Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Samo za dokumentarce  (Posjeta: 44064 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #30 u: Travanj 07, 2021, 01:43:11 prijepodne »
Odgledao dokumentarac Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel, https://www.imdb.com/title/tt1383767 ,na preporuku u jednom od predhodnih postova....cetri epizode,po pedesetak minuta svaka...sta znam,krenulo je dobro,i jako zanimljivo,ceo slucaj oko nestanka kanadske devojke u Cecil Hotelu...posle se prica malo rasplinila,ali,moze da se pogleda....HVALA za preporuku...


                                   The Staircase 
                   https://www.imdb.com/title/tt0388644
   Odlican dokumentarac,o americkom romano piscu Majklu Petersonu,koji je 2001 prve godine optuzen za ubistvo svoje prve zene Ketlin,za koju je on tvrdio da je pala sama niz stepenice u njihovoj porodicnoj kuci u Severnoj Karolini...Bila je okruzena sa kovitlacem krvi,osusenoj na zidovima iznad nje i na podu ispod njenog tela...Kasnije je otkriveno da joj je lobanja bila smrskana.....da li je to bila nesreca ili ubistvo....

                                  Blackfish (2013)
                     https://www.imdb.com/title/tt2545118
  Dobar dokumentarac o Tilikumu,velikom orka kitu ubicu,koji je zarobljen u divljini sa dve godine kad je imao,odveden u kamp Sea World,gde je drzan,treniran i zlostavljan od strane ljudi,gde je na kraju perajima ubio svog trenera....

                                 Make Us Dream (2018)
                       https://www.imdb.com/title/tt9206562
  Dokumentarac o fantasticnoj karijeri Stivena Gerarda,fudbalera FC Liverpool.....jako lepo za gledanje,i uzivanje....

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #31 u: Travanj 09, 2021, 22:46:40 poslijepodne »
Wild Wild Country
https://www.imdb.com/title/tt7768848/
majko sveta sta se tu cinjelo... mada sam davno gledao pa ne mogu intelektualisat odje.
mvp
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #32 u: Travanj 15, 2021, 00:39:22 prijepodne »
                        West of Memphis (2012)
                                   https://www.imdb.com/title/tt2130321
Na preporuku u jednom od predhodnih postova,pogledao sam danas ovaj dokumentarac...i,sta da kazem...teska prica...naravno da sam odavno jos odgledao i Paradise lost,sva tri dela....vredi pogledati...

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #33 u: Travanj 24, 2021, 22:50:11 poslijepodne »
Trenutno pratim dokumentarac Greatest Events of WWII in Colour ima 10 epizoda i stvari koje su opisane iz ugla koji nam nije najpoznatiji.Interesantno i u boji.

https://www.imdb.com/title/tt9103932/?ref_=fn_al_tt_1

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #34 u: Travanj 25, 2021, 11:10:10 prijepodne »
je li gledao ko ovaj sa epstinom odvratnim?
nekih clanaka po netu procitah ovih dana o njemu, ono je strasno sto se tu cinjelo.
cus avion lolita ekspres...   :smfor (9): znaci zapalio bi ih mater im jebem.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #35 u: Travanj 25, 2021, 11:38:25 prijepodne »
je li gledao ko ovaj sa epstinom odvratnim?
nekih clanaka po netu procitah ovih dana o njemu, ono je strasno sto se tu cinjelo.
cus avion lolita ekspres...   :smfor (9): znaci zapalio bi ih mater im jebem.

umro smrad u zatvoru, a nije samoubojstvo.. toplo mi oko srca  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #36 u: Travanj 26, 2021, 09:10:18 prijepodne »
ali mu je ekipa sjajna, pocev od vajnstina, pa klintona, princa endrjua do kevina spejsija. i jos klindza veli nijesam bez 4x samo strogo poslovno bio na taj avion, a on preko dvaes puta kako mu tuzilastvo nadje.
napalmom sve.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #37 u: Travanj 28, 2021, 22:28:22 poslijepodne »
Kao veliki fan Jordana morao sam da pogledam i dokumentarac The Last Dance.Ima 10 epizoda propratio je sve kosarkase pa i Kukoca i sve njihove najvece uspehe.Meni jako interesantno pa sam se nekih stvari podsetio a nesto sam novo i saznao.

