Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Atypical  (Posjeta: 31304 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Atypical
« Odgovori #30 u: Studeni 04, 2019, 21:12:40 poslijepodne »
Eto vam prevoda prve, ko čeka da gleda.
Uživajte...  :beer2:
Spoiler: prikaži
Inače, Sem nije nijednom pomenuo pingvine u ovoj epizodi,  :thspaz

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Atypical
« Odgovori #31 u: Studeni 21, 2019, 08:05:47 prijepodne »
pogledah prvu. ono, vrte su u krug, nesto su me svi nervirali osim evana i ukradem-svaki-sekund-zahida.
bas steta sto je sveden na ulogu mahanja peskirom sa klupe (igraci sa skoro nepostojecom minutazom u nba)  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Atypical
« Odgovori #32 u: Prosinac 19, 2019, 14:52:02 poslijepodne »
Jel to samo meni ova sezona tako-tako. Prve dvije su mi bile super, al u ovoj sezoni kao da se nešto izgubilo   :smfor (19): :smfor (19):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Atypical
« Odgovori #33 u: Prosinac 19, 2019, 17:40:56 poslijepodne »
3 sam pogledao, mlako bas. kejsi je odvratna. ne ide uz svakoga i dont give a damn stav...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Atypical
« Odgovori #34 u: Prosinac 28, 2019, 09:41:00 prijepodne »
izasao je spin of serije:
https://www.imdb.com/title/tt8080302/
Spoiler: prikaži
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Atypical
« Odgovori #35 u: Siječanj 14, 2020, 18:13:38 poslijepodne »
Eto vam prevoda prve, ko čeka da gleda.
Uživajte...  :beer2:
Spoiler: prikaži
Inače, Sem nije nijednom pomenuo pingvine u ovoj epizodi,  :thspaz

rekoh ti, prije ces ti no ja  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Atypical
« Odgovori #36 u: Siječanj 14, 2020, 18:48:18 poslijepodne »
Eto vam prevoda prve, ko čeka da gleda.
Uživajte...  :beer2:
Spoiler: prikaži
Inače, Sem nije nijednom pomenuo pingvine u ovoj epizodi,  :thspaz

rekoh ti, prije ces ti no ja  ;D
I meni je trebalo dva meseca za deset epizoda, ali evo napokon sam kompletirala sezonu.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Atypical
« Odgovori #37 u: Siječanj 15, 2020, 18:08:57 poslijepodne »
jesu bolji sto?
ja sam zaglavio na trecu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Atypical
« Odgovori #38 u: Siječanj 15, 2020, 18:37:12 poslijepodne »
jesu bolji sto?
ja sam zaglavio na trecu.

nisu

Offline spacedirector

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
Odg: Atypical
« Odgovori #39 u: Veljača 29, 2020, 08:22:40 prijepodne »
Iskreno, koliko god sam se nabrijavao na seriju, nije me bas toliko odusevila, puno je vise drama negoli komedija, no sve u svemu jedna topla, zanimljiva obiteljska prica sa usponima i padovima, kao i u svakoj drugoj obitelji, s time da ovdje imaju i autisticnog sina kojega Keir Gilchrist odlicno glumi.
Ima dosta provala smjesnih sto mi drzi seriju, no moram priznati da mi je majka Elsa EKSTREMNO iritantna, nemam poseban razlog, mozda zbog kurvaluka, ali totalno mi se smraci pred ocima kad ju vidim.
Sve u svemu, zapoceo sam sa gledanjem 2.sezone koja mi je zasada ok i zanimljiva, od mene solidna 7 za seriju.

Offline Listtweety

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Lokacija: Banja Luka
Odg: Atypical
« Odgovori #40 u: Travanj 30, 2020, 20:46:21 poslijepodne »
Slučajno sam nabasala na ovu seriju, u smislu da 'ubijem vrijeme'.
Zaista nisam očekivala da će me tako oduševiti.
Trenutno završavam drugu sezonu. Nadam se da će treća ispuniti očekivanja.
Vrlo vrlo topla priča, između drame i komedije, ali mi nije teška.
Dijalozi i priča mi je sjajna, a likovi su lijepo razrađeni i 'voljivi'.
Jako se radujem mogućnosti da skinem prevod i pokažem je ljudima koji ne mogu pratiti na engleskom.

Hvala vam na tome!

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Atypical
« Odgovori #41 u: Travanj 30, 2020, 21:07:09 poslijepodne »
Jako se radujem mogućnosti da skinem prevod i pokažem je ljudima koji ne mogu pratiti na engleskom.

ne razumijem.. titlovi ne trebaju tebi nego nekom drugom?

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Atypical
« Odgovori #42 u: Svibanj 01, 2020, 18:40:45 poslijepodne »
Mojim ukućanima, da budem precizna.
U pitanju je nešto starija generacija, koja je na "vi" sa engleskim, a jako se interesuje za ovu tematiku :D

pa što im sama ne prevedeš? ti navodno nemaš problema s engleskim, a sad sigurno imaš puno slobodnog vremena.. zasuči rukave pa doprinesi nekako.

