Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 886942 puta)

0 Članova i 18 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Filmovi
« Odgovori #2820 u: Travanj 25, 2021, 18:22:18 poslijepodne »
Meni je American Made (2017) sasvim korektan film...davno sam ga odgledao,ali ostavio mi je dobar utisak,cak i za preporuku...I,Tom Kruz u filmu nije los....

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2821 u: Travanj 26, 2021, 08:55:35 prijepodne »
antlers zaboravih
https://www.imdb.com/title/tt7740510/
mada je tu vendigo cini mi se pa sam pomalo i razocaran.
baš izgleda dobro, del Toro stoji iza svega, to će se gledati, nije Wendiga dugo bilo, čini mi se da su ovoga dobro napravili
ima dobrih horora za ovu godinu
napokon će sada krajem 5. Quiet Place 2
pa Candyman iz Peeleove radnje
Old od Shyamalana izgleda dobro, samo što s njim nikada ne znaš šta ćeš dobiti, ovaj obećava
nesto me ovaj kendimen podsjeti na znam sto ste ucinjeli proslog ljeta, zbog ove kuke ;)
u ovaj old piter iz hereditarija, ko zna kako ce ga zamrsit onaj ludak, mada mi se svidjeo onaj... da li visit kad klinci podju kod babe i djeda. kakvih je onamo bizarija bilo hahahaha!
« Zadnja izmjena: Travanj 27, 2021, 08:53:12 prijepodne od coa »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2822 u: Travanj 26, 2021, 12:57:17 poslijepodne »
da, bio je dobar Visit, mada me ona klinka s kamerom malo žicvirala, stalno se tresla, morsku bolest sam dobio ;D

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2823 u: Travanj 28, 2021, 22:21:22 poslijepodne »
Evo jednog skorijeg koga sam morao da pogledam jer mi je knjiga bila omiljena kad sam bio dete.rec je o filmu The Call of the Wild.
Meni ovo totalno slatko.ocena dosta niska ali sta znam meni je to nekako bilo za opustanje od koje kakvog smeca koje sam predhodno pogledao.

https://www.imdb.com/title/tt7504726/

Offline mrwitza

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2824 u: Svibanj 02, 2021, 22:21:25 poslijepodne »
Moze preporuka novijih (u zadnjih 10 god) Hrvatskih krimi filmova (ako uopste ima takvih) jer sam pretrazio google i imdb i nisam nasao nista!? Jedina 2 filma te tematike koja sam odgledao su Metastaze i Ljudozder vegeterijanac, i to su ujedno jedina 2 Hrvatska filma koja sam odgledao u zivotu.

U poslednje vreme sam pregledao Bosansku kinematografiju i iznenadio sam se koliko dobrih krimi filmova imaju, "Tesko je biti fin" je remek-delo koje izvanredno opisuje ljude sa Balkana..

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2825 u: Svibanj 03, 2021, 00:43:00 prijepodne »
Dobra akcija liči na Equilisera ili J.Wicka ali budimo realni sve akcije liče jedna na drugu,jelte.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2826 u: Svibanj 03, 2021, 00:54:42 prijepodne »
Ma neeeeeeee...  ;D
U filmu Nobody nitko ne osvećuje nikakve džukeletine niti se glavnom tabadžiji galoni vodurine slijevaju niz lice u napetim trenucima.

Stilski bi mogao biti najsličniji Hardcore Henryju, samo ne iz prvog lica.
Kažem mogao bi biti jer nisam još stigao pogledati HH, smrdi mi na disku godinama i nikako da mi dođe na red.
Ali Wicke i Equalizere jesam pogledao. Nobody s ta dva nema nikakve veze.

Čisto da se zna i dodatno. Meni je Wick trilogija više manje bezze, da se pogledati i zaboraviti. I nikome ih nisam preporučio.
Nobody mi je toliko drag da ga već danima ne prestajem preporučavati. :smfor (6):


Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Filmovi
« Odgovori #2827 u: Svibanj 03, 2021, 18:12:02 poslijepodne »
                      Live by Night (2016)
                        https://www.imdb.com/title/tt2361317
Film star pet godina,sa Ben Aflekom uglavnoj ulozi bostonskog ganstera,gde pokusava sa svojom bandom da uspostavi prodaju alkohola,droge i prostitucije na Floridi dvadesetih godina proslog veka....generalno,film je nista posebno....

                      The Marksman (2021)
                       https://www.imdb.com/title/tt6902332
Film sa Liam Nilsonom u ulozi rancera u  Arizoni,blizu granice sa Meksikom,gde pri jednoj voznji nalece na majku i sina koje juri meksicki kartel,kako pokusavaju da prodju kroz zicanu ogradu na granici....Majka gine,a Nilson preuzima decaka,i pokusava da ga odvede kod rodjaka u Cikago bezeci od kartela koji ih juri....

