Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Perry Mason (2020)  (Posjeta: 4372 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Perry Mason (2020)
« u: Lipanj 23, 2020, 21:15:06 poslijepodne »

Radnja serije odvija se u Los Anđelesu, 1931. godine. Dok se ostatak zemlje bori sa Velikom depresijom, ovaj grad cveta! Nafta! Olimpijske igre! Zvučni filmovi! Uspon evangelizma! I jedna otmica deteta koja je krenula naopako. Zasnovana na likovima pisca Erla Stenlija Gardnera, ova dramska serija prati početke Gardnerovog junaka Perija Mejsona, najlegendarnijeg američkog advokata odbrane. Kada slučaj decenije dospe na njegov sto, Mejsonova neumorna potraga za istinom razotkriće jedan korumpirani grad i, možda, put ka iskupljenju za njega samog.




Godina: 2020.
Mreža: HBO
Žanr: kriminalistički, drama, mini serija
Glumci: Matthew Rhys, Rachel Boulware, Jedediah Jenk, Nick La Croix, Tatiana Maslany, Juliet Rylance, Austin Sloan...




Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Perry Mason (2020)
« Odgovori #1 u: Srpanj 17, 2020, 23:14:45 poslijepodne »
Serija je (ovo pogledano) vrlo dobra:mracna atomosfera velike ekonomske krize u Americi,rasizam,kompleksni lik glavnog junaka.U ovoj seriji PM nije jos advokat i to jos vrhunski,bezgresan ;D,nego detektiv sa mrakom u sebi,na ivici egzistencije i sa mnogo moralnih kompromisa.Dopada mi se i gluma koja  potencira stripovski karakter serije.Prepruka i hvala na prevodu.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 418
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Perry Mason (2020)
« Odgovori #2 u: Kolovoz 11, 2020, 21:49:01 poslijepodne »
Posle pocetnog odusevljenja do kraja serije sam promenila misljenje:tolerancija i politicka korektnost da ali s merom(sto ovde nije slucaj)i
nekako je skrnavljenje likova kultnih romana u ovoj seriji.

Offline alterego

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Perry Mason (2020)
« Odgovori #3 u: Listopad 29, 2020, 14:24:13 poslijepodne »
Nije losa serija. Originalnu sam gledao povremeno i bas je se ne sjećam. Ovu modernu verziju karakterizira odlična produkcija i dobra gluma kao i kod svih hbo serija. Priča je lošija strana. Ocjena 7/10

Offline llasic

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: dubrovnik
Odg: Perry Mason (2020)
« Odgovori #4 u: Studeni 03, 2020, 13:20:50 poslijepodne »
iskreno ocekivala sam vise, iako nije mi mrska serije i sigurno cu nastaviti gledati ali moglo je i biti momenat bolje.