Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Westworld  (Posjeta: 85009 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Westworld
« Odgovori #60 u: Prosinac 06, 2016, 10:17:27 prijepodne »
ne stigoh sinoc da gledam, cio dan juce i danas se moram pazit od spojlera. za sad mi dobro ide.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline UploaderBD

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #61 u: Prosinac 07, 2016, 17:06:28 poslijepodne »
Finale fenomenalno , kao i cela prva sezona .

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Westworld
« Odgovori #62 u: Prosinac 21, 2016, 22:18:26 poslijepodne »
Pogledane prve dve ep, veceras cu i trecu. Rano je reci jos misljenje ali su me malo uspavale ove ep, ali idemo dalje. :D

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Westworld
« Odgovori #63 u: Prosinac 23, 2016, 10:16:26 prijepodne »
Zavrsio sa gledanjem serije...Iskreno zanimljivo ali ima dosta rupa koje su ostale nejasne ocena 8- :D
Nisam gledao film mozda ga pogledam, mozda su tamo neki delovi bolje objasnjeni.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Westworld
« Odgovori #64 u: Prosinac 23, 2016, 11:51:29 prijepodne »
mislim da ti film nema veze sa serijom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline savager

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Crna Gora
Odg: Westworld
« Odgovori #65 u: Veljača 18, 2017, 18:06:34 poslijepodne »
Ja sam previše nade imao za ovu seriju..
Gledao sam 9 epizoda, nisam imao vremena da ispratim poslednju, a koliko me serija zaintrigirala govori da ne mogu da natjeram sebe da je dovrsim...

Moje mišljenje je da se ovdje vidi da nisu dovoljni milioni i savršena scenografija i efekti da bi se stvorila kvalitetna priča...
Ideja je ok, ali je sve previše razvuceno i zamrseno bez potrebe...
Ili sam ja očekivao previše...

Offline Drzelic

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
Odg: Westworld
« Odgovori #66 u: Ožujak 03, 2017, 19:50:12 poslijepodne »
Potpuno se slazem..iako ok serija..na kraju nije ispunila moja ocekivanja

Offline novak1

  • TDDCrew n00b
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Westworld
« Odgovori #67 u: Svibanj 24, 2017, 13:28:33 poslijepodne »
Serija od koje sam puno očekivao ( Film mi je prva liga) i ostao pomalo razočaran.
Po meni radnja je strahovito spora tako da sam odustao negdje oko 6. epizode.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Westworld
« Odgovori #68 u: Svibanj 24, 2017, 16:19:16 poslijepodne »
Trebao si da izdrzis, jer tek tada pocinjes da dobijas odgovore na sva postavljena pitanja! Dosta ljudi koji su voleli originalni film sa Jul Brinerom, bili su razocarani sporoscu serije, no i sam Majkl Krajton je tokom 70-ih rekao da je sam budzet uslovio da napravi klasican sf film, a ne dublju analizu sveta robotike i mogucih posledica koji nosi!

Offline pesha

  • Razina 0
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Westworld
« Odgovori #69 u: Svibanj 25, 2017, 18:54:17 poslijepodne »
Radnja jeste spora, ali priča se razvija iz epizode u epizodu. Nadam se da će druga sezona biti bolja, mada ni ovo nije loše.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Westworld
« Odgovori #70 u: Svibanj 27, 2017, 01:24:01 prijepodne »
definitivno je shane black android koji je svo vrijeme spremao zavjeru.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #71 u: Svibanj 27, 2017, 05:59:23 prijepodne »




  Niko da se seti genijalne muzičke podloge. Skidam kapu za Black Hole Sun.