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2828 u: Svibanj 08, 2021, 02:41:54 prijepodne »
Simpatičan film.  Na ne previše ozbiljan način govori o odnosima u modernom vremenu. Nije baš chick flix, ima lagano ciničnu notu.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2829 u: Svibanj 16, 2021, 09:50:18 prijepodne »
Peppermint (2018)

https://www.imdb.com/title/tt6850820/?ref_=nv_sr_srsg_0

dobar film.. puno akcije, malo razmišljanja, milina.. nisam mislila da Jennifer Garner može iznijeti ovakvu ulogu, ali odlično joj stoji  :smfor (6):


Kingsman: The Golden Circle (2017)

https://www.imdb.com/title/tt4649466/?ref_=nv_sr_srsg_3

nastavak onog prvog iz 2014. godine.. prvi mi je bio odličan, drugi me oduševio.. isto jedna netipična uloga za Julianne Moore, ali najjači lik u filmu je Elton John.. kakva budala  :smfor (24): :smfor (24): čekamo treći dio, izlazi krajem godine  :smfor (6):

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2830 u: Svibanj 17, 2021, 18:45:06 poslijepodne »
Da bacim i ja nesto, sto moze biti prijatno provedeno vreme uz komp ili tv (sta vam je drago)... elem, jedno od najprijatnijih iznenadjenja u poslednje vreme jeste 
"Bloody hell" https://www.imdb.com/title/tt9772374/?ref_=nv_sr_srsg_0  , savrsen miks crnohumornog trilera, sto ne reci i horora, ostvarenja koje me je "vozalo" od prvog minuta, ne znajuci gde ce me odvesti... moram da napomenem i glavnog glumca Ben O'Tool-a, meni totalno nepoznatog, ali nakon svega vidjenog, smesi mu se lepa karijera.... a sto se tice sjajnih ostvarenja, posle "Another round", eto meni jos jedne poslastice sa Mads Mikelsenom- "Riders of justice" https://www.imdb.com/title/tt11655202/?ref_=nv_sr_srsg_0 ... u pitanju je novo dugoocekivano ostvarenje Anders Thomas Jensen-a ("Men & Chicken", "Adam's apple", "Flickering lights"...) sa njegovim (a sto ne reci i mojim) omiljenim glumcem Madsom... da je u pitanju americki film, pretpostavljam da bi ovo bilo jos jedno osvetnicko delce na tragu recimo "Death wish"-a, medjutim, posto je u pitanju evropski film, imamo sjajno dozirani miks trilera, akcije, odlicne drame, kao i socijalnog komentara na sveprisutne probleme (seksualno zlostavljanje, neprilagodjenost u drustvo).... obavezno pogledati...

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2831 u: Svibanj 17, 2021, 20:17:48 poslijepodne »
Midnight Run (1988) - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt0095631

Još jedan klasik De Nira (žena samo bira njegove filmove u zadnje vrijeme) i ovaj mi je među najdražima. Odlična gluma kao i uvijek, pogođen i dobro doziran humor i solidna akcija iz 80-ih. Preporuka tko god nije gledao.

Miracle in Cell No. 7 (2019) - 7/10 - https://www.imdb.com/title/tt10431500

Ovo je turski remake korejskog (ako se ne varam) film s istim imenom. Dostupan je na Netflixu pa ne čudi što ga je puno više ljudi pogledalo nego original. Obično original bude bolji u ovakim remake-ovima, no nažalost nisam ga gledao pa ne mogu reći, ali ocjena na imdb je ista za oba filma - 8.2. Simpatičan, tužan i veseo u jednom, dobar film, ali ne za 8.2 ocjenu. Moja je 7/10 i mislim da je to realna ocjena. Priča je jako dirljiva, ali i predvidljiva. Gluma mi nije nešto. Iskreno i izbjegavam bilo što tursko jer me podsjeća na turske serije pa mi je teško gledati nešto "ozbiljno" od njih. Ukupno gledajući, preporuka ako ćete gledati u društvu, sa ženom, s obitelji. Kao solo gledanje ne bi preporučio.

