Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: The Bay  (Posjeta: 17455 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
The Bay
« u: Listopad 27, 2019, 11:54:06 prijepodne »

DS Lisa Armstrong je policajac za veze s obitelji u policiji Lancashire i majka dvoje djece. Pozvana je na istragu o slučaju dvoje nestale djece. Iako obučena da se ne veže emocionalno uz takve slučajeve, njen seksualni susret u uličici iza puba sa Seanom, očuhom nestale djece, prijeti kompromitacijom istrage. Iako može dokazati da on nije krivac za nestanak briše sve snimke sa sigurnosnih kamera umjesto da prizna susret i Seanu pruži alibi.




Godina: 2019.
Mreža: Independent Television (ITV)
Žanr: kriminalistički, drama
Glumci:  Morven Christie, Jonas Armstrong, Lindsey Coulson, Ciaran Griffiths, Chanel Cresswell, Imogen King, Erin Shanagher
Lokacija: Morecambe Bay, Lancashire, England, UK

If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #1 u: Listopad 27, 2019, 14:49:24 poslijepodne »
Krenulo je! Bit će nečeg uskoro. Čini mi se dobrom po 1. i 2. epizodi. Dalje neću gledati, jer mi je puno gledati triput u kratko vrijeme.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #2 u: Studeni 01, 2019, 07:56:06 prijepodne »
Prve dvije epizode su tu. The Bay je još jedan u nizu miniserijala u proizvodnji britanske produkcije. Independent TV (ITV) već po običaju kaska za BBC. Ponekad se ipak isprsi i izbaci nešto slatko. Iako su stvari već viđene, ispričane su vrlo dobro. Smještene u prekrasni Morecambe Bay, ugodne su oku i lake za gledanje. No ima u seriji i nekih scenskih i dramaturških mjesta neviđenih do sada u serijama takvog tipa. Uglavnom, svidjet će se svima kojima se se dopada Shetland, The Victim, Collateral i sl., dakle onima kojima je vizuelni doživljaj važniji od stručnog pristupa. Dobra priča, ugodna i oku i uhu.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #3 u: Studeni 01, 2019, 09:05:42 prijepodne »
Prve dvije epizode su tu. The Bay je još jedan u nizu miniserijala u proizvodnji britanske produkcije. Independent TV (ITV) već po običaju kaska za BBC. Ponekad se ipak isprsi i izbaci nešto slatko. Iako su stvari već viđene, ispričane su vrlo dobro. Smještene u prekrasni Morecambe Bay, ugodne su oku i lake za gledanje. No ima u seriji i nekih scenskih i dramaturških mjesta neviđenih do sada u serijama takvog tipa. Uglavnom, svidjet će se svima kojima se se dopada Shetland, The Victim, Collateral i sl., dakle onima kojima je vizuelni doživljaj važniji od stručnog pristupa. Dobra priča, ugodna i oku i uhu.

Ja ne vidim uopšte opciju sa titlovima?
Ima, ali je greškom ispuštena opcija "titlovi"
Idi na serije pa se tamo otvaraju svi titlovi
Spoiler: prikaži
Odgovara i za verziju  720p HDTV x264 [i c]
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: The Bay
« Odgovori #4 u: Studeni 01, 2019, 10:59:14 prijepodne »
dodan link za titlove.. inače, klikneš gore na Serije & Prevodi pa u tražilici nađeš seriju



Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #5 u: Studeni 02, 2019, 07:35:19 prijepodne »
Evo i treće. Serija se zahuktala. Već smo na polovici
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #6 u: Studeni 02, 2019, 10:17:46 prijepodne »
Ja sam skinuo verziju 1080P x264 RB58 i za nju vrijede titlovi HDTV.x264-MTB[eztv], dok ostali ne odgovaruju, tako da onaj tko ima istu verziju može znati koji titl da skida.
Djelomice točno. Verzije jednako počinju i prvih desetak minuta je sve u redu. Kasnije više ne. No ovdje je postavljena i prilagođena verzija za RB58, pa nju treba skinuti.
Spoiler: prikaži
Verzija RB58 je vizuelno najbolja, nakon nje je icecracked (i_c), pa tek onda mtb i ostalo. Na volju vam :)
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline pascal

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Sisak; HR
Odg: The Bay
« Odgovori #7 u: Studeni 02, 2019, 19:21:08 poslijepodne »
Ja sam skinuo WEBRip.x264-ION10 i samo na prvoj epizodi mi odgovara 720p web x264 postavljen titl, eto isto da znate! :bear3:

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Bay
« Odgovori #8 u: Studeni 02, 2019, 19:32:11 poslijepodne »
Ovo je druga mini serija itv-a koju gledam:Cheat vs The bay i za sada mi je The Bay živopisnija i zanimljivija,a i uverljivija.Gluma prirodnija.Hvala na prevodu za obe :clapp