https://www.imdb.com/title/tt8420184/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #38 u: Travanj 30, 2021, 00:18:28 prijepodne »
Odgledao dokumentarac Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel, https://www.imdb.com/title/tt1383767 ,na preporuku u jednom od predhodnih postova....cetri epizode,po pedesetak minuta svaka...sta znam,krenulo je dobro,i jako zanimljivo,ceo slucaj oko nestanka kanadske devojke u Cecil Hotelu...posle se prica malo rasplinila,ali,moze da se pogleda....HVALA za preporuku...
zaboravio si jako bitan dio dje su se net detektivi aka dokoni smo moze nam ga bit, posrali na zivot mrcenog pabla vergare.
i niko ni slova jebenog izvinjenja. sve im jebem. pih. stoka dokona sto nista teze od tastature nijesu digli u zivotu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #39 u: Svibanj 01, 2021, 23:39:29 poslijepodne »
Evo slicne price u ovom dokumentarcu koja je vec neko vreme aktuelna i kod nas,samo sto su kod nas bille akterke glumice a ovde su gimnasticarke USA reprezentacije.

https://www.imdb.com/title/tt8299654/

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #40 u: Svibanj 05, 2021, 08:08:14 prijepodne »

Life in Color with David Attenborough - odnedavno na Netflixu. Serija objašnjava kako životinje koriste boje za kamuflažu, da uplaše protivnika, da privuku ženku, itd. Snimano je nekim inovativnim kamerama te je pravi užitak za oči.

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #41 u: Svibanj 06, 2021, 07:47:46 prijepodne »

The Social Dilemma - još jedna vrijedna gledanja (Netflix). Objašnjava društvene mreže i mehanizme kojima pokušavaju zadržati korisnika što duže na istima te stvoriti zavisnost.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #42 u: Svibanj 09, 2021, 02:27:07 prijepodne »
On tender hooks.
Ubacio. izbacio posle par scena uvoda.
O čemu je. O ljudima koji se kače na kuke.
Tetovaže pirsing, kačenje.. logičan sled zar ne.
Jo vot ju duin? Džast hengin  :smfor (24): :smfor (24):
...
 Not for resale je o video igrama zapravo o shopovima ono kao videotekama. Nostalgičari o fizičkim medijumima koji se ubrzano seli u cloud. Izleda ćemo svi ivenčuli uspeti u cloud.
Ja ću onaj iz Maria sa osmehom.



Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #43 u: Svibanj 15, 2021, 23:03:19 poslijepodne »
Hunting Hitler

Posto volim dokumentarce o 2 svetskom ratu, gledao sam i ovo pre koju godinu.....ukratko, dokumentarac govori o tome da se Hitler nije ubio i da je na kraju pobegao u Juznoj Americi ( Argentina, ako se dobro secam). Imate glavnog ( Robert Baer, on je valjda bio CIA agent ovde kod nas tokom rata 90-ih) koji sa jos jednim kolegom otkriva sve te dokaze i salje ekipe na terenu, a da ja ne bi pisao sve te ljude, imate na IMDB. Meni se cela ta ekipa dopala, kao i njihov rad na terenu....da li je to sve istina ili ne, ne znam ali mogu da poverujem u ovu njihovu pricu.

https://www.imdb.com/title/tt5248878/

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #44 u: Svibanj 19, 2021, 23:41:09 poslijepodne »
Pogledao The crime of the century, dvije epizode ali četiri sata gledanja, i ništa posebno novo nisu ispričali.
Farmaceutske firme zgrću bogatstvo na prodaji tableta protiv bolova , princip prodaje , utjecaj na doktore da prepišu recept baš za određeni lijek.
Zarada se računa u milijardama, plate kaznu u milijunima i nastave prodavati. Ništa što već nismo znali ali nas svako malo podsjete.
Sad mi pada na pamet da zgrću milijarde i na cjepivu protiv korone. Možda i za to bude dokumentarac.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline d3lboy

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Austrija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #45 u: Svibanj 20, 2021, 14:53:04 poslijepodne »

Seaspiracy (2021) - Netflix. Odličan dokumentarac koji objašnjava i kriminal koji se nalazi skriven iza ribarenja..