  Westworld (1973) i Futureworld (1976) sam gledao mnogo pre nego što je neko i pomislio da od ovog napravi seriju. Nemoguće je bilo zaboraviti Jul Brinera koji je bio preteča Terminatora. Onaj ko je gledao zna o čemu pričam. To moje predznanje mi je pravilo teškoće dok sam gledao prve epizode jer serija se dosta razlikuje od pomenutih filmova. Isti su temelji i fasada dok se dekoracija i raspored ohoho razlikuje. Moj savet onima koji planiraju da gledaju Vestvorld je da za početak zanemare filmove. Neka to ostave za kasnije kada završe sa serijom. Oni koji su gledali filmove neka probaju da zaborave šta su videli da ne bi došlo do zabune. Ovo se isplati videti i ispratiti do kraja iako u početku izgleda kao neka usporena i dosadna glavolomka.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #72 u: Lipanj 03, 2017, 22:26:35 poslijepodne »
WESTWORLD FINALE: Šokovi i otkrića!

Otkrivamo najbolje teorije zavere, analiziramo finale i "hvatamo" se za svaku reč producenata!

Spoiler: prikaži
Dočekali smo i kraj prve sezone najiščekivanije serije ove godine, "Zapadni svet" (Westworld). Ne samo da je oduševila gledaoce i kritiku, već je i postavila novi rekord za HBO kao najgledanija originalna serija svih vremena. Gledanija od "Igre prestola"!
Bolje od "Igre prestola"?

Pažnja, slede spojleri!

U poslednjoj epizodi, domaćini su napravili revoluciju, potvrđena je teorija da je Čovek u crnom zapravo Vilijam i da pratimo dva odvojena vremenska toka, i Dolores je na kraju ubila Forda.

Evo gorućih pitanja do druge sezone!
Gde je park?

Ako ste pažljivo slušali razgovor Mejv i Bernara, on joj je rekao da je deo njenog novog narativa "da uđe u voz i ode na kopno". Dok je skrolovao kroz svoj uređaj, u njenom narativu bili su ciljevi "obmana, iznuda, regrutovanje, bekstvo, infiltriranje na kopno"

To je u skladu sa ranijim informacijama koje smo dobili sa sajta na kom možete "rezervisati" svoj boravak u Zapadnom svetu, na kom piše da će gosti koji krše pravila biti predati vlastima na kopnu. U pitanju je, izgleda, ostrvo.
Zapadni svet: Hoćemo odgovore na ova pitanja!

Međutim, Džonatan Nolan rekao je za "Entertejment vikli" da je produkcija možda namerno htela da nas zavara.

"Ne želimo da ljudi lokaciju parka smatraju najvećom misterijom, to bi zaista bila šteta pored toliko zanimljivih priča i likova. Po pitanju lokacije, rekao bih vam samo sledeće - gledaoci znaju samo ono što znaju domaćini. Naš pogled na svet ograničen je njihovim. Domaćini, zapravo, nisu sigurni gde su," rekao je on.

Dakle, "kopno" za Mejv ne mora da znači ono što kopno tradicionalno znači za ljude.

Ko se vraća?

Ed Haris, "Čovek u crnom" odnosno Vilijam, potvrdio je da je angažovan za sledeću sezonu.

"Znam da ću snimati još jednu, i Džonatan Nolan i Lisa Džoj rekli su mi da je u planu deset epizoda," rekao je on ali onda otkrio potencijalno poražavajuću činjenicu za fanove.

KADA se vraća?

"Nećemo početi da snimamo pre leta, verovatno tek u junu ili julu," rekao je Haris.

A programski direktor HBO Kejsi Bojls ranije je rekao da je moguće da ćemo drugu sezonu gledati tek 2018.

WESTWORLD: Ovo niste znali!

Entoni Hopkins ranije je rekao da je pristao da snima seriju pod uslovom jedne jedine sezone, ali Nolan ponavlja - ništa nije sigurno.