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #9 u: Studeni 04, 2019, 10:34:37 prijepodne »
Evo i pete epizode. Još jedna i gotovo. Meni se serija dopada. Jedna od najboljih ITV miniserija. Odlična Morven Christie, ali niti drugi puno ne zaostaju Dobra priča. Bit će gušt pogledati je cijelu za one koji takve serije vole.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Bay
« Odgovori #10 u: Studeni 04, 2019, 22:22:16 poslijepodne »
Bice i druge sezone procitah ;D.Nov slucaj i nova porodica kojo ce trebati policijska podrska.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #11 u: Studeni 05, 2019, 19:48:26 poslijepodne »
Je, eto, stigao je kraj. Ja sam baš uživao. Nadam se da će još i neki od vas.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Bay
« Odgovori #12 u: Studeni 05, 2019, 22:50:24 poslijepodne »
Super serija..upravo skidam drugu epizodu

Offline Turab

  • Razina 0
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: bosna
Odg: The Bay
« Odgovori #13 u: Studeni 11, 2019, 12:17:48 poslijepodne »
Je, eto, stigao je kraj. Ja sam baš uživao. Nadam se da će još i neki od vas.  :bear3:

Da, baš dobra serija. S mjerom i emocijom, fino urađena i vođena, drži pažnju. Hvala na prevodima

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Bay
« Odgovori #14 u: Travanj 15, 2020, 14:11:49 poslijepodne »

Sve što sam do sada pogledala od ITV-a ili što je prvobitno išlo kod njih, mi je bilo odlično (ako se ne varam - Marcella, Vera, Midsomer Murders,Unforgotten, Bancroft ,The Loch, DCI Banks, Poirot.... ) pa tako i ova serija.

Fino uravnotežena priča, svaka epizoda sa dobrom dinamikom, Morven Christie potpuno u ulozi ..jednostavno serija koja baš prija.

Spoiler: prikaži
jedino  sam se stalno pitala,a i strepela " da li će se otkriti avanturica"   ;D


Bebo, baš si me odradovala sa najavom druge sezone.  ;D

Borise, hvala na odličnim titlovima.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Bay
« Odgovori #15 u: Travanj 15, 2020, 19:50:17 poslijepodne »
I ja bih se složio s tvojim mišljenjem oko serija koje je izbacio ITV, a pored tih koje spominješ, meni su se dopale i sledeće: Broadchurch, Endeavour, Mr. Selfridge, Liar, Inspector Morse, Manhunt ... kod ove serije The Bay, meni nisu likovi bili dopadljivi preterano ali su dovoljno dobro odigrali svoje uloge i po meni 1. sezona je samim tim i dobila najavu svog nastavka  (y)

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Bay
« Odgovori #16 u: Srpanj 01, 2020, 14:24:28 poslijepodne »
Negde sam na pola i nadam se da cu veceras zavrsiti,serija je odlicna.Jeste teska prica ali se lakse gleda od ovih krvavih mafijaskih.Kao sto Boris rece,ugodna oku,nije mi bas svugde vazno da bude odradjeno po svim protokolima.Glavna glumica je odlicna i ostali su dobro odradili,ali ona mi je bas super.Sve preporuke za seriju.PS.Jos nisam provalila ubicu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #17 u: Siječanj 27, 2021, 18:53:50 poslijepodne »
Dobar dan dragi ljudi! Evo stigla nam je i druga sezona te jako dobre serije s Morwen Christie u naslovnoj ulozi. Korona je to zavukla na kraj godine no konačno je tu. Objavljene su 1. i 2. epizoda, pa tko ima vremena može početi gledati. Sezone su povezane likovima, ima i nešto novih, ali priča je posve nova. I koliko se meni čini, jednako dobra kao i ona prva. Naravno, za ljubitelje. Bit će relativno brzo tu svih 6 epizoda, samo malo strpljenja. Imam još i nekih starih dugova, koje moram privesti kraju. Bit će! Pozdrav svima!
If two people always agree, one of them is unnecessary

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Bay
« Odgovori #18 u: Siječanj 27, 2021, 21:42:11 poslijepodne »

Dobro nam došao nazad Borise  :smfor (25):   :bear3:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #19 u: Siječanj 30, 2021, 22:10:00 poslijepodne »
Evo i 3. nastavka 2. sezone. Za ljubitelje, odlična serija, odlična priča. Možda i bolja od prve. Barem za sada.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: The Bay
« Odgovori #20 u: Siječanj 31, 2021, 01:58:48 prijepodne »
Ova druga sezona i jeste,mislim bolja od prve.a obe su primer britanske krimi drame:odmerena i uverljva gluma svih u jakoj prici.Odlicno izgradjen glavni lik 
Spoiler: prikaži
a kakva je to gluma evo u ovoj trecoj epizodi u kojoj osetis bol zbog smrti kolege,odglumljen  zivotno,bez patetike
.Preporuka za one koji vole žanr i hvala za prevod. :clapp