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #46 u: Svibanj 23, 2021, 09:26:15 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt2304915/?ref_=nv_sr_srsg_3
The Green Prince (2014)
U jeku obnovljenih sukoba Izraela i Hamasa (kada će po hiljaditi put najgore proći oni najneviniji), pogledao sam ovaj malo stariji dokumentarac o jednoj od najneverovatnijih priča koja nam odatle može stići. Glavni protagonisti su Mosab Hasan Jusef, sin jednog od osnivača Hamasa i Gonen Ben Jicak, operativac Shin Beta (izraelska bezbednosna služba). Nakon jednog hapšenja, Gonenu polazi za rukom da regrutuje Mosaba. Naizgled je nestvarno da sin jednog od najistaknutijih vođa Hamasa „okrene leđa“ svojoj porodici i narodu, ali shvatamo da je Mosab mnogo kompleksniji lik od površne podele na „naše i njihove“ i da uprkos ceni koju plaća nikada neće okrenuti leđa svojim idealima. On menja i neka verovanja Gonena koji dolazi u situaciju da mora da se suprotstavi svojoj državi i stane uz svog operativca . Interesantna špijunska zavrzlama o prijateljstvu i vrednostima koje se izdižu iznad naših plemenskih podela.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #47 u: Lipanj 09, 2021, 19:46:41 poslijepodne »
Pre nekoliko dana je emitovana i poslednja epizoda 21. sezone kanadskog dokumentarnog serijala Air Crash Investigations aka Air Emergency aka Mayday. Kako sam postao fan ove po mnogo čemu problematične serije, nisam siguran, ali tu sam gde sam. Kako vidim najavu za novu sezonu, a ja ustreptim. I bilo je ispočetka i dobrih razloga da to revnosno pratim – obrađivane su nesreće koje su obeležile jedan period avio-saobraćaja, koje su donosile uvek neki novi uzrok, koje su dramatizaciju držale na neophodnom minimumu, a onda je sve krenulo nizbrdo. Mayday je počeo  da se pozicionira tendenciozno, propagandno i populistički – kičerica koja je bila gledljiva samo kada je slučaj, sam po sebi, ekstremno zanimljiv. Gomile epizoda su se stapale u jednu, rađenu po istom receptu. Dogodi se nesreća, pa nas zavlače do kraja, skrivajući nam najbitnije momente, a onda poput deus ex machina pojavi se detalj koji osvetli slučaj, a koji su istražitelji u stvarnosti verovatno znali od početka. Sve je to praćeno tonama loše glume, jadnog scenarija i neizdrživog ponavljanja, začinjeno odvratnom političkom korektnošću gde (kad ih nema u stvarnosti) stave žene i crnce da klimaju glavama.  Ono što predstavlja srž dokumentaraca – autentični snimci, fotografije i svedočenja, to je tek provirivalo iz svake epizode i krajnji rezultat je bio neminovan – nepoverenje! Nije tu u pitanju samo različitost pristupa kad su u pitanju prijateljske i manje prijateljske države te su ruski piloti npr. najčešće neuredni i vrljavi, a američki doterani čak i kad su neispavani ili (događalo se) drogirani, nije u pitanju ni kada dva gotovo identična slučaja (obaranje korejskog putničkog aviona od strane Sovjeta i obaranje iračkog putničkog aviona od strane Amera) tumače na dijametralno suprotne načine, nego je postala jasna hijerarhija zaštite u istragama od proizvođača aviona, preko avio-kompanija pa do dna gde su svoja nevesela mesta zauzeli piloti i ostali čemerni i najmanje plaćeni radnici. Ako ikako mogu biti krivi, oni su okrivljeni, najčešće posthumno. Ipak, bilo je za ovih osamnaest godina i veoma svetlih trenutaka. Obrađeni su i oni najluđi slučajevi koji bi da nisu tragični verovatno bili smešni kao što su pad ruskog aviona kojim je upravljalo pilotovo petnaestogodišnje dete, pad brazilskog aviona na hiljadu kilometara od očekivane destinacije, a zbog pomnog praćenja važne fudbalske utakmice, sletanje britanskog aviona sa pilotom kojeg su iznutra držali za noge, a inače je izleteo kroz prozor (preživeo i nastavio sa pilotiranjem iste godine)… Bilo je tu i herojskih sletanja poput Sullyevog na Hudson ili jednookog Carlosa Dardana na nasip kod New Orleansa. Naši krajevi su zastupljeni samo u epizodi Fog of War o padu američkog aviona u kojem je bio državni sekretar  Ron Brown kod Dubrovnika 1996. Prošla je i ova sezona bez sudara  iznad Zagreba (u tom momentu najfatalnija nesreća koju će pola godine kasnije žalosno nadmašiti čuveni sudar na Tenerifima) ili pada JAT-ovog DC9 iznad Češke koji je u Ginisovu knjigu rekorda upisao Vesnu Vulović, ali trajaće ovo još, i ko zna, možda se i toga dotaknu. Pretpostavljam da ću, uprkos svemu, i sledeće godine kad vidim najavu za novu sezonu pomisliti “Ah, konačno!”