"Presrećni smo što smo dobili Entonija, i divno smo sarađivali. A što se tiče nastavka, nemojte ništa da pretpostavljate. Nalazimo se na novoj teritoriji manevrisanja životom, smrću i ponovnim rađanjem. Ne zaboravite i da serija 'šeta' između prošlosti i sadašnjosti, dakle uvek imamo priliku da se vratimo u priču nekih prošlih likova."
Zbog nje gledamo "Westworld"!

Sledeća stanica - Svet samuraja/šoguna?

Ako vam je bio potreban dokaz da Zapadni svet nije jedini Delosov park, dobili ste ga "crno na belo" kada je Feliks dao Mejv papirić na kom piše da se njena ćerka nalazi u "prvom parku".

Jasno je da logo "SW" predstavlja ili "Samurai world" ili "Shogun world", a Nolan nije hteo da otkrije koji je od ta dva, već je oba nazvao "odličnim pogađanjem".

"Naravno da postoje drugi svetovi, a koliko ih je i šta se u njima dešava biće jedna od tema druge sezone," rekla je Lisa Džoj.

U filmu postoje Srednjovekovni svet i Stari Rim, što je bilo problematično za produkciju tokom promotivnih aktivnosti.
Iz Zapadnog sveta u igricu!

"Stalno su nas pitali imamo li i ta dva parka, a bilo je teško reći da ili ne, zato što smo sve vreme znali da želimo da odemo u drugom smeru. Za nas, svet šoguna i samuraja ima veoma specifičan odnos sa svetom vesterna. Među mojim omiljenim filmovima su 'Sedam samuraja' i 'Sedam veličanstvenih'. Nisam mogao da odolim," rekao je on.

Razlike između filma i serije

Šta je sledeće za domaćine...

Izgleda da su postali svesni, sada znamo da barem neko među njima "čuje sopstveni glas", a biće zanimljivo da vidimo kakve će odluke donositi ako ne budu više bili uslovljeni Fordovim narativima.

"Domaćini su doslovce odgajani u atmosferi nasilja, i videćemo kako će njihov identitet evoluirati sada kada odlučuju sami za sebe," rekla je Lisa Džoj.

...a šta za ljude

Jedna od teorija koje možete pročitati na Internetu vezana je za veliki, tajni plan Delos korporacije, koji je nagoveštavan tokom cele sezone. Delos je, navodno, Fordovu tehnologiju želeo da iskoristi van granica park(ov)a, ali detalji tog projekta nisu otkriveni.



Fanovi se uglavnom slažu - plan je da ljudska bića mogu da "učitaju" sopstvenu svest u tela domaćina. A šta će onda sve moći, tek ćemo videti.

Šta da očekujemo u drugoj sezoni?

Lisa Džoj je bila pristojna i rekla "ludilo i transcendenciju", dok je Nolan bio eksplicitan.

"Da opišem drugu sezonu u tri reči? Potpuni-je*eni-haos," rekao je on.

Glavna glumica Evan Rejčel Vud ranije je rekla da je prva sezona "kao lepi, mali uvod u pravu seriju".

Koga je "štampao" Ford?

Od epizode u kojoj smo saznali da je Bernar jedan od domaćina, pitali smo se koga je u svojoj tajnoj radionici "pravio" glavni čovek Zapadnog sveta. Mnogi kažu - pravio je novog sebe.

Ali šta ako je završio "štampanje" pre velikog govora pred VIP zvanicama? I Dolores je zapravo ubila domaćina, ne pravog Forda?

BONUS - za vas koji ste ugasili čim je počela špica

Propustili ste još jednu scenu, koja je emitovana nakon što se cela odjavna špica završila.

Ali mi smo je pogledali, i reći ćemo vam da ste propustili scenu u stilu filma "127 sati" - Armistis, kojoj se ruka zaglavila u vratima, odsekla je sebi ruku i nastavila borbu. Dakle, nije otpisana!

http://mondo.rs/a962589/Zabava/TV/Westworld-serija-Zapadni-svet-druga-sezona.html


  Mislim da je ovo u spojleru zanimljivo i da će se veselje nastaviti.