Edit, pogledao sinoć i:

End of Watch (2012) - 8/10 - https://www.imdb.com/title/tt1855199

Kako kaže opis na imdb snimano je documentary-style, ali možda 90% filma. Ima nešto i normalno snimljenih scena. Na prvu mi nije baš sjeo taj documentary-style koji mi je više izgledao kao nekakav found footage-style, no kako je film napredovao naviknuo sam se i uopće mi više nije smetalo. Film prati dva policajca u LAPD-u, njihovo prijateljstvo, njihove živote i njihovu borbu protiv kriminala. Film je jako dobar. Na trenutke spor, no to mi je zapravo i pasalo. Pred kraj film jako napeto, ubrzano i nepredvidljivo. Kraj ne mogu komentirati da ne spojlam, ali svakako preporuke da pogledate.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2832 u: Svibanj 20, 2021, 23:11:39 poslijepodne »
Druk (2020)
Najzanimljiviji ovogodišnji (odnosno, prošlogodišmji) film dolazi iz Danske. Druk aka Another Round je neozbiljno ozbiljna studija o alkoholizmu, odnosno našim potrebama da oslobodimo svoje biće tek uz pomoć stimulansa, ali kako je između slobode i anarhije veoma tanka linija, tako i u ovom slučaju brzo i neprimetno kliznemo iz kreativnosti u destrukciju. Osnovna premisa oko koje se vrti radnja filma je ideja norveškog psihijatra Finna Skårderuda da ljudi na dnevnom nivou imaju manjak od pet promila alkohola. Četvorica sredovečnih profesora se upuštaju u eksperiment koji će ispitati pouzdanost te tvrdnje. Film počinje bizarnom zabavom srednjoškolaca u kojoj su u centru pažnje gajbe piva, a završava raskalašnom proslavom mature u kojoj je opet dominantan alkohol. Unutrašnja linija filma koja prati izvođenje ove nesvakidašnje studije započinje rođendanom, a završava se sahranom. Između je smeštena površinski zabavna i duhovita priča, a dubinski priča koja nas potkazuje na svakom koraku i traži odgovore koje ne želimo sebi da priznamo. Teško bi to išlo bez dobrih glumaca, a ovde su odlični. Mads je u mojim očima konačno izašao iz haotičnog Hannibala, a ostali profesori su bar „rame uz rame“ sa njim. Glumiti pijance bez kreveljenja i karikiranja je teško i mislio sam da je to umeo samo Pavle Vuisić, međutim kada svet proširite i izvan Hollywooda, shvatite da vrvi od predobrih glumaca.

Quo vadis, Aida? (2020)
Jasmila Žbanić se ponovo kreće po terenu koji, nažalost, savršeno poznaje. Rat i posledice je već apsolvirala u prethodnim filmovima i verovatno nikom drugom to ne bi bolje pristajalo pa je logično da se prihvatila filma i o onoj najvećoj otvorenoj rani balkanskih ratova s kraja prošlog milenijuma - Srebrenici. Iako me povremeno nerviraju one, kako mi se čini, klasične balkanske scene i metafore (muva koja sleće na cvet, doček Nove godine kao događaj veselja, ali i vesnik nastupajućeg zla...), Aida se, bez većih problema, uvlači pod kožu, stvarajući jezu i taj unutrašnji vrisak koji nikada nećemo uspeti da razumno artikulišemo. Sa preciznom dozom suptilnosti, Jasmila nas je poštedela eksplicitnih scena. Više od osam hiljada ljudi je stalo u dve scene u kojima samo čujemo rafale. I, rekao bih, da to ima daleko snažniji efekat od onog kojem bi pribegli malo ostrašćeniji autori. Takođe, nije se dala ni šabloniziranju pa četnici nisu groteskne Bulajićeve bradate kreature, nego daleko verodostojniji zločinci iz komšiluka. Obrukani Holanđani su opravdano i dodatno poniženi u ovom filmu. Njihove kratke pantalonice su pokazatelj da im vrućina više ne da mira od horora koji neizbežno nailazi. Jasna Đuričić briljira u ulozi žene koja grozničavo traži spas za svoju porodicu, ali se njen heroizam ne nagrađuje, a Boris Isaković nakon Miloševića (zapravo je ova uloga prethodila onoj iz Porodice) zastrašujuće verno iznosi i Mladićev lik. Iz svakog pokreta i pogleda izbija ona bahatost, prepotencija i bezosećajnost koja prati ovaj opskurni lik koji je u najvećoj tragediji dočekao svojih pet minuta. Na kraju i žrtve i dželati izmešani gledaju dečiji igrokaz i ne znamo da li u toj slici ima klica normalnog života koji dolazi ili samo zlo seme za buduća trvenja.

