako nešto.  :smfor (26):
upravo to, i onda sam jedan dan fino sjeo i shift+del goooomilu toga. e sad, zamisli kolko toga sam imao kad i sad muke mucim sa free gigabajtima. a u pitanju su 2 ltopa, desktop, par eksternih hdd... a da ne pominjem bacanje para na dvd-eve svako malo i rezanje istih. eo mi bukvalno kupe prasinu ispod stola a i na sprat sam ponio punu veliku kartonsku kutiju, jedva sam je iznio. znaci nijesam gledao sta i koliko skidam, samo daj, kao alav. nema veze sto necu pogledat, trebace nekom...  :smfor (9): srecom, zavrsih sa tom zajebancijom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Lost
« Odgovori #28 u: Siječanj 10, 2017, 20:08:29 poslijepodne »
Ajoj, brate, pa ti si gori od mene!  :thspaz

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Lost
« Odgovori #29 u: Siječanj 28, 2017, 00:24:12 prijepodne »
ne dam temi da podje tamo dje ne treba treba. zato...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.