Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Rome  (Posjeta: 4612 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Rome
« u: Lipanj 03, 2020, 21:36:31 poslijepodne »

„Rim“ je intimna drama o ljubavi i izdaji, gospodarima i robovima, muževima i ženama; hronika o epskom razdoblju u kome je ukinuta Rimska republika i uspostavljeno Rimsko carstvo.



Godina: 2005. - 2007.
Mreža: HBO
Žanr: akcija, avantura, drama, istorijski
Glumci: Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice...




Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Rome
« Odgovori #1 u: Lipanj 03, 2020, 23:07:05 poslijepodne »
Kako je to bila sjajna serija, veliki lajk  ;D (y)
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline vesa73

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • Lokacija: krusevac
Odg: Rome
« Odgovori #2 u: Lipanj 04, 2020, 09:43:52 prijepodne »
Ne mogu a da na ovu seriju ne postavim dugačak komentar

Extra serija...lepo je dočarano to vreme, scenario je odličan, likovi su uverljivi, fenomenalna gluma,
i bas mi se svidja kako je humor uradjen u njoj, ne retko sam se davio od smejanja...humor su uboli u centar, nisam očekivao to od ove serije...
onda lik Cezara je jako uverljivo uradjen, baš mi se svidja izbor glumca i njegov performans, Lucius Vorenus i Titus Pullo kao glavne zvezde serije su stvorili bratski odnos u seriji i vidi se da imaju odličnu hemiju medju sobom...jednostavno u ovoj seriji brineš za likove, nisi ravnodušan, a to je ono što svaki kvalitetan film ili serija trebaju da postignu...
takodje u seriji ima dosta nasilja i sex-a, sto je plus sa moje strane, jer verno docarava to doba...

ondak lika Gaius Octavian je u prvoj sezoni glumio dečko koji je sjajno uradi posao, dok druga sezona prati dogadjaje nekoliko godina posle prve,kad je on odrastao, e sad ono sto je problem jeste to, sto su ubacili potpuno drugog glumca da ga glumi, čak ni ne liči na proslog...a moram reći da nije ni bio nešto ubedljiv...to je bilo razočaranje...

žao mi je sto su u seriji prilično brzo ubili veoma važne likove koji su seriji davali neku čvrstinu i zanimljivost...šokirao sam se kad sam video koliko brzo umiru veoma važni likovi mada kapiram da je to realno i da je tako bilo..

ondak po meni je najbolji deo serije prva polovina prve sezone, gde se za tron bore Cezar i Magnus...i ja sam mislio da ce to biti najbitniji dogadjaj serije,ali avaj to se sve zavrsilo posle 5,6 epizoda...nekako su ga to mnogo zbrzali.

takodje serija na momente deluje niskobudzetno, - masovne borbe, samo nešto ukratko prikazali, a ne retko i totalno preskočili, pa u vidu priče, samo ispričali sta se desilo...dal je budzet razlog tome ili su morali da zbrzaju seriju ili su hteli jednostavno da se skoncetrisu samo na likove ne znam,

Moj najveća zamerka što nisu snimili treću ili četvrtu sezonu a mogli su.

sve u svemu apsolutno fenomenalna serija, moja topla preporuka, ako ju je neko preskočio... 9/10

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Rome
« Odgovori #3 u: Lipanj 04, 2020, 13:47:57 poslijepodne »
Kompletirano. Podešeno je za ovu verziju, jer na ''sceni'' imaju spakirane obje sezone u njoj. Serija je dobra, iako meni nije toliko koliko je nahvaljena. Ali, isplati se pogledati. Ako ništa drugo, da se ja nisam bez veze mučio oko titlova  :smfor (24):.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Rome
« Odgovori #4 u: Lipanj 04, 2020, 14:23:51 poslijepodne »
Hvala, Stipe i svaka čast!   :smfor (25):

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Rome
« Odgovori #5 u: Lipanj 07, 2020, 12:07:41 poslijepodne »
Serija je stravrno etra, dobro slozena, vjerno prikazana, ko voli povijest ima sto naucit, zao mi je sto se nije nastavila dalje. U svakom slucaju velika preporuka

Offline atma

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Just keep swimming
  • Lokacija: Croatia
Odg: Rome
« Odgovori #6 u: Lipanj 07, 2020, 13:39:28 poslijepodne »
spletom okolnosti sam jednom razgovarao s Danijelom Rafaelićom, povjesničarom filma i autorom nekoliko dokumentaraca i knjiga. Razgovarali smo o temi povijesnih filmova. U filmskoj akademskoj javnosti danas postoji mišljenje o povijesnim spektaklima na filmu u dvadesetom stoljeću kao o djelima koja se više bave vremenom u kojem su snimljena a manje o povijesnim vremenima koje prikazuju. Toliko je tema zaintrigirala stručnjake da se razmišlja pokrenuti adekvatna katedra na akademiji u Zagrebu koja bi se bavila ovakvim temama.
Uglavnom Danijel kaže kako je danas praktički nemoguće snimiti autentičan film o recimo drevnom Egiptu, jer bi se autor morao moralno resetirati i potpuno preuzeti sve nepisane i pisane zakone od prije 3 ili 4 tisuće godina. To je jednostavno nemoguće.
Rome je dobar prikaz takvog pokušaja. Dobro je snimljen i s maksimalnom blizinom interpretacija onog vremena i razmišljanja.
Jednostavno teško se oslobađamo naših svakodnevica.... one nam mute istine u vremenima davno prije nas...

Offline DOKILE

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZEMUN
Odg: Rome
« Odgovori #7 u: Lipanj 12, 2020, 09:17:53 prijepodne »
Odlicna serija,istorijski prikaz Rima iz tog doba,moglo je biti malo vise borbi,ali i ovako svaka preporuka za gledanje......

Offline MMarko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Rome
« Odgovori #8 u: Kolovoz 12, 2020, 16:14:31 poslijepodne »
Ovo mi je jedna od boljih serija koje sam pogledao unatrag, koliko ... 15 godina.

Nije mi običaj gledati serije više puta, ali za ovu možda napravim iznimku.
Malo me strah jedino da mi se dojam ne pokvari, jer ipak, bilo je to davno kada sam gledao. :D

Polly Walker, naklon do poda. Glumci su zbilja bili solidni.
Muziku sam isto zapamtio kao izvanrednu. Dobra radnja, malo sapuničarska, ali nije smetalo, imalo je neki šarm.  (y)