Hell or High Water (2016)
Ponovo sam odgledao uz In Bruges meni najdraži film ovog milenijuma. Dobro, bilo je tu verovatno i boljih filmova, ali ova dva su, jednostavno, po mom ukusu. Iako ćete na Imdb-u videti odrednice kao što su crime, action, drama, Hell or High Water je od prvog do poslednjeg minuta vestern. Na isti način na koji su i filmovi kao što su No Country for Old Men braće Coen ili Straw Dogs velikog Sama Peckinpaha vesterni smešteni u vreme sadašnje.
Ne mogu da se setim filma uz koji sam se zaljubio u ovu umetnost. Biće da je u pitanju ipak više različitih ostvarenja koja su prolazila niz osetljivih filtera  urednika filmskog programa na tadašnjoj zajedničkoj televiziji. Ali, ubeđen sam da su bar pola od tih filmova bili vesterni. Ogoljena poetika vesterna je jednostavna i snažna. Imamo dobre i imamo loše momke. I jedni i drugi moraju biti čvrsti jer se drugačije ne može opstati u surovom okruženju Divljeg zapada. Ponekad su im postupci slični, ali ih nepogrešivo odvaja opredeljenje za pravdu. Kasnije dolazi talas filmova koji sve to malo izmešaju, ali i dalje prepoznajemo one koji ugnjetavaju i one koji su na strani ugnjetenih. Na toj liniji gradi priču i likove i Hell or High Water. Dva brata (Chris Pine i izvanredni Ben Foster) kreću u misiju pljačkanja nekoliko ekspozitura iste banke koja je uništila mnoge pa i njihovu porodicu. Žele da dođu do iznosa koji im je potreban da u svoje vlasništvo vrate imanje na koje je banka stavila svoju pohlepnu ručerdu. Na putu će im se naći šerif kojeg glumi meni najdraži živući glumac Jeff Bridges. Njegova sposobnost da očima izrazi svaki i najtananiji osećaj, od neobavezne šale sa svojim indijanskim kolegom do čelično plavog pogleda kada spusti naočare za sunce i jasno stavi do znanja da je došlo vreme za „pokazati zube“ je najblaže rečeno oduševljavajuća. Šerif će u konačnom dvoboju koji se odlaže na neodređeno vreme shvatiti da motivi bezakonja nisu u koliziji sa pravdom, ali on je pre svega predstavnik zakona. Ipak, kao što napisah, revolveraški dvoboj će odložiti za neki pogodniji momenat kojeg nam film ne želi prikazati. A možda ga i neće biti.
Za razliku od starih vesterna, ovde slike ofucanih gradića koje život napušta kriju i diverziju. Ovde to nije samo minimalistička scena za obračun dobra i zla, nego kritika američkog društva koje je izneverilo i opljačkalo svoje pionire, potkopalo svoj temelj i unakazilo svoju prepoznatljivost. Ovo su slike Amerike uz koje ni Trump, ali ni Biden nikada neće pozirati, a stvarne su koliko i pompeznost Wall Streeta.
Izbor muzike je maestralan. Od početnog klasika Townes Van Zandta Dollar Bill Blues pa do kraja se smenjuju  country i blues dragulji koji uz originalnu melodiju Nick Cavea i Warren Ellisa (koji su, uzgred, muzički začini u nekoliko zaista izvrsnih filmova ovog veka – The Proposition, The Road, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford...) upotpunjuju ovo remek-delo. Ovaj film je ultimativni dokaz da ćete razjapiti vilice na neke visokobudžetne filmove, ali da ćete pravu i istinsku ljubav pronaći u holivudskoj B-produkciji. Kad vas odatle nešto ščepa, ščepalo vas je za ceo život.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2833 u: Svibanj 21, 2021, 00:18:02 prijepodne »
Nemoj se ljutiti ali film koji je tebi najzanimljiviji iz ove godine meni se toliko ne da gledati da mi se čini da bih radije odbio lijek za rak kad bi bio nagrada za gledanje.
Taj sinopsis ne da me ne zanima, nego me još u pojam ubija. Možda zato jer i sam volim potegnuti.

Da nije Mads unutra čisto sumnjam da bi iko taj film gledao ili nagrađivao, ali čudi me da spominješ tu možda jedinu njegovu drugu ulogu koju sam sa zgražanjem odbio gledati prije Druka.
On je već davno pokazao da nema te uloge koju ne može izvesti kako treba. A to što nisu svi filmovi s njim dobroga scenarija, definitivno nije njegova krivnja. A ni problem.
 ;D

Aidu sam naravno preskočio, ponavljam, ne gledam nikakve drama/war/hiistory/biography kombinacije.

Sve što si napisao za Hell or High Water komotno mogu potpisati.
Osim da mi je najdraži. Nije.
Predobar je, u svakom svom segmentu briljira. Ali ima mi puno dražih filmova od njega.
No dragost je jedno, a realnost drugo, film je mastwoč pa molim tko još nije da ga pogleda.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2834 u: Svibanj 23, 2021, 04:46:22 prijepodne »
Zao mi je sto uz serije nemam vremena da gledam i filmove,ali pogledam po neki koji su preporuceni na ovom forumu.Uglavnom od onih u ciji sud verujem.
Tako da odgledah www.imdb.com/title/tt2582782/fullcredits?ref_=tt_ql_1-Hell or high water,pravi dragulj .To je jeste vestern.a za mene jedna tuzna prica o neostvarenom americkom snu,siromastvu velikog dela te zemlje.gradicima koji nestaju,losim putevima i  infrastrukturi(svaka administracija obecava ulaganje  u istu), montaznim kucama,plasticnim stolicama.Borbi malog coveka da prezivi banke,nesigurne poslove i lose nasledje.To je nesto sto ovaj film cini univerzalnom pricom o" čarima" globalnog,neoliberalnog kapitalizma.Osvrnula sam se na taj dramski momenat,inace ima akcije,odlicne glume Dzefa Bridzisa i osrtalih.Stvarno je must watch.