Offline Asselta

  • Razina 0
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Westworld
« Odgovori #73 u: Lipanj 05, 2017, 22:20:00 poslijepodne »
Spoiler: prikaži
Mejv je usla u voz, ali kad je videla onu zenu kak osedi sa cerkom na kraju je izasla, sad ne znam da li je "programirana" da se vrati ili se sama svesno vratila kako bi nasla cerku

Offline pistoleros

  • Razina 0
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Westworld
« Odgovori #74 u: Lipanj 09, 2017, 16:35:50 poslijepodne »
Pozdrav,Westvororld mi se sviđa zbog svoje sf-tematike.U neizvjesnosti smo cijelo vrijeme.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Westworld
« Odgovori #75 u: Lipanj 10, 2017, 00:54:46 prijepodne »
nijesmo. snupi se zestoko sjebao zbog druge ture. heh. druge...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #76 u: Lipanj 14, 2017, 00:14:13 prijepodne »
Spoiler: prikaži
Mejv je usla u voz, ali kad je videla onu zenu kak osedi sa cerkom na kraju je izasla, sad ne znam da li je "programirana" da se vrati ili se sama svesno vratila kako bi nasla cerku


 
Spoiler: prikaži
Prethodno je doznala da negde u parku ima ćerku. Valjda se u njoj probudio majčinski instikt kada je odlučila da se vrati da potraži čerku. Neobično za jednog robota. Ili je ipak neko programirao da se vrati i napravi revoluciju ?

Offline iorli28

  • TDDCrew n00b
  • Razina 0
  • *****
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Croatia
Odg: Westworld
« Odgovori #77 u: Srpanj 02, 2017, 23:15:50 poslijepodne »
Serija je ok ali film je bio daleko bolji.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #78 u: Srpanj 05, 2017, 00:05:48 prijepodne »
Uskoro započinje snimanje druge sezone Westworlda, otkriven naslov premijere

HBO je također potvrdio kako neće slati screenere za sedmu sezonu Igre prijestolja.

Prošlogodišnji futuristički hit obnovljen je za drugu sezonu u studenome, a HBO i Jonathan Nolan već tada su potvrdili kako druga sezona neće ugledati svjetlo dana u 2017.

Prema najnovijim informacijama druga sezona kreće u produkciju 10. srpnja na lokacijama u Kaliforniji i Utahu, a Jonathan Nolan na Redditu je polovično otkrio naziv same premijere druge sezone koja se očekuje sljedeće godine.

Kabelski div također je potvrdio i ono što se manje-više znalo – kritičari neće dobiti sedmu sezonu “Igre prijestolja” unaprijed za recenzije. Fortune nagađa kako se mreža boji spojlera, ali i curenja epizoda koje se već događalo. Ništa spektakularno novo i nepoznato. Bilo kako bilo, svi zajedno ćemo gledati Thronese u isto vrijeme.

Sedma sezona “Igre prijestolja” počinje 16. srpnja na HBO-u, a simultano će biti dostupna diljem svijeta, baš kao i prošlih godina.

serijala.com

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Westworld
« Odgovori #79 u: Srpanj 23, 2017, 10:13:05 prijepodne »
malo sam perplexed...

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #80 u: Srpanj 23, 2017, 21:32:22 poslijepodne »
  U trejleru se ne vidi famozni Samuraj World čiji se logo mogao videti na kraju sezone.

 

Offline shonetow

  • Razina 0
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Belgrade
Odg: Westworld
« Odgovori #81 u: Srpanj 31, 2017, 23:02:11 poslijepodne »
Meni se ova serija uopste nije dopala. Ocekivao sam mnogo vise od nje. Uzalud i dobri glumci.
Serija ima previse rupa i neki vremenski rapsoni mi uopste ne odgovaraju.
Nije me dotakla. Nisam se vezao ni za jednog karaktera.
Nista me u seriji nije dotaklo i na svaki "twist" sam ostao ravnodusan.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Westworld
« Odgovori #82 u: Kolovoz 01, 2017, 01:06:42 prijepodne »
jes, tvistova gomila...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #83 u: Kolovoz 01, 2017, 23:20:13 poslijepodne »


  Tvistovi, kriza identiteta, dileme, trileme i jako malo dileja koji su napravili ovu čarlamu.