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Atypical
« Odgovori #43 u: Svibanj 02, 2020, 18:50:31 poslijepodne »
Ja sigurno imam puno slobodnog vremena sada?
Otkud tolika sloboda da to tvrdiš sa takvom sigurnošću?
Da imam, vjerovatno bih to i radila, hvala na savjetu.
U svakom slučaju, samo sam se zahvalila ljudima koji su učestvovali u prevođenjima epizode, nisam mislila ulaziti u dalju diskusiju.
Ako je učestvovanje u prevođenju uslov da se skidaju titlovi, ili komentariše na forumu, prijaviću se u nekom periodu kad zaista budem imala više slobodnog vremena, da doprinesem.

jebote, što smo osjetljivi.. s obzirom na situaciju, pretpostavljam da imaš slobodnog vremena, da.. ako imaš za gledanje serija, imaš i za prevođenje.. a pošto si ti već pogledala seriju bez titlova, ne bi ti trebalo puno vremena da prevedeš za ukućane.. znaš, ide mi na živce to što svi dođu po titlove "za nekoga".. pa što taj "netko" ne dođe sâm po te titlove? zna valjda srpsko-hrvatski? kada budu tebi trebali titlovi, onda se prijavi i dalje komentiraj.. ove priče za malu djecu ostavi za neki drugi sajt.

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Atypical
« Odgovori #44 u: Svibanj 04, 2020, 07:35:39 prijepodne »
Gledati seriju u nekom normalnom tempu i prevoditi je su dvije potpuno različite stvari.
Žao mi je što ti ljudi idu na živce, ali ja nisam ničim zaslužila tvoju frustraciju, ili da me trpaš u koš sa drugima.
Ili da insinuiraš da lažem, što vrlo očito radiš.
Smiješno je pomisliti da možeš kontrolisati kome ću ja puštati seriju ili titlove sa svog laptopa  :smfor (6):
Ili pozivati moje roditelje da sami dođu skinuti titlove na forum  xD
Da, meni trebaju titlovi. Vrlo rado ću ostati prijavljena i dalje komentarisati....

Tužno je što ovakvim pričama i optužbama samo tjerate ljude odavde.
A neki bi možda i doprinijeli

ne, tužno je što ti misliš da ćeš puštati te titlove sa svog laptopa ili ih nekome proslijediti ;)

Online hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7220
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Atypical
« Odgovori #45 u: Svibanj 04, 2020, 22:15:14 poslijepodne »
U kojem trenutku priče sam ja ikad spominjala bilo kakvo prosljeđivanje titla ikome?
Kakva paranoja ovdje vlada?
Ja sam rekla da ću zajedno sa ukućanima gledati seriju na svom laptopu.
Ili je pravilo takvo da kad skinemo titl za nešto, moramo to nešto sami gledati da drugi ne bi bili izloženi tom titlu?

Ne kontam....
Zašto je tužno to što mislim da ću puštati titlove sa svog laptopa sebi i osobi koja gleda sa mnom?

tužno je što misliš da ćeš ih dobiti

Offline spacedirector

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
Odg: Atypical
« Odgovori #46 u: Svibanj 23, 2020, 09:10:30 prijepodne »
Pogledao sve 3 sezone. Koliko god sam bio nabrijan na seriju toliko i ne mogu reći da sam ostao oduševljen serijom.
2. i 3.sezona puno bolje nego 1., puno više događanja i smijeha, 1.sezona mi je više na dramu bacala. Sve u svemu, ima zanimljivih likova, ima iritantnih likova, ali nije mi to bila jedna od onih serija gdje jedva čekaš pogledati slijedeći nastavak. Jedna vrlo simpatična serija i to je to, ako ju ne pogledate niste ništa propustili.

Offline marwin2510

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd
Odg: Atypical
« Odgovori #47 u: Rujan 12, 2021, 16:18:44 poslijepodne »
pa ne znam kako da dam neku ličnu (pr)ocenu kad su toliko različite sezone.
plot se zasniva na tome da je glavni lik autističan. i prva sezona se toliko fokusira na probleme autistične osobe... i po meni je ona najbolja. posle, u drugoj i trećoj je autistični lik i dalje prisutan, ali povremeno gubi svoje osobine iz prve sezone (poseduje empatiju), pa ih onda opet vraća, pa onda recimo iskazuje eksploziju osećanja a od početka se prikazuje da nema osećanja... a i cela priča se sada ravnopravno deli na ostale članove porodice. odatle nadalje su klasične TV porodične teme: preljuba u braku, da li sam lezbo ili nisam i ostale toliko puta prežvakane priče.

čak i ovako nije loše, ali daleko od prve sezone.

realno dajem neku prosečnu ocenu a istovremeno sam DL-ovao 4. sezonu i verovatno ću je odgledati. ali nisam siguran da je do kvaliteta serije već do mene koji skoro uvek odgledam neki film do kraja, čak i onaj koji me nije oduševio.

p.s. nov sam ovde... neka mi neko napiše ako previše otkrivam / spol-ujem.

Offline marwin2510

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bgd
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #48 u: Rujan 22, 2021, 00:12:34 prijepodne »
upravo smo supruga i ja završili atypical S04 a to je i kraj serije.
https://www.imdb.com/title/tt6315640

S01 je odlična. S02 i S03 su odlutale od glavne teme. a onda su producenti za S04 znali da je poslednja pa su morali da zatvore sve priče da bi imalo kakvog-takvog smisla. kao da su autori morali da se pomuče da sve stane i da malo i preskoče.

mene je u S02 i 03 nerviralo kako glavni junak odstupa od patterna koji je postavljen u 01.

supruga kaže da se njoj samo kraj ne sviđa - ali ona inače seče vene na rom kom sa happy endingom. ovde se glavni junak rastane od devojke u pretposlednjoj sceni. naravno da ne može da prođe.

sve u svemu, dobro potrošeno vreme. S01 tema - osoba na granici autizma sa brojnim problemima u ponašanju i snalaženju u socijalnim odnosima (nešto kao sheldon cooper). realni porodični problemi. preporuka.