Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Paris Police 1900  (Posjeta: 5234 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Paris Police 1900
« u: Svibanj 19, 2021, 08:52:05 prijepodne »

Početak 20. stoljeća obilježava razdoblje u kojem imamo slučaj Dreyfus, smrt Felixa Faurea - predsjednika Francuske i početke stvaranja moderne francuske policije, koja je do današnjih dana uspjela doći do statusa najokrutnije i najnemilosrdnije policije u svijetu. Priče su to o obespravljenim, ubijenim ženama, pokvarenoj politici koja rješava slučajeve na svoj specifičan način, neovisno ponekad o rezultatima istraga. To je povijesna fikcija, u kojoj se misteriozni zločin sudara s nasilnim političkim kontekstom, suprotstavljajući se "Dreyfusardima i Anti-Dreyfusardima“. Tu su i počeci organiziranog antisemitizma, a tu su i posve neiskusni, neodgovorni policijski inspektori, koji tek dolaskom novog prefekta (šef policije) počinju dobivati oblike moderne policije, stičući neophodna znanja i tehnologiju, nužne za obavljanje posla.




Godina: 2021.
Mreža: Canal+
Žanr: kriminalistički, drama, povijesni
Glumci: Jérémie Laheurte, Evelyne Brochu, Thibaut Evrard, Marc Barbé, Eugénie Derouand, Patrick d'Assumçao
Jezik: Francuski

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #1 u: Svibanj 19, 2021, 08:58:13 prijepodne »
Serija ima 8 epizoda, a ja se već nakon prve, nadam nastavku. Prepuna je nama (laicima) nepoznatih glumaca. No to su naravno, glumci prve klase, što nije nimalo čudno jer se radi o Francuzima i francuskoj policiji. Transkripti su savršeni, pa omogućuju prijevode na 15 znakova/sec, što omogućuje lagodno praćenje i onima s debelim naočalama.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #2 u: Svibanj 21, 2021, 11:53:12 prijepodne »
Evo 1. epizode. Iako takve služe kao Pilot projekti, ovdje se svašta događa i ukazuje na pravac kojim će se serija kretati. Ljubitelji takvih serija će biti potpuno zadovoljni, a čak i oni koji u takve ne spadaju, ne bi trebali imati većih primjedbi. Naravno, ako seriju pogledaju. Francuska produkcija gotovo savršena, što nije iznenađenje, a za razliku od sličnih serija iz tog doba, ova se u nekim elementima naslanja i na stvarne događaje. Ne na dokumentaran način, već kao pomoćno sredstvo.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #3 u: Svibanj 21, 2021, 14:40:35 poslijepodne »
Unapred se radujem ovoj seriji posto volim Borisove izbore i taman kad zavrsim ove lude Sinove anarhije krecem na Parisku policiju.Borise hvala unapred

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #4 u: Svibanj 31, 2021, 22:10:48 poslijepodne »
Evo je, cijele. Svih 8 odličnih epizoda. Uživat će oni koji takve vole i gledaju.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #5 u: Lipanj 01, 2021, 11:00:29 prijepodne »
Može li netko šibnuti link za skidanje ove verzije? Našao sam neke HDTV verzije i čini mi se da ne odgovaraju (francuski mi je malo zakržljao  ;D, ali čini mi se tako).
Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #6 u: Lipanj 01, 2021, 19:18:18 poslijepodne »
Dodani su i titlovi za drugu verziju (prilagođeni) koju je lakše naći. S prvom  BluRay mnogi bi mogli imati problema, a s EXTREME takvih muka nema. Pa, izvol'te, jel'te? :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #7 u: Lipanj 05, 2021, 20:03:08 poslijepodne »
Pocela sam da gledam seriju i nisam mogla dalje od cetvrte epizode,nesto mi nije legla na moje najvece razocarenje jer bas volim Francuze,serije iz nekog drugog vremena a i kao sto sam rekla uglavnom mi se ukus poklapa sa Borisovim al ovaj put nista mi nije odgovaralo , ni prica,ni gluma ni fotografija.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #8 u: Lipanj 06, 2021, 10:04:04 prijepodne »
Pocela sam da gledam seriju i nisam mogla dalje od cetvrte epizode,nesto mi nije legla na moje najvece razocarenje jer bas volim Francuze,serije iz nekog drugog vremena a i kao sto sam rekla uglavnom mi se ukus poklapa sa Borisovim al ovaj put nista mi nije odgovaralo , ni prica,ni gluma ni fotografija.