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #48 u: Lipanj 27, 2021, 15:57:11 poslijepodne »
Diego Maradona
Film se fokusirao većinu vremena na Maradonino razdoblje dok je igrao za Napoli. Odlično dočarava to ludilo koje je vladalo u Napulju tih godina oko Maradone, bio je Bog, nije ni čudo da je pukao tamo.



The Beatles: Get Back
Ovo se iščekuje, izlazi u 11 mjesec. Redatelj je Peter Jackson. Serija pokriva nastanak albuma Beatlesa iz 1970. "Let It Be"


Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #49 u: Kolovoz 08, 2021, 20:52:07 poslijepodne »
Danas  sam odgledao dokumentarac MIFUNE: THE LAST SAMURAI (2015).
Kao veliki ljubitelj kinematografije odgledao sam ogroman broj filmova (imajući u vidu svoje pozne godine). Posebno mesto zazimaju japanski filmovi i čuveni Akira Kurosawa. Njegovi najpoznatiji i najbolji fiolmovi nezamislivi su bez Tošira Mifunea kao nosioca glavne muške uloge. Nemoguće je nabrojati sve filmove u kojima je glumeo Mifune ali moram izdvojiti film RASHOMON, svakako jedan od najblojih filmova svih vremena. Koliko se sada mogu prisetiti čini se da je to jedan od filmova čije je samo ime postalo poseban pojam; RAŠOMONIJADA.
Dakle, sa odgromnim zadovoljstvom sam odgledao film o životu i delu Tošira Mifune sa komentarima Spilberga, Skorsezea i dr. Za sve ljubitelje filmske umetnosti!!!

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #50 u: Kolovoz 22, 2021, 09:42:05 prijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt9352780/?ref_=nv_sr_srsg_0