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #21 u: Siječanj 31, 2021, 20:31:08 poslijepodne »
4.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #22 u: Veljača 02, 2021, 14:01:51 poslijepodne »
5,6 gotovo. Eto je kompletna i 2. sezona, za mene dugo očekivane fine serije. Naravno, sa stanovišta onih kojima se takve serije sviđaju. Ipak, iako je to kriminalistička drama, ima u njoj dosta posebnosti. U igri nisu obični policajci već FLO (Family Liaison Officers), a to su oni koji su časnici za vezu s obiteljima u kriznim životnim situacijama. U toj grupi, ili podgrupi, ovo je nešto najbolje što sam dosad vidio. Iako moram priznati, konkurencija nije velika, jer nema puno serija s takvom tematikom. Pa tko voli nek izvoli.  :lol2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline eanalytic

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: St
Odg: The Bay
« Odgovori #23 u: Veljača 04, 2021, 00:42:34 prijepodne »
Pogledao prvu sezonu, nije loša serija,al nije baš moj cup of tea. Ne kažem da me ne drži uz ekran,al fali nešto američansko u njoj :D sad se bacam na drugu sezonu

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Bay
« Odgovori #24 u: Veljača 04, 2021, 09:45:38 prijepodne »
Pogledao prvu sezonu, nije loša serija,al nije baš moj cup of tea. Ne kažem da me ne drži uz ekran,al fali nešto američansko u njoj :D sad se bacam na drugu sezonu

Hvala Bogu da fali , ne bi bilo dobro da ima ;D

Online Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: The Bay
« Odgovori #25 u: Veljača 14, 2021, 23:19:00 poslijepodne »

Serija kojoj bi moglo svašta nešto sitno da se zameri ali ... neke serije imaju odličnu priču, neke dijaloge, neke primame gledaoce velikim budžetom, a
ova serija ima, i za mene je to njen glavni adut , veoma emotivno i moralno složene  likove  Lise  i Tonija, koje su  Morven Christie i  Daniel Ryan dočarali tako lako.

Borise, hvala na prevodima.  :smfor (25):

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: The Bay
« Odgovori #26 u: Veljača 21, 2021, 13:58:09 poslijepodne »
Pocela sam drugu sezonu,odlicna je ,a ne znam kome fali americki smek u seijama,ja zato gledam Engleze,Francuze i ostale evroppljane sto nemaju Americki smek.Hvala Borisu.Pozz

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #27 u: Studeni 23, 2022, 20:11:28 poslijepodne »
Dobra je to serija. Ima u njoj svega. Treća sezona, prve dvije epizode postavljene. Bilo je nešto tehničkih problema s transkriptima, puno je verzija. Sve lijepo počne, pa onda počinje zaostajati, čak i do 7 sekundi. Malo me je namučila 1. epizoda, ali sad je sve u najboljem redu. Našao sam verziju koja ima sve posloženo kako treba. Neki novi likovi dobro su se snašli, iako ja žalim za Morven Christie. Ostalo su stari dobri likovi, pa su i tu stvari posložene. Nastavljam dalje.  :beer2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #28 u: Studeni 30, 2022, 09:59:44 prijepodne »
Evo 3. i 4. epizode. Nastavlja se u istom tonu, novi likovi su usvojeni. Jedino je problem što je jedan od njih gluhonijem, pa treba dodavati linije za razgovore s njim. Srećom nema toga tako puno ali se ponekad njegov govor prikazan na ekranu poklapa s govorom neke druge osobe, pa se stvar zakomplicira. Ponekad mislim da bi bilo bolje ispustiti prijevode i ostaviti samo engleski tekst koji se pojavljuje na ekranu, ali... Nema tih epizoda tako puno pa idemo do kraja. Serija i dalje teče dobro, iako nema prevelikih iznenađenja u odnosu na prve sezone. Ali to je za takve serije normalno. Ionako se sadržaji prethodnih zaboravljaju pa se valja podsjetiti, što je bilo kad je bilo. Ali tako to ide sa serijama napravljenim za zabavu a ne za pamćenje. A zabava je garantirana.  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 987
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: The Bay
« Odgovori #29 u: Prosinac 08, 2022, 18:48:30 poslijepodne »
Tu su i zadnje dvije epizode. Tako smo priveli kraju i treću sezonu. Serija je u svom žanru, recimo dobra, da se nabacujem jačim izrazima, izrazito se lako gleda, svi nužni elementi (gluma, sadržaj i ostalo) vrlo solidni pa tko je čekao ovoliko, sad je cijela serija tu. A tko nije, zna se, pogledat će ono što mu je kao gledatelju preostalo.  (y) (y). Krećemo dalje u nove pobjede. Tu su sada Silk i Annika, jedna stara i jedna nova serija pa ćemo nekako paralelno. Koliko to vrijeme dopusti. Za kraj, nadam se da je ovo zadnja sezona The Baya, ne zato što je serija loša( nedajbog  :smfor (9):) nego su po meni rekli sve što se imalo za reći o toj tematici. Da još jednom podsjetim, to su priče o FLO (Family Liaison Officer) dakle o policijskom časniku koji ostvaruje kontakte s obiteljima u nevolji.
If two people always agree, one of them is unnecessary