A, šteta, taj drugi dio (5-8) je puno bolji od prvog :) No, ima i drugih serija.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #9 u: Lipanj 06, 2021, 20:28:12 poslijepodne »
E Borise,ostavila sam seriju,nisam je pobrisala kao sto umem,pa cu kasnije pokusati da pogledam,hvala na savetu.A valjalo bi kad bi sve bilo malo svetlije,znam da onda nije bilo struje,al me onaj mrak razvalio ionako samo pada kisa i oblaci  se navlace,a jos na sve to kod nas u Cacku je eksplodirao magaci municije,bilo oblaka,prasine,baruta kolko oces.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #10 u: Lipanj 06, 2021, 22:22:05 poslijepodne »
Stvarno je bolja u drugoj polovini sezone jer  radnja nije vise rasplinuta na mnogo tema,ideje scenariste su jasne;antisemitizam,totalna korumpiranost pollicije,siromastvo,prostitucija naturalisticki u stilu Zole.Pocetak 20.og veka a Pariz nije svetlost i šarm nego mracan ziivot gde je jedina mera vrednosti novac(koji kupuje tela i duse ljudi).Odlicno docarana atmosfera tog doba,reakcija na stvarni istorijski dogadjaj (afera Drajfus) koji je doveo zemlju pred gradjanski rat.Srecom pa je preambiciozna zelja da se vise tema prikazu ipak svela na par vodecih likova i njihovih burnih zivota.
Negde sam procitala da ce u drugoj sezoni da se promene likovi,time i glumci sto i nije lose sto se tice glavnog glumca koji je i najslabija strana ove serije.
Hvala na izboru i prevodu.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #11 u: Lipanj 26, 2021, 16:25:32 poslijepodne »

I meni je bilo malo teže gledati prve četiri epizode jer  ne postoji  glavni lik ili jedna linija priče koja se prati i dopunjuje ( barem za mene ne postoji glavni lik   ;D ), one su sačinjene od mnoštva malih priča-uvoda koja pružaju odličnu podlogu za ono što će se desiti u drugom delu serije koji je mnogo jasniji,gde su likovi konačno  definisani i na moje iznenađenje...

Spoiler: prikaži
 ne sećam se da mi se desilo u nekoj francuskoj seriji da su mi skoro svi likovi  simpatični, čak i  Fiersi..jedino mi nikako nije "prijao"
 glumac koji je glumio inspektora Antoine Jouina,....a još više sam se  iznenadila  raspletu na  kraju, završetak mi je bio odličan ,hvala im što se završio u pozitivnom  duhu ;D


Slažem se Zuzo sa tobom da su je učinili premračnom, mislim da serija ne bi izgubila na atmosferi da su u ponekim scenama dodali malo više osvetljenja ili približili kameru kako bi vidljivost bila bolja, a samim tim i  pojačali utisak određenih scena.
Produkcija je vrhunska, zaista su se potrudili oko prikaza Pariza i načina života   tog vremena.

Ko želi da pogleda nešto drugačije i zaista dobro -topla preporuka.

Borise,hvala na prevodima i što si nam našao ovaj dragulj od serije  :smfor (25):

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Paris Police 1900
« Odgovori #12 u: Listopad 29, 2022, 18:28:51 poslijepodne »
Odgledao sam dve epizode i odustao.
Jel to trebao da bude francuski odgovor na Babylon Berlin?