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Filmovi
« Odgovori #2835 u: Svibanj 25, 2021, 22:06:39 poslijepodne »
                 Riders of Justice (2020)
               https://www.imdb.com/title/tt11655202
Dosta dobar film,sa Mad Mikelsenom u glavnoj ulozi...film je neka mesavina akcije,crne komedije i drame,sa dosta dijaloga gde se pokazuje nacin kako dansko drustvo resava svoje probleme....svakako film vredi pogledati....

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2836 u: Svibanj 25, 2021, 22:30:06 poslijepodne »
                 Riders of Justice (2020)
               https://www.imdb.com/title/tt11655202
Dosta dobar film,sa Mad Mikelsenom u glavnoj ulozi...film je neka mesavina akcije,crne komedije i drame,sa dosta dijaloga gde se pokazuje nacin kako dansko drustvo resava svoje probleme....svakako film vredi pogledati....
Ne gledam filmove sa hardcoded engleskim titlovima.

Offline mrdule

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2837 u: Svibanj 27, 2021, 15:10:54 poslijepodne »
Pogledao sinoc Wrath Of Man sa Jason Statham a radio ga Guy Ritchie zbog koga sam i uzeo prvenstveno da ga pogledam.Medjutim nisam zadovoljan radnja vec 100 puta ispricana pa me posle Geltmena ovaj pomalo i razocarao.

https://www.imdb.com/title/tt11083552/

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2838 u: Svibanj 29, 2021, 00:14:15 prijepodne »


Jedna zanimljivost o A Quiet Place filmu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2839 u: Svibanj 29, 2021, 00:19:22 prijepodne »
Američkai običaji kako postati i ostati pretil.
Pa ako ja mogu bez pušenja izdržati film, može se sigurno i bez čipsa.

Offline adenozintrifosfat

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2840 u: Lipanj 06, 2021, 14:28:28 poslijepodne »
Kad nadjem vremena da sve sto sam cuvala u prethodnom vremenu da pocnem i da gledam, onda sam ovde cest gost :D
Prvo sto zelim da preporucim ljudima koji vole dokumentarce o pravim, cinjenicnim stvarima - na primer o stanju planete, zivotne sredine i uticaj ljudi. ,,Breaking Boundaries: The Science of our Planet" je najnoviji dokumentarac na tu temu koji sam ja upravo pogledala. U produkciji je Netfliksa, i mislim da je jos uvek samo tamo dostupan. Moja istinska preporuka za ovaj dokumentarac jer, cak i meni koja sam u struci zastite zivotne sredine, budi i najsitniji nesvesni deo o tome koliko smo unistili zivotnu sredinu svojim antropogenim uticajem, i koliko to ima ogroman uticaj ima na nasu planetu i nas zivot, kakve nas posledice cekaju ukoliko to ne osvestimo, ne shvatimo ozbiljno i ne napravimo pojedinacne promene. Samo jedna sitnica koja me je bas sokirala, a sa kojom nisam bila upoznata je ta, da su naucnici iz Ujedinjenog Kraljevstva, zbog izumrele vrste pcela koja je znacajna za zivot ljudi, odlazili u druge drzave i na njihovim poljanama koje su ispase pcela nocu krali te vrste bumbara da bi ih odneli u svoju zemlju zbog opstanka ljudske vrste na toj teritoriji. Milion detalja, frapantnih podataka u 1h:30 min, jako me je dojmilo. Ko voli i koga zanimaju najvaznije teme danasnjice, ima moju iskrenu preporuku za ovaj dokumentarac! :)

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2841 u: Lipanj 13, 2021, 00:22:42 prijepodne »
Ko nije gledao, preporuka za sljedeci film sa odlicnim Gene Hackmanom

https://m.imdb.com/title/tt0159273/
Ja sam taj davno stavio na svoju ban listu.
Jer je "prema istinitim događajima".
Citat:
The film is based loosely on the experiences of U.S. Air Force Captain Scott O'Grady, who was shot down over Bosnia in June 1995, and was stranded in Serb-held territory for six days before being rescued by U.S. Marines. O'Grady brought a lawsuit against Twentieth Century Fox for damages to his character. He claims he didn't curse as much and never disobeyed orders. The suit was eventually settled out of court.

