Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Shetland  (Posjeta: 35288 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #60 u: Rujan 09, 2022, 11:49:29 prijepodne »
mene je malo zdrmala korona, pa će ostatak Shetlanda malo kasniti. Sorry.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Shetland
« Odgovori #61 u: Rujan 09, 2022, 12:23:49 poslijepodne »
mene je malo zdrmala korona, pa će ostatak Shetlanda malo kasniti. Sorry.
Samo nam ti ozdravi, Boki!

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #62 u: Rujan 09, 2022, 17:37:36 poslijepodne »
Samo da budu blagi simptomi, kao i post-covid period ... Boris, sve najbolje !!!

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #63 u: Rujan 09, 2022, 20:07:36 poslijepodne »
mene je malo zdrmala korona, pa će ostatak Shetlanda malo kasniti. Sorry.
Želim brzo ozdravljenje a Shetland cemo gledati s odlicnim prevodom  nakon toga :smfor (26): (y)
Spoiler: prikaži
Pogresih u vezi Tos i bolje sto sam  :smfor (9):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #64 u: Rujan 17, 2022, 20:37:06 poslijepodne »
Evo i 4. epizode. Perez i njegova ekipa (Tosh, prije svih) idu dalje. Sad će nadam se to ići malo brže jer se znatno bolje osjećam. Pozdrav svima, naročito onima koji čekaju.  :beer2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #65 u: Rujan 18, 2022, 09:06:52 prijepodne »

Borise,samo ti nama što pre ozdravi,to je najbitnije.  :smfor (25):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #66 u: Rujan 21, 2022, 22:24:32 poslijepodne »
Eto, stigla je i posljednja šesta epizoda ove iznimno lijepe serije. Svi koji su je gledali, zavoljeli su je, a oni koji nisu, ne znaju što su propustili pa nemaju za čim žaliti. Ako pogledate epizodu broj 6. do samog kraja, možete čuti najavu u kojoj stoji da se Shetland vraća iduće godine. Sad, je li to točno, vidjet ćemo. Možda bi bilo zgodno vidjeti kako se Tosh snalazi na mjestu Detektiva Inspektora - DI, a možda i neće biti tako. Jer serija ima fin, logičan kraj. Što se mene tiče, ako bi se u nekom obliku nastavila, nastavio bih naravno s njom. Iako bez Davida Henshalla(to je sigurno), moglo bi biti zanimljivo vidjeti Alison O' Donnell, Stevena Robertsona i druge. Ako ni zbog čega onda zbog prekrasnih šetlandskih krajolika i mirnoće koju sobom nose i zemlja i ljudi koji tamo žive. Bila mi je to jedna od najljepših serija za prevođenje, pa molim sve da mi oproste na greškama, kojih je sigurno bilo. Nisu bile namjerne.  :bear3:  :agree :smfor (2):
Spoiler: prikaži
Epizode nema na popisu, pa je potražite na stranici
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #67 u: Rujan 22, 2022, 21:02:42 poslijepodne »
Hvala puno  na prevodu.Ne mogu da je zamislim bez inspektora Pereza  :smfor (2):.Svaka cast i Tosh i svima ostalima ali scenaristi su jedino njemu dali originalnost, razradili lik a i glumac je talentom i harizmom dominirao. Sta bude,videcemo. :beer2:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #68 u: Rujan 23, 2022, 09:02:41 prijepodne »

Borise,samo ti nama što pre ozdravi,to je najbitnije.  :smfor (25):
Jesam, hvala Ti Kat na dobrim željama  :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25): :smfor (25):
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline peramitic

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #69 u: Rujan 26, 2022, 13:32:06 poslijepodne »
Videcemo kakva ce serija biti bez Jimmya... S njim nam je bila jedna od omiljenih <3

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #70 u: Rujan 26, 2022, 20:52:55 poslijepodne »

" Za ovo je kriva Ann Cleeves"  ;D ;D ;D

Da, biće i 8. sezone ali za mene to neće  biti serija u koju sam se zaljubila,u tu divnu priču o Perezu i Duncanu ,njihovom odnosu, odgajanju Cassie...
I sada mi je to nedostajalo ( Duncan i Cassie su se pojavili  samo po jedanput)   ali mi je jasno zašto su je u potpunosti posvetili Perezu.
Bez obzira na to, i ova sezona je bila odlična...zaista je za sve kriva Ann Cleeves  ;D

Borise, znaš već  ;D , hvala na titlovima   :smfor (25):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #71 u: Rujan 27, 2022, 10:12:38 prijepodne »

" Za ovo je kriva Ann Cleeves"  ;D ;D ;D

Da, biće i 8. sezone ali za mene to neće  biti serija u koju sam se zaljubila,u tu divnu priču o Perezu i Duncanu ,njihovom odnosu, odgajanju Cassie...
I sada mi je to nedostajalo ( Duncan i Cassie su se pojavili  samo po jedanput)   ali mi je jasno zašto su je u potpunosti posvetili Perezu.
Bez obzira na to, i ova sezona je bila odlična...zaista je za sve kriva Ann Cleeves  ;D

Borise, znaš već  ;D , hvala na titlovima   :smfor (25):
Baš mi je drago što ti se sviđa. Iako je to serija s ubistvima, sve je to učinjeno s mjerom, kako bi i drugi elementi došli do izražaja. Je, kriva je Ann Cleeves :) . A osma? Ako je bude, gledat ću, ako ne, neću plakati. Uvijek ostaje varijanta da nakon nekog vremena seriju pogledamo još jednom.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 416
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Shetland
« Odgovori #72 u: Rujan 27, 2022, 11:17:13 prijepodne »

Ja ću je sigurno gledati jer verujem da će i dalje imati taj zavodljivi šmek u koji smo se svi zaljubili  ;D