Cold Case Hammarskjöld sigurno nije prvi dokumentarac koji mi se nije svideo, ali je dobar primer za ono što nikako ne želim da vidim u ovom žanru.
 Iako je u svoje doba bio velika zvezda svetske politike, generalni sekretar UN-a, humanista i mirotvorac, za Daga Hammarskjölda sam saznao tek nakon što sam odgledao epizodu Air Crash Investigations koja se bavi njegovom pogibijom u padu aviona u Ndoli u Severnoj Rodeziji (današnja Zambija). Pad Albertine i smrt Hammarskjölda je misterija već pedeset godina i jedan od retkih slučajeva gde ne mogu jasno da se opredelim u koju verziju sam spreman da poverujem. Malo sam bliži zvaničnoj koja pretpostavlja kontrolisani udar u tlo (situacija kada pilot, misleći da se sve odvija kako treba, zapravo usmerava avion ka tragediji), iako me vise svedoka, uključujući i člana obezbeđenja koji je inicijalno preživeo pad da bi umro pet dana kasnije u bolnici, navode da je sasvim moguća i verzija po kojoj je DC-6 oboren. Ta nedoumica je osnovni pokretač da pogledam gotovo sve što se bavi ovim događajem pa i ovaj film Madsa Brüggera iz 2019.
Međutim, nema tu ničeg novog. Sve što on čini je pokušaj širenja teorije zavere, uvođenjem jedne opskurne neidentifikovane grupe, Južnoafričkog instituta za pomorska istraživanja (SAIMR) koji u najboljem slučaju deluje kao regrutni centar za plaćenike u afričkim ratovima, ali mene ponajviše podseća na zaverenike Trio Fantastikus iz Alan Forda. Kada nakon pola filma prežvaće sve već viđeno o Hammarskjöldu, Mads Brügger se u potpunosti okreće “razotkrivanju” SAIMR-a i njihovog vođe Keitha Maxwella. I sam kaže da Dag ionako više ne pobuđuje veliko interesovanje, a njega (Madsa) oduvek najviše zanimaju tajna društva u Africi, a posebno belgijski plaćenici!? O autorovoj neozbiljnosti posebno svedoči deo kojim se zaustavlja u “istrazi” Hammarskjöldove pogibije. Naime, on i Göran Björkdahl (tip koji nosa tablu, kao što se Linus ne razdvaja od svog ćebeta, za koju mu je otac rekao da je sa Albertine) dolaze sa detektorom za metal i dve lopate na aerodrom u Ndoli da otkopaju olupinu Albertine, zakopanu na 3-4 metra dubine. Nakon omanje površinske rupe zvanično dobijaju zabranu da nastave poduhvat što ih kao čini neveselima, ali se da primetiti olakšanje jer ne moraju da traže druge izgovore da prekinu to besmisleno glupiranje.
Da rezimiram: film se ne drži teme; pristup je u najmanju ruku neozbiljan; bitnije mu je da iznese nepotkrepljene sumnje, nego da do kraja istraži bilo šta; rasplinjuje se u previse pravaca, “bacajući udice” na sve strane pa ako nešto prođe – odlično, ako ne – nije ni bitno; nedostaje mu i objektivan osvrt na “drugu stranu”, zapravo mu nedostaje objektivan osvrt na bilo šta. Autor ima unapred određenu istinu za koju pokušava da izvuče što više, uglavnom isiljenih dokaza, umesto da prati put činjenica i otkrije istinu kakva god da je.
Inače, film je prilično visoko ocenjen (7,6 na IMDb-u) što mi samo ukazuje da ljudi obožavaju teorije zavere i da ne pitaju “pošto su”.

Offline World92

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #51 u: Kolovoz 25, 2021, 20:35:28 poslijepodne »
Clarkson's Farm (2021)

Upravo sam pogledao prvu epizodu i definitivno cu da nastavim sa gledanjem, drugacija od ostalih emisija a i prvi put da gledam Klarksona bez Hemonda i Meja u nekoj emisiji....opustajuca i zanimljiva emisija, a usput i naucite nesto o poljoprivredi xD..

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #52 u: Kolovoz 27, 2021, 12:22:30 poslijepodne »
15.9. izlazi dokumentarac o Schumacheru na Netflix. Ovo je jedini film koji je odobrila njegova obitelj. Legenda!


Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #53 u: Rujan 02, 2021, 12:33:03 poslijepodne »
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes (2021)

