Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Novi TV aparat  (Posjeta: 36768 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #30 u: Svibanj 23, 2020, 09:21:43 prijepodne »
Vivax android 43 inča, 4K, nije loš, zapravo jako sam zadovoljan, gledam IPTV za male pare 1080 programa, vuče sve vrste titlova...preporučam, iako kupio moj prijatelj Vivax android neki dan ali nema Google play store, neki fejk androida, voditi račun o tome prilikom kupnje...

Offline Kolar

  • Razina 0
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #31 u: Svibanj 27, 2020, 00:38:45 prijepodne »

  Skoro sam kupio televizor  Vox od 32 inca za vikendicu. Kostao je nekih 130 evra. Sklapa se u Srbiji u Simanovcima.
Za te pare, nije los. Pri pustanju  filma preko usb, jako je sitan titl, kao kad se pusta dvd sa dvd plejera. To je mana skoroi svih televizora.

 Ako neko zna model tv koji ima opciju da se poveca titl, neka slobodno  napise.
Titlove možeš da uvećaš u programu za titlove (koriste se za prevođenje, usklađivanje titlova ...) U njemu se definišu veličine slova i fontovi, boje i sl.
Ja koristim stari i besplatni subtitle workshop da uskladim titlove i eventualno deci kad puštam na TV (isto VOX ali malo veći) uvećavam slova - probao i radi

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #32 u: Svibanj 29, 2020, 20:00:48 poslijepodne »

  Skoro sam kupio televizor  Vox od 32 inca za vikendicu. Kostao je nekih 130 evra. Sklapa se u Srbiji u Simanovcima.
Za te pare, nije los. Pri pustanju  filma preko usb, jako je sitan titl, kao kad se pusta dvd sa dvd plejera. To je mana skoroi svih televizora.

 Ako neko zna model tv koji ima opciju da se poveca titl, neka slobodno  napise.

Pustiš epizodu da krene , na dnu ekrana se pojave opcije stop-kreni i skroz desno je ikona OPCIJE. Onda stisneš PODNASLOVI i tu imaš sve moguće postavke.
Jezik,sinkronizacija,veličina ( mala,standarna ili velika ),vrsta ruba,boja ruba ( 8 boja ),font,slova ( podebljana ili ukošena ili zadano),boja pozadine i još nekoliko manje bitnih korekcija.
Samsung iz 2019.godine.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #33 u: Svibanj 29, 2020, 21:19:56 poslijepodne »
A ako su ti "PODNASLOVI" nekoliko srt-ova, eng, mađ, itd... I još se ne zovu kao film... Šta onda.
U VLC, ne'š ti, dva klika. A na tim tzv. smart koje nisu baš jako smart?

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #34 u: Svibanj 29, 2020, 22:04:30 poslijepodne »
Kao prvo moraš posvuda promijeniti ime srt fajlu/ovima da imaju identično ime kao i video fajl.
Onda ti televizor/vlc/mediaplayer ili što god već automatski povuče i titl.
Na TV ako srt nema isto ime kao i video onda nikad nećeš doći do toga da ti se pokrene titl, što god ti pokušavao..

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #35 u: Svibanj 30, 2020, 00:41:54 prijepodne »
Čovjek nema problema sa očitavanjem titlova,koliko sam shvatio njemu su samo mala slova kad gleda preko usb.
Ima opciju mala , srednja i velika slova (odabir u opisanim postavkama), stavi se na velika i kad god pokrene preko usb ima će velika slova.
Pretpostavljam da veličina slova ovisi o veličini ekrana.
Nažalost moj TV ne očitava serije gdje piše AVI ( kada gledam preko usb ), ostale da kao MP4 ili MKV . Nije neki problem takve serije se pogleda spajanjem laptopa i tv preko HDMI kabela,
ali me zanima da li neko ima tv koji nema problema sa time.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Commandoguru

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #36 u: Svibanj 30, 2020, 19:06:11 poslijepodne »
Svi moji TV prikazuju avi ali zato neće sve mp4 i mkv.
Ni meni nije baš jasno zašto neke hoće a neke neće...

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Novi TV aparat
« Odgovori #37 u: Svibanj 31, 2020, 11:56:57 prijepodne »
ja nemam problema kod reprodukovanja bilo kog formata serije/filma, ranije sam gledao sa utaknutim usb u tv i definitivno mi je bio problem sa velicinom titla (ruku na srce, to ima veze i sa velicinom ekrana, tj. na kojoj razdaljini je ugodno gledati - kod mene je to slucaj sa modelom Samsung 60") , i onda sam jako brzo presao na tu konekciju laptop-hdmi-tv