Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Hatufim (Prisoners of War)  (Posjeta: 17044 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Hatufim (Prisoners of War)
« Odgovori #30 u: Svibanj 18, 2020, 12:08:04 poslijepodne »

Mene je serija oduševila. Sa odličnom istančanošću su prikazali

 
Spoiler: prikaži
kako funkcioniše Izrael kao država, kakav odnos ima država  prema pojedincu, koliko im je društvo povezano,jačinu prijateljstava nastalih u vojsci, odnos prema braku, porodici..... kao i da nije sve krivica samo jedne strane.
Lepo su kroz likove zarobljenih vojnika pokazali posledice zarobljeništva: Nimrod- izgubljeno vreme za stvaranje, ulogu oca i muža, Uri - značaj slobode , Ami- gubitak identiteta.     


A koliko se Amerima svidela serija... NY Times ju je krajem prošle godine proglasio za  najbolju stranu seriju decenije  ;D
https://www.timesofisrael.com/israels-hatufim-is-ny-times-best-foreign-show-of-decade/

Meni je žao što nema i treće sezone, jer su ostala par pitanja otvorena na kraju 2. kojima su  nagovestili  da bi moglo biti i treće, mada je i sa ovim završetkom zaokružena prelepa, vrlo složena i veoma dirljiva priča koju su izneli sjajni glumci uz potporu odlične režije i scenarija.

Borise , hvala još jednom što si spomenuo seriju i što si je preveo.  :smfor (25):

Offline dejanptr

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SrbijaDV
Odg: Hatufim (Prisoners of War)
« Odgovori #31 u: Kolovoz 31, 2021, 15:58:51 poslijepodne »
Odgledao sam ovu seriju sa zakašnjenjem, tek nedavno. I najtoplije je preporučujem. Šteta da nema sezona 3,4...
Mnogi porede ovu seriju sa HOMELAND, čak i kao inspiraciju sa tu seriju. Glavna razlika, po meni, je to  što su u HOMELANDU akcenti na elementima trilera dok je u ovoj izraelskoj seriji akcenat na dramskim elementima.

Offline astanisa

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Hatufim (Prisoners of War)
« Odgovori #32 u: Rujan 01, 2021, 08:46:43 prijepodne »
Gde se može naći serija? Tražio sam bez uspeha na guglu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Hatufim (Prisoners of War)
« Odgovori #33 u: Rujan 01, 2021, 09:18:54 prijepodne »
Ova je serija nastala dosta davno(2011) i linkovi su mrtvi. Da ne pišem svima i za svaku takvu seriju, napisat ću u spojleru kako se sad može doći do serije. I inače je dosta teško doći do serija izraelske produkcije. Dakle?!
Ako ste tamo član i plaćate, download je brz, inače kod sporog downloada trebat će vam 30-tak minuta po epizodi.
If two people always agree, one of them is unnecessary