https://www.imdb.com/title/tt15085784/?ref_=nv_sr_srsg_0

Najčudnija stvar sa ovim filmom je ta što je nastao nakon mini-serije Des, a nisam siguran da nudi bar jednu novu informaciju u odnosu na seriju. Nisam saznao ništa, smrtno sam se dosađivao i samo zahvaljujući mojoj ničim opravdanoj i suludoj navici da se silim da završim i ono što mi se ne dopada, ugledah posle sat i po ono „the end“.  Inače, film govori o jednom od najpoznatijih serijskih ubica u Britaniji, Dennisu Nilsenu – Desu. Cela ta fama o serijskim ubicama već postaje dosadna sama po sebi jer kada razmislite svi su oni manje-više isti: psihopate, lažovi i manipulatori. Još ušećerena Netflixom i njihovom pouzdanom opredeljenošću da se ne bave onim što bi moglo biti dubinski interesantno i ne daj bože kontroverzno ili sistemski nepodobno, brodolom mi je bio najavljen još kad sam stisnuo „play“. Da budem jasniji: Des je bio gej i ubijao je muškarce koji su gotovo svi takođe pripadali gej populaciji i to je osnovni razlog zašto nije uhvaćen ranije, nego, pukom slučajnošću, tek nakon dvanaestog ubistva (možda ih je bilo i više). Jedan mladić je uspeo da mu pobegne, ali mu u homofobičnoj policiji u homofobičnoj Engleskoj niko nije poverovao i samo im je lepo poslužio za sprdnju. Da jesu, spasili bi desetak života. E, taj detalj je u filmu tek pomenut. Ostaje činjenica da je Desa otkrio vodoinstalater koji je prijavio ljudske kosti u zapušenom kanalizacionom odvodu, a ne predani policijski rad. Film o nesposobnosti i zatucanosti jednog od bitnijih segmenata svakog državnog aparata koji zbog svog nečinjenja ima „na duši“ života skoro koliko i sam Des, sa sve imenima odgovornih i kopanjem po pitanju zašto je to tako, bi mi možda bio i interesantniji i vredniji, a ovako...
Uzgred, onaj David Tennant je i likom i glasom „pljunuti“ Nilsen, prosto da ga se uplašim ako ga, kakvim neverovatnim sticajem okolnosti, ikada sretnem.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #54 u: Rujan 02, 2021, 21:47:09 poslijepodne »
Kao i uvek odlicno napisano.Mislim da ce ovaj talas "politicke korektnosti" da nekako sam sebe pretvori u komican i bizaran period naseg drustva.
A sto se tice Tennanta on je jedan od najboljih savremenih glumaca,nisam ga gledala u necemu da ne glumi uverljivo (Criminal:Uk i pola epizode moćno "No
comment").Odoh u off topic.hvala za (ne) preporuku dokumentarca. :smfor (26):

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #55 u: Rujan 03, 2021, 18:25:47 poslijepodne »
Odličan biografski dokumentarac Val. Stvarno intiman i dirljiv film.
"Val" predstavlja nam Kilmera (r. 1959.) od malih nogu do danas. Film o glumi, kreativnom procesu, svladavanju prepreka pred nama i neprestanom kretanju naprijed unatoč njima. Kroz film nas kao narator vodi Jack Kilmer koji zvuči gotovo kao Val, jer je Val Kilmer imao rak grla te je njegov glas patio od "opsežnog zračenja i kemoterapije".


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #56 u: Rujan 03, 2021, 19:27:50 poslijepodne »
standardno oftopicarim... zadnji put sam ga vidjeo u gervaisov life2short:

pretpostavljao sam da nesto nije u redu kad ga nema toliko, i bas mi je zao kad procitah ovo sto si napisao.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #57 u: Rujan 17, 2021, 15:17:11 poslijepodne »
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed
Zanimljiva osoba, američki slikar koji je imao svoju emisiju gdje slika na platnu, kako on to radi tako je opuštajuće. Sjajan dokumentarac koji na vidjelo izvlači zlo koje je stajalo iza kamere u studiju Boba Rossa. Priča kako čovjekovoj pohlepi doista nema kraja, te koliko su daleko spremni ići kako bi zaradili novac.




Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #58 u: Rujan 26, 2021, 10:34:03 prijepodne »
Novi dokumentarac o Britney Spears koji donosi Netflix bit će prikazan 28. rujna pa da napokon vidimo tko je u pravu i završimo tu sapunicu. Free Britney!

&feature=emb_title

Offline tuberajt

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: Samo za dokumentarce
« Odgovori #59 u: Listopad 05, 2021, 19:48:20 poslijepodne »
Preporuka za Tiger King: Murder, Mayhem and Madness na Netflixu.

Šta sam sve u ovom dokumentarcu vidio.. morate pogledati da biste vjerovali. Samo u Americi.
Hvala za ovaj dokumentarac. Malnar i ekipa su kamilica za ove.