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #73 u: Rujan 27, 2022, 22:33:57 poslijepodne »
I ja sam sa uzivanjem zavrsila seriju i ne znam da li bi nastavila da je gledam ako ne bude Pereza,ali Englezi su majstori za serije,pa verovatno bih.Borise sve najbolje i zelim ti dobro zdravlje.Veliki pozdrav

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Shetland
« Odgovori #74 u: Rujan 28, 2022, 13:23:18 poslijepodne »
Odgledano. Volim ove BBC sjevernije serije Irske, Waleške, Škotske, zbog atmosfere. Hvala Boris  :clapp

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #75 u: Studeni 22, 2023, 18:27:32 poslijepodne »
Je, krenula je 8. sezona. Moram priznati da sam je našao slučajno. Nije da sam baš provjeravao ide li, nego onako, izletjela na Imdb. Pa rekoh, da krenem. Ipak je to jedna od "mojih" serija u pogledu prevođenja. Danas je na redu već 4. a ja sam u međuvremenu preveo prvu epizodu. Kopkalo me je kako će to ići bez Jimmyja Pereza. Neću puno o tome, ali i ta 8.sezona nije loše krenula. Stereotipna u nekim segmentima, ali dobra škotska serija što se od autora iz tih krajeva tiče i očekuje. Molim da se otvori 8. sezona pa ću postaviti prijevod iasko 1. epizodom priča nije došla do kraja.
Nije izgubljeno vrijeme, ako je pogledate, barem iz znatiželje a ja ću je naravno nastaviti prevoditi dok ne riješim probleme koje imam sa nastavcima Silent Witness. Uzdravlje!  :bear3:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Shetland
« Odgovori #76 u: Studeni 23, 2023, 11:30:03 prijepodne »
Ja sam znao da ide, ali nisam htio ništa pitati za prijevode (znamo svi pravila  :smfor (6):).
Veliko HVALA  :clapp :clapp :clapp !!!
Koji su problemi sa Silent Witness? Možda mogu pomoć.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 420
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Shetland
« Odgovori #77 u: Studeni 24, 2023, 22:13:08 poslijepodne »
Pogledana prva : jeste da nedostaje Perez,ali je lepo videti stare znance Tosh, Sandy ( na novu inspektorku se navikavam, ne ide lako  :smfor (9):).
Ima delova epizode koje podsecaju na reziju Gaj Ričija  ;D. Kao i uvek divna kinematografija. Gledaće se. Hvala puno na prevodu. :beer2:

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Shetland
« Odgovori #78 u: Studeni 25, 2023, 19:27:20 poslijepodne »
Sada si mi spoilao da nema više Pereza i da je nova inspektorica u seriji. Ima nas koji čekamo da bude sve gotovo, pa onda gledamo. Pripazi.

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #79 u: Studeni 26, 2023, 08:07:32 prijepodne »
Sada si mi spoilao da nema više Pereza i da je nova inspektorica u seriji. Ima nas koji čekamo da bude sve gotovo, pa onda gledamo. Pripazi.
Nisam to namjerno napravio, već sam mislio da svi znaju kako Pereza više nema. :) Ali tu je Ashley Jensen(odlična) glumica i ostatak stare ekipe. Neće biti loše. Jedino mi nije jasno(meni) zašto je to Shetland 8. sezona kad je mirno moglo biti Fair Island 1. sezona ili nešto tome slično. Ali to je već moja bezvezna tlapnja, kao da me netko čuje. Ili mari za ono što ja mislim. No nije to tako samo sa serijama, već i s ostatkom života, društvenim okružjem, prepametnim ljudima koji nas vode itd.  :smfor (9): :smfor (9): :smfor (9): Da ne bi tko pomislio da se žalim, ni u snu! Idemo dalje. Slažem se da seriju treba gledati kad sve bude gotovo. U principu. Jedna sezona ima jednu priču. S druge strane može biti čari i u iščekivanju (što će dalje biti) pa se može gledati i svaka epizoda posebno. I čekati.  :lol2:
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 988
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Shetland
« Odgovori #80 u: Siječanj 24, 2024, 20:44:16 poslijepodne »
Evo i 4-6 epizode čime se zaokružuje serija u verziji koju sam ja koristio. No prije svega moram se zahvaliti Stipi koji je ljubiteljima omogućio da vide nabrojane epizode ali u drugoj verziji. Ima nekih razlika, koje mogu ali i ne moraju biti važne. U mojim prijevodima iz epizode u epizodu se po primjeru "gledali ste" prikazuje kratki siže. To može poslužiti zaboravnima kao što sam ja, da ne moraju gledati kraj prethodne epizode :)  :lol2: Ima i nekih vremenskih pomnaka ali to zaista nije važno.
E sad da kažem što sam smislio da kažem  :smfor (9): Serija 8. sezone je dobra krimi priča ali ispričana na način kako se to radi uobičajeno za serije te vrste. Glumci dobri, priča dobra, stvari idu svojim tijekom, ali nema tu Pereza, Duncana, Cassie i njihovih međusobnih odnosa koji su na svoj način nosili seriju i zbog čega smo s radošću iščekivali svaku novu sezonu. Ako bude 9. sezone, ja je neću iščekivati, jer po mom shvaćanju ovo je (osim ljepota Shetlanda) ipak neka druga serija. Eto, oprostite ako sam koga naljutio  :lol2: nije bilo namjerno. Do viđenja u nekoj drugoj seriji, bude li sreće i potrebe da se nešto prevodi. Sad čekamo Kat i Pachinko 2 :smfor (25): i Bilju s Picket Fences. Do idućeg susreta dragi moji.
If two people always agree, one of them is unnecessary