E sad, postoje ljudi koji samo gledaju takve filmove, pa... Uzdravlje.

Offline GoranaS1976

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
  • Venomous Snake
  • Lokacija: Venoma
Odg: Filmovi
« Odgovori #2842 u: Lipanj 13, 2021, 12:12:19 poslijepodne »
Muz me natjerao da gledam film o superheroju, tj. u ovom slucaju antiheroju.

Onako, srednja zalost, svjetla tacka Tom Hardy.

A on ko malo dijete, obozava Superman, Batman, Avengers....

Tesko cu se u skorije vrijeme odluciti da pogledam slican film.


https://m.imdb.com/title/tt1270797/

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2843 u: Lipanj 13, 2021, 15:13:54 poslijepodne »
Naravno da ćeš teško - kad sličan nema. Barem ne u amer'ci.
A nema jer holivud ne zna razvijati lika kroz film i karakteri ostaju zarobljeni u jednorečeničnom opisu.
Hardy je ovdje kroz film razvijao takav lud odnos sa Venomom da ako zanemariš sve drugo (što jest nebitno), zapamtit ćeš jako dugo kako je to jako dobro izvedeno.

Molim te riskiraj sa filmom Inuyashiki.
Baš taj film, ne animiranu miniseriju.
Ne znam hoće li ti mužu odgovarati ovakva jedna "psihoanaliza" superheroja i superzlikovca, jer kažem holivud ne zna raditi takav film, ali uvjeren sam da tebi hoće.
Kvaka je da kad film završi i kad razmisliš da se stvar iz filma stvarno dogodi, a kako je tehnologija krenula naprijed lako je moguće u bližoj budućnosti nešto slično, likovi iz filma i njihovo ponašanje itekako imaju smisla.
A ima jer dolazi iz kulture kojoj nije strano analizirati mračne strane ljudske duše i koja ne snima filmove samo za medicinskim rječnikom imbecile. Srećom sada to rade preko ekrana, ne eksperimentiraju na stvarnim ljudima više. Bar se nadam.

Offline Carmela Soprano

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
  • *****
  • Postova: 66
  • Spol: Ženski
Odg: Filmovi
« Odgovori #2844 u: Lipanj 19, 2021, 14:36:06 poslijepodne »
The dry (2020)

Prvo sam pokušala da čitam knjigu, pa mi nešto nije išlo, užasno me gnjavila, stil pisanja da bog sačuva. Pa sam pokušala da je čitam na hrvatskom, pa me je opet užasno smarala - stvarno ne razumem odakle na Goodreads-u ocena 4.02 od 5 i čemu toliki hajp, svi nešto svršavaju na knjigu kako je super, a ja ne mogu da maknem dalje od tridesete-četrdesete stranice koliko davi. Valja prevod, ali nije posao prevodioca da popravlja piščeve brljotine i neveštost u pisanju.

Rešim da odgledam film. Nemam pojma zašto je Erik Bana pristao na ovu blamažu. Film je jednako dosadan kao knjiga, samo definitivno traje kraće nego čitanje knjige. Oko dva sata, što se kod mene razvuklo u više od četiri, jer sam našla hiljadu razloga da prekinem film na nekoliko minuta, čak sam i prašinu brisala (kućni posao koji najviše mrzim) samo da ne zaspim. Sve je dosadno na smrt, katastrofalno izvedeno, ono što sam skontala od zapleta (ima ih dva) je retardirano. Glumcima je ili očigledno dosadno koliko i gledaocima ili su ushićeni što su dobili bilo kakvu ulogu, pa nešto preglumljavaju i gube se. Da je film kraći za sat i 40 minuta, sve se moglo reći, a i gledaocima bi bilo interesantnije da potroše to vreme na nešto pametnije, a imam utisak da je 99,9% stvari na svetu pametnije od ovog filma (o knjizi da ne govorim dalje; ljudi koji se preoduševljavaju knjigom u recenzijama po netu definitivno treba da menjaju dilera).

Očajno propali pokušaj da se napravi nekakva suspense atmosfera sa katastrofalnom sušom u ruralnoj Australiji i ljudima koji su nervozni zbog toga, pa se rešava ubistvo porodice plus neko ubistvo od pre 20 godina... Glupi fazon "detektiv se vraća u grad u kom je odrastao da reši slučaj i suoči se sa svojim demonima" i nja nja nja. Neke serije i filmovi uspevaju da naprave makar dobru atmosferu ka kojoj teže, bez obzira na to da li uspeju da naprave dobar i smislen rasplet, uživaš "u putovanju" i nije ni strašno ako kraj bude baš glup; ovo je u tom (i svakom drugom) pogledu bio epic fail, bilo bi mi zanimljivije da sam dva sata kroz prozor gledala ljude i automobile kako prolaze ulicom. U svakom slučaju, prosečan ljudski život traje nekih 690.000 sati (ako imate sreće). Nemojte trošiti dva sata na ovo đubre. Ocena: nula od 10.
Bože, daj mi strpljenja, ali odmah!