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Westworld
« Odgovori #84 u: Kolovoz 02, 2017, 18:50:15 poslijepodne »
Slazem se sa prethodnim postom. Prava papazjanija. Tema je zaista obecavala. Ne znam sta bi mogli ispraviti u drugoj sezoni.

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #85 u: Kolovoz 02, 2017, 22:27:42 poslijepodne »
  Da ne bude zabune, meni se serija dopala. Sad što su zamrsili toliko i odmakli se od originalne ideje i filma je nešto sasvim drugo. Napisah gore da oni koji su gledali film treba da zaborave šta su videli da se ne bi zeznuli kao ja koji sam bio zbunjen u početku.

  Nastavak će iči u pravcu dileme  "Sanjaju li androidi električne ovce?"

Offline malkin

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #86 u: Kolovoz 25, 2017, 23:54:47 poslijepodne »
Tri nova glumca u drugoj sezoni serije ‘Westworld’, uključujući i zvezdu serije ‘Vikings’



Druga sezona serije Westworld proširila je glumačku ekipu za još tri nova člana.

Gustaf Skarsgård (na slici),  Fares Fares, i Betty Gabriel će se pridružiti ekipi serije naredne sezone. Skarsgård, poznat po ulozi Flokija u poznatoj seriji Vikings, će igrati Karla Stranda, opisanog kao momka, “belu kragnu”, opuštenog na terenu. Fares, koji je glumio u FX-ovoj seriji “Tyrant”, će glumiti Antonija Kostu, tehnološkog eksperta. Gabriel, koji je skoro glumio u blokbaster filmu Get Out, igraće Malinga, koji pokušava da ponovo uvede red na zemlji.

prolog


Offline jazjaz

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Slo
Odg: Westworld
« Odgovori #87 u: Kolovoz 26, 2017, 11:14:16 prijepodne »
Ovo je jedina serija za koju imam premali IQ da bi skontao zašto se nekima sviđa  :smfor (29):

Offline vetar

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Srbija
Odg: Westworld
« Odgovori #88 u: Kolovoz 26, 2017, 11:52:45 prijepodne »
Odustala na polovini trece epizode..jer mi se nista nije desavalo..i ono sto je bilo dobro u seriji su samo glumci ;D,ipak to nije bilo dovoljno da gledam seriju.a inace retko gledam bilo sta ovog zanra..a ako i gledam nesto nemoguce onda to mopra da mi drzi paznju..

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #89 u: Svibanj 02, 2018, 19:17:27 poslijepodne »
Pogledana prva druge sezone  :)

Početak i ne baš tako dobar. Čisti mess od epizode na sve strane. Produbljuju priču sa Dolores i to je očekivano, ali mislim da se ne bi trebali orijentirati na njezin konačni plan. Volio bi da i dalje evoluira kao to nešto jer se dobije dojam da je shvatila sada što treba i idu po tome. Bilo bi puno bolje da iz epizode u epizodu raste jer mogućnosti su mnoge
Spoiler: prikaži
pošto se radi o stroju, a svaki stroj može postati inteligentniji. Već je sad zastrašujuća, a kamoli kasnije ako će ići tim smjerom.


Maeve postaje najbolji lik serije i najviše me zanima njezina uloga. Imam jednu teoriju koja joj tako dobro leži, ali budem vidio nakon još par epizoda.

Uglavnom 6/10 za ovaj hot mess od epizode. Jedva čekam dalje ju-hu.