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2845 u: Lipanj 23, 2021, 10:38:59 prijepodne »
Four Good Days

Film se bazira prema istinitoj priči. Bavi se ozbiljnom temom, ovisnosti o drogama. Priča je tužna, dobro napisana i lijepo se odvija, briljantne izvedbe Glenn Close i Mila Kunis.

Evo par zanimljivih preporuka

11 filmova snimljenih na jednoj lokaciji koji će do kraja držati u neizvjesnosti
https://www.index.hr/magazin/clanak/11-filmova-snimljenih-na-jednoj-lokaciji-koji-ce-do-kraja-drzati-u-neizvjesnosti/2283458.aspx
10 filmova čiji će vas preokreti držati u neizvjesnosti do samoga kraja
https://www.index.hr/magazin/clanak/10-filmova-ciji-ce-vas-preokreti-drzati-u-neizvjesnosti-do-samoga-kraja/2280788.aspx
9 filmova koji su ljudima bili previše uznemirujući da ih pogledaju do kraja
https://www.index.hr/magazin/clanak/9-filmova-koji-su-ljudima-bili-previse-uznemirujuci-da-ih-pogledaju-do-kraja/2266793.aspx
Ljudi tvrde da su ovo najluđi dokumentarci ikad, neke im je bilo teško gledati
https://www.index.hr/magazin/clanak/ljudi-tvrde-da-su-ovo-najludji-dokumentarci-koje-su-gledali-neki-su-zbilja-mracni/2285232.aspx?index_tid=127037
10 filmova s nevjerojatnim preokretima koji će vas držati zarobljenima do samog kraja
https://www.index.hr/magazin/clanak/10-filmova-s-nevjerojatnim-preokretima-koji-ce-vas-drzati-zarobljenima-do-samog-kraja/2240120.aspx
Ove filmove o odrastanju svatko je pogledao barem dva puta
https://www.index.hr/magazin/clanak/ove-filmove-o-odrastanju-svatko-je-pogledao-barem-dva-puta/2223714.aspx

Ovo je pet najboljih filmova o mačkama
https://www.index.hr/ljubimci/clanak/ovo-je-pet-najboljih-filmova-o-mackama/2264715.aspx
Ovo je najboljih deset filmova sa psima
https://www.index.hr/ljubimci/clanak/ovo-je-najboljih-deset-filmova-sa-psima/2237120.aspx

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2846 u: Lipanj 23, 2021, 17:43:09 poslijepodne »
11 filmova snimljenih na jednoj lokaciji koji će do kraja držati u neizvjesnosti
Nisu tu svi dobri, Circle je recimo dobra ideja koja završi tako da se zapitate je li vrijedilo gledanja.
I nisu spomenuti neki izvrsni (primjer The Man From Earth ili klasik 12 angry men).
Tako da je ta lista napola neupotrebljiva.

10 filmova čiji će vas preokreti držati u neizvjesnosti do samoga kraja
I ovo je polovično dobra lista prijedloga, Get Out, The Hidden Face i Handmaiden su mastvočuše s odličnim obratima.
Ali Hold the Dark, kakva neizvjesnost? Jedva dočekate da završi ta tlaka.
I Gone Girl je poprilično naporan sa odugovlačenjem, nije za svakoga.
The Wife je obična drama, dobra, ali... Kakvi preokreti i neizvjesnost?

9 filmova koji su ljudima bili previše uznemirujući da ih pogledaju do kraja
Besmislica, svi ti se mogu pogledati bez problema (ne tinejdžeri), a da je lista smeće pokazuje i reklamiranje miniserije na njenom kraju iako je naslov - filmovi.

Ljudi tvrde da su ovo najluđi dokumentarci ikad, neke im je bilo teško gledati
Ovo ne mogu komentirati.

10 filmova s nevjerojatnim preokretima koji će vas držati zarobljenima do samog kraja
Ni ova se lista nije baš iskazala iako mi se čini bolja od prethodnih.
Side Effects je blago rečeno bezze, a na njoj vidim 13 Sins, glupavi i bespotrebni američki rimejk tajlandske mastvočuše 13: Game of Death.

Ove filmove o odrastanju svatko je pogledao barem dva puta
Niti jedan od njih nisam pogledao dva puta, a za većinu s liste prvi put čujem.
A u životu sam pogledao nekoliko tisuća filmova... Ma ko pravi ove liste?

Ovo je pet najboljih filmova o mačkama
Ovo je najboljih deset filmova sa psima
Ni ovo ne mogu komentirati. Cat's Eye je izvrstan, ostale nisam gledao ili ne pamtim o čemu su se radili pa ne mogu suditi.
Isto je i za filmove o psima, Up je genijalan, ali ovi ostali...
Mozak se ne sjeća utisaka, možda sam postao dementan?  ;D

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2847 u: Lipanj 24, 2021, 10:39:41 prijepodne »
Film koji se iščekuje, izašao prvi teaser za Jurassic World: Dominion! Film izlazi u ljeto iduće godine, nikako dočekati.
Inače, Jurassic World: Dominion neće biti konačni film u franšizi, on će označiti "početak nove ere", u kojoj se ljudi moraju prilagoditi dinosaurima koji su na kopnu.


Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2848 u: Lipanj 24, 2021, 13:01:05 poslijepodne »


Evo par zanimljivih preporuka

11 filmova snimljenih na jednoj lokaciji koji će do kraja držati u neizvjesnosti
https://www.index.hr/magazin/clanak/11-filmova-snimljenih-na-jednoj-lokaciji-koji-ce-do-kraja-drzati-u-neizvjesnosti/2283458.aspx
10 filmova čiji će vas preokreti držati u neizvjesnosti do samoga kraja
https://www.index.hr/magazin/clanak/10-filmova-ciji-ce-vas-preokreti-drzati-u-neizvjesnosti-do-samoga-kraja/2280788.aspx
9 filmova koji su ljudima bili previše uznemirujući da ih pogledaju do kraja
https://www.index.hr/magazin/clanak/9-filmova-koji-su-ljudima-bili-previse-uznemirujuci-da-ih-pogledaju-do-kraja/2266793.aspx
Ljudi tvrde da su ovo najluđi dokumentarci ikad, neke im je bilo teško gledati
https://www.index.hr/magazin/clanak/ljudi-tvrde-da-su-ovo-najludji-dokumentarci-koje-su-gledali-neki-su-zbilja-mracni/2285232.aspx?index_tid=127037
10 filmova s nevjerojatnim preokretima koji će vas držati zarobljenima do samog kraja
https://www.index.hr/magazin/clanak/10-filmova-s-nevjerojatnim-preokretima-koji-ce-vas-drzati-zarobljenima-do-samog-kraja/2240120.aspx
Ove filmove o odrastanju svatko je pogledao barem dva puta
https://www.index.hr/magazin/clanak/ove-filmove-o-odrastanju-svatko-je-pogledao-barem-dva-puta/2223714.aspx

Ovo je pet najboljih filmova o mačkama
https://www.index.hr/ljubimci/clanak/ovo-je-pet-najboljih-filmova-o-mackama/2264715.aspx
Ovo je najboljih deset filmova sa psima
https://www.index.hr/ljubimci/clanak/ovo-je-najboljih-deset-filmova-sa-psima/2237120.aspx

Nisam mislio da odgovaram, ali kada je već Joxer krenuo... Zaista ne vidim smisao u postavljanju linkova za ovakve stvari. Čak i da liste nisu samo lični afiniteti nepoznatih autora začinjene bombastičnim i netačnim naslovima (a jesu), ne vidim zašto bi to trebalo da ima značaj na ovim stranama. Bilo bi razumljivo da su to liste ljudi koji su ovdašnji članovi, pa i da se čita i razglaba o tome, ali danas svaki portal na nedeljnom nivou izbacuje slična zamajavanja. Ili, ako se već i postavi link, očekujem bar kratak i suvisli komentar. Da li je moguće da se stoprocentno slažeš sa svakom listom, pa reč tvoju ne pročitasmo?

Offline nostalgicar90

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Filmovi
« Odgovori #2849 u: Lipanj 24, 2021, 14:41:13 poslijepodne »
Nisam mislio da odgovaram, ali kada je već Joxer krenuo... Zaista ne vidim smisao u postavljanju linkova za ovakve stvari. Čak i da liste nisu samo lični afiniteti nepoznatih autora začinjene bombastičnim i netačnim naslovima (a jesu), ne vidim zašto bi to trebalo da ima značaj na ovim stranama. Bilo bi razumljivo da su to liste ljudi koji su ovdašnji članovi, pa i da se čita i razglaba o tome, ali danas svaki portal na nedeljnom nivou izbacuje slična zamajavanja. Ili, ako se već i postavi link, očekujem bar kratak i suvisli komentar. Da li je moguće da se stoprocentno slažeš sa svakom listom, pa reč tvoju ne pročitasmo?

Naravno da se ne slažem s stopostnošću koje oni preporuče filmove, svatko ima svoj okus, ali uglavnom volim pročitati što savjetuju da vidim je li ima nešto što sam propustio pogledati, dobro je što ubace u listu dosta europskih filmova za koje prije nisam čuo i pokaže se dobar film tako da na kraju